mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 20:48 
Cytuj  
IMHO platne mmo to oszczednosc.
50 zl miesiecznie to polowa ceny gry "singlowej".
Wiekszoscia niestety czlowiek sie moze pobawic 1-2 tygodnie wiec gdyby nie mmo to prawdopodobnie bym wydawal znacznie wiecej na "zwykle" gierki - a tak po prostu brakuje mi na nie i czasu i ochoty.

Moze ten argument nie przekonuje tych ktorzy sciagaja sobie gierki z netu ale jak pracujesz i masz malo czasu to po prostu nie chce Ci sie pieprzyc z piratami (np. nie dzialajace patche albo nagle o 2 w nocy dowiadujesz sie, ze Twoja wersja jest zrypana i "zacina" sie w pewnym momencie).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 20:50 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
to jest srednia, wiec skoro sporo ludzi nie zarabia tyle to i tyle samo ludzi zarabia duzo wiecej :)

Bawi mnie to szastanie średnią. Średnio to ty masz jeden cycek, pół członka i jedno jądro.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 20:51 
Cytuj  
Bez względu na zarobki, człowiek zawsze wykombinuje kasę na fajki, na piwo, na wódkę, na inne potrzeby.
MMORPG to nie jest rozrywka dla wszystkich, dlaczego by miało być wszystkich stać na to? Można grać w literaki na kurniku :)
Tak jak z samochodami, jeden jeździ nowym audi, a drugi 20letnim jelczem :)

50 zł? Mniej więcej tyle wydaję na taryfę powrotną z imprezy w Gdańsku, mieszkając w Gdyni...
50 zł? Jak płacę tyle za obiad jedzony "na mieście" to jestem happy że tanio...
50 zł? Dokupiłbym za to na swoim osiedlu jakieś 0,01 m2 mieszkania...
50 zł? I co by powiedziała na to moja żona? No jakby wydanie z domowego budżetu kwoty 50 zł wpływało na budżet domowy, to może by coś powiedziała... na szczęście budżet domowy to przychody wszystkich domowników...

Poza tym wyznaję dobrą zasadę, że komp musi na siebie zarobić :)

Aha, zarabiam poniżej średniej krajowej :)

No i opłaty to dobry sposób, by odsiać z gry 90% gówniażerii, przynajmniej w polskich realiach. Warto płacić choćby za to :D


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 21 sie 2006, 20:55 przez Soulless, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 20:53 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
IMHO platne mmo to oszczednosc.
50 zl miesiecznie to polowa ceny gry "singlowej".
Wiekszoscia niestety czlowiek sie moze pobawic 1-2 tygodnie wiec gdyby nie mmo to prawdopodobnie bym wydawal znacznie wiecej na "zwykle" gierki - a tak po prostu brakuje mi na nie i czasu i ochoty.

Moze ten argument nie przekonuje tych ktorzy sciagaja sobie gierki z netu ale jak pracujesz i masz malo czasu to po prostu nie chce Ci sie pieprzyc z piratami (np. nie dzialajace patche albo nagle o 2 w nocy dowiadujesz sie, ze Twoja wersja jest zrypana i "zacina" sie w pewnym momencie).

No... ja wydam mniej jak nie gram w mmo. Większość nowych gier ma opcję multiplayer. A co do crpg... 50-100h grania za ~100 zł - bardzo często nie dam rady tego przerobić w ciągu miesiąca a mówię tu o nowych grach, takiego Gothica 2 kupiłem za 20 zł.
[edit] pomijając to, że pierwszy miesiąc w mmo kosztuje ~100 zł ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 906
Dołączył(a): 21.10.2002
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 21:17 
Cytuj  
Ja gram w jakiegos mmorpga to raczej sie do niego "przywiazuje", a wiec prawie nie kupuje singli, a czasem i korci zeby w domu zostac i na rajd z kolegami isc niz na impreze ;)


Ostatnio edytowano 21 sie 2006, 22:30 przez Calis, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1073
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 21:43 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
IMHO platne mmo to oszczednosc.
50 zl miesiecznie to polowa ceny gry "singlowej".


Tylko ze niestety, w pojeciu wiekszej czesci spoleczenstwa gra singlowa to gra darmowa.


pozdrawiam

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 22:12 
Cytuj  
2800zł to średnia krajowa?

odlicz od tego podatek i wyjdzie ci ~1500zł na ręke


jakbym zarabiał 2800zł to bym tego tematu nie założył ;-)


_________________
Na pustkowiu życie nie ma żadnej wartości. Masz świadomość, że następnego ranka możesz się już nie obudzić. Każdy dzień może przynieść śmierć, każda godzina może być twoją ostatnią, a każde napotkane stworzenie twoim katem. Spoczywaj w pokoju......

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 22:20 
Cytuj  
Jak bym zarabiał 2800 zł to bym nie wyjeżdżał z tego kraju :-)

I nie ma się, co oszukiwać ogromna większość społeczeństwa zarabia poniżej 1000 zł.

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 22:21 
Cytuj  
http://www.gofin.pl/
Prawa strona - Kalkulator wynagrodzeń


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 22:27 
Cytuj  
Smashie napisał(a):
W realiach Polski 50 złotych to dużo, takie skromne imo


Moze dla ciebie duzo, ale dla mnie to tyle co nic :)
I nie uogolniaj o realiach Polski, bo wsrod moich znajomych rowniez 50zl to nic nie znaczace grosze.

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 22:32 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Smashie napisał(a):
W realiach Polski 50 złotych to dużo, takie skromne imo


Moze dla ciebie duzo, ale dla mnie to tyle co nic :)
I nie uogolniaj o realiach Polski, bo wsrod moich znajomych rowniez 50zl to nic nie znaczace grosze.



to ,że ty dobrze zarabiasz to nie znaczy ,że wszyscy.
Troche szacunku dla pieniedzy bo nie którzy ludzie ledwo wiążą koniec z końcem i dla nich takie 50zł to zbawienie.


_________________
Na pustkowiu życie nie ma żadnej wartości. Masz świadomość, że następnego ranka możesz się już nie obudzić. Każdy dzień może przynieść śmierć, każda godzina może być twoją ostatnią, a każde napotkane stworzenie twoim katem. Spoczywaj w pokoju......


Ostatnio edytowano 21 sie 2006, 22:37 przez Przemo19, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 22:33 
Cytuj  
Przemo19 napisał(a):
Troche szacunku dla pieniedzy bo nie którzy ludzie ledwo wiążą koniec z końce i dla nich takie 50zł to zbawienie.


nie stac cie to nie grasz w platne mmorpg, dla takich jak ty jest Tibia :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 22:34 
Cytuj  
No to brawo Huragan jesteś wśród tej szczęśliwej mniejszości (sarkazm ON) sam na to zapracowałeś czy rodzice pomogli ? Ale lepiej się nie chwal na ulicy ze 50 zł to dla ciebie grosze. (Wyjątkowo snobistycznie to brzmi)

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 22:37 
Cytuj  
Stać mnie, ale się nie przechwalam. A wqrza mnie taka gadka pyszałka




P.S nigdy nie grałem w tibie , w porównaniu do ciebie zaczynałęm swoją przygodę z mmorpg troszkę od wyższego progu ;)


_________________
Na pustkowiu życie nie ma żadnej wartości. Masz świadomość, że następnego ranka możesz się już nie obudzić. Każdy dzień może przynieść śmierć, każda godzina może być twoją ostatnią, a każde napotkane stworzenie twoim katem. Spoczywaj w pokoju......

**

Posty: 341
Dołączył(a): 25.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 22:39 
Cytuj  
Huragan jak zwykle burakuje.

Czekaj niech cie PiSiory zalatwia do spolki z partia mulata i przystojnego romka.

Wtedy stracisz prace i bedziesz sie bujal w biedronce za 710 brutto na 5/6 etatu.

Na Tibie nie bedziesz mial czasu bo 5/6 etatu nalezy rozumiec jako 5/6 doby.

Wtedy twoi koledzy dla ktorych 50 zl to nedzny grosz beda mogli ci go rzucic do kapelusza.


Niestety srednia wedlug GUS to kupa. Sa klamstwa, duze klamstwa i statystyka.
Realnie to jesli przekroj spoleczny zarabia 1500 brutto to juz jest dobrze.

Prezes firmy X zarabia 120 000 brutto , sprzataczka zarabia 1000 - srednio zarabiaja 60 500 PLN brutto. Ot i cala statystyka.


_________________
...:Mystical Awakening - DFO:...R.I.P
i parę innych...

**

Posty: 268
Dołączył(a): 25.02.2006
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 22:59 
Cytuj  
Moim zdaniem każdy spędza czas jak ma na to ochotę. 50 zł miesięcznie to naprawdę niewielki wydatek nawet w Polsce. Jeden woli to przepić, inny przepalić, inny wyda na dragi, a inny pogra w mmo. Ten rodzaj gier to pewien sposób na życie. Sam znam nauczyciela (jego żona też pracuje w tym zawodzie), utrzymują dwójkę dzieci i stać go na aktualizowanie sprzętu, opłaty za internet i opłaty za granie. Polska grupa graczy mmo do 11 lutego 2005 roku była raczej zamkniętą społecznością, właśnie przez miesięczne opłaty (co bardziej mi odpowiadało). Teskty o szacunku dla pieniędzy są nie na miescu bo ja moje pieniądze wydane na gry szanuję w chuj bardziej niż pieniądze które przepiłem czy wydałem na fajki. MMORPG nie są dla ludzi co wiążą ledwo koniec z końcem (jedni piją jabola, a inni jack'a daniels'a), ale w życiu zawsze jeden miał lepiej inny gorzej, ten jeździ samochodem taty (rodzice płacą mu za grę), a inny zarabia sam dla siebie. Nie ma co narzekać , ten kto może niech gra jeżeli uważa to za swoje hobby (ja uważam), a ten kto płacze, że go nie stać i wypieprza miesięcznie 200 zł na piwo to niech płacze dalej o opłaty, i przestanie pierdolić na forum jacy to twórcy gier są niedobrzy i zdzierają kasę (najlepiej niech sprawdzi ile kosztuje utrzymanie takich serverów jak do WoW na przykład).


Ostatnio edytowano 21 sie 2006, 23:25 przez trade, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 23:04 
Cytuj  
Trade dobrze mówisz ale bez przesady .


P.S ile kosztuje utrzymanie serverów wowa?
napewno nie 90 000 000 euro za miesiąc :)


_________________
Na pustkowiu życie nie ma żadnej wartości. Masz świadomość, że następnego ranka możesz się już nie obudzić. Każdy dzień może przynieść śmierć, każda godzina może być twoją ostatnią, a każde napotkane stworzenie twoim katem. Spoczywaj w pokoju......

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 23:18 
Cytuj  
A co oni maja być instytucją charytatywną ? Utrzymanie serwerów + opłacenie pracowników i jeszcze muszą przecież na tym zarabiać


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 23:21 
Cytuj  
Wiecie. 50zl to moj starszy nie pokryl by kanta dachu w domku ( buduje ) dachowka;) Inna sprawa ze pieniadze starszych nie sa moje a moje dochodzy wynosza 0zl miesiecznie wiec 50zl to dosc sporo x] Wiadomo kasa sie zawsze znajdzie costam na urodziny sie dostanie od dziadka costam sie przepisze, strzeli znajomemu rodzicow formata ale tak czy siak nie sa to duze "dochody" :wink:


_________________
Obrazek

*

Posty: 104
Dołączył(a): 25.10.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 23:22 
Cytuj  
Hmm bez przesady to są jednak spore kwoty w domowym budżecie i wiele osob sie nie decyduje na płacenie za gre zwlaszcza z tego powodu. No i to przykladowe 50zl to też nie do końca prawda.

Oczywiście nie jest to aż taka kwota która by powodowała że 90% Polaków na granie w płatne mmo nie stać. Po prostu wiele osób nawet te 50zł woli wydać inaczej a gierki single player spiracić :)

W polskich warunkach płatności działają jak filtr odrzucający pewne typy osób od rozrywki MMO i jest to rzecz najbardziej pozytywna :] Niestety w grach w których można grać za darmo takiego filtru nie ma , i przenosi się na nie "porzekadło" mojego znajomego który wybył do UK 2 lata temu - porzekadło brzmi "jak spotykasz Polaka to spieprzaj jak najdalej" :]

Zresztą co by nie mówić to przepaść jakościowa między płatnym mmo a mmo darmowym jest z reguły ogromna :]


_________________
When everything else fails, read the instructions.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.