mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 147  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2009, 17:04 
Cytuj  
prima aprilis.


_________________
Obrazek
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2009, 12:51 
Cytuj  
k kupilem xboxa, podlaczylem go przez av out

i pytanie... to normalne ze na obrazie pojawia sie taki jakby lekki szum w tle ? wyraznie jakby jakies zaklocenia byly na kablu, zreszta z dzwiekiem to samo ? aktualnie updejtuje ale sie zastanawiam czy to nie jest to wina skretki ktora jest calkiem blisko kabla... (uzylem chwilowo wlasnej skretki a nie tej z xboxa)

roznica w porownaniu z krysztalem z dvi od pieca jest ogromna...

swoja droga moze da rade podlaczyc sprzet przez przejsciowke hdmi>dvi i wybrac rozdzialke 1280x1024 ?


inna sprawa - jak wyglada sprawa avatarow ? jestem skazane na defaultowe czy moge se wrzucic jakis na konsole ? ;)

to samo z themes ;) reszty funkcji nie odkrylem bo updejtuje....


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2009, 19:18 
Cytuj  
nie ma przejściówek hdmi - dvi

hdmi - obraz/dzwięk
dvi - obraz

mozesz kupić przejściówkę hdmi -> dvi ale na wyjściu będziesz miał tylko obraz.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2009, 00:33 
Cytuj  
lol rzeczywisice, myslalem ze jest odrazu na dzwiek przejscie...

w xpudle niema dodatkowych wyjscia audio ? ;/


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2009, 10:44 
Cytuj  
Jest ale tylko jeśli używasz standardowego kabla a nie HDMI. Jeśli wciśniesz HDMI do Xbox'a to nie dasz rady zmieścić tej drugiej wtyczki z której jest wyjście klasyczne dźwięku i optyk.

Zdecydowanie najlepszą opcja jest zakup kabla VGA do Xbox'a z wyjściem optycznym na dźwięk i po optyku podłączyć się do kolumny.
Są też kable które się kończą zamiast VGA to DVI ale z tego co widziałem to jakość obrazu była identyczna.

A co do avatarów - można ściągać różne dodatkowe z xbox live (niektóre free, niektóre za MS punkty) ale chyba nie można dodać własnych.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2009, 15:33 
Cytuj  
Nie mozna dodac wlasnych.

Ja mam kabel VGA - obraz do monitora 22' i dzwiek do wiezy. Nie wiem czy to wina kabla czy czego ale jakoscia nie jestem zachwycony.
Czegokolwiek bym nie zmienil zawsze widze druga (ledwo widoczna) warstwe wyswietlanej zawartosci lekko przesunieta (pare pixeli) w bok.
Podczas grania nie zwracam na to uwagi ale wkurza w dashboardzie.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2009, 15:40 
Cytuj  
Icrom napisał(a):
Czegokolwiek bym nie zmienil zawsze widze druga (ledwo widoczna) warstwe wyswietlanej zawartosci lekko przesunieta (pare pixeli) w bok.

Kiepski kabel, prawdopodobnie slabo ekranowany.

X.

PS. Albo monitor do dupy ;)


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2009, 16:23 
Cytuj  
albo konsola walnięta ;)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2009, 06:47 
Cytuj  
mam to samo co ircom.

Dzwiek tez nie jest najlepszej jakosci jako ze slychac lekkie buczenie w jednej ze sluchawek... w trakcie gry nie zwracam na to uwagi ale jak wycisza sie dzwiek..

co do tej 2giej warstwy to niemam pojecia czy to aby napewno wina kabla czy obraz jakos tak wychodzi z konsoli...

edit:

http://www.amazon.com/dp/B000T5DTXQ/ref ... nkCode=asn


ciekawe czy znajdzie sie takie cos u nas
ale cena...


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2009, 08:15 
Cytuj  
taniej Cię wyjdzie nowy monitor/TV. Taniej tego nie znajdziej bo jest tam trochę elektroniki w środku.

Odpuść sobie ten dźwięk (do czasu kupna czegoś na HDMI), kup tanią przejściówkę HDMI -> DVI (bez dźwięku), podłączysz obraz cyfrowo (nie powinno być szumów), dźwięk puścisz analogiem (szumy zostaną, ale ja np. megalomanem nie jestem i obraz żyleta jest dla mnie dużo ważniejszy).

Chyba, że dokupisz zestaw kina domowego (~1000zł) i puścisz dźwięk z spdif-a cyfrowo.

a najlepiej to przeznacz te 1500-2000zł i kup jakiś tani TV HD Ready z HDMI i będziesz miał problem z głowy (niewiele więcej zapłacisz niż za tą przejściówkę ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2009, 09:49 
Cytuj  
To chyba problem konsoli, bo ja mialem ten sam problem na VGA - ale po HDMI jest ok wiec przestalem sie tym interesowac...


_________________
"Ja się nie znam, ale chętnie się wypowiem" - Stanisław Tym

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2009, 10:19 
Cytuj  
k czyli chodzi o to by kabel vga / defaultowy zostawic podlaczony do konsoli i podlaczyc pod niego dzwiek, a przez hdmi obraz ?

nie bedzie problemow jak rozumiem z tym ? :)

co do tv - niemam kasy :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2009, 15:44 
Cytuj  
nie powinno być, ja teraz próbuję podłączyć PC-ta do TV i co mnie dziwi to obecność przejściówki RGB - DVI, zawsze myślałem, że RGB to analog a DVI cyfra. Przejściówka kosztuje grosze więc o żadnej skomplikowanej elektronice w środku nie moze być mowy...

Ale zamówiłem przejściówkę female DVI na male HDMI i powinno być ok - mam tylko nadzieję, że windows się połapie z TV i będzie poprawnie wyświetlać obraz :/ Bo jak znam microsoft mogą być z tym problemy nie do przejścia.

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 8 kwi 2009, 18:00 
Cytuj  
Moj kolega se poradzil z podlaczeniem kompa pod duzy tv - da sie :d
Na HDMI u mnie obraz tez jest swietny.

Xanth napisał(a):
PS. Albo monitor do dupy

Czy ja wiem. Podlaczony do PCta dziala rewelacyjnie.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2009, 08:14 
Cytuj  
sa przejsciowki vga -> dvi, vga to tez analog wiec raczej nic dziwnego :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2009, 08:19 
Cytuj  
ale dvi jest cyfrowe, i o to chodzi markowi


_________________
Obrazek
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2009, 08:28 
Cytuj  
btw. widziałem kabel HDMI nawet za 150F (2m), nie wiem dlaczego ale strasznie dużo ludzi daje się nabierać i nie rozumie że HDMI to cyfra i obraz/dźwięk albo jest albo go nie ma. Od kabla nic tu nie może zależeć. A podobno co poniektórzy nawet widzą różnicę w jakości, kolorach (może myślą, że droższy kabel bardziej okrągłe zera i smuklejsze jedyneczki wysyła :lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2009, 08:29 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
btw. widziałem kabel HDMI nawet za 150F (2m), nie wiem dlaczego ale strasznie dużo ludzi daje się nabierać i nie rozumie że HDMI to cyfra i obraz/dźwięk albo jest albo go nie ma. Od kabla nic tu nie może zależeć. A podobno co poniektórzy nawet widzą różnicę w jakości, kolorach (może myślą, że droższy kabel bardziej okrągłe zera i smuklejsze jedyneczki wysyła :lol:


Mark, plx stfu.

Od kabla zalezy bardzo duzo.

Naprawde nie zabieraj juz glosu w tej kwestii bo mnie krew zaleje.

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2009, 08:41 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Mark, plx stfu.


Naiwny jestes ;)

Ontopic: ja osobiscie kupilem kabel bodajze za cale 40 zlotych. I dziala bardzo dobrze :) (hdmi)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 kwi 2009, 09:02 
Cytuj  
Proszę Cię Oyciec nie wiesz to się chociaż nie błaźn, każdy kto chociaż raz trzymał lutownicę czy książkę o elektronice w ręku wie że to bzdura, cała reszta (a lutownica to już przecież przerzytek) reaguje tak jak ty. Na kurwa chłopski rozum ciąg zero-jedynkowy temu jest fajny bo ciężko go przekłamać/zakłócić - więc kabel HDMI ma tylko 2 stany albo działa i jest dobry, albo nie działa i jest walnięty. Cała reszta to jeden wielki chwyt marketingowy - i tak jak pisałem 95% nabiera się na te ładniejsze 0 i smuklejsze 1.

wątek z hdtvpolska:
http://hdtvpolska.com/lofiversion/index.php/t10570.html

i mały cytat:
CYTAT(Ethan @ 01.05.2008, 20:06 )
Większość to prawda, aczkolwiek co do kabli to troszeczkę się nie zgodzę - widziałem test porównawczy na jakimś forum kabli HDMI za 150zł i za 250zł i różnica w kolorach jednak była, a myślę, że test był wiarygodny. Niestety, nie mogę go już znaleźć...


Cytując ciebie ....... "to mnie rozwaliło"
Jeśli ktokolwiek, w jakimkolwiek teście zobaczył różnicę w kolorach na ekranie przy różnych kablach HDMI ...... wysłał bym go do lekarza
HDMI to transmisja cyfrowa (CYFROWA!) ..... albo chodzi albo nie chodzi. To może być jedyna różnica!

Domyślam się że widziałeś test kabli component. Tu mogą być różnice. Jak najbardziej

Kable HDMI mają problemy z różnymi trybami. Chodzi o częstotliwość (czy też bitrate) przesyłanych danych. Im wyższy tryb tym więcej danych trzeba przesłać. Tym wyższa częstotliwość transmisji. Kabel musi to przenieść. Kiepsko zrobiony może mieć problemy ponieważ będzie wprowadzał zbyt duże zniekszatałcenia cyfrowego sygnału. Będą błedy korekcji na odbiorniku (czyli TV) i ... telewizor może nic nie pokazać.

Natomiast twierdzenie że kolory będą lepsze na droższym kablu ...... herezja!
Zaraz mi się ciśnie porównanie. To tak jakby ktoś twierdził, że gdy kupi droższą kartę SD do aparatu, to zdjęcia będą ładniej wyglądać ... będą mieć lepsze kolory

Chcesz poważne wyjaśnienie dlaczego kabel HDMI nie może np. "spłaszczyć" kolorów?
Poziom koloru (czyli jego intensywność) w kablu cyfrowym (a takim jest HDMI) leci jako liczba zakodowana na bitach.
Np. 10101010 (czyli AAh lub 170). Jeśli kabel miałby zmienić poziom koloru musiałby inteligentnie "policzyć" sobie że np. trzeba zmienić tą licznę o np. 20%.
Nie uważasz że wymagało by to przynajmniej jakiegoś procesorka który mógłby to zrobić? Musiał by wiedzieć które bity i o ile zmienić!

W kablu analogowym jest to bardzo proste. Tłumienie kabla właśnie to robi. Zmienisza poziom sygnału o jakiś tam procent Stąd np. gorsze kolory, mniejsza ostrość itp.

To było wyjaśnienie w bardzo dużym uproszczeniu. Nie wnikam w niuanse więc proszę się nie czepiać




rotfl imho z tymi lepszymi kolarmi na droższej karcie SD w aparacie zajebiste porównanie. Nie wiem dlaczego markatingowcy tego nie wykorzystują :D

Czy jesteś teraz usatysfakcjonowany Oyciec i dotarło do Ciebie, ze wywaliłeś kasę w błoto nabierając się na bełkot marketingowców i kupując droższy kabel?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 147  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.