mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 620
Dołączył(a): 20.11.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 00:49 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Cytuj:
A wezmy Carmacka. On ciaglę piszepod OpenGL, aktualnie w wersji 2.0 (a moze 3.0, dawno nie sprawdzalem :E). Widzałeś RAGE ? Przeciez to bije kazdy super-mega engine pod DX10, i do tego jest natywanie multiplatformowy..


Sam Carmack przyznal ze na dzien dzisiejszy kod odpowiadajacy za renderowanie to bardzo niewielka czesc silnika. A tylko ta czesc jest zwiazana z takim a nie innym API graficznym.
Zreszta wersja pod xbox360 to bedzie directx pelna geba, bo ms nie ma w planach wspierac opengl. I to ze jest natywnie multiplatformowy tez bym sie klocil bo to sie odnosi jedynie do PC/mac/linux i to tez w ograniczonym stopniu.


_________________
[GM]Dave>> Hail, Adventurer.
[GM]Dave>> What begins with B and rhymes with Ban?
Player>> Umm...
Player>> Ban?
[GM]Dave>> If you insist.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 09:56 
Cytuj  
ikona napisał(a):
iniside napisał(a):
Cytuj:
A wezmy Carmacka. On ciaglę piszepod OpenGL, aktualnie w wersji 2.0 (a moze 3.0, dawno nie sprawdzalem :E). Widzałeś RAGE ? Przeciez to bije kazdy super-mega engine pod DX10, i do tego jest natywanie multiplatformowy..


Sam Carmack przyznal ze na dzien dzisiejszy kod odpowiadajacy za renderowanie to bardzo niewielka czesc silnika. A tylko ta czesc jest zwiazana z takim a nie innym API graficznym.
Zreszta wersja pod xbox360 to bedzie directx pelna geba, bo ms nie ma w planach wspierac opengl. I to ze jest natywnie multiplatformowy tez bym sie klocil bo to sie odnosi jedynie do PC/mac/linux i to tez w ograniczonym stopniu.

Ze najmniej to wiem, z drugiej strony to czesc na ktora przecietny user odrazu zwraca uwage :E.
Jesli PC/Mac/Linuks to nie jest multi platformowy to ja nie wiem jaki by musiał być.. A i dlaczego w ograniczonym stopniu ? Nawet jeśli trzeba zaprowadzić jakieś poprawki w kodzie zeby osiągnąć zgodność binarną z unixem to i tak nie wiele w porównaniu do pisania wszystkiego od zera.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 503
Dołączył(a): 7.02.2002
Offline
PostNapisane: 9 gru 2007, 00:50 
Cytuj  
Ktos z was gra w HGL? Bo chetne bym sprobowal miltiplayer, na razie solo jest przyjemne, ale bez rewelacji (gram na elite mode).

M.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 12:51 
Cytuj  
Gram dopiero dwa dni i musze przyznac ze odczowam podobna przyjemnosc z gry jak dawniej w diablo :)
Grafika bardzo ladna, a muzyka poprostu wymiata co razem daje swietny klimat.
Co najwazniejsze nie ma takiego cisnienia i gonitwy za czyms jak np w WoW, gra sie bardziej na luzie, a brak abonamentu to dodatkowy plus.
Jesli gra bedzie sie nadal rozwijac w takim tempie jak teraz to kto wie czy nie oplace sobie by korzytac z tego co oferuja w premium, nowy patch wprowadza bardzo duzo.
Jestem mile zaskoczony ta gra mimo ze nie moglem sie przekonac by zaczac grac, ta gra ma cos w sobie z tej przyjemnosci jaka dawalo diablo.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 13:01 
Cytuj  
embe napisał(a):
Gram dopiero dwa dni i musze przyznac ze odczowam podobna przyjemnosc z gry jak dawniej w diablo :)
Grafika bardzo ladna, a muzyka poprostu wymiata co razem daje swietny klimat.
Co najwazniejsze nie ma takiego cisnienia i gonitwy za czyms jak np w WoW, gra sie bardziej na luzie, a brak abonamentu to dodatkowy plus.
Jesli gra bedzie sie nadal rozwijac w takim tempie jak teraz to kto wie czy nie oplace sobie by korzytac z tego co oferuja w premium, nowy patch wprowadza bardzo duzo.
Jestem mile zaskoczony ta gra mimo ze nie moglem sie przekonac by zaczac grac, ta gra ma cos w sobie z tej przyjemnosci jaka dawalo diablo.
napisz cos jeszcze bo albo gw albo HGL :wink:
please :]

musze mieć cos do coda4 na granie pod wpływem alkoholu :lol:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 13:15 
Cytuj  
Gralem w GW i nawet kilka razy po namowie znajomych probowalem w to grac, gra ladna ale nie mialem tam co robic poprostu, nudy straszne dopadaly mnie po kilku dniach.
HGL nie bede cie nakrecal bo gram za malo ale widzac po zajomych co siedza juz dluzej to tak jak pisalem, gra nie zmusa do niczego, nie masz cisnienia by sie zalogowac bo cos trzeba zrobic, wchodzisz i grasz spokojnie.
Chodzisz sobie wykonujac questy i masz identyczna frajde z tych setek itemow co wypadaja jak w diablo, a ciekawe rozwiazania jak upgrade czy enchantowanie plus naprawde ciekawie zrobione drzewka skili powoduja ze gra sie ma swoje smaczki.
Dawno nie mialem takiej zabawy z tak prostej rzeczy jak chodzenie i czyszczenie wszystkich zakamarkow z mobkow, przebieranie w tonach itemow, a do tego ta muzyka i calkiem dobra grafa.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 13:18 
Cytuj  
embe napisał(a):
Dawno nie mialem takiej zabawy z tak prostej rzeczy jak chodzenie i czyszczenie wszystkich zakamarkow z mobkow, przebieranie w tonach itemow, a do tego ta muzyka i calkiem dobra grafa.
czy myslisz że SP demo da mi jakies pojecie o tym czy mi pasuje ten klimat czy raczej mam kupić full ?


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 13:25 
Cytuj  
Ostatecznie stracisz 80zl ( polecam allegro ), a SP daje jakies wyobrazenie o grze ale jednak ja po odpaleniu SP ne mialem ochoty grac dalej, jednak gra z innymi lub nawet zobaczenie jak wygladaja powoduje to cos ze sie gra fajnie :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 13:27 
Cytuj  
embe napisał(a):
Ostatecznie stracisz 80zl ( polecam allegro ), a SP daje jakies wyobrazenie o grze ale jednak ja po odpaleniu SP ne mialem ochoty grac dalej, jednak gra z innymi lub nawet zobaczenie jak wygladaja powoduje to cos ze sie gra fajnie :)
dobra ide do empiku bede miał na weekend zabawke :wink:
edit: jeszcze sie zastanowie 8)


_________________
psn

**

Posty: 219
Dołączył(a): 23.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 15:24 
Cytuj  
Ja w HGL pogralem z tydzien, ale jednak na wiecej checi juz nie mialem. Gierka bardzo przyjemna na poczatku, rzeczywiscie chodzisz i zabijasz, wszystko milo. Niestety ja tak mam, ze w pewnym momencie zaczynam potrzebowac jakiegos celu w grze, a tego w HGL nie znalazlem. Ale to moze dlatego ze gralem Marksmanem, ktory nie ma opinii najciekawszej klasy. A i nigdy wielkim fanatykiem grindu w Diablo nie bylem (a HGL jest identyczny pod tym wzgledem, szczegolnie w kwesti item dropow) wiec ty podejmij decyzje. Mozesz sobie postawic pytanie czy masz ochote grac w Diablo 3 :).

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 17:03 
Cytuj  
fakt moze zamulic - ale ma to do siebie ze mozna w kazdej chwili wrocic
nie musisz kupowac abonamentu by sprawdzic co sie zmienilo
no i gra w teamie duzo daje - skalowanie poziomu trudnosci jest podobno troche spaprane i jest czasami niezly hardcore ;)
gra jest fajna odskocznia - polaczenie fpp z diablo
jedna rzecz mi sie podoba najbardziej - tankowanie cialem
np marksman(taki strzelec) staje za plecami guardiana(taki tank) i sobie spokojnie strzela np do ranged mobkow
albo blokowanie waskich przejsc

minusy to jeszcze brak endgamu jako takiego
PVP jest (w formie dueli) ale mocno niezbalansowane
i jeszcze pare bugow - ale po paczu 0.7 juz da sie normalnie grac ;)

aha fajna rzecza jest wlaczenie flagi pvp w party co wprowadza friendly fire - tak dla zaostrzenia rozgrywki ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 17:05 
Cytuj  
ArteC napisał(a):
Niestety ja tak mam, ze w pewnym momencie zaczynam potrzebowac jakiegos celu w grze
kurcze właśnie taki problem mam z fajnym EVE :har:


_________________
psn

**

Posty: 219
Dołączył(a): 23.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 17:10 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
kurcze właśnie taki problem mam z fajnym EVE :har:


Heh ja na poczatku w EvE mialem cel zeby kasy jakos wiecej zarobic. Odkad znalazlem na to niezla metode i zrobilem swoj pierwszy miliard odechcialo mi sie grac :P. Wiem, ze EvE to polityka i wielkie wojny PvP ale polityki w grach nigdy nie lubilem :).

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2007, 22:21 
Cytuj  
Jest jeszcze jedna rzecz jaka przyciaga ludzi do Hellgate, jest to sentyment do Diablo i odczowa sie wlasnie troszke tego klimatu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 00:18 
Cytuj  
Odczuwać. np

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 04:44 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Odczuwać. np


Masz +1 i bardzo duzo wniosles do tego tematu, powinienes byc dumny..


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 11:53 
Cytuj  
przyznam ze dziś odpaliłem 3 gry Fury, GW i HGL.

HGL bardzo mi się podoba. mam kilka pytań:

1. jaka klase polecacie (strzelacz czy dziabacz) ? czy mozna wyszkolic sie w kilku klasach i czy w fullu jest ich wiecej

2. czy można kupic HGL przez net i sciagnac z neta ? gdzie ? tak zebym nie musial czekac na paczke ani isc do sklepu

FW odstraszyło mnie grafą, GW zaskoczyło mnie że nie mozna sie ruszac jak sie walczy. tzn wszyscy stoją i wciskaja strzałkę kursora w bycze okienka skili?
oczywiscie pojecie mam nikłe po paru minutach grania ale z tych trzech wybór jest prosty :wink: HGL


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 12:21 
Cytuj  
1. Sam zobaczysz co ci pasuje, ciekawy jest summoner, enginer, jedni wola melee inni ranged, mozliwosci rozwijania postaci jest sporo, trudno doradzic, jest szesc klas, moze bedzie kiedys wiecej ale nie sugerujmy sie obiecankami.
2. Mozna kupic za 139zl w EA , dostajesz klucz i sciagasz od nich, ja kupilem na allegro za 80zl i sciagalem 6gb z rapidshare.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 15:43 
Cytuj  
Masz +1 i bardzo duzo wniosles do tego tematu, powinienes byc dumny..

Faktycznie chyba powinienem byc dumny, ze jako jeden z niewielu (z tego co widac) potrafie poprawnie zapisac ~99% wyrazow w jezyku, ktorym posluguje sie od urodzenia. A ty sie obraz i najlepiej wyslij mi pm o niewybrednej tresci, bo slusznie zwrocilem ci uwage.

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 gru 2007, 16:31 
Cytuj  
IMO gra nudna jak flaki z olejem (tunele, zewnetrzne lokacje, questy). Pobieranie oplat za "rozszerzone" multi to jakas kpina. Owszem mozna zagrac jakis czas i nacieszyc sie tonami wyrzucanego sprzetu z czego polowa jest do niczego nieprzydatna. Gra sie w zasadzie bez zadnego okreslonego celu. Porownywanie tego do Diablo to gruba przesada.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.