mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:54 
Cytuj  
Aenima a jakieś przykłady z uzasadnieniem?:)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 13:56 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Aenima a jakieś przykłady z uzasadnieniem?:)

Np. Matrix Online, uzasadnienie w paru watkach nizej ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:02 
Cytuj  
Hehe Xanth jasne i proste wyjaśnienie:) Ale masz rację MO powinien mieć napis przy instalacji JEsteś pewien że chcesz to zrobić? zastanów się kilka razy. Po dogłebnym przemyśleniu decyzji naciśnij ok (przycisk ok dostępny jest po 7 dniowym okresie na myślenie:))


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:05 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Aenima a jakieś przykłady z uzasadnieniem?:)


np wow ktore jest nudne, z nudnym pvp, z nudnym ganianiem za coraz to nowszymi itamz, z nudnymi instancjami, itd itp.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:07 
Cytuj  
/sign


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:08 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
joshe widac ze nie grales w zadnego normalnego mmoprg,

ale nie zbijesz mnie z tego powodu ? :wink:
Aenima napisał(a):
wow ktore jest nudne, z nudnym pvp, z nudnym ganianiem

może po prosty tobie nie pasuje te nudne pvp i nudne ganianie
a pozostałym kilku milionom graczy odpowiada ?
nie lubię takiego gadania "bo mi się nie podoba i wam też nie może"

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:09 
Cytuj  
Aenima -> mógłbyś mi podać "normalne" mmorpg?
i które ty polecasz?

szukam mmorpg nie na 1-2 miechy tylko na dłużej .
dzieki

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:12 
Cytuj  
np. Shadowbane, które jest grą stricte PvP, a cała walka PvP sprowadza się do dwucliku na przeciwnku i oglądaniu jak nasza postać walczy, odwraca się sama przodem do przeciwnika, biega za nim itd. A uber hardcore looting system (to nie dla carebearsów z WoW-a) to w 99% zlootowanie drobnego cashu i 3 potionków sprzedawanych na każdym rogu. Duży zawód generalnie :/

Siege nie widziałem co prawda, ale tak jak napisałem szukam czegoś do solo lub małych grupach zergi mnie juz nie bawią.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:12 
Cytuj  
Nie ma definicji "normalnego mmoga". To tak jak w zyciu, jeden zbiera znaczki, a inny lubi jak mu nogi smierdza. 99% mmogow na rynku jest taka sama, dalej to juz twoje indywidualne upodobania :)

X.


_________________
http://zaginiony.net

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:16 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Siege nie widziałem co prawda, ale tak jak napisałem szukam czegoś do solo lub małych grupach zergi mnie juz nie bawią.


Cala gra polega wlasnie na zbudowaniu miasta, zorganizowaniu mocnej gildii i bawienia sie w (shadow)BANE czyli siege miast.
Looting kasy to swietna sprawa, grales tylko na test center w ktorym kasa miala male znaczenie ze wzgledu na 10x wiekszy drop rate. Ja doslownie plywalem w zlocie z pkowania solo-farmujacych druidow i innych channelerow, wiec nie mow, ze looting jest ubogi skoro moglem komus zepsuc 4h bicia mobkow w jednym spocie backstabem i paroma combosami:)


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:24 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Nie ma definicji "normalnego mmoga". To tak jak w zyciu, jeden zbiera znaczki, a inny lubi jak mu nogi smierdza. 99% mmogow na rynku jest taka sama, dalej to juz twoje indywidualne upodobania :)
X.

jak to nie ma ? massively multiplayer online game .. tłumaczenie = definicja ;)
a że nawet piłka nożna może być mmog (co szkodzi pograć na boisku z tysiącem graczy -lol) to ... urwał mi sie wątek

mark, możesz mi wytłumaczyć co znaczy "zerg/zergować/zergowanie"
bo tylko na tym forum spotykam sie z tym określeniem, ale nie potrafię sobie zdefiniować ctkj :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:30 
Cytuj  
skoro moglem komus zepsuc 4h bicia mobkow w jednym spocie backstabem i paroma combosami:)

Mnie nie podejdziesz. Moj drood ma huntsman rune i wytrenowane AoE thorns :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:44 
Cytuj  
joshe napisał(a):
tłumaczenie = definicja

Od kiedy tlumaczenie jest definicja? Polecam
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=62350
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=9363

Cytuj:
możesz mi wytłumaczyć co znaczy "zerg/zergować/zergowanie"

http://internetgames.about.com/library/ ... f-zerg.htm

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 16 wrz 2005, 14:45 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:44 
Cytuj  
drood suxoruje w pvp niestety ale do farmowaia jest dobry zrobie moze jednego do afk macro


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 14:58 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Mnie nie podejdziesz. Moj drood ma huntsman rune i wytrenowane AoE thorns :wink:


To ma praktycznie kazdy druid, ale kazdemu druidowi w koncu konczy sie mana i musi usiasc, a jak usiadzie to nie ma 2/3 hp, a tych thornsow nawet nie wycastujesz bo jest cos takiego jak power block ;)


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 15:06 
Cytuj  
czepiasz sie słówek xanth, a może powinienem w cudzysłowiu ujmować wszystko ? ewentualnie dodać: tłumaczenie z angielskiego = ...

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 15:12 
Cytuj  
zerg oznacza każdą walkę PvP gdzie nie ma znaczenia taktyka tylko ilość. A generalnie każda taktyka traci na wartości jak jest ~10-15+ po każdej ze stron.
Już przy takiej ilości PvP jest nędzne bo taktyka ogranicza się do
"kill cloth/healer first" albo "dont attack warrior omg"

Zwiększając ilość osób po każdej ze stron zmniejszasz znaczenie taktyki czy skilla. W końcowej fazie definicji zerga liczy się tylko jedno - Ilość. Oni mają 20 my 10 więc oni wygrali, bo zzergowali nas masą.

Generalnie w mmorpgach grasz jednostką i najlepsza walki PvP są takie gdzie taka jednostka się liczy. Max 10-15 osób po każdej ze stronie. Przy większej ilości osób mamy coraz mniejszy fun, coraz mniejszy wkład w przegraną/wygraną.

Do tego dochodzi lag sprzętowy i na łączu. Doczytanie nawet 20 postaci pojawiających się "znienacka" w rozsądnym czasie (<1s) jest cały czas niemożliwe. Więc udajemy, że świetnie się bawimy nie mając prawie żadnego wpływu na wynik i grając przy 2-3FPS i pingu sięgającym 5000ms.


Można dodać jakieś czynniki motywujące by gracz bardziej się wczuł w sytuację i bardziej mu zależało, ale tak naprawdę już straciłem nadzieję na fajne epickie prawdziwie masywne walki PvP w mmorpgach. Albo walki 10vs10 max które na pewno nie są masywne a bardziej przypominają meczyki rodem darmowych serverów aka SC albo zerg/lag/bliski_zeru_wkład_w_walkę/nuda przy bitwach na miarę mmo :/


Ostatnio edytowano 16 wrz 2005, 15:19 przez Mark24, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 15:18 
Cytuj  
Engine sobie bardzo dobrze radzi z zergami, a lvl difference w tej grze ma chyba najmniejsze znaczenie jakie kiedykolwiek widzialem. Jako 35lvl scout potrafilem wyrznac grupke r5.
Co do zergow, wyglada to inaczej niz w przypadku gier typu L2 gdzie sa one jakby organizowane przez devsow (wiem, ze do konca tak nie jest ale jest to mniej wiecej tak rozwiazane), tutaj broniac czy atakujac dobrze zdajesz sobie sprawe, ze po zniszczeniu miasta masz kilka miesiecy budowy w plecy. Dlatego ta gra ma najlepiej rozwiazana kwestie dyplomatyczna ze wszystkich mmogow, albo dolaczysz do ogromnej nacji ktora moze narzucac niekorzystne warunki albo sprobojesz zbudowac cos wlasnego na zadupiu ktorego nikt nie bedzie atakowac jezeli komus nie podskoczysz, lub sam stworzysz nation do ktorego pod pretekstem 'join us or die' bedziesz zdobywac pomagierow;)


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 15:48 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Można dodać jakieś czynniki motywujące by gracz bardziej się wczuł w sytuację i bardziej mu zależało, ale tak naprawdę już straciłem nadzieję na fajne epickie prawdziwie masywne walki PvP w mmorpgach. Albo walki 10vs10 max które na pewno nie są masywne a bardziej przypominają meczyki rodem darmowych serverów aka SC albo zerg/lag/bliski_zeru_wkład_w_walkę/nuda przy bitwach na miarę mmo :/


takie walki masz w Guild Wars ;)

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2005, 15:55 
Cytuj  
Cytuj:
straciłem nadzieję na fajne epickie prawdziwie masywne walki PvP w mmorpgach

jedyna szansa na takie, gdy gracze na arenie będą w walce używać sterowania klawiaturą/joyem (tak jak w FPP) a każdy lmb klick to pojedyncze machnięcie mieczykiem w celu ataku bądź obrony (w sumie to może gothic3 multiplayer ? )
bo co to za pvp jak klikasz w gościa i czekasz aż twoja postać dobiegnie i zacznie obijać oponenta

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.