mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6087 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 305  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 241
Dołączył(a): 10.02.2005
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 20:59 
Cytuj  
@kabraxis
racja, zapomnialem sprecyzowac. lore warcrafta do TBC - zajebiozka. pozniej zaczely sie zbyt wielkie udziwnienia.

a co do zapożyczania, wcale nie mowie, ze blizz nie zapozycza od GW ale jak sie tak glebiej przyjrzec to ludzie w GW tez tego wszystkiego nie wymyslili. sami "czerpali garsciami" z roznych mitologii, ksiazek czy filmow.

warhammer40k i WFB wydane zostaly (wydaje mi sie) w 92 albo 93. rozpowszechnione zostalo w ciagu jakichs dwoch, trzech lat wiec mamy rok 95. do tego czasu mamy juz W1 i W2 wiec za bardzo blizz od GW nie mial jak pobierac pomyslow. nie widze tez glebszego powiazania miedzy WFB a W3.
starcraft wyszedl w 98 wiec moze cos tam skopiowali ale jakis ogolny zarys gry juz chyba mieli wczesniej.
samo intro do S2 jest masakrycznie skopiowane z WAR40k gdyz to tam wlasnie marines sa tworzeni z wiezniow.

tak wiec nie ma co mowic, ze ten pomysl to kopia kopii bo jak sie gierkom glebiej przyjrzec to okaze sie, ze to wszystko juz gdzies bylo.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 21:06 
Cytuj  
Serhaud napisał(a):
warhammer40k i WFB wydane zostaly (wydaje mi sie) w 92 albo 93. rozpowszechnione zostalo w ciagu jakichs dwoch, trzech lat wiec mamy rok 95. do tego czasu mamy juz W1 i W2 wiec za bardzo blizz od GW nie mial jak pobierac pomyslow.

Bo przecież tylko z gier musieli czerpać, sure.
Bitewniaka wydali w latach 80tych.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lut 2010, 21:12 
Cytuj  
Akurat Warcraft to jest kopia kopii tu nie ma sie co oszukiwac. Gra Warcraft Orcs And Humans miala byc gra na licencji Games Workshop (Blizzard zlozyl propozycje zrobienia gry na podstawie Warhammera). Propozycja zostala odrzucona, Blizzard sie wkurwil i postanowil ze i tak zrobia gre na podstawie Warhammera tylko zmienia nazwy.
I tak powstal Chocapic... tfu... Warcraft. :)

Aldatha: Zgodzam sie. Anioly i demony sa w Diablo zrobione swietnie. Tak jak mowie - przy tworzeniu Sanktuarium Blizzard wspial sie na wyzyny swoich mozliwosci tworczych IMHO. Oby tego nie zjebali w trojeczce. Z drugiej strony ludzi ktorzy wymyslali Sanktuarium (a takze swiat Warcrafta i Starcrafta) juz dawno w Blizzardzie nie ma. I to widac....bardzo widac.

"Blizzard struck a deal with Games Workshop to create a a PC version of the "Warhammer" table top miniatures game. After completing work on the game, the deal fell through, and Blizzard, left with unfinished and unpaid work on Warhammer, created "Warcraft". Warcraft's factions of Orcs and Trolls versus Dwarves and Elves bears many similarities to the Warcraft factions. This does not explain the correlations between Warhammer 40,000 and Starcraft however. For example, the Zerg and the alien hive mind Tyrannids of 40K look similar and are nearly identical in concept, and Space Marines are literally named the same in both games. In "Warcraft III", if you repeatedly click a griffon rider he will say "This Warhammer cost 40K", 40K being a shortening of 40,000."

http://diablo.wikia.com/wiki/Blizzard_Entertainment

Idac dalej i przechodzac do tematu Starcafta to pierwsze z brzegu:
Starcraft Dragoon vs. Human Dreadnought

SC:
"Veteran Protoss warriors who have been crippled or mortally wounded in combat can volunteer to continue their service to the Conclave by being transplanted into Dragoon exoskeletons."

WAR40K:
"Even the Space Marines are mortal, and when the greatest of their number fall in battle, if there is a spark of life left in them, and they are experienced enough to be considered invaluable to the Space Marine Chapter, then their body will be transferred into the armoured sarcophagus of a Dreadnought."

pfff....... ja nie mowie ze Blizzard jest zly - bo sa dobrzy. Umieja sie sprzedac, zwlaszca ostatnio gdy jedyne co robia to Blizzcon i crapowe dodatki do WoW'a. Ale nie podwazajcie faktu ze wiekszosc tego zajebistego lore to zwyczajny plagiat (troche naciagajac to slowo ale jednak).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 lut 2010, 00:01 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Aldatha: Zgodzam sie. Anioly i demony sa w Diablo zrobione swietnie. Tak jak mowie - przy tworzeniu Sanktuarium Blizzard wspial sie na wyzyny swoich mozliwosci tworczych IMHO. Oby tego nie zjebali w trojeczce. Z drugiej strony ludzi ktorzy wymyslali Sanktuarium (a takze swiat Warcrafta i Starcrafta) juz dawno w Blizzardzie nie ma. I to widac....bardzo widac.


Chris Metzen nadal pracuje w Blizzardzie a patrzac na dalsza kariere Billa Ropera nie chce mi sie wierzyc ze mial jakis znaczacy wplyw na stworzenie tego uniwersum.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 14:01 
Cytuj  
Przerzućcie ten temat do Beta Testy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 15:42 
Cytuj  
W dziale Beta testy są gry mmorpg. Nie po to na forum doszły nowe działy, żeby znowu zaśmiecać te związane z mmo.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 16:02 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
W dziale Beta testy są gry mmorpg. Nie po to na forum doszły nowe działy, żeby znowu zaśmiecać te związane z mmo.

sob juz w mmo nie gra i zapomnial o czym sa podfora niektore ;d


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 16:07 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
W dziale Beta testy są gry mmorpg. Nie po to na forum doszły nowe działy, żeby znowu zaśmiecać te związane z mmo.


No no, zapomniałem :). OK.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 16:13 
Cytuj  
Ponoć poleciała pierwsza fala kluczy, tak na forum przynajmniej piszą ludziska. Ja ofc nic nie dostałem, czekam sobie dalej.

Anyway liczę na wysyp filmików po oficjalnym rozpoczęciu bety. Jak się dostanę to zdam relację, bo będę raczej dużo grał, jeżeli nie - liczę na innych.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 19:46 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Ponoć poleciała pierwsza fala kluczy, tak na forum przynajmniej piszą ludziska


Na jakim forum?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2010, 20:22 
Cytuj  
Oficjalnym.

Edit: chyba mi się jednak coś popierdoliło, klucze zostaną wysłane jak się rozpocznie beta. Sporo osób już ma bo było trochę okazji do zdobycia.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 lut 2010, 18:30 
Cytuj  
http://www.escapistmagazine.com/news/view/98367-Rumor-StarCraft-II-Closed-Beta-FAQ-Leaked

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 17 lut 2010, 22:38 
Cytuj  
Na żywo Beta SC2:

http://www.starcraftmethod.com/livestreams-lumi

Właśnie patrze właśnie jak gość ściąga :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2010, 22:40 
Cytuj  
http://www.teamliquid.net/video/userstr ... user=Chill

Gość gra.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2010, 22:54 
Cytuj  
Wyczytałem, że podobno na razie elitka, czyli Blizzcon, ludzie z serwisów i pro playerzy i to wszystko US. EU na razie nikt nie pisze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 17 lut 2010, 23:03 
Cytuj  
http://www.1up.com/do/newsStory?cId=3177988

Stabilny steam, tamte mi migają i dostaję kurwicy jak je oglądam.

Może to tylko ja tak mam ale anyway...

Edit: Muzyka Terran jest chujowa. No może nie do końca, ale w ogóle nie pasuje.

Edit2: tempo rozgrywki ustawione na normal. Sucks, no ale trudno.

Edit3: nie widziałem jeszcze żeby ktoś grał gorzej w jakiegokolwiek rts'a niż ci panowie.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 18 lut 2010, 09:57 
Cytuj  
Dobra przyznac sie kto dostał klucze :<.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 lut 2010, 10:33 
Cytuj  
ja mam :<


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 lut 2010, 11:04 
Cytuj  
A daj kawałek.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 18 lut 2010, 11:08 
Cytuj  
Z taką ilością kluczy, jaką oni wysyłają, to się nawet nie łudzę.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6087 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 305  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.