mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 lut 2007, 23:02 
Cytuj  
na dobra sprawe imo nie potrzeba klawiatury i myszki do konsoli zeby grac w mmo. pad daje duze mozliwosci i mozna grac :-)
kwestia gustu a o takowych sie nie dyskutuje

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 lut 2007, 23:58 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no ja przeczytalem o tym w 2006 ale ok.
:-)
roball ja wiem ze jak ktos jest w uk to juz mysli ze zjadl wszystkie rozumy.
ale postaraj sie czasami dopuscic mozliwosc ze ktos poza toba moze miec rowniez racje :-)


Zalosne.

Ja mam takie samo podejscie jak tomugeen, ale mysle, ze my chyba po prostu jestesmy 'oldskulowcami'. Widzialem wowa na wii i trzeba przyznac, ze widac ze pad ma spore mozliwosci w operowaniu postaci w tejze grze. Dla mnie zawsze pecet bedzie zabawka do mmo, tudziez do gier rpg. Moge tylko pogratulowac konsolowcom, ktorzy lubia mmorpg, bo jak narazie nic nie slychac o tekkenie na pc czy tez GT, a chetnie bym w te giery popykal na 2 padzikach przed monitem;).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 00:10 
Cytuj  
Agat napisał(a):
Pokaż mi 3 graczy konsolowych którzy mają podłączona klawiaturę i traktują grę jako MMORPG a nie MMOH&S.
Może przesadzam. Bo i tacy zapaleńcy się znajdą. Ale jest pewna różnica...

Wszyscy, którzy grają w FF XI na ps2? Bo sterować padem to jedno, ale pisać nim w MMO raczej ciężko.
Więc tak - przesadzasz.
tomugeen napisał(a):
Imho konsola ma wlasnie sluzyc to popykania w tekkena. Kabel do TV, Kabel do pradu, 2 pady. Zadnych dyskow, myszek, internetow. Ma sie sie miescic pod TV i do plecaka. I dzialac ze starym 21' telewizorem na dzialce.

So true, nie pamiętam ile razy już szedłem do znajomych z konsolą, czy też niosłem ją na czyjeś urodziny, żeby w większym gronie przyciąć w Singstara ;>


_________________
Obrazek

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 00:13 
Cytuj  
ja wiem ze jak ktos jest w uk to juz mysli ze zjadl wszystkie rozumy.

Od jak dawna tam mieszkasz?

Pad nie nadaje sie do gry w FPS-y (ale skad moglaby o tym wiedziec osoba lubujaca sie w BF2?) i tak samo nie nadaje sie i nie bedzie nadawal sie do gry w MMORPG (jakie znamy dzisiaj).

Wiem, ze trudno dojsc do tego samemu, ale klawiatura jest niezbedna z tego wzgledu, ze mozesz na niej _pisac_ i wlasnie w ten sposob kontaktowac sie za jej pomoca z innymi graczami znajdujacymi sie w grze - tzw. interakcja. Posiada tez kilka razy wiecej przyciskow pozwalajacych na rozplanowanie sobie lepiej bindow pod poszczegolne rzeczy. Mysz natomiast jest najdokladniejszym znanym obecnie urzadzeniem wskazujacym do gier, ktorego nie zastapia joysticki, galki, pokretelka i przyciski pada.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 01:45 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Konsola + mysz + klawiatura to teraz standard. To nie te czasy, kiedy konsole sluzyly glownie do pykania z kolega w fife albo tekkena. Xbox 360 bez podlaczenia do internetu to tylko pol xboxa 360.

MMO na konsole to bedzie standard niedlugo i padnie ostatni bastion pctowcow.


bzdury

PC bedzie jeszcze dlugi czas defaultowa platforma dla mmorpg , wlasnie ze wzgledu na expansywnosc , wymienialnosc modulow i otwarta architekture , nie kazdemu bedzie sie chcialo optymalizowac gre zeby upchac w zalosnym ramie konsoli (vide FFXI ktore tak czesto podajesz i ten zabawny anti lag system ) , programisci to najdrozszy element developingu , zauwazyc trzeba tez ze gry na konsole odgornie sa nastawione na sequelizacje, tzw kultowe tytuly sa do znudzenia powielane vide tekkeny , ff itd

mmorpgi zawojuja konsole wkrotce , o tak napewno

http://mmorpg.com/gamelist.cfm/gameId/0

to lineup gier mmo na najblizsze siedem, osiem lat (jak dodamy dfo ;p)
99% to gry na PC, kthxbye


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 04:00 
Cytuj  
Anty lag system to genialny wynalazek. Wlacza sie tylko przy naprawde duzej ilosci postaci na malym terenie. W innych mmorpg zazwyczaj postac zamiera co kilka sekund w takich sytuacjach, w FFXI chodzi normalnie.
Wyjatek to wow, ale wiadomo, ze dzieje sie to kosztem beznadziejnego designu postaci.

Wiem o conajmniej kilku mmo przygotowywanych na Xboxa 360 i to przy udziale takich duzych firm jak SE czy Marvel. Huxley na przyklad tez ma wyjsc na Xboxa360. Podejrzewam, ze sony nie bedzie chcialo byc gorsze, nintendo pewnie tez nie.
Konsolowcow (podobnie jak pecetowcow) juz coraz mniej bawia schematyczne gry single player.

Devsi zazwyczaj trzymaja swoje produkcje w scislej tajemnicy i tak naprawde nikt nie wie jakie gry wyjda w 2008 czy 2009 roku.

Jesli chodzi o optymalizacje MMO to jak widac na pozytywnym przykladzie WoW i negatywnym EQ2, wychodzi to tylko tym grom na zdrowie. Nie sztuka stworzyc gre ktora sie tnie na przecietnych kompach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 07:30 
Cytuj  
nie nadaje? hmm popatrz moze na ilosc osob grajacych na konsolach w fps'y.
lubujaca sie w bf2? hm znowu cos o czym nie wiem ale dzieki tobie stala sie jasnosc.
klawiatura do pisania? nie wiem czy zauwazyles ale powoli wraz z rozwojem technologii ludzie nie uzywaja juz klawiatury do komunikowania sie miedzy soba. w tej chwili do tego wystarcza mikrofon.
do klawiatury i myszki jestesmy po prostu przyzwyczajeni.
jak widac na przykladzie KOTOR'a myszka nie jest niezbedna do "wskazywania" zaznaczania.
ale to takie tam lekkie poranne gadki :-)
przeciez kto chce moze grac na pc, inny na konsoli. tylko nie probujcie na sile udowadniac ze cos jest zle bo jest. moze czasami warto spojrzec na sprawe z troche innej perspektywy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 08:20 
Cytuj  
hmm popatrz moze na ilosc osob grajacych na konsolach w fps'y.

to moze maly turniej w bf2, albo jakiego kolwiek FPSa? Konsolowiec nie ma szans grac powaznie, liga turnieje w fpsy na padzie.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

**

Posty: 451
Dołączył(a): 7.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 08:53 
Cytuj  
Wskoczyłam na forum, żeby pisać w całkiem innym wątku, ale kolega (niewątpliwie sympatyczny) tak mnie zapienił, ze teraz muszę się hamować, żeby nie wylądować we "Flames"
Mendol napisał(a):
nie nadaje? hmm popatrz moze na ilosc osob grajacych na konsolach w fps'y.
Tu pierwsze zapienienie. Czy naprawdę kolega (niewątpliwie sympatyczny) nie widzi różnicy między FPS a RPG? Czy dla Ciebie - Mendol - tekst przez sluchawki: "Siedzi nad toba, zajeb go!" jest jednoznaczny z napisanym przez mistrza gildii kowali: "Hail. Some rules: Thou shalt not kill"?
Mendol napisał(a):
klawiatura do pisania? nie wiem czy zauwazyles ale powoli wraz z rozwojem technologii ludzie nie uzywaja juz klawiatury do komunikowania sie miedzy soba. w tej chwili do tego wystarcza mikrofon.
do klawiatury i myszki jestesmy po prostu przyzwyczajeni.
jak widac na przykladzie KOTOR'a myszka nie jest niezbedna do "wskazywania" zaznaczania.
Jeśli dla kolegi (niewątpliwie sympatycznego) esencją gry jest zaznaczanie przedmiotów, czy też bicie potworów - to ja chyba jestem w stanie zrozumieć Twoje Mendol podejście...
Choć odnoszę wrażenie, że udało Ci sie pomylić forum. Bo to jest na temat MMO_RPG_.


_________________
Obrazek
Cytuj:
Mendol: zostalem wyruchany na maxa przez Microsoft

Cytuj:
Sathorn: U mnie role gowna odgrywa wielkosc ekranu

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 09:18 
Cytuj  
Agat nie pien sie bo zlosc pieknosci szkodzi.
Nic nie jest jednoznaczne jednak proponowalbym przyjrzec sie np. raidom w DAOC'u i wtedy pisanie takich glupot jakie udaje ci sie tutaj wymyslac. Gdybys nie zauwazyla to jednak czesc ludzi potrafi sie zachowac w kazdej sytuacji a czesc bedzie bluznic w formie pisanej jak i mowionej.
Proponowalbym czytanie ze zrozumieniem czasami.
Akurat Ci ktorzy mieli okazje ze mna byc moze kiedys grac wiedza co jest dla mnie esencja gry. I jakos forum nie pomylilem ale w sumie z czego ja sie tlumacze.
Natomiast ciekawi mnie do czego ty wykorzystujesz myszke w grze? Do rysowania czarow jak w Black and White.
Zreszta naprawde nie bylo moim zamiarem denerwowac kogokolwiek. Po prostu wyrazam swoje zdanie, a ze wy macie inne nie znaczy to chyba ze od razu musimy na siebie najezdzac :-)

AE sa turnieje fps'ow dla pecetowcow i dla konsolowcow.
Ja tam do tej pory lubie pograc w HALO na xboxie.
Ale co tam :-)
DO pracy rodacy!

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 10:15 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Natomiast ciekawi mnie do czego ty wykorzystujesz myszke w grze?


Hyh? Wiem że pytanie nie do mnie, ale wydaje mi się że postaciami steruje się właśnie za pomocą myszy, ja tak przynajmniej gram w WoW i nie wyobrażam sobie, żeby w Warhammer nie było takiej opcji, jak sterowanie postacią tylko za pomocą myszy. Na klawiaturze to się przecież wciska ewentualnie "autorun", albo W, żeby postać do przodu kawałek poszła.


_________________
O.o

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 10:30 
Cytuj  
Ok, ale czy wedlug Ciebie Brodaty to JEDYNY sposob na sterowanie postacia?

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 11:00 
Cytuj  
to w WOWie jest taka opcja, ze klika sie myszka na jakies miejsce i postac tam idzie? ;D


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 11:13 
Cytuj  
RufeN napisał(a):
to w WOWie jest taka opcja, ze klika sie myszka na jakies miejsce i postac tam idzie? ;D


Jest. Tyle, ze jest to strasznie niewygodne.

Nie przypominam sobie zadnego z nowszych mmo w ktorych nie uzywalbym 10-15bindow poza przyciskami do poruszania sie + dodatkowe kombinacje z alt/ctrl. No moze w EvE, ale tam zawsze bylem newbem i duzo klikalem. Ciezko polaczyc sterowanie (przod, tyl, strafe) z obracaniem sie (gora, dol, boki) przy jednoczesnym uzywaniu kolejnych umiejetnosci.
No i kwestia na ktora uwage zwrocila agat. VoiceCom nie zastapi klawiatury jeszcze dlugo, bo co zrobic np. z takim local chatem? Oczywiscie mozna obyc sie bez komunikacji i zwyczajnie siepac, ale wtedy nie gramy w mmo tylko zwyklego slashera z bardzo rozbudowana opcja multiplayer.

No i jak przeskoczyc ten nieszczesny ram? To chyba wykonalne tylko w grach typu RFonline, gdzie mamy 3 modele postaci na krzyz w kilku texturkach i dziala to swietnie przy 100 osobach na ekranie.

PS.
Cytuj:
AE sa turnieje fps'ow dla pecetowcow i dla konsolowcow.

Mamy olimpiady i paraolimpiady. :wink:


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 11:23 
Cytuj  
Jest. Defaultowo jest wylaczona, ale mozna wlaczyc.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 11:25 
Cytuj  
mrynar , niech powstaja , rynek oceni czy to sa dobre tytuly a ja z przyjemnoscia jak juz zaznaczylem wydam mniej na sprzet , ale tez mysle logicznie wiem jakie sa limitacje konsoli i ze przypadek WoW /Lineage udowodnil ze nie trzeba pakowac sie w ten mainstream zeby zdobyc wielomilionowa rzesze subskrybentow , te tytuly na konsole raczej beda mialy rozpietosc CoH , ot takie gierki na odprezenie sie i na miesiac , nie oszukujmy sie .Lineage ma duzo ladniejsze modele niz WoW i FFXI razem wziete i tworcy nie musieli sie uciekac do czegos takiego jak wycinanie z pola renderujacego kilkudziesieciu toon's , daj spokoj dla mnie to byl oczywisty fakt zeby limitacje ps2 nie szczypaly w oczy .
Jednak jesli cross-platform mmog ma jeszcze jakis wiekszy sens to wedlug mnie puszczanie stricte konsolowego mmoga to duze ryzyko , konsola z zalozenia jak wspomnial tomu to zabawka , i nie sadze zeby tworcy odeszli od tego credo , powiem wiecej , Sony i Microsoft zaczna wracac do prostszych urzadzen jak Wii , wyniki sprzedazy klada na lopaty
pozostale platformy , ba , oczywiscie wynik sprzedazy nie musi oznaczac ze cos jest super wlasnie dla nas , osobistego odbiorcy , ale to jest tlumaczenie sie dziecka nie znajacego podstaw ekonomi zarzadzajaca tym rynkiem

nikt nie neguje ze wiekszosc rynku gier ogolnie lezy w rekach konsol
ale wybacz do wykoszenia PC z mmogow to im jeszcze bardzo daleko


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 13:12 
Cytuj  
nikt nie mowi o koszeniu. ale mowienie ze sie nie da to lekka przesada wedlug mnie.
a jak rozmawiasz na lokalu? przelaczasz okienka, badz stosujesz skrot klawiszowy. mysle ze to tez nie jest jakis wielki problem w przypadku voice chat'a. ale tak wiem teraz juz sie czepiam ;-)
jak sie chce sie to sie da sie.
jest jak jest i ok :-) nie ma sie juz co zaglebiac.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 16:05 
Cytuj  
czlowiek sie cale zycie uczy :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

*

Posty: 186
Dołączył(a): 6.11.2006
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 16:14 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
Zreszta naprawde nie bylo moim zamiarem denerwowac kogokolwiek. Po prostu wyrazam swoje zdanie, a ze wy macie inne nie znaczy to chyba ze od razu musimy na siebie najezdzac :-)


mendol napisał(a):
roball ja wiem ze jak ktos jest w uk to juz mysli ze zjadl wszystkie rozumy.


"ok".

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 lut 2007, 16:54 
Cytuj  
ble ble ;-)
zgoda?
;-)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.