mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2010, 16:56 
Cytuj  
Kolejny ciekawy artykuł zaserwowany nam przez serwis mmorpg.com autor opisuje słynne faile w grach mmorpg.

Part 1
http://www.mmorpg.com/showFeature.cfm/f ... 961/page/2
Part 2
http://www.mmorpg.com/showFeature.cfm/l ... 982/page/1

Tak w sumie to boli mnie fail SWG i UO :) Z tego wszystkiego.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 5 lut 2010, 08:22 przez ShadorVD, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 28 sty 2010, 23:43 
Cytuj  
Jesli chodzi o faile to napewno SWG, Vanguard i Age of Conan, reszte gier mniej lub bardziej juz na starcie mozna bylo przewidziec jej losy, te gry jednak zaliczyly epickie faile przez producenta/wydawce/devsow.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 28 sty 2010, 23:46 
Cytuj  
Darkfall :) Teraz uwaga co się będzie działo ;)


_________________
LaMoon#2988

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2639
Dołączył(a): 22.12.2008
Offline
PostNapisane: 28 sty 2010, 23:53 
Cytuj  
A ja nic nie mówię, jestem realistą i wiem że do tej listy mega faili za niedługo pewnie wskoczy MO :) Myślę że nawet zajmie miejsce na pudle :]


_________________
LaMoon#2988

*

Posty: 159
Dołączył(a): 3.11.2006
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 00:20 
Cytuj  
"Faile" wspomniane w artykule dotycza gier tworzonych "na poczatku". kiedy nikt tak na prawde nie wiedzial jak rozwinie sie rynek. Potem przyszedl WoW i miliardy wiec devsi dostali malpiego rozumu. Ale w starych grach, ktore z natury wszechswiata i czegos tam byly prawie martwe, ale chcace zarabiac kase pojawily sie owe "faile".Podobno w Babilonie odkryto tabliczki z pismem klinowym. Po przetlumaczeniu okaza sie tekst - za moich czasow robili lepsze gry, a teraz to tylko wowkidy wokol. I jak sie dobrze rozejrzec to wszyscy wokol sa glopi"

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 00:49 
Cytuj  
hehe postne cos by robal mial sie z czego smiac przez tydzien

Dla mnie failem bylo Pristontale 2 :)


_________________
oumn da lololegend

*

Posty: 159
Dołączył(a): 3.11.2006
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 01:06 
Cytuj  
CheGee i roball to gejfrendy? Pytam, bo nie chce obrazic ktoregos z nich.

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 03:17 
Cytuj  
No Darkfall to mial faila, z tym ile go robili i w jaki sposob az po sposob "sprzedazy" :D Dalej nie wiem co sie dzialo ale imo to bylo mega failowe;]


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 07:35 
Cytuj  
SOE kurwa banda debili... Mieli moim zdaniem najfajniejsze i najciekawsze gry, a wykończyli każdą z nich... Najgorsze w tym to, że nie trzeba było dużo do sukcesu... jedynie trochę logiki w działaniu...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 08:43 
Cytuj  
Sou napisał(a):
No Darkfall to mial faila, z tym ile go robili i w jaki sposob az po sposob "sprzedazy" :D Dalej nie wiem co sie dzialo ale imo to bylo mega failowe;]


No tu trzeba sie zgodzic. Nie wiem jaka gra jest Darkfall, bo nie gralem. Wiem tylko, ze jej nie kupie bo... cena ktora chca za gre jest bardzo duza. Nie ma triala. Nie wiem czy teraz nie chlapne glupoty, ale nie bardzo chce mi sie zamawiac od nich ze sklepu (a to tylko oni chyba maja, tak?).

Ogolnie w ten sposob sami sobie ucinaja naplyw nowych graczy, nie wspominajac o braku triala (jesli gra jest tak droga to przynajmniej przydal by sie jakis 7 dniowy :()

Jesli chodzi o SWG to pamietam, ze kupilem gre przed wielkimi zmianami ale wtedy jeszcze bylem za bardzo przywiazany do z gory narzuconych klas i jakos SWG nie przypadl mi do gustu (nie wspominajac, ze wtedy nie bardzo moj komputer chcial go udzwignac :)) a potem... wszyscy wiedza co sie stalo a mi klasy przestaly sie podobac :)


_________________
Obrazek

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 11:12 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
No tu trzeba sie zgodzic. Nie wiem jaka gra jest Darkfall, bo nie gralem. Wiem tylko, ze jej nie kupie bo... cena ktora chca za gre jest bardzo duza. Nie ma triala. Nie wiem czy teraz nie chlapne glupoty, ale nie bardzo chce mi sie zamawiac od nich ze sklepu (a to tylko oni chyba maja, tak?).

Ogolnie w ten sposob sami sobie ucinaja naplyw nowych graczy, nie wspominajac o braku triala (jesli gra jest tak droga to przynajmniej przydal by sie jakis 7 dniowy :()

Początki sprzedaży to był fail ;). Masa luda rzucająca się raz na na 2 tygodnie na kilka kopi gry, problemy z zalogowaniem się itp itd. Niemniej chętnych nie brakowało.
Typowego triala w tej grze chyba nie będzie. W grecji podobno były jakieś trialowe kupony ale pewnie działająca na zasadzie, że po opłaceniu gry dostaje się dodatkowy tydzień. O ile brak triala można uznać za minus, to czepianie się sklepu to już wymyślanie problemu. Po cholerę ci cokolwiek poza możliwością ściągnięcia gry, z której i tak nie będziesz mógł skorzystać jeśli przestaniesz opłacać abonament?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 11:18 
Cytuj  
Ano bo ja pochodze z zascianka, u nas na wsi to my sie boimy robic zakupy za granica ;) Szczerze :)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1376
Dołączył(a): 6.03.2009
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 12:13 
Cytuj  
warhamer online. Mialem duzo wieksze oczekiwania co do tej gry, i imo zaliczyli najwiekszego faila.

**

Posty: 335
Dołączył(a): 5.12.2009
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 12:17 
Cytuj  
WoW od czasu TBC to fail


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 12:40 
Cytuj  
McMaster napisał(a):
WoW od czasu TBC to fail


paradoks, fail, a gra 10mil ludzi


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

******

Posty: 4017
Dołączył(a): 26.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 12:42 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
McMaster napisał(a):
WoW od czasu TBC to fail


paradoks, fail, a gra 10mil ludzi


idąć tą logiką można by stwierdzić, że chiny są najfajniejszym miejscem na ziemi bo jest tam najwięcej ludzi



anyway - nic nie pobije epic failu swg by soe


_________________
Friends come and go, but enemies accumulate.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 12:53 
Cytuj  
e zgodze sie z noah. warhammer to chyba jednak najwiekszy fail.
swg bylo grywalne przez jakis czas, podobnie jak teraz dfo jest calkiem si.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 13:13 
Cytuj  
Enhu napisał(a):
anyway - nic nie pobije epic failu swg by soe


A jużci, niemniej jednak SOE zajmuje u mnie drugie a nie pierwsze miejsce na liście największych "uwalaczy" gier. Niezmienną, pierwszą pozycję zajmuje EA - za zrujnowanie Ultimy Online, uwalenie projektu UO2 oraz całokształt radosnej twórczości.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 13:38 
Cytuj  
hmm co do Hellgate London, slyszalem cos o reaktywacji, i ze gdzies w jakiejs azji graja w to f2p...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2010, 14:37 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
hmm co do Hellgate London, slyszalem cos o reaktywacji, i ze gdzies w jakiejs azji graja w to f2p...

W koreii. W tym roku (chyba jakos latem ?), ma wejsc na EU/US. Byloby calkiem ok. Bo pomysl byl calkiem fajny, tylko wykonanie bylo strasznie do dupy. Po paru latach poprawek moze nawet da sie w to grac.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.