mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 14:43 
 
Mark24
Ale wszyscy mówią że WoW zaczyna się po 60tce :) Zastanawiam się czy GW jest takie gorsze bo ten 20lvl cap dla mnie wygląda kusząco.
Napisz czemu sądzisz że WoW jest lepszy, fajniejszy do gry.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 16:00 
 
wiesz , w zyciu tez mawiaja ze zaczyna sie po czterdziestce :] , w sumie racja : jestes ustawiony finansowo , wiesz na czym stoisz , nie mozesz sie odpedzic od napalonych dwudziestolatek . W wow mialem nie mniejsza frajde z levelowania niz z zabawa na szescdziesiatce , a moze nawet bawilem sie lepiej :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 17:04 
 
No niestety w WoW nie wprowadzili opcji "opiekuna" być może jest to już jakoś opatentowane przez NCSoft więc nie mogą.

W EQII tez cos takiego wprowadzili.

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 00:17 
 
Chociaz ja sam ani chwili sie nie zastanawialem nad takim wyborem, bo jak napisal mark - WoW ma to samo + wiecej, to jednak jesli nudzi Cie levelowanie, a chcesz miec bez wiekszej meki szybko w miare dobra postac, no i nie podoba Ci sie "craft" to bez stresu kupuj GW.

Dodatkowo zaoszczedzisz miesiecznie na skromny prezent dla zony, i spedzisz przy kompie mniej czasu niz przy WoW. Slowem wszyscy beda szczesliwi.

*

Posty: 127
Dołączył(a): 6.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 10:49 
 
Ja stawiam na GW dlaczego?

WoW:
1:Duży Abonament
2.Duża cena
3.Walki Gildi, i niemożna mieć żadnej siedziby ale troche Bezcelowe.
4:Crafting, Ogromny świat, duże miasta.
5:Grywalność Szybkość Akcji.
6: Dużo klas i ras, Do 60 lvl! (jeżeli ktoś lubi harówke)
7:miał 1 miejsce ale spadł
GW:
1:Brak Abonamentu
2:Niska cena
3:Wspaniałe walki Gildi, Można mieć (gildia)własną siedzibe. (walczysz o to by być najlepszym!) w rankingu gildii, wow niema czegoś takiego.
4:Brak Craftingu, świat jest ale nie tak ogromny (no wiecie jak to funkcjonuje :P)
5:Grywalnośc szybkość akcji !
6:calkiem dużo klas 1 rasa do 20lvl (dla tych co nielubią nabijać a uwielbiają WALCZYĆ z człowiekiem.)
7: 1 miejsce na listach sprzedaży gier onlineowych.


A.... miasta, w WOWIE może jest ich dużo ale wejdiesz i co? 1- 10 ludzi w środku.... bezsens. A w guild wars... wchodzisz i peeeeeełno ludzi ! jest z kim gadać usiasć.... REWELKA !

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 11:05 
 
Cytuj:
A.... miasta, w WOWIE może jest ich dużo ale wejdiesz i co? 1- 10 ludzi w środku.... bezsens


A w domu... wszyscy zdrowi? ;)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 11:06 
 
co do ceny to WoW jak dla mnie jest duużo tańszy.

GW to gra prosta i większości znudzi się po miesiącu. WIęc wydajemy 200zł za miesiąc rozrywki.

W WoW-a już gram 7 miesiąc. Zapłaciłem 200zł (pierwszy miesiąc), ~50zł kazdy następny miesiąc. Co daje w sumie 500zł. Podzieliwszy ta sume przez 7 miesięcy mamy kwotę 71zł/miesiąc.

Wolę wydać 70zł miesięcznie za super dobrą rozrywkę niż 200zł za miesiąc rozrywki.

P.S. nie wziąłem oczywiście pod uwagę za ile teraz by moje konto poszło na ebay-u. I ile bym na moim graniu ZAROBIŁ.

*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 11:24 
 
Mark24
Jak zwykle przesadzasz. Za GW zapłaciłem 129 PLNów. W sklepie marki Empik. Także bez przesady.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 11:29 
 
Jezu to już 7 miesięcy? Życie mi przez palce ucieka...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 11:29 
 
valed napisał(a):
Ja stawiam na GW dlaczego?

WoW:
1:Duży Abonament

hmm, raczej normalny, jak w każdej innej mmo
Cytuj:
2.Duża cena

czy ja wiem ? GW - 149 zł, WoW - 180 zł
Cytuj:
6: Dużo klas i ras, Do 60 lvl! (jeżeli ktoś lubi harówke)

hmm, dziwne, harówkę ? no popatrz, a 90% tego forum płakało że WoW jest za łatwy w levelowaniu
Cytuj:
7:miał 1 miejsce ale spadł

to się okaże za 2-3 miesiące, z gier które są już dość długo na rynku jest wciąż nr 1
Cytuj:
GW:
2:Niska cena

o tym napisałem już wyżej
Cytuj:
3:Wspaniałe walki Gildi, Można mieć (gildia)własną siedzibe. (walczysz o to by być najlepszym!) w rankingu gildii, wow niema czegoś takiego.

o własnej siedzibie nic nie wiem, to w GW jest housing ? pierwsze słyszę, w WoW jest z kolei ranking indywidualny do tego dołóż dziesiątki stron z rankingiem gildii
Cytuj:
5:Grywalnośc szybkość akcji !

hmm, tu bym polemizował, akurat ten punkt przypisałbym bardziej do WoW-a, choć można i do obu gier
Cytuj:
6:calkiem dużo klas 1 rasa do 20lvl (dla tych co nielubią nabijać a uwielbiają WALCZYĆ z człowiekiem.)

taaa, baaardzo dużo, sześć i do tego wszyscy wygladaja tak samo :D
Cytuj:
7: 1 miejsce na listach sprzedaży gier onlineowych.

tak sobie gdybasz czy może podasz źródło ?
Cytuj:
A.... miasta, w WOWIE może jest ich dużo ale wejdiesz i co? 1- 10 ludzi w środku.... bezsens. A w guild wars... wchodzisz i peeeeeełno ludzi ! jest z kim gadać usiasć.... REWELKA !

faktycznie rewelka :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 11:51 
 
no 130zł/miesiąc a 70zł/miesiąc (do tego z każdym miesiącem taniej) to już też jest różnica.

Btw. mi GW się znudziło po 3 dniach - więc i tak przesadzam pisząc 130zł/miesiąc, mogłem oprzeć sie tylko na moich personalnych doświadczeniach i napisac 130zł/3dni rozrywki.

*

Posty: 127
Dołączył(a): 6.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 12:01 
 
1: no cóż masz racje jak w każdym innym :P ale nienapisałem ,że GW niema....

2:no tutaj to walnołeś.... Znalazłeś NAJWYŻSZĄ cene GW i NAJNIŻSZĄ wow'a... ja kupiłem Wow'a za 199 na ultimie a GW za 109 na wirtusie.

3:Niechodzi o to czy łatwy czy trudny... niezrozumieliśmy sie. Harówka to MOZOLNE i całkiem nudne nabijanie lvl... Najlepsze jest PVP oraz GVG.

4:Guild Wars chyba sie utrzyma... ale zobaczymy, zobaczymy.

5:No ja też już o tym napisałem wyżej :P

6: Gildia może kupić własny ogromny domek (znaczy nieogromny ale duży) i tam mogą wejść tylko i wyłącznie członkowie gildii. Usiąść tam porozmawiać o taktyce.... mogą także z tamtąd wyzwać na pojedynek inną gildie. bo w tej grze niejest najważniejsze NABIJANIE LVL tylko TAKTYKA.

7:Bardziej do WoW'a? W guild Wars możesz nawet zrobić Unik by uniknąc strzaly ! duże fajne bitwy ! (w wowie też) Ale Guild Wars jest ZDECYDOWANIE szybszą grą. Co do grywalności kto co lubi.

8: A co to mało ?! w niektórych grach są 2- 4 i co? 6 to całkiem dużo. A pozatym jest takie coś jak łączenie klas co w żadnej innej grze tego niebyło ! (w grze online.) Wszyscy wyglądają tak samo?! stary... można kupić sobie farbe i pomalować swoją tarcze :P a także mieć płaszczyk z emblematem gildii.

9:

AMAZON, jeden z największych sklepów onlineowych na świecie. Guild Wars pobił wow'a.

# Battlefield 2 (DVD)
$49.99 (Rate it)
# The Sims 2 (Mac) [DVD]
$44.99 (Rate it)
# Guild Wars
$39.99 (Rate it)
# World of Warcraft
$44.99 (Rate it)
# Battlefield 2
$49.99 (Rate it)
# The Sims 2
$44.88 (Rate it)
# PlayStation 2 (new design)
$149.99 (Rate it)
# Xbox Core Console USM
$149.99 (Rate it)
# Grand Theft Auto: San Andreas
$46.95 (Rate it)
# PS2 Star Wars Episode III: Revenge of the Sith
$49.88 (Rate it)
# Grand Theft Auto: San Andreas ( DVD-ROM )
$49.99 (Rate it)
# GBA Pokemon Emerald
$34.99 (Rate it)
# Rollercoaster Tycoon 3: Soaked! Expansion
$29.99 (Rate it)
# Microsoft Flight Simulator 2004: A Century of Flight
$24.99 (Rate it)
# Sony Playstation Portable (PSP) Value Pack
$399.99 (Rate it)

ULTIMA jeden z największych polskich sklepów:

1. GTA: San Andreas DVD Edycja Kolekcjonerska - CIĄGLE W SPRZEDAŻY! (PC)
2. Odtwarzacz DVD Manta 010 Prince PROMOCJA!! (MANTA,Audio-Video)
3. Guild Wars Dostępny od 7 Lipca (PC)
4. Odtwarzacz DVD Manta 010 Prince CZARNY -PROMOCJA!! (MANTA,Audio-Video)
5. DVD 007 Manta Emperor 2 SREBRNY (MANTA,Audio-Video)
6. DVD 007 Manta Emperor 2 CZARNY (MANTA,Audio-Video)
7. Tekken 5 + Tekken 1,2,3 (PS2)
8. Battlefield 2 PL (PC)
9. Battlefield 2 PL Commanders Edition (PC)
10. Guild Wars - Dostawa ok 22 Czerwca (PC)

i wiele, wiele innych !

10:a to niejest świetne? a na czym polegają twoim zdaniem gry online? ażeby iść i zabijać ile wlezie mobów i bić lvl'e? czy Walczyć z innymi ludzmi oraz z nimi rozmawiać? w wowie to może jest ale napewno niema takich skupisk ludzkich jak w GW.


I co? Teraz twoja kolei ROTFL.

*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 12:05 
 
Co do kasy to sądzę że ogólnie w dyskusji która gra lepsza jest to argument żaden i nic nie wnosi do dyskusji o jakosci gry.

Tak, w GW każda gildia moze mieć swoją siedzibę, wywoływać inne gildie na bitwy (rankingowe i pozarankingowe) a najlepsi w poszczególnych kontynentach spotykają sie na turniejach łączących świat i walczą o chwałe i ranking dla siebie oraz Favor of the Gods dla swojego kontynentu. Tego wszystkiego w WoWie nie ma. Nie ma w ogóle rywalizacji między gildiami, a jeśli mowisz o rankingach to nie są elementy Wowa tylko zabawa poza grą.
Ranking indywidualny ?? A gdzie go znajdę i co rankinguje ??

Co do klas, owszem jest 6, ale tak na prawde to 6x6 bo każdy ma dwie i zmienia to bardzo!!!

Akcja jest fajna i tu i tu, aczkolwiek zupełnie inna. W GW walka z kilkoma mobami na raz jest normą, w WoWie samemu v. 2 sie juz trzeba leciutko spocić, 3 jest problemem. Henchmani w GW rozwiązują wiele problemów. W Wowie nie spotkałem się z grupami zorganizowanych mobów, które się leczą i które prowadzą zorganizowaną walkę wspierając się umiejętnościami/czarami wspomagającymi - pewnie w instancach. Jednak momentami wydaje się ze idzie za łatwo i że człowiek jest niezniszczalny... aż padnie :) W Wowie imho wiecej taktyki a w GW strategii.

Pod względem zaludnienia miast dużo lepiej wypada GW. Pod względem ich wyglądu WOW. W GW nie ma lagów w WOWie pod AH często czerwony paseczek.

Co do levelowania w Wowie i nudzenia sie gry: zobaczymy za jakiś czas.

Plusem WoWa Horda v. Alliance i rozległość świata.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 12:07 
 
3. WoW to jeden z nielicznych mmorpgów gdzie levelowanie jest szczątkowe
4. nie sądze
6. nie taktyka tylko PvP, to samo co ma WoW na battlegroundach, tylko, że mapka AV (jeden z battlegroundów) jest większa od mapy GW.
7. lol, to gra RPG czy w zręcznościówka, z tego co pamietam to w GW nie można robić uników by uniknąć strzały, tzn. można ale to nic nie daje, bo i tak komputer zalosuje czy postaci udało sie uniknąć strzały czy nie i twoje unikanie nic w tym losowaniu nie zmieni
8. mało, jak na grę online to nie za dużo, do MMORPGA brakuje kilku tysięcy.

Z tego podsumowania wynika, że odtwarzacz Manta jest znacznie lepszą grą online niż GW, nie mówiąc o The Sims 2 - one są online?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 12:12 
 
Cytuj:
W Wowie imho wiecej taktyki a w GW strategii


text miesiąca :o

Najpierw zagrajcie w WoW-a a potem wypowiadajcie się o mobach, ja nie widziałem IQ mobów w GW nawet porównywalnego do IQ mobów w WoWie. W WoWie juz na 15lvl można zobaczyć atak centaurów na posterunek hordy. Ale 15lvl to dużo (kilka godzin levelowania) więc nie każdy tak daleko dotarł.

*

Posty: 127
Dołączył(a): 6.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 12:19 
 
3: Szczątkowe ?! to co ty w tej grze robisz!? jak wojny gildi oraz Horde vs Alies też jest szczątkowe !? pozostaje lvlowanie...

4: To twoje zdanie, czemu? bo jesteś zagorzałym fanem WoW'a i NIGDY niezmienisz zdania.... Moim zdaniem sie utrzzyma bo narazie LEPIEJ sie sprzedaje od WoW'a oraz NIC niewskazuje na to by było inaczej.

6: no i co z tego ,że battlegroundy są troche większe? moim zdaniem battlegroundy wow'a są mniej grywalne od GvsG w GW, ale to moje i tylko MOJE zdanie.

7: No tak... tu troche przesadziłem :] :] :] :] :] ale napewno jest bardziej szybka niż WoW'a (jedni wezmą to in + a inni in - )

8: ALE łączenie klas DAJE duuuuuuuużo. Może się to wydawać dziwne... ale np: Wój / Necromaner to zupełna inna gra niż Necromancer / Wój.... Naprawde gra sie inaczej, trzzeba mieć inną strategie !


ALE Guild Wars jest wyżej niż WORLD OF WARCRAFT, a olej sobie te sprzęciki ! niechodzi mi o to jaki sprzęt jest lepszy... Patrz na gry ! PATRZ NA TE 2 GRY ONLINE.

aha i jeszcze jedno... info zaczerpnięte z jednej z największych stron o grach mmorpg. OTO ONO:

Guild Wars

Rating:

8.6
World of Warcraft

Rating:

8.1
EVE Online

Rating:

7.8
The Saga of Ryzom

Rating:

7.8
City of Heroes

Rating:

7.7
EverQuest II

Rating:

7.6
Ultima Online

Rating:

7.6

I co ty na to? twoja kolej !

*

Posty: 165
Dołączył(a): 20.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 12:25 
 
Mark24
dotarłem ponad 20 a gram w Wowa od 2 miesiecy, niestety wieloma postaciami, bo nie mogłem znaleźć takiej coby mi odpowiadała w pełni. Dopiero mag gnom mnie zadowolił (warlock jest tak niedokończoną postacią podobnie jak hunter że ból)I na początku w GW też myslałem ze z mobami to jakas sciema, ale jak przelazłem do ruin to sie zdziwiłem mocno. W WOWie agro całkowicie kieruje mobami, nie miałem do czynienia z planowanym atakiem mobów na priesta najpierw, potem innych leczących i tak dalej. Wiem że mnie wysmiejesz ale grałeś 3 dni w GW, byłeś chociaż w ruinach Ascalonu ?? Przecież Ty w ogóle tego GW nie przetestowałeś nawet a jedziesz po nim jak po kobyle. Mnie sie WOW podoba ale nie chce byc ślepy na wszystko inne.

*

Posty: 127
Dołączył(a): 6.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 12:28 
 
MacTele dobrze muwisz ! ale ja już mu to napisałem... uparł sie ,że WOW to bustwo a wszystko inne to szajs :har:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 12:30 
 
każda nowa gra jest na szczycie listy z www.mmorpg.com ZAWSZE. A potem szybko spada. Za to WoW jakoś się trzyma od kilku dobrych miesięcy.

3. tak szczątkowe - pograj w inne mmorpgi najpierw, włącz sobie EQ, EQ2, czy FFXI gdzie leveluje się latami
4. a moim zdaniem nie, zbyt dużo graczy JUZ ją quitnęło, a gra ma kilka tygodni
6. a moim zdaniem bardziej grywalne, bo są większe, ciekawsze, mają więcej możliwości (zdobywanie cmentarzy, posterunków, summonowanie bossów, wysyłanie konnicy, lootowanie zwłok, itp. itd)
7. dla mnie tak samo szybka jak WoW, zresztą ja nie sądzę, że szybsze PvP jest lepsze niż wolniejsze
8. dwuklasowość już była wcześniej (FFXI np. i mnóstwo innych mmorpg), GW nie jest tu odkrywczy oni skopiowali pomysł. Fakt pomysł ciekawy, ale to wcale nie znaczy, że mmorpg z pure klasami jest w jakimś stopniu mniej ciekawy czy gorszy (do tej pory powstają mmorpgi bez dwuklasowości i dobrze).

*

Posty: 127
Dołączył(a): 6.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 12:36 
 
www.mmorpg.com każda nowa gra jest na szczycie listy . PRZEKONAMY SIE !

3: eh.... tobie niemożna wytłumaczyć... Czy ja mówie ,że w WOWie wolno sie leveluje ?! KIEDY?!

4: A skąd wiesz ,że Quitneło? bo paru ludzi powiedziało tak na forum? masz coś Oficjalnego?

6: Tutaj co kto lubi.

7:CO KTO LUBI ! nieupieraj sie ,że wow jest lepszy.... KAŻDY ma własne gusta a ty na siłe próbujesz powiedzieć ,że Wow to super hiper a GW to shit.

8: Ale w tej grze 2 klaasowość bardzo dużo daje.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.