mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9732 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 487  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 11:21 
Cytuj  
kurcze a na White Knight Chronicles nikt nie czeka? Bo ja osobiście ten tytuł traktuję na równi z FFXIII. Szczególnie, że żadnym fanem FF nigdy nie byłem ot kiedyś zdarzyło mi się dojść do 3-go dysku w FFVII (chyba VII na PC-cie - wersja 4-dyskowa).
Ostatni trailer pokazujący ombat system:
http://www.viddler.com/explore/sceablog ... /727/2.68/

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 11:33 
Cytuj  
no jakos mnie ten combat nie przekonuje.
ale zobaczymy jak wyglada w praktyce.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 11:48 
Cytuj  
Ja czekam z niecierpliwością, mam nadzieję że kiedy po sylwestrze wrócę do Krakowa paczka z japońską wersją EX będzie już na mnie czekała ;)
Ponoć trochę grę załatali trochę od pierwszej wersji - voice chat, nowe questy itp.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 12:00 
Cytuj  
taki lekki OT bo udzielasz sie na forum czesciej Keii wiec jest okazja zapytac:)

jestes juz chyba na 3 roku japonistyki o ile dobrze pamietam...jak ogolnie oceniasz ten kierunek w Krakowie? , duzo odstaje od Poznanskiej czy to taka urban legend i nie ma wiekszych roznic i program realizowany jest w wiekszosci tak samo?. Duzo jest native speakerow/studentow z wymiany ?

i najwazniejsze pytanie ;)...rok intensywnej nauki wystarczy na ogolnej chociaz ogarniecie tak zeby pograc sobie w jp importy? , niekoniecznie jrpg


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 12:06 
Cytuj  
też byłbym zainteresowany, bo na serio przeglądając głupi sklepik PSN-u w HongKongu to mają tam duużo pozycji których na oczy EU/US nie widziało. Ostatnio sciągnąłem np. jakieś wizardry (to te stare wizardry z PC-ta? w które zagrywałem się ponad 15 lat temu?) - niestety oprócz {start} wszystko w krzakach.
Jakby wystarczył miesiąc mało intensywnej nauki do pogrania w takie pozycji to byłbym zainteresowany... ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 12:14 
Cytuj  
jak chcesz sie uczyc samego jezyka to radzilbym isc do szkoly jezykowej a nie na uczelnie.

ja chodzilem podczas studiow przez 1 sem na japonski, nauczyli mnie kany i kilka kanji, gramatyka japonska jest bardzo prosta, wymowa tez. Mysle ze po roku-dwoch latach kursu spokojnie mozna grac w jrpgi.

musze sie zapisac znowu jak bardziej na nogi finansowo i czasowo stane :/


_________________
Obrazek
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 12:31 
Cytuj  
Primo, jak mówi Ash - jeśli człowiek chce się nauczyć języka, to niech idzie do szkoły językowej, bo na studiach trafi go coś przy wszystkich metodologiach literackich, językoznawstwie, filozofii i literaturze japońskiej (musieliśmy na drugim roku na przykład przeczytać teoretycznie wszystkie książki japońskie przetłumaczone na polski).
Wadą szkoły językowej jest za to wolne przerabianie materiału - kanę łyknęliśmy w dwa zajęcia na przykład, a jeśli chodzi o gramatykę, to ponoć osoba która chodziła na kurs do centrum Manggha po pół roku u nas już przerobiła więcej materiału niż tam.
Alda, jestem na 4 roku obecnie, to tak gwoli ścisłości :D
A czy po jednym roku można grać w jrpg... Szczerze ciężko. Jedna sprawa - kanji. Gramatykę przemielić można, ale nauka musiałaby być BARDZO intensywna - najlepiej korzystając z tego i dwóch pozostałych (Intermediate i Advanced) słowników gramatycznych. Ponoć najlepsze na rynku, używam od roku i coś w tym jest.
Jeśli jednak o znaki chodzi, rzadko kiedy japońskie gry są całkowicie voice'owane a jeszcze rzadziej mają furiganę (kana nad kanji) - trzeba więc niestety znać znaki, bo o ile same zdania zwykle (bo też nie zawsze) są stosunkowo proste do zrozumienia, to niemożność przeczytania ich połowy trochę sprawę utrudnia.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 12:43 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Jakby wystarczył miesiąc mało intensywnej nauki do pogrania w takie pozycji to byłbym zainteresowany... ;)
Pfff :lol: :lol: :lol: :lol:


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 14:11 
Cytuj  
Ontopicując - ktoś może ocenić multiplayera Brutal Legend? O ile sama walka, kiedy biega się i trzaska jest nieporównywalnie gorsza od Bayonetty/Dante's Inferno/Ninja Gaiden/GoWa, to jednak humorem i pomysłami tytuł nadrabia, więc możliwe, że się zaopatrzę jeśli znajdę gdzieś niezłą okazję.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 14:37 
Cytuj  
ja bym prosil o jakies konkretne oceny Demon's Soul :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 14:43 
Cytuj  
Fajny ten review FFXIII. Musze przyznac, ze podoba mi sie struktura nowego Finala, czyli napedzanie historii z jednym duzym, pobocznym obszarem z questami. No i wielki post-gameplay, chociaz jak dla mnie to po zabiciu glownego bossa w rpgach cala gra traci na tresci i nie moge sie nigdy przekonac do biegania po swiecie, w ktorym tak naprawde nie ma juz celu, zostaje tylko taka czy inna forma grindu.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 18:18 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ja bym prosil o jakies konkretne oceny Demon's Soul :)


Rewelacja od strony systemu walki ale naprawdę hardcore (w sensie stopnia trudności). Przynajmniej dla takiego dziadka jak ja.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 21:19 
Cytuj  
Mendol:
games - 10/10
gamespot - lepiej oceniona niż uncharted 2

ale faktycznie hardcore taki, że równie dobrze mozna pogryźć z nerwów pada. Generalnie po włączeniu gry i przegraniu 3-4h byłem w momencie wyjścia - goły, wesoły, progress zerowy, wszystko (potiony - roślinki leczące, exp/kasa) stracone...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 21:21 
Cytuj  
Konkretna ocena ;)


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 gru 2009, 22:41 
Cytuj  
Ktoś może wie, jak w eye of judgement (gra online) podglądać opis kart jakie rzucił przeciwnik?
Bo większość ludzi używa kart, których na oczy nie widziałem i nie mam pojęcia gdzie mają "back" spota, jakie dodatkowe zdolności etc.

Mark24 napisał(a):
ale faktycznie hardcore taki, że równie dobrze mozna pogryźć z nerwów pada. Generalnie po włączeniu gry i przegraniu 3-4h byłem w momencie wyjścia - goły, wesoły, progress zerowy, wszystko (potiony - roślinki leczące, exp/kasa) stracone...


Z tego co Ash mi kiedyś pisał, jeśli masz pomoc fantomów to oni mogą Ci "scoutować" i ginąć a ich śmierć nie striggeruje respawnu mobów - w ten sposób można by "kimś" przejść cały "poziom" w miarę bezpiecznie (bo ginący u kogoś fantom nie traci dusz).
Ja szczekam aż koledzy to kupią i wtedy sobie wrócę bo trochę mnie zaczęło męczyć to przechodzenie jednego poziomu/krainy po 50x :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 26 gru 2009, 00:34 
Cytuj  
dzieki Keii , to juz cztery lata ...heh a ja ciagle pamietam jak dzis twoj post kiedy sie pochwaliles ze sie dostales na krakowska jp :)

Karol jak tam zabawa ta kamerka? , pomijajac zastosowania w dedykowanych grach to mozna to traktowac jako narzedzie do nagrywania filmow , video msg?


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 26 gru 2009, 00:38 
Cytuj  
Co do kamerki - jeśli kogoś to interesuje, PS3 współpracuje z Eye Toyem z PS2 (a przynajmniej Burnout Paradise).

Edit:
Widzę, że Demon Souls dostaje praktycznie same wysokie oceny. Chyba się zaopatrzę, ale poczekam na premierę EU, bo nie uśmiecha mi się wydawać na grę 260 zł :|


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 gru 2009, 02:20 
Cytuj  
Premiera w EU nie jest planowana (na razie).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 26 gru 2009, 10:14 
Cytuj  
Wiem, ale patrząc na to, jak gra sprzedaje się w JP/US, prawdopodobnie premiery europejskiej się doczekamy.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 gru 2009, 10:18 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
Karol jak tam zabawa ta kamerka? , pomijajac zastosowania w dedykowanych grach to mozna to traktowac jako narzedzie do nagrywania filmow , video msg?


Filmów? Raczej nie - to jest na usb.
Ale generalnie jako stacjonarna kamerka "do kompa" jest bardzo ok. No i ma wbudowany rewelacyjny mikrofon (myślałęm że to będzie gorzej działać a "zbiera" bardzo ładnie z całego pokoju).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9732 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 487  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.