mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 9
Dołączył(a): 13.02.2007
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 19:25 
Cytuj  
Witajcie,

czasem odwiedzam to "Wasze" forum i mam nadzieję, że pomożecie mi w tym, w czym się specjalizujecie :) czyli w wyborze MMORPG które będzie spełniało moje oczekiwania.

Mam straszną ochotę wdrożyć się w jakiś system. Ostatnie dni rozmyślałem o EVE Online ponieważ jest w niej bardzo wiele plusów ale jeden minus krytyczny.

Może najpierw przedstawię moje wymagania a Wy ocenicie czego mógłbym spróbować.

Moje jedyne MMORPG to był WoW - od niego zacząłem przygodę ale zrezygnowałem bo za dużo czasu było potrzeba na zrobienie wyższych questów i w zasadzie krótka obecność w grze eliminowała możliwość nawiązania dłuższych znajomości (wynika to z archetypu gracza WoW?).

EVE wydaje się spełniać wiele - przedewszytkim brak takiego parcia na granie, można się uczyć będąc offline, możliwości oparte na skillach, które rozwijamy ucząc się a nie "pykając" mobki - to mi jak najbardziej odpowiada. Czyli gra ma zadatki na to by być dla "niedzielnych" graczy. Co jednak? Jednak okazuje się, że trzeba na to sporo czasu aby zrobić coś w ciągu jednego posiedzenia (sesji).

Wzorem byłoby UO ale już chcę porzucić tą grę - trzeba znaleźć coś nowszego.

Na horyzoncie pojawia się Age of Conan - ponoć oferuje sporo.

Podsumowując - moim typem byłaby gra, która oferowałaby wszystkiego po trochu - trochę walki, craftingu, PvE, housing(byłoby idealnie), dyplomacja i przy tym nie potrzebowała więcej niż 2-3 godziny aby ukończyć jakiś jeden umowny "etap" w grze (czyli skompletowanie questu, zadania, pracy, wydobycia materiału itd.). WoW byłby idealny, gdyby nie instancje do których potrzeba było kilkunastu(dziesięciu) ludzi i całego dnia grania :(

Będę wdzięczny za Wasze odpowiedzi i sugestie. Napiszcie coś o Waszych MMORPG uwzględniając moje potrzeby.

Czy może jednak Guild Wars? No nie wiem - pomóżcie.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 20:10 
Cytuj  
GW nie jest pelnoprawnym MMORPG, tylko (jak to okreslilo NCSoft) CORPG. Jesli nie przeszkadza Ci to zbytnio i uwazasz, ze wystarczy Ci gra, ktorej miasta/outposty sa tylko graficznym rozwinieciem Diablowych kanalow, to powinna byc ok. Gra w zasadzie nie wymaga zbyt duzo czasu (chyba ze chcesz byc najlepszy w PvP, najbogatszy itp., ale ta ewentualnosc na razie pominmy), to mozesz wpasc na 1-2h, zrobic questa, pofarmowac, wpasc na arene i sie wylogowac. Jesli bedziesz chcial sie bardziej wkrecic w gildie i PvP, to wtedy gra naturalnie zacznie wymagac duzo wiecej czasu. Niedawno wyszedl Nightfall, o czym pewnie wiesz, wiec jeszcze sporo ludzi jest na etapie zwiedzania, podrozowania, questowania itd. Jesli chodzi o nawiazywanie znajomosci w tej gry, to mysle, ze jest dosc cienko, bo wszystkie misje/areny itp. sa instancjonowane, a miasta/outposty sa podzielone na districty (jeden miesci X osob, gdy liczba zostanie przekroczona, to tworzony jest nastepny), wiec NIGDY nie napotkasz kogos przypadkiem biegnac z miasta do miasta.

Jesli chodzi o MMORPG, to w tej chwili moglbym Ci polecic jeszcze cieplutkiego Vanguarda, w ktorego sam gram. Crafting, dyplomacja, questy sa tam bardzo rozwiniete i nie ma zadnych instancji, ktorych nienawidze, a do tego sa serwery PvP bez zadnych sztucznych ograniczen. Musisz jednak wziac pod uwage, ze leveling w tej grze zajmuje znacznie wiecej czasu niz w WoW i w pewnym momencie levelowanie samemu stanie sie trudne. Jednak, jak juz wspomnialem, jest to nowy MMO i znaleznie teamu na swoj level o normalnych porach nie powinno stanowic zadnego problemu.

W niedalekiej przyszlosci ma sie pojawic jeszcze LOTRO - bardzo fajna gra dla fanow ksiazek/filmow. Jednak jesli nie jestes jednym z nich, to raczej szybko Cie znudzi, bo nie oferuje nic ciekawego (moze poza monster play, ktorego jeszcze nie mialem okazji przetestowac - btw, moze ktos sie na ten temat wypowie? zdjeli NDA) i nic ponad to, co juz od dawna oferuje konkurencja.


Posty: 9
Dołączył(a): 13.02.2007
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 20:14 
Cytuj  
horyzont prezentuje się na razie tak:
- Vanguard
- EVE Online
- Guild Wars

Powiedz mi prosze - odnośnie Vanguard (nawigacja na stronie jest trochę dla mnie nieczytelna), czy podnoszenie skilli jest ćwiczone w czasie czy oparte na podnoszeniu levelu całej postaci? Co jeszcze możesz mi powiedzieć o Vanguard?

Próbuję znaleźć jakieś informacje na stronie:
http://vgplayers.station.sony.com

ale nic nie mogę wyszukać o świecie :(

*

Posty: 135
Dołączył(a): 5.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 21:10 
Cytuj  
vanguard gra bardzo fajna, podobna do wowa, ale z duzo wiekszymi mozliwosciami,(housing ships diplomacy, itd) jedyna utrudniajaca rzecza sa bugi... naprawde miejscami potrzeba anielskiej cierpliwosci:/

co do skilli to trenujesz je sobie po osiagnieciu danego(wymaganego) dla skilla levelu u trenera.


_________________
Obrazek
serniczek = mniam
pre-cu swg veteran


Posty: 9
Dołączył(a): 13.02.2007
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 23:35 
Cytuj  
Rozumiem...

czy jest jeszcze coś o czym mógłbym nie wiedzieć? Jakie jeszcze są możliwe gry, z tak zwanym "podwójnym" dnem ? :)

Możecie jeszcze potwierdzić jak wygląda sprawa z EVE Online? Czy da się grać w tą grę mając maks. 3 godziny na 1 sesję?

Zastanawiam się poważnie jednak nad GW - tylko jedna opłata...zawsze można tą 100 odżałować a jakby coś to kupić już pełnego mmo...

*

Posty: 146
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 23:45 
Cytuj  
W Eve grasz kiedy chcesz!!! 3 godzinna sesja to sporo funu, a najlepsze jest to, ze czy grasz czy nie - Twoja postac staje sie lepsza, niejako z minuty na minute :-)

Eve jest swietna dla casuali bo jesli nawet chcesz/musisz sobie zrobic przerwe na jakis czas Twoja postac nie bedzie wcale gorsza od kumpli z corpa.


Posty: 9
Dołączył(a): 13.02.2007
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 23:46 
Cytuj  
:)

co tu dużo pisać...:) Zawsze można rozpocząć 14dniowym trialem :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lut 2007, 23:55 
Cytuj  
Cybot napisał(a):
Eve jest swietna dla casuali bo jesli nawet chcesz/musisz sobie zrobic przerwe na jakis czas Twoja postac nie bedzie wcale gorsza od kumpli z corpa.

Zawsze bedzie gorsza od tych, co wczesniej niz ty zaczeli skillowac i w zaden sposob tego nie nadgonisz. Taka jest wada systemu, w ktorym nauka skilla ma scisle okreslony i z gory narzucony czas oraz brak skillcapa.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 00:51 
Cytuj  
Xanth ZYCIE ;] Ale jak ktos w innym temacie napisal. Dochodzisz w koncu do momentu w ktorym od typa co gra rok dluzej dzieli cie po 1lvl skilli 5ciu ktorych wyskilowanie zajelo by ci pare miechow a praktycznie np 2% czegostam z zego 13% koxales juz wczesniej ;) ( moze troche zagmatwane ale mam nadzieje ze czaicie:) ). Roznica jest poprostu juz tak niewielka jak niewielka ma on wtedy przewage w pvp ;) A jak juz jes bitwa XX Vs XX graczy to kompletnie nie ma to zadnego znaczenia ;)

Do tego wyskilowanie postaci pod np handel a nie pvp zajmuje juz o wiele mniej czasu ;) Nie mowiac juz o tym ze w takich rzeczach jak np handel ( sory ze o tym ciagle ale to moja brocha:> ) skille to moze 10% sukcesu i tu wlasnie wychodzi ze liczy sie to co ma w glowie gracz a nie to ile SP ma postac wsadzone w skille;)


No ale niedzielne granie... chyba nie;) Mysle ze sa ciekawsze gry do takiej zabawy na chwile;)


_________________
Obrazek


Posty: 9
Dołączył(a): 13.02.2007
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 09:07 
Cytuj  
może z "niedzielnym" graniem trochę przesadziłem. Faktem jest to, że nie jestem hardcorowym graczem i sport w grach (niesportowych) mnie nie pociąga (dlatego zrezygnowałem z WoW - jak nie grasz dużo to jesteś "looser").

Jakieś jeszcze dodatkowe propozycje?

Czy w GW można grać solo? Czy trudno jest zrobić maks. poziom? Co decyduje o byciu dobrym w GW? Przedmioty?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 09:43 
Cytuj  
bartii napisał(a):
vanguard gra bardzo fajna, podobna do wowa, ale z duzo wiekszymi mozliwosciami,(housing ships diplomacy, itd) jedyna utrudniajaca rzecza sa bugi... naprawde miejscami potrzeba anielskiej cierpliwosci:/

co do skilli to trenujesz je sobie po osiagnieciu danego(wymaganego) dla skilla levelu u trenera.


Zalezy kto ma jakie szczescie do bugow - ja na nie praktycznie nie mam powodu narzekac.

Co do skili w VG to trenujesz aktywne zdolnosci u trenera po osiagnieciu danego levelu ale same skile (typu "one hand slashing" albo "stealth") trenujesz uzywajac ich jak w UO a skok levelu podnosi Ci tylko cap'a na te skile.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 10:42 
Cytuj  
musio3 napisał(a):
może z "niedzielnym" graniem trochę przesadziłem. Faktem jest to, że nie jestem hardcorowym graczem i sport w grach (niesportowych) mnie nie pociąga (dlatego zrezygnowałem z WoW - jak nie grasz dużo to jesteś "looser").

Jakieś jeszcze dodatkowe propozycje?

Czy w GW można grać solo? Czy trudno jest zrobić maks. poziom? Co decyduje o byciu dobrym w GW? Przedmioty?


Tak mozesz grać solo w GW , ja swoim Necro zsolowałem wszystkie 3 kampanie :) , oczywiście są miejsca gdzie jest wskazane iść z drużyną :)


Bez obrazy dla wszystkich vanguardowców ale wydaje mi sie że vanguard tak jak EQ2 czy WoW też nie jest "casual friendly" byc może to tylko moje wrażenie bo biegałem tylko po becie jak narazie.


_________________
Shadhun napisał(a):
zawsze można chwalic sie na forum że ma sie żone biseksualistke i mieć kretyński napis w sigu.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 12:14 
Cytuj  
Moim zdaniem WoW jest casual friendly.
Ja loguję się na sesje trwające ok. 2 do max 4 godzin i tak sobie powoli pykam levelki, robię questy, instancje są do przejścia w 1-2 h. Grup dużych nie trzeba.
No ale jak autor wątku próbował i mu nie podszedł, no to oczywiście daleki jestem od przekonywania do tytułu.


_________________
O.o

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 12:36 
Cytuj  
BTW ja gram w EVE solo ( oczywiscie na czacie z kolegami pogaduchy urzadzam ;p ) i duzo czasu temu nie poswiecam JEDNAK nie kazdemu fun sprawia mnozenie kasy ktora sie posiada a to wlasnie moje glowne zajecie;)


_________________
Obrazek

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 19:25 
Cytuj  
Nie chcę być złośliwy, ale jeśli uważasz, że WOW jest zbyt czasochłonny to MMO raczej nie jest gatunkiem gier dla ciebie. Nawet to, z pozoru "samo grające się" EVE wymaga stosunkowo dużo czasu żeby do czegoś dojść.

Imo GW wydaje się jednak najlepszym wyjściem w tej sytuacji.


Posty: 9
Dołączył(a): 13.02.2007
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 19:35 
Cytuj  
nie jestem w WoW ekspertem - grałem prawie przez pół roku i doszedłem do 45lvl. Zaczęły się pojawiać trudniejsze instanse i zaczęły się małe schodki.

WoW jest bardzo fajny ale trzeba mieć stałe towarzystwo żeby było dobrze. Z tego co widziałem GW gwarantuje chyba możliwość zagrania z kimś "z doskoku" niejako...

Przypatruje się jeszcze informacjom o Age of Conan - istnieją w nim (będą istnieć) elementy, które wydają mi się bardzo ale to bardzo pociągające (budowanie miast, inżynierowie jakiś crafting na pewno, dyplomacja). Czy macie jakieś przecieki nt. tej gry?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 20:26 
Cytuj  
musio3 napisał(a):
Czy macie jakieś przecieki nt. tej gry?


Ponoc ma byc na xboxa i pc, skonczy jak FFXI ;]


_________________
Nestor#1522

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 21:30 
Cytuj  
musio napisał(a):
Przypatruje się jeszcze informacjom o Age of Conan - istnieją w nim (będą istnieć) elementy, które wydają mi się bardzo ale to bardzo pociągające (budowanie miast, inżynierowie jakiś crafting na pewno, dyplomacja). Czy macie jakieś przecieki nt. tej gry?

Na AOC napewno czekać warto (sam czekam już od ponad roku) aczkolwiek wyjdzie on najwcześniej w Październiku, więc tak czy siak w coś trzeba grać na niego czekając.

Z takich ciekawszych rzeczy w AOC (o których słyszałem) to:
- PVP bazujące na Blood Coins oraz podział leveli na PVE i PVP. Serwery FFA!
- siege (min na osady graczy)
- rozbudowany crafting
- spellwaving - tworzenie własnych czarów.

Najśmieszniejsze na temat Conana jest to, że raz piszą, że będzie to gra dla hardcorowców, a raz dla casual players... sam nie wiem już co o tym myśleć. :roll:

Nestor napisał(a):
Ponoc ma byc na xboxa i pc, skonczy jak FFXI ;]

Jak skończył FFXI bo nie w temacie jestem?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 21:35 
Cytuj  
zax napisał(a):
Jak skończył FFXI bo nie w temacie jestem?

Nie słuchaj Nestora, to flame attempt pewnie :P


_________________
Obrazek

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 lut 2007, 23:26 
Cytuj  
Z tego co widziałem GW gwarantuje chyba możliwość zagrania z kimś "z doskoku" niejako...

W GW jest to uproszczone. Masz po prostu pokoiki z misja i wiadomo, ze po wejsciu do tego pokoiku/zone'a 99% znajdujacych sie tam osob przyszlo tam w tym samym celu co i ty. Do tego mozesz sie teleportowac po mapie i wracac do wiekszosci odwiedzonych wczesniej miejsc, co znacznie skraca czas poszukiwania teamu do levelowania/questowania. Znalezienie grupy zazwyczaj zajmuje duzo mniej czasu niz w normalnych MMO.

BTW na priv puszczam Ci kodzik do triala GW:Nightfall (10h lub 14dni), ktory dostalem jakis czas temu, i z ktorego nie skorzystalem. Bedziesz musial sporo na poczatku pobrac, zanim wejdziesz do gry, ale te pare H pograsz i zapoznasz sie z gra. EVE Online tez ma triala.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.