mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 cze 2005, 09:31 
 
widzisz drogi koleżko expekcie jestem na tyle dorosły (ale cały czas przed 30), że mam własne zdanie i wszystkie gry oceniam z własnego punktu widzenia/siedzenia. Zresztą nie sądzę by Krzyka (z którym tutaj dyskutuję) w jakimkolwiek stopniu interesowło SWG, bo jak go znam to SWG widział i próbował w to coś grać.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 cze 2005, 10:29 
 
Mark powiedzialem juz jasno i wyraznie - w mmorpg chce miec poczucie ze jestem czescia wiekszej calosci - chce miec poczucie ze zatopilem sie w alternatywnym swiecie ktory ma jakis wiekszy cel, chce w koncu uczestniczyc we wspolzawodnictwie ktore zaklada ze oprocz wspolzawodnictwa samego z siebie uczestnicze w czyms co oddzialuje w znaczny sposob na caly swiat.

W swg probowalem grac ale mialem za marnego kompa zeby mnie bawilo, zreszta nie poznalem endgame kontentu, wlasciwie pewnie nie poznalem nawet 10% tego co swg oferuje - dlatego nie wypowiadam sie o tej grze, porownuje jedynie do tego co znam i co oblukalem doglebnie (bo jest roznica miedzy mowienie SWG mi sie nie podoba a mowieniem SWG w porownaniu do WoW bla bla - w pierwszym przypadku cos nie odpowiada moim gustom, w drugim zakladam ze obie gry poznalem na tym samym poziomie na ktorym je porownuje :>).

Wow mi nie odpowiada z teog powodu ktory Mark podales, ale troche z nim popolemizuje - uwazam ze endgame content w WoW jest dosc prosty, w porownaniu z bogactwem swiata jaki gra oferuje od 1 do 59 to 60 stuff jest dosc ubogi (4 instance, 1MC). Pozatym ja osobiscie nie moglem odnalezc przyjemnosci w robieniu jednego instance po raz 32... (ubrs). Od razu nasunelo mi sie skojarzenie z FFXI (bo farmowanie znanego juz instance to oprocz tego ze nuda panie, nuda to ciezka praca), ale musze powiedziec ze frajda z pracy w FFXI byla nieporownanie wieksza niz w WoWie. Wow do daoca sie nie umywa, daoc dawal naprawde glebokie odczuwanie swiata i tego ze nasz realm (frakcja) jest caloscia ktora sie organizuje jak jest taka potrzeba - masowe obrony relikow gdzie udzial bralo 200-300 osob, pomimo ze lagowaly nie z tej ziemi, dostarczaly mase frajdy.

Wow aktyalnie przypomina mi gre zzlozona z kilku podgierek, gdzie defakto te podgierki nie tworza jakiejs calosci i tego wlasnie mi w Wowie brakuje.

juz.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 cze 2005, 11:01 
 
przesadzasz krzyk, ja mam 7/8 valora - w banku i nie robiłem zadnej instancji 30 razy, może 10 max. Ale się nie napinałem i robiłem je głównie dla funu, a sprzęt dostawałem niejako po drodze. Teraz korzystam z makra /r nope sorry i ostatni raz w takiej instance byłem jakieś 2 miesiące temu - oprócz instance też mam co robić.
Mam 4/8 mighta - a w MC byłem jakieś 7-8 razy

Cóż jeszcze nie stworzono MMORPG-a w którym drop byłby gwarantowany i dokładnie taki jaki chcemy. 10% droprate z WoW-a to cały czas 10x więcej niż w FFXI gdzie drop rate był 1%.
Co do minigierek to zgoda, instance to minigierki, ale znacznie bardziej rozbudowane niż minigierki-misje w FFXI - kiedyś nawet identycznie porównałem to co jest w FFXI.

Co do stuffu to właśnie na lvl60 jest tego prawdziwa gama, do wyboru do koloru. Najlepszym przykładem jest chyba to, że praktycznie każda klasa ma różny stuff do różnych sytuacji. Do PvE inny, do PvP inny, do duelu z magiem inny, do duelu z innym warrkiem inny. I to nie polega na zmianie jednego itemku, jest całkiem inny set. Doliczmy do tego secik za PvP, random dropy i mam wybór wśród ~5-8 setów dla warriora na 60lvl. Do tego wystarczy poczytać posty w topicu warrior, gdzie 3 różnych warriorów na lvl60 preferuje zupełnie inne podejście do tematu i zupełnie inny sprzęt wybiera do PvP jak i PvE (oczywiście ja mam rację)
Do tego trzeba pamiętać, że WoW to gra młoda, a DAoC to gra stara. W końcu uczeń przerośnie mistrza - zawsze tak jest i trzeba się z tym liczyć. Zawsze też pozostaną ludzie dla których DAoC/UO pozostanie najlepszym mmorpgiem na świecie ;).

PS Na dzień dzisiejszy nie da się wprowadzić jakiegoś sensownego rewardu czy wpływu na świat z PvP. Problem w tym, że w WoWie jest dosyć wyraźny podział na dobrych/złych, nie wiadomo dlaczego większość wybiera złych (aliensów). I kupa serwerów jest totalnie niezbalansowana z ratio sięgającym 6:1. Wprowadzenie jakiegoś większego sensu, podbijania terenów, rewardsów w stylu, że jedna strona traci, druga zyskuje spowodowałoby płacz na forach. Żadna w tym wina hordy, że na większości serwerów jest kilka razy więcej alliance.
U nas census podaje głupie 1.6:1, a Azuregosa czy Kazzaka nie zabiliśmy od ~2 miesięcy..

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 cze 2005, 11:08 
 
Pod pojeciem stuffu Mark rozumiem instancje, ale sam ppatrz na to co napisales, zdobyles rozne itemki w roznych instancjach ktore zrobiles po 10 razy, co masz wiecej do roboty? Jaki cel? Zdobycie innych itemkow? Przeciez to glupie, granie tylko po to zeby miec lepszy item od innego ziutka :> nie widzisz braku glebszego sensu? Rozumiem ze moze chodzic o kasyfikacje w honorze, ale to rownie dobrze mozna grac w CS czy UT, nie? :>

juz.

PS. Wiek nie ma znaczenia jesli zalozenie z gory jest bledne, wow oposzedl na latwizne zerujac na ludzkiej potrzebie osiagniec.
Wlasciwie na podstawowym poziomie GW nie rozni sie od WoWa niczym. Ta sama regola - farmujemy stuff po to zeby potem pojsc do pvp instanc ei tam zdobywa cpunkty w rankingu :>


Posty: 25
Dołączył(a): 23.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 02:15 
 
ja tak apropo glownego watku - WoW vs GW

wiec od 2 dni mam i ciupie w GW i musze sie zgodzic ze to zgruprza mowiac mozna porownac do nowoczesnego diablo

jednak w WoW'a tez mialem okazje pobawic sie chwile bo potem mi sie znudzilo (pirackie serwy nie nadaja sie do gry, sa w sam raz zeby przetestowac gre)
i tez nie mozna przypisywac temu niebotycznych cech
co prawda WoW jest znacznie bardziej rozbudowany od GW (poczynajac od ruchu postaci przechodac przez umiejetnosci a konczac na ekwipunku itd)
ale jak zostalo juz wspomniane grywalnosc i tak zalerzy przedewszystkim od ludzi z ktorymi sie gra

a to ze gra jest bez abonametu to nie jest bez znaczenia i zdecydowanie nalerzy uwzglednic w plusach gry (bo mysle ze jakby GW bylo na takich samych warunkach co WoW to i fundusze na ta gre bylyby wiele wile wiekrze co zatym idzie bylaby znacznie bardziej robudowana i dopieszczona)

podumowywujac jakbym mogl sobie wybrac w ktory z tych 2 tytulow chce se pograc bez zadnych zobowiazan (finansowych) to oczywiscie wybralbym WoW'a

ale uwzglednijac koszty jednej i drugiej gry to nawet dla czlowieka ze stalym przecietnym dochodem (1000-1500zl) ktory sam sie utrzymuje znacznie bardziej atrakcyjne jest GW (nie wspominam juz o biednych studentach co to od czasu do czasu zlapia jakas dorywcza prace jak ja)

czyli jezeli masz tyle kasy ze wydatek 50zl miesiecznie nic dla Ciebie nie znczy to zdecydownie bierz sie za WoW'a (no chyba ze chcesz pobaic sie w obie :-p)

jezlei jednak 50zl miesiecznie to spora suma dla Cibie to kup GW

obojetne jakiego wyboru dokonacie to zycze spotkania zajebistych ludzi online (bo to jest najwazniejsze)

**

Posty: 223
Dołączył(a): 3.07.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 10:03 
 
Guild Wars to nie mmorpg tylko coperative rpg a na pirackim servie to sobie wowa nie przetestujesz.
W wowie wojny gildji byly by bez sensu i psuly by klimat horda i aliance walczom przeciw sobie a nie między sobą,Poza tym mozna walczyc na arenie.
Gw jest na 1 miejscu bo nie ma abonamentu i jest tanie a to nie jest MMorpg wiec nie poruwnujcie go do BOSKIEGO WORLD OF WARCRAFT!


_________________
TYLKO WORLD OF WARCRAFT NA OFICJALNYM SERVERZE JEST PRAWDZIWY!!!

*

Posty: 127
Dołączył(a): 6.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 10:36 
 
Następny fanatyk world of warcraft.... To ,że GW niema abonamentu twoim zdaniem kompletnie skreśla go podczas porównywania tych 2 gier?

Chyba każdy wie co to GameSpot, jest to największy servis o grach na świecie. To na nim twórcy Battlefield 2 Postanowili zamieścić swe demo, to on jest jednym z najbardziej rzetelnych servisów o grach

http://www.gamespot.com

Tam Guild wars dostał:
9.2

World of warcraft:
9.5

A więc dużej różnicy niema... Praktycznie można to interpretować ,że gry są równe ale zależy "co kto lubi".

OCENA WORLD OF WARCRAFT przez graczy:

[9.1] [b]13,938
Oddanych głosów.

OCENA GUILD WARS oddana przez graczy:

[9.3] 5,502 oddanych głosów.


Mógł bym wymieniać zalety tych obu gier... (grałem w obie) Ale to niema sensu bo wyznaję zasade co kto lubi. A w Guild wars przypadło mi do gustu niesamowicie szybki system updeadtowania, a także wspaniałe misje oraz wojny gildii. Zróżnicowanie klas także jest wspaniałe. Pamiętajcie ,że Warior/Mesmer to coś ZUPEŁNIE innego niż Mesmer/Warior. Acha dla tych którzy zaczną wypisywać bzdety ,że grałem w WoW'a na pirackich serverach mam wiadomość.... GRAŁEM I NA PIRACKICH I NA ORGINALNYCH :P na pirackich na początku... potem ponad 1,5 miesiąca na orginalnym. Więc moge wyrazić już swoje zdanie.

PROSZĘ O ZAMKNIĘCIE TEMATU BO TO: "Never ending war"[/quote]


_________________
Zycho mnie napastuje xD.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 11:10 
 
Borsh napisał(a):
W wowie wojny gildji byly by bez sensu i psuly by klimat horda i aliance walczom przeciw sobie a nie między sobą,Poza tym mozna walczyc na arenie.


Musze sie nie zgodzic, wojny pomiędzy tą samą frakcją/nacją to nic dziwnego - więc uważasz że nie ma wojen plemiennych pomiędzy np. orkami? wojny pomiędzy ludźmi o kobiete/tron/ziemie/o byle co?
A tym bardziej gildowe np. czemu nie zrobic gildie (np. u Ludzi) o nazwie Wyznawcy Płonącego Legionu? why?


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 127
Dołączył(a): 6.06.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 11:22 
 
Bo gra niezostała na to przygotowana. Jesteś wyznawcą Burning Legion A musisz wykonywać misje "ku chwiale Azertoth".


_________________
Zycho mnie napastuje xD.

**

Posty: 223
Dołączył(a): 3.07.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 11:27 
 
Thral zjednoczyl przecierz wszystkie niedobitki orków pod jednym sztandarem a kto u ludzi ma walczyc jesli jest tylko jeden kraj polowa ludzi została wyrżnięta przez nieumarłych?
Nikt nie ma siły walczyc miedzy sobom miasto gnomuw upadlo,krasnoludy toczą wojne z dark iron dwarvesami,ludzie starają sie dzwignąć po upadku i dotego nęka ich bracto Defias.

A u hordy orki dopiero co wyzwoliły sie spod władzy demonów pozatym walczą z centaurami.

NIE JESTES WYZNAWCOM BURNING LEGIONA NPC MOGOM BYC TY MASZ BRONIC AZEROTH.


_________________
TYLKO WORLD OF WARCRAFT NA OFICJALNYM SERVERZE JEST PRAWDZIWY!!!

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 11:56 
 
Borsh napisał(a):
NIE JESTES WYZNAWCOM BURNING LEGIONA NPC MOGOM BYC TY MASZ BRONIC AZEROTH.


Co to znaczy masz bronic Azeroth? Hmm...Ok...Bronie Azeroth zabijając nieudolnego króla i zasiadam na tronie i zabijam wszystkie nie-Ludzie oraz tolerancyjnych..a tfu....ludzi.Moze być? :wink:
Czemu nie moge miec być wyboru (będąc człowiekiem) niszczenia Azeroth? A h z tego że ludzie upadają, że są słabi? może o tym nie wiem/ nie chce wiedzieć/ jestem głupi lub szalony...


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 171
Dołączył(a): 3.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 14:03 
 
MagPS napisał(a):
Borsh napisał(a):
NIE JESTES WYZNAWCOM BURNING LEGIONA NPC MOGOM BYC TY MASZ BRONIC AZEROTH.


Co to znaczy masz bronic Azeroth? Hmm...Ok...Bronie Azeroth zabijając nieudolnego króla i zasiadam na tronie i zabijam wszystkie nie-Ludzie oraz tolerancyjnych..a tfu....ludzi.Moze być? :wink:
Czemu nie moge miec być wyboru (będąc człowiekiem) niszczenia Azeroth? A h z tego że ludzie upadają, że są słabi? może o tym nie wiem/ nie chce wiedzieć/ jestem głupi lub szalony...


Bo tak wymyślili producenci i tak ma być.Gdyby każdy mógł atakować co chce to by sie taki syf zrobił na serwerach że człowiek by nie wiedział co sie w danym momencie dzieje.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 14:23 
 
Septi napisał(a):
Bo tak wymyślili producenci i tak ma być.Gdyby każdy mógł atakować co chce to by sie taki syf zrobił na serwerach że człowiek by nie wiedział co sie w danym momencie dzieje.


Co za szczęście dla Blizzard-a że oprócz WoW/SWG nie ma w co grać oraz z powodu dużej ilości american kids oraz battlenet kids bo na bank nie mieli tylu graczy... :har:


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 14:37 
 
Borsh napisał(a):
NIE JESTES WYZNAWCOM BURNING LEGIONA NPC MOGOM BYC TY MASZ BRONIC AZEROTH.


Slynny troll Borsh zawital na mmorpg.pl ^^

to ten ktory opracowal recepte na zebranie o rozne kwoty w zaleznosci od lvl pod AH


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 223
Dołączył(a): 3.07.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 14:57 
 
KRASNOLUD DEBILU :evil:
Recepta była spoko tylko sobistyczne chamy takie jak ty są bez serca dla biednych , jak wspomagam żebraków i potrzebujących w przeciwieństwie do ciebie.[/list]


_________________
TYLKO WORLD OF WARCRAFT NA OFICJALNYM SERVERZE JEST PRAWDZIWY!!!


Ostatnio edytowano 4 lip 2005, 14:59 przez Borsh, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 14:58 
 
Muahahahah.... mialem na mysli trolla forumowego.

Od dzis karanoluda^^


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 223
Dołączył(a): 3.07.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 15:03 
 
+GIN W IMIE BOŻE+

Jestes tak beznadziejny jak Polish Aliance


_________________
TYLKO WORLD OF WARCRAFT NA OFICJALNYM SERVERZE JEST PRAWDZIWY!!!

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 15:06 
 
Borsh napisał(a):
+GIN W IMIE BOŻE+

Amen bracie. Jednak uzycie Caps Locka nie sprawi, ze Bóg to przeczyta. ok, EOT, bo juz burdel robie.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 15:07 
 
Borsh napisał(a):
+GIN W IMIE BOŻE+


Taka ładna pogoda na zewnatrzn a ty całe dnie przed kompem...
Jak ja nienawidze paladynów (i WoW nie ma z tym nic wspólnego)...


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

**

Posty: 223
Dołączył(a): 3.07.2005
Offline
PostNapisane: 4 lip 2005, 15:17 
 
A kto lubi paladynow pozatym jak caly dzien przy kompie skoro wstalem o 10 zjadlem sniadanie wszedlem na forum i teraz wrucilem z dworu.


_________________
TYLKO WORLD OF WARCRAFT NA OFICJALNYM SERVERZE JEST PRAWDZIWY!!!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.