mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 10:08 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
z nowym mmo jest duzo zachodu i ryzyko ze cos pojdzie nie tak : duze


Ryzyko to było gdy robili WoW'a. Teraz ryzyka nie ma. Wiedzą doskonale jakie MMO przyciągnie największą liczbę graczy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 10:19 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Aldatha napisał(a):
z nowym mmo jest duzo zachodu i ryzyko ze cos pojdzie nie tak : duze


Ryzyko to było gdy robili WoW'a. Teraz ryzyka nie ma. Wiedzą doskonale jakie MMO przyciągnie największą liczbę graczy.

Ryzko jest. Ze nie wstrzela sie w wymagania. Nowe MMO wyjdzie jeszcze w czasach, kiedy wow bedzie przynosil zyski. Po co robic sobie konkurencje ?
Z drugiej strony, fanboje blizzarda łykna kazdego odgrzewanego kotleta -;-.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 10:29 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Ryzko jest. Ze nie wstrzela sie w wymagania. Nowe MMO wyjdzie jeszcze w czasach, kiedy wow bedzie przynosil zyski. Po co robic sobie konkurencje ?
Z drugiej strony, fanboje blizzarda łykna kazdego odgrzewanego kotleta -;-.


Wymagania community WoW'a - priceless. ;) Jak Blizzard da zapowiedź nowego MMO to ludziom odechce się grać w WoW'a. Po za tym przyjmijmy, że zapowiadają grę za rok na Blizzconie, do tego dodajmy ze 3 lata jeszcze i mamy premierę. Nie za wcześnie raczej.

A co do konkurencji to logiczne, że nowe MMO przejmie playerbase WoW'a. To było oczywiste od momentu samego pomysłu jego zrobienia.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 10:44 
Cytuj  
A D3 w 2011? gg. W 2011 to CryEngine będzie w każdej grze. Nie wiem, nie rozumiem tego...

***

Posty: 787
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 11:02 
Cytuj  
Ktorys z devsow w wywiadzie na Blizzconie powiedzial, ze robiac nowe MMO nie patrza na to czy bedzie robic konkurencje WoW, czy nie, po prostu staraja sie jak moga zeby gra byla najlepsza.

tak mowil


_________________
PoE RIP Retardoom
Dota2 wy**bana wpizdu

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 11:07 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
A D3 w 2011? gg. W 2011 to CryEngine będzie w każdej grze. Nie wiem, nie rozumiem tego...


Nie potrafisz zrozumieć, że sukces Blizzarda leży w grywalności i dopracowaniu a nie oprawie wizualnej? Żadna gra Blizzarda nie reprezentowała się jakoś szczególnie dobrze pod względem oprawy w momencie wydania.

Nie wpłynęło to za bardzo na wyniki sprzedaży.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 11:16 
Cytuj  
Hmm, tak ? Jakoś nie zauważyłem grywalności w D2, którego też nie mam i nie kupiłem i na który też zmarnowali od cholery czasu od D1. D1 było zajebiste i tylko D1, reszta to popierdółki po jedynce.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 11:25 
Cytuj  
No i? Ważne, że inni zauważyli. Ty nie kupiłeś, ale 4 miliony osób kupiło, w tym ja. Jeszcze nikomu nie udało się stworzyć gry która podobałaby się wszystkim ludziom. I nigdy się nie uda.


Ostatnio edytowano 24 sie 2009, 11:41 przez Razoth, łącznie edytowano 2 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 11:27 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
A D3 w 2011? gg. W 2011 to CryEngine będzie w każdej grze. Nie wiem, nie rozumiem tego...

Geez sob, nie potrafisz zrozumiec, ze wiekszoc ludzi ma dupie grafike, dopoki jej art jest rozsadnie zrobiony. Pierdyliars shaderow na nic sie nie zda jak ma sie artystow debili.
Zreszta CE1-3, nie zdabedzie duzej popularnosci, dopóki mu CryTEK porzadnego jezyka skryptowego nie zaimplemetuje, ale to temat na inna dyskusje ;p.
Zreszta od grafiki, duzo wazniejsza jest zaawansowana fizyka tbh.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 11:52 
Cytuj  
Jasne, że tak. Zgadzam się z Wami.

Napisałem tylko, że tego nie mogę pojąć. Nie mogę pojąc tego, że z roku na rok mamy coraz bardziej realistyczne gry, a wydawane najlepsze tytuły są bardzo późno.
Można sądzić, że za 2 lata takie Diablo 3 które dzisiaj przedstawia się wizualnie zajebiście, będzie kompletnym dnem. Dlatego śmie twierdzić, że 2011 to za późno.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 12:03 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Można sądzić, że za 2 lata takie Diablo 3 które dzisiaj przedstawia się wizualnie zajebiście, będzie kompletnym dnem. Dlatego śmie twierdzić, że 2011 to za późno.

Przesadzasz. Sa gry starsze niz 2 lata, ktore do dzis wizualnie prezentuja sie swietnie.

X.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 12:13 
Cytuj  
Może ;P po prostu wkurza mnie, że na taką prostą grę trzeba czekać tyle lat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 12:37 
Cytuj  
Oni chca przeskoczyc nad ta grupa wypalonych graczy mmo, ktorzy posmakowali wszystkiego na rynku i moga wypiac sie na ich produkty, a takie dzieciaki mniejsze lub starsze kupia bo zobacza w hipermarkecie i nabija im kase ponownie.
Nowe gry blizza jak i dodatki do wow-a sa kierowane do nowych graczy, jakby bazowali na starych graczach to by wiele nie zarobili, z gier i zabawek wyrasta sie, a blizz nie jest glupi i wie o tym.
Nowy dodatek do wow-a, sc2, d3 zgarnie lacznie tyle kasy ze sie w glowie nie miesci.

WoW juz niedlugo bedzie mial 6 lat, a pamietajmy ze nawet w dniu premiery mial przestarzaly silnik graficzny, co do wygladu wypadal kiepsko w porownaniu do innych mmo jakie byly na rynku, a jednak osiaga sukces do dnia dzisiejszego.
Jedni lubia cos popularnego, sprawdzonego, lubia byc masie i z masa grac, inni szukaj czegos innego, chca byc wyjatkowi, chca byc w "elicie", obie grupy sa zjebane i juz, ale dla tych co chca zarobic na nas to bardzo istotna sprawa.
( Podobienst mozna szukac tez w innych branzach, dlaczego tak duzo ludzi jezdzi golfami, mimo ze ma lepsze, ladniejsze, tansze auta obok w salonie ? )

Pisze sie o sukcesie blizza, a ja uwazam ze podobny sukces osiaga ccp i nie warto tu przytaczac sprawy ze blizz to czesc wielkiego konsorcjum medialnego, a ccp to mala firma, sukces osiagnely obie firmy ale innymi drogami.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 13:28 
Cytuj  
umowmy sie ze skala tego sukcesu jest troszke inna

Sobtainer napisał(a):
Może ;P po prostu wkurza mnie, że na taką prostą grę trzeba czekać tyle lat.

wlasnie dlatego ich gry sa tak dobre? pracuja nad gra poki nie maja pewnosci ze jest swietna. Stad sie wzial ich sukces i nie beda tego zmieniac bo jakies dzieci placza"buu przeciez robienie super fajnych gier jest takie proste czemu to trwa tak dlugo"


Ostatnio edytowano 24 sie 2009, 13:33 przez Vercin, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 787
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 13:29 
Cytuj  
zawsze sie znajdzie ktos kto mysli ze to co wybrala wiekszosc jest zueee, po prostu, dla zasady.


_________________
PoE RIP Retardoom
Dota2 wy**bana wpizdu

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 13:40 
Cytuj  
Vercin napisał(a):
umowmy sie ze skala tego sukcesu jest troszke inna

uzasadnij jesli potrafisz, tylko nie przytaczaj tu info o 12 milionach abonentow w wow, napisalem ze blizz jest czescia wielkiego konsorcjum, ktore na wiele gier i chyba najbardziej znane to CoD i WoW, a ccp to mala firma, ktora ma jednak bardzo dobre wyniki finasowe


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 14:19 
Cytuj  
Czyli mam uzasadnic pomijajac 12 milionow ludzi w wow +10 milionow w bn, ksiazki, figurki, film za 200 milionow, blizzcony, szalenstwo wokol sc w koeri caly esport jaki sie wokol tego zrobil itp No i ofc. wogole zapominamy o tym ze blizzard to nie zawsze byla wielka firma i czesc jakiegos koncernu? Czyli wychodzi na to ze blizzard ne odniosl sukcesu wcale. Maja po prostu farta ze tyle ludzi gra w ich gry(pewnie dzieki marketingowi) i wogole to sa czescia koncernu duzego wiec sie nie liczy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 14:42 
Cytuj  
...a ja myslalem ze chodzi o zwykly fun dla gracza :o


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 14:57 
Cytuj  
embe napisał(a):
...a ja myslalem ze chodzi o zwykly fun dla gracza :o

Chyba w bajkach dla naiwnych. Fun dla gracza jest czyms przydatnym ale nie koniecznym przy odnoszeniu sukcesu finanasowego.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 15:03 
Cytuj  
Embe ma racje , die hard gracze nie sa juz grupa docelowa koncernow robiacych gry , z prostego powodu : to niewdzieczna i wymagajaca grupa konsumencka . Kasa lezy w grupie ktora ma maly kontakt z grami albo wogole

podobnie sie ma rzecz z projektem Natal ms'a...chca wydoic grupe ludzi ktora nie ma zadnej konsoli w domu , czyli grubo 60% gospodarstw
do takiej grupy dochodzi sie grami typu casual i jak najwiekszym eye candy
to wystarczy , grywalnosc to rzecz poboczna w tym przyadku

HC gracze skanuja gry pod wieloma plaszczyznami , szukaja orginalnosci , widac to w zmeczonych recenzjach w zinach , widac nawet na tym forum

Blizzard kiedy robil D1 byl firma ktora miala na to manpower bodajze w liczbie 16 ludzi , D2 robilo x 10 pewnie a i tak wyszedl zal w porownaniu z klimatem , setupem , aranzacja graficznych elementow i przedewszystkim w muzyce , dwojka tego juz nie powtorzyla

i to nie jest zdanie pojedynczych osob

czemu w gry blizza ciagle gra duzo ludzi? , zacznijmy od tego ze wychodzi ich w skali czasu bardzo malo , a to juz nie sa czasy ze gracze czekali na tytul cierpliwie , obecnie jest nasycenie a nawet przesycenie
gry powoli staja sie takim samym towarem jak hamburger z McDonalds zza rogiem . Trzeba towar dostarczac w dobrej jakosci i w miare mozliwosci szybko , jesli nie potrafi sie zrobic szybko to trzeba zaangazowac wiecej personelu , bo na szali jest zysk

przy projektach obecnych kazda strata potencjalnego nabywcy , boli


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.