mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 11:31 
Cytuj  
Witam!
Chciałbym się dowiedzieć które mmorpg polecacie ?
(prócz darmowych gównienek)
Myślałem o Neocronie 2 (lubię klimaty post-apokaliptyczne) ale nie wiem czy gra jest warta uwagi?
Tylko nie mówcie o GW (mam) i WoW który jakoś specjalnie mnie nie zainteresował (grałem przez tydzień)
ale myśle nad :
Shadowbane
Neocron 2
Everquest 2
FF 11
Saga of Ryzom
Horizons
I mam prośbe jeśli ktoś zna strony po polsku (obojętnie czy portal, fan site itp) czy mógłby zapodać linka.
dzieki za odp.
pozdrawiam

P.S czy ceny na mmorpg.com są w dolarach czy euro ? bo tam niby pisze dollar,ale nie wiem czy się coś nie zmieniło.?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 12:11 
Cytuj  
mmoprg.com ma siedzibę w US, więc nie sądzę by podawali cenę w Euro. Europa to nie pępek świata, a raczej wypiździewie centralne jeżeli chodzi o rozrywkę elektroniczną.

Musisz podać czego w mmorpgach szukasz. Dodatkowo do Shadowbane, EQ2, Saga of Ryzom, Horizons są dostępne triale. Można grę ściągnąć i sobie za darmo wypróbować.
Nie wiem czy taką opcję posiada Neocron 2, a japońce z FF11 nie potrafią przetłumaczyć słowa trial.

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 12:18 
Cytuj  
a nie znasz jakiś polski stron na temat której z w/w gier?
wiesz chciałbym, najpierw się trochę dowiedzieć o nich, bo przecież nie będę ściągał 10 gier dla sprawdzenia :)


W MMORPG szukam :
- różnorodnego i dużego świata gry
- dużo przedmiotów
-ciekawe rozwiązania (coś co tą grę wyróżnia na tle innych)
- coś może na wzór Ulitmy typu : crafting, budowa domu itp
- żeby gra była nie tylko łupaniną potworów, aby występowały quest tak , których sam nie dam rady zrobić
- no i najważniejsze : żeby WCIĄGAŁA

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 12:22 
Cytuj  
polecałbym na sam początek ryzoma
gw graficznie dość mocno przypomina ją właśnie
może jednak najpierw jakiś ingame filmik oglądnij ?
jeśli sie nie pali, poczekaj na bete tabula rasa (bodajże początek grudnia)

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 12:26 
Cytuj  
ojoj, tylko nie bety. :)
Chciałbym pograć w grę, która już żyje swoim własnym życiem.
Bety odpadają :]
tymbardziej ,że gra pewnie wyjdzie z półroku po Becie.
:/



Tabula Rasa ze screenów wygląda naprawde ładnie.
Widać silniczek GW :)

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 12:39 
Cytuj  
czy ja wiem ? twbula jest w produkcji od 3 lat bodajże
i wątpię w długą betę, bo giera po miesiącu pewnie przejdzie w p2p za 15€ i zapomni o niej 90% populacji
ja czekam na kilka pozycji które wyjdą w tym roku, a na początku przyszłego ruszą na poważnie, bo sam mam ochote załapać się na dobre granie -ale jak rzekłem 15€ odpada

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 12:43 
Cytuj  
wiesz nie sądze aby wyszły nowe mmorpgi w cenie 5 zł/miech gry .

Chcesz grać w porządne gry - płać
chcesz mieć zadarmo- graj w gówna
tak to funkcjonuje.
Ja naszczęście zaczynam pracować, więc $ nie powinno być dla mnie problemem. Choć uważam ,że 15Euro a 15dollarów to jest różnica :]

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:00 
Cytuj  
shadowbane - gra stricte PvP, brak craftingu, za to budujemy miasta, gra bardzo polegająca na community, solo nie da się w to praktycznie grać gdyż esencją gry są miasta, podbijanie ich, polityka itd. Wielki świat, chyba najwięcej ras/profesji do tego dochodzi ze 30-40 różnych run (takie scrolle które dają dodatkowe umiejętności) które możemy na siebie władawać, więc klas/profesji/buildów jest mnóstwo...
EQ2 - typowy mob bashing poprzetykany questami w stylu przynieś, podaj, pozamiataj (podobno na wyższych levelach świetnymi, ja do 19/50 tłukłem szczury), brak hausingu, tzn. mamy zonę, która udaje nasz domek i możemy go meblować (aka Sims) ale domu nie budujemy, chyba niezły crafting i dobra grafika na baardzo mocnym kompie (kiepawa animacja ale screenshoty wychodzą rewelacyjnie). Aha, co jakiś czas SoE dodaje 2 nowe questy w cenie 5-10USD, system rewelacyjny, generalnie przy akceptacji questów trzeba chować swoją credit card głęęęęboko ;)
Horizons - bardzo dobry crafting, bardzo fajne community chuhające i opiekujące się każdym nowym graczem, fajny duży świat, ale strona techniczna gry zawodzi, gra ma grafikę jak doom 2 a wymagania prawie jak Doom 3.
F11 - fajna gra, fajne community (stokrotka postawi ci skrzynkę piwa jak napiszesz że jestem głupi np ;), brak PvP, brak housingu chociaż można meblować domek (aka EQ2, Simsy), rewelacyjny system dwuklasowości (naraz grasz np. paladynem/warriorem, przy czym paladyn 100%, warrior 50%) - jedna postać może mieć wszystkie joby, więc nie musisz przechodzić przez te same nudne questy (przynieś, podaj, pozamiataj) robiąc kolejnego joba (klasę). Z minusów - gra wlecze się jak bardzo dobry serial brazylijski, nie mając zamiaru grać w nią przez X lat nawet nie zaczynaj, bo "prawdziwa gra zaczyna się od XX lvl, by dojść do XX lvl trzeba poświęcić YYYYYYY godzin na waleniu mobów po głowie" - a niektórych to nudzi przedwcześnie. Aha gra jako jedyny MMORPG ma dobry wątek RPG poprzetykany filmikami i kolejnymi monstami do zabicia.
Ryzom - gra porażka - podchodziłem do tej gry 2 razy (ostatnio ze 2 miesiące temu) i nie potrafię tej gry rozgryźć. Pustki na serwerze, gra dziwna. Dziwny crafting, dziwny świat, dziwne moby, dziwny system skilli.
Neocron 2 - kompletnie mnie nie interesuje, nie grałem, nie gram i nie zagram ;)

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:02 
Cytuj  
nie mówię o 5zł, ale 5-7$ (bądź 5€) to jest kwota jaką mogę wydawać
piszą o zamknięciu AC2 bo brakło im graczy ... sorry, jak dla mnie 15$ (bodajże) to paranoja, ale nie obniżą abonamentu (ani nie zrobią promocji)... bo po co ?
oczywiście w miarę dobrze orientuję się w rynku MMO i nie zaistniała jeszcze giera za friko (bądź jw. za 5$) która byłaby warta każdej spędzonej godzinki
(choć w sumie koreańska tantra (a grałem pół roku w filipińską) jest tym wyjątkiem od reguły - opłata dotyczy tylko lepszych itemów)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:08 
Cytuj  
No to zapomnij o mmorpg (przynajmniej o tych z gornej polki), jesli tylko tyle chcesz przeznaczyc na oplaty.


_________________
.

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:10 
Cytuj  
Dzięki Mark-właśnie o takie coś mi chodziło. Wiem ,że to są twoje prywatne zdania, ale człowiek poniekąd opiera się o doświadczenie innych :)
Mark i jescze jedna prośba- jakbyś miał podać JEDNĄ gre która według ciebie zasługuje na spędzenia z nią duuuuużo czasu - co byś wybrał?






Joshi - fakt co do AC2 masz racje , myśle ,że mniejszenie abonamentu mogłoby pomóc. Lecz niekoniecznie może gra była słaba?
ja nie wiem, gdyż w nią nie grałem .

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:14 
Cytuj  
zmniejszenie abonamentu żadnemu mmorpgowi nie pomoże. Wszyscy których znam nie sugerują się ceną wybierając mmorpg-a i nie quitują mmorpg-a ze względów finansowych. 5USD miesięcznie w tą czy we wtą miesięcznie to dla większości z nas dokładnie żadna różnica, i na pewno nie wybiorę trochę gorszej gry by oszczędzić te 15zł miesięcznie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:16 
Cytuj  
Tibia- miliony ludzi nie moga sie mylic :wink:

SWG- rewelacyjna gra ktora osadza rozmachem swiata dokladnoscia odwzorowania i mozliwosciami daleko w tyle pozostale produkcje na rynku
poczujesz sie jak Luke Skywalker siedzac za sterami X winga , a na widok hordy rebelli atakujacych imperial star destroyera dostaniesz drgawek galek ocznych. Interakcja z npc ma wlasne sciezki dialogowe , i pyskowanie vaderowi (tak jest vader , palpatine i wielu innych) mozesz przyplacic zyciem. Crafting jakiego nie ma nigdzie indziej , skomplikowany jak cala gra i bardzo rozbudowany.
z minusow dalbym ze jest za malo questow , pvp mogloby byc lepiej rozwiazane a SoE ma unikalna zdolnosc rozwalania calej gry jednym patchem , pozatym bardziej mi sie podoba polityka Blizza ( za to co wsadza do contentu w kolejnych patchach SOE by uzbieralo dobre 2,3 platne dodatki) . Ale zagrac w to trzeba nawet jak nie lubisz Star Wars


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:22 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
5USD miesięcznie w tą czy we wtą miesięcznie to dla większości z nas dokładnie żadna różnica, i na pewno nie wybiorę trochę gorszej gry by oszczędzić te 15zł miesięcznie.



No też tak myśle.




Co DO SW:galaxies - nie mam nic przeciwko SW , ale nie brałem jej pod uwage ;)

Nie ma już żadnych gier POST-APOKALIPTYCZNYCH?

P.S mark hausing jest to budowanie domku - zaczynając od ścian itd?
czy poporstu występowanie domku do kupna ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:26 
Cytuj  
Przemo19 napisał(a):
Nie ma już żadnych gier POST-APOKALIPTYCZNYCH?

No, jezeli cie tylko taki temat interesuje, to tylko Neocron 2. Pare slow na temat tej gry napisalem ostatnio tu: http://42.pl/url/e1z

X.

PS. Tu pare moich obrazkow:
http://www.xanth.eu.org/screeny/neo/ - NC1
http://www.xanth.eu.org/screeny/neo2/ - NC2 (beta i wczesny retail)


_________________
http://zaginiony.net

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:44 
Cytuj  
rozumiem mark że 5$ nie robi dla was różnicy, dla ludzi którzy zarabiają, a rozrywkę również traktują poważnie
5€ abonamentu o kórych wspominam, wcale nie musi oznaczać zmniejszenie zysku dla developera, albowiem miliony graczy to dzieciaki nie mające stałego zarobku, a których rodzic na wieść 15€ miesięcznie na 1 grę online złapie się za głowę
jednakże te 5$/€ (bo sie już gubie w walutach) dzieciak jeszcze wykombinuje i zostanie mu na lizaka
a mnie to ryba wiek gracza, bo im więcej ich tym handel prosperuje
dobra, za bardzo odszedłem od tematu a można go ciągnąć w nieskończoność

reasumując w co pograć, to oczekuję europejskiego wydania RFo (czekam już 3 lata od koreańskiej bety)
ogólnie graficzka bardzo przyjemna (wszyscy przyrównują do L2 - co jest paranoją) niskie wymagania sprzętowe, a co do samej rozgrywki: 3 rasy (elfy, niziołki i roboty) walczące o złoża na 1 planecie - każdy znajdzie postać dla siebie albowiem np. summony magów lvlują wraz z postacią, robot inżynier może budować mobilne wieże obronne, inżynier nizioł może zakupić robota bojowego w 2 wersjach: goliath albo robota z giwerą maszynową i łupać potem hurtem wszystko, poza tym możliwość craftingu mają inżynierowie (bodajże tylko, ale nie wiem czy każda inna postać może wybrać sobie inną klasę po 30 lvlu) mm...co jeszcze... kopalnie w których można wydobywać rudę (kilka odmian) oczywiście potrzebna jest wiertara i wiertła (które się of kors zużywają) zarobioną rudę sprzedajemy, bądź używamy w innych celach (nie pamiętam już) dodam jeszcze że dla rasy kontrolującej większy obszar kopalni, następuje obniżka cen itemów w sklepach, podwyżka cen sprzedaży surowca itp. więc jest o co walczyć
podsumowując to raczej dość rozbudowany H&S z mnóstwem questów typu zabij 20 takich albo innych monstrów , bo inaczej lvla nie uświadczysz (dodam że jest to wiodąca gra na rynku koreańskim, jak i podbijająca orient)
edit: wychodzi na początku 2006


Ostatnio edytowano 16 wrz 2005, 13:47 przez joshe, łącznie edytowano 3 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:44 
Cytuj  
X a w N2 gra troche polakow czy raczej same angole? Tzn jest jakies polskie community (i mam nadziej ze fajniejsze niz WoW'owe...)


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:46 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
X a w N2 gra troche polakow czy raczej same angole?

Za moich czasow byl dosc spory polski klan i naprawde swietnie sie gralo. Tyle, ze to bylo ponad rok temu. Jak dzis to wyglada to nie mam pojecia, wiecej na ten temat moze powiedziec Constantin, ktory nadal w to gra ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 16 wrz 2005, 13:49 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:48 
Cytuj  
Kromer tam w ogóle mało kto gra ;)

joshe - dla milionów graczy jest dokładnie wszystko jedno czy gra kosztuje 15 czy 10USD miesięcznie. 90% community to kraje wysoko rozwinięte ze średnią pensją miesięczną idącą w tysiące USD. Taki człowiek jak chce sobie kupic "prince polo" za 1zł to kupuje "prince polo" i tak naprawdę mało go obchodzi, że obok w promocji jest wafelek "king polo" za 60g.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:50 
Cytuj  
joshe widac ze nie grales w zadnego normalnego mmoprg, w polowe tego co jest na rynku nie gral bym nawet jak by byly za darmo.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.