mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 515 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 239
Dołączył(a): 29.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 20:32 
Cytuj  
Razoth ---> no ja wiem że SOE jest do kitu, EQ2 jest do bani a Vanguard miał być zaprzeczeniem EQ2 :) No ale życie jest życiem. Przyszedł WoW i prawda jest taka że Vanguard jako solo produkcja byłby klapą. Grało by w niego pewnie 200 000 osób jeżeli byłby tak dobrą grą jaką zapowiadali ale to jest za mało dla dużego gracza. Vanguard będzie doskonale pasował jako jedna z gier SOE i to gracze SOE go dopełnią.

Jeżeli twórcy Vanguarda od początku trąbią że to będzie bardzo trudna gra dla hardcore players to dla mnie to ejst świetna wiadomość ale dla mas już nie a dla inwestorów i bankierów z pewnością nie. Koncerny chcą gier takich jak WoW prostych, łatwych i przyjemych, a Vanguard taką (mam nadzieję nie bedzie), więc z założenia będzie niszową gra dla kilkuset tysięcy graczy i dlatego potrzebuje SOE które ma pieniądze na serwery, support i acconting.

Nie mart się, bez SOE ta gra nigdy by nie zbaczyła światła dziennego, ludzie z Sigilu nienawidzą SOE skoro się przeprosili z nimi to musieli mieć bardzo ważne powody - vide prognoza sprzedaży i kasa

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 20:34 
Cytuj  
Cytuj:
Kiedyś jakś rok temu gdy w EQ2 (w grze) nie było tyle map terenów i labiryntów to ludzi korzystali z moich map. W piku (teraz to nawet 1/10 niema) to stronka miałataką oglądalność jak forum GOLa i była naprawdę popularna


Nie musisz mi mówić. Pamietam. Ucząc się grać miałem wszystkie twoje mapki wydrukowane :). Pamiętam grubo ponad 100 stron. Ba.. nawet sam jedną stworzyłem i wam wysłałem:) ( niestety chyba najbrzydsza - nie mam zdolności plastycznych , za to na tamte czasy informacje na wage złota), Zresztą od was cainor jest/był w naszej gildii.

Mówiąc, iż zwęszyłeś biznes mówie o Vanguardzie i .. nowych info, mapkach, stronie itp ;)


_________________
OrleOko czuwa...

**

Posty: 239
Dołączył(a): 29.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 20:36 
Cytuj  
Sou ---> od wielu lat chcę zrealizować projekt masowego robienia poradników do gier MMO. Na zasadzie ja płacę za każdy wpisany poprawnie quest i lokację. To będzie skierowane do was Polskich graczy MMO. Oczywiście to bedzie po angielsku, ale większość z was zna na tyle angielski że bedzie OK. Majątku na tym nikt nie zrobi ale trochę kasy co miesiąc za granie w MMO to chyba nie jest wielka kara. Ciągle brakuje nam czasu żeby zrobić do tego dobry system. Pracujemy nad tym mam nadzieję że najadlej w przyszłym roku wszystko będzie działało.

A teraz dawać mi klucz do bety Vanguarda jak chcecie zarabiać kasę :lol: :lol: :lol:

**

Posty: 239
Dołączył(a): 29.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 20:41 
Cytuj  
eagleeyes ---> wielki biznes to nie jest, może kiedyś będzie wielki, ale kasa jest z tego całkiem miła. Niestety ja pracuję w GOLu i to jest moje główne źródło utrzymania, GOL jako taki może zarabiać o wiele więcej, więc robię to co daje najwięcej kasy, są to na ogół rzeczy mało przyjemne a bardzo męczące :)
Jako firma mamy plany iść również w tym kierunku ale na razie inne projekty odsuwają w dal plany super site o MMO po angielsku. Ale kiedyś się za to zabierzemy. Na razie w miarę wolnego czasu mojego i kolegów robimy tyle ile możemy. Oczywiście chcę zrobić serwis z poardnikiem do Vanguarda, jak również do LOTRO, Conana i Warhammera. Ale co z tego wyjdzie zobaczymy. W najgorszym razie zero kasy ale za to sobie pogram w kilka MMO :)

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 20:45 
Cytuj  
A kto tu mowi o zarabianiu kasy ?;) Jak spojrzysz na moja range a potem uzyjesz googla to zobaczyc ze troche "za darmo" sie napracowalem x]

Co do twojego projektu to chyba jest juz kilka stron typu stratics.com czy warcry pelnych poradnikow. Moze lepiej pojsc w strone polskich poradnikow tylko rozumiem ze jesli chodzi o $ to na naszym malutkim rynku za bardzo nie ma chyba co szukaj klientow :-?


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 20:50 
Cytuj  
Jezu Soul czasami jak cie czytam to mam wrazenie jakbym slyszal naszego wspolnego znajomego ;) Jacka_PLAY. Niekoniecznie negatywnie, ale chocby ta wypowiedz o projekcie masowych poradnikow MMO.. czesto slyszalem podobne wypowiedzi i plany :D


_________________
.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 20:57 
Cytuj  
Soul, jak dobrze pomyslisz to zrobisz kupe kasy na MMO ;)
Wystarczy miec tlumacza nawet i tlumaczyc zagraniczne serwisy na polski, zmieniac zdania, grafike, kolejnosc, czasem sens wolnej wypowiedzi i nikt sie nie zorientuje.
Wywalic tylko te google adds (kojazy sie to z lamerska stronka imo), zatrudnic jako redaktora aktywnego gracza tej gry.
A zyski, no coz, wystarczy zrobic na GOLu full option, i miec dostep do wszystkich serwisow.
Zrodlem moga sluzyc takze paltne fora. Umieszczaja tam poradniki, boty, exploity. Srednio do takiego forum palci sie 20$ rocznie. Posiadaja po kilka tysiecy ludzi. Nic tylko podpieprzyc info i pomysl.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 21:00 
Cytuj  
Cytuj:
google adds (kojazy sie to z lamerska stronka imo),


Taaa, ale to jest jedno z podstawowych źródeł dochodu jego stronki.


_________________
OrleOko czuwa...

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 21:07 
Cytuj  
Ale moze spokojnie pomnozyc dochody, jak juz wspomnialem, na GOLu moze wprowadzic opcje platnosci z dostepem do wszystkich MMO serwisow.
Powiecmy za 20-30zl wiecej. Ludzie sie skusza nie jedna gra, ale dostepem do wszystkiego.
Oczywiscie istnieje mozliwosc tzn. leaking info, forum nie zabezpieczysz, ale stronke przed copy and paste da sie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 21:46 
Cytuj  
Fajnie ze tak duzo piszecie o Vanguardzie, sporo na temat i ogolnie jestescie super :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 239
Dołączył(a): 29.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 sie 2006, 21:48 
Cytuj  
Sou ---> polskie poradniki z finansowego punktu widzenia nie mają żadnego sensu, naprawdę i jeszcze raz naprawdę. Trzeba zrozumieć jak to działa. Żeby poradnik, mapy, spisy questów itd były porządnie zrobione muszą nad tym pracować opłacani ludzie. Na Polskich poradnikach do MMO nie zarobi się nic więc nie bedzie kasy na pracowników. Wiem co mówię bo sprzedaję poradniki do gier po Polsku od kilku lat, mamy ponad dobrych 500 poradników do gier single i multi, ale rynek MMO w PL jest znikomy.

Inne strony nie stanowią problemy gdyż praktycznie nikt nie ma dobrych kompletnych guides do MMO a już z pewnością nie strony które wymieniłeś. Praktycznie nikt nie robi map bo ludzie nie potarfią tego robić albo im się nie chce. Do każdego pojedynczego MMO jes jeden dwa dobre sites z mapami, ale to robią fani danej gry i oni już nie przenoszą się na inen tytuły. Ja chcę zrobić serwis z wieloma grami. I wiem że zrobię :) Lecz zapewne będzie tro trwało jeszcze od roku do kilku lat. Ale tak to działa. Początek już mam.


Yog-Sothoth ---> no wiesz :) ale ja realizuję swoje plany :). czy www.gry-online.pl nie jest wystarczającym tego dowodem a nasz site o EQ2 zcy WoW. Suma naszych serwisów we wszystkich językach to około 2 000 000 unikalnych ludzi miesięcznie, onet na 7 000 000 także chyba nie jest źle :)

Słowo masowe źle oddaje to co chcę zrobić. A chcę zrobić poradniki pisane jednocześnie przez wielu ludzi naraz za pomocą specjalnego systemu, który w jakiejś wersji alfa już działa od dawna przy EQ2 i WoW. Stąd słowo masowe. Ale To oczywiście wielka praca, wiele miesięcy może lat, ale wszystko po koleji. GOL ma już prawie 6 lat i tzyma się bardzo dobrze.

To nie do końca są plany - plany, bo my to robimy cały czas i wiele już jest zrobione, nie mam jednak możliwości przenieść tam główne siły produkcyjne GOLa bo robimy inne rzeczy.

Pieszczoch ---> nigdy niczego nie tłumaczymy wszystko co mamy jest nasze własne, każdy screen w poradniku, mapka i tekst. Google ads o podstawa zarabiania. To są napawdę bardzo duże pieniądze jeżeli masz stronę po angielsku i dużo czytających. Model jest taki ze daje się kontent za darmo bez abonamentu i kosi z reklam. Naprawdę.
Ogólnie mozna pomyślec o opłatach ale na zasadzie dobrowolności, bo siła takiego serwisu to masa ludzi, tak żeby każdy koledze mówił o tym że taki serwis jest.


_________________
http://www.gry-online.pl

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 11:43 
Cytuj  
www.gry-online.pl - zawsze jak cos szukam o grze i wyswietli mi w wyszukiwarce linka do tej strony to nigdy tam nie wchodze bo znalezc cos na niej jest bardziej czasochlonne niz kontynuowac poszukiwania na altavista czy google, jesli ju znawet cos znajde to dopadnie mnie i tak GOL, wiadomosci pisane jak z jakiegos brukowca i najczesciej wygladaja jak przeredagowane z innej strony, jesli juz mowa o platnosciach to jestem przyzwyczajony ze te sprawy zalatwia sie w 3 minuty karta kredytowa lub ekarta, wiec nawet jesli macie taka mozliwosc platnosci to nie chce mi sie tego szukac.
Ogolnie strona jest robiona bardzo komercyjnie, na sile probuje sie nadazac za aktualnosciami, wszystko co oferuje jest i tak za darmo w sieci, czesto lepiej zrobione no i najczesciej za free.
No ale powodzenia w pracy, zatrudniajcie wiecej maniakow, mniej profesjonalnych pracownikow i bedzie ok, jak chcecie miec fajne materialy o jakiejsc grze mmorpg to wezcie jakiegos maniaka/nolife, dajcie mu pre-paida i bedziecie miec super, mapki, recenzje, opisy, poradniki itd :)

Vanguard - czy wiadomo kiedy ruszy close beta na wieksza skale ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 239
Dołączył(a): 29.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 12:30 
Cytuj  
embe ---> jakieś nieprawdziwe informacje masz bo cała encyklopedia gier gdzie zebrane są linki do wszystkich materiałów jest bez żadnych opłat.
Wystarczy że wejdziesz na sronę: http://www.gry-online.pl/s015.asp
i wpiszesz w wyszuliwarce tytuł gry który cię interesuje, nie ma w tym nic skomplikowanego.
Czy mamy ołatności kartą kredytową, oczywiście tak od wielu lat tylko dlaczego masz płacić skoro to jest za darmo.Wszystkie materiały które mamy są nasze i nie ma ich nigdzie w internecie poza naszą stroną chyba że ktoś je ukradł.
Nasz serwis nie jest przeznaczony dla ludzi takich ja ty którzy i tak lepiej wiedzą wszystko o wszystkich grach. On jest dla tych co nie wiedzą.

I jesteś podręcznikowym powodem / dowodem dlaczego nie warto robić serwisów o MMO po Polsku. Ponieważ 90% polskich graczy ma takie podejście do sprawy jak ty. Niewiadomo jak by się człowiek nie namęczył to i tak powiedzą że robi badziewie. Amerykanie i ogólnie ludzie z całego świata są innego zdania.

Co do twojego pytania to Vanguard właśnie teraz wszedł w fazę bety na większą skalę i prawdopodobnie nigdy nie bedzie całkowitej open bety.


_________________
http://www.gry-online.pl

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 17:39 
Cytuj  
Po co te złośliwości ?
Ja tylko pisze ze Wasza strona odbiega od standartów/mody, zwalona nawigacja, kiepskie wyszukiwanie, podstawa to walnac przed oczy GOL zeby zarobic, co do zarabiania nie mam nic bo to nie moj interes, nie mam powodu pisac pozytywnie o Waszej stronie bo mi za to nie placicie.
Na dzien dziesiejszy naprawde jest tak duzo materialow w sieci ze latwiej wejsc na pierwszy lepszy link i juz jest, zreszta i tak najlepszym zrodlem sa fora gdzie ludzie pisza wiele fajnych rzeczy ( bzdury tez ), wiec mozna spokojnie wszystko zdobyc bez wysilku.
Na koniec napisze ze sam prowadzilem spory serwis informacyjny ale nastawiony na sprzet komputerowy, było to od 1994roku i wiem co to jest praca w sieci, poswiecanie sie i robienie ogolnie czegos zwiazanego z kasa, ale zauwazylem ze spontaniczna i amatorska praca jest czesto lepsza i zwycieza z komercja.

No i jeszcze o Vanguardzie, licze ze szybko pojawi sie cos do testowania w zamknietym gronie, moze cos w stylu jak Archlord ze po oplaceniu w jakims serwisie abonamentu mozna dostac wejscie do bety.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."


Ostatnio edytowano 19 sie 2006, 17:41 przez Teo, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 17:41 
Cytuj  
embe napisał(a):
*whine*


mortflmao, pytasz sie po co te złościwości a sam uprzykrzasz komuś życie, jeśli się tobie coś nie podoba, to nie komentuj tego, a jak komentujesz, to przedstaw swój projekt, który spełnia twoje oczekiwania, ok?

stfu. :|


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 19:21 
Cytuj  
No panowie- z wiarygodnego źródła Vanguard jest na dobrej drodze. Niestety( a może stety :D ) jednak bardziej przypadnie on do gustu eq-ustończyką niż wowowcą. Sorry guys :/


_________________
OrleOko czuwa...

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 20:00 
Cytuj  
eagleeyes napisał(a):
No panowie- z wiarygodnego źródła Vanguard jest na dobrej drodze. Niestety( a może stety :D ) jednak bardziej przypadnie on do gustu eq-ustończyką niż wowowcą. Sorry guys :/


No skoro z wiarygodnego źródła...

Najlepsze są wiarygodne źródła. Są lepsze od 'dobrych' źródeł a nawet od 'pewnych' źródeł.

Ale różni są ludzie, dla Leppera informacja o Talibach w Klepkach też pochodziła z 'wiarygodnych' źródeł.

Więc przechodząc do sedna... co to za źródła?

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 20:21 
Cytuj  
Dwutlenek napisał(a):
Ale różni są ludzie, dla Leppera informacja o Talibach w Klepkach też pochodziła z 'wiarygodnych' źródeł.


A kojarzysz moze ta afere na skale swiatowa o przerzucaniu jencow z Iraku przez Polske...? :wink:


_________________
Obrazek

**

Posty: 239
Dołączył(a): 29.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 20:45 
Cytuj  
Ja też bym chciał żeby gra była "dla tych lepszych" i mam nadzieję że będzie ale trochę z WoWa powinna mieć bo to przyciągnie ludzi.


_________________
http://www.gry-online.pl

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2006, 21:25 
Cytuj  
No zobaczymy jak to bedzie w pełnej wersji, w kazdym razie dynamika walki z eq ( taka dla seniorów- powolna:) masz czas na pomyślunek). Grafika piekna ale na gf7900gtx przycina w średnich detalach:P . Podobno maja zotymalizować kod i ma być lepiej ale wymagania i tak beda wysokie. Narazie jest postawiony 1 serwer i jest na nim średnio 500+ online, bugów od groma - rybki pływają po lądzie ( w eq2 trwało to około roku zanim poprawili), Syndrom ducha- przechodzenie przez ściany itp. Najważniejsze, że gra wciąga ssie nawet pro-gracza, więc myśle, że będzie udana.


_________________
OrleOko czuwa...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 515 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.