mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 787
Dołączył(a): 1.04.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 10:51 
Cytuj  
Settlers, jedna z moich ulubionych serii strategicznych, na pewno zagram w ten tytuł, będzie to mój powrót do serii, ostatnio grałem w S4, kolejne tytuły to były jakieś nieudolne eksperymenty, S7 to powrót do tego co w S było zawsze naj.


_________________
PoE RIP Retardoom
Dota2 wy**bana wpizdu

***

Posty: 677
Dołączył(a): 1.03.2008
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 17:38 
Cytuj  
imo settlersi sie skonczyly na dwojce, wzglednie trojce.
cale moje dziecinstwo przegralem w settlersow 2, po tym gralem chwile w trojke i na tym sie zakonczylo. reszta juz mi jakos nie podchodzila.

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 18:03 
Cytuj  
Na 2ce a nie 3ce. 3ka juz byla zryta bo sie drog nie budowalo :/ Budowanie drog w settlersach to najwieksza zabawa!


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 144
Dołączył(a): 14.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 19:07 
Cytuj  
Jak już zostało wspomniane o S2 ;> to graliście w "The Settlers II 10-lecie" ? ;] a skoro piszecie, że 7 nawiązuje do "korzeni" to chyba się pokuszę i sprawdzę ;>

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 19:45 
Cytuj  
Ja z tego co pamietam 10 lecie bylo takie samo jak SC 2 chyba? Troche to bylo temu:p Nie mowiac ze w samo SC2 gralem hoho ;p Nawet wersje pudelkowa dostalem na urodziny: ]


_________________
Obrazek

**

Posty: 405
Dołączył(a): 9.07.2003
Offline
PostNapisane: 30 mar 2010, 21:09 
Cytuj  
settlersi narodziny kultury tez sa fajne..


_________________
Obrazek

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 19:19 
Cytuj  
Ten DRM to shit :D Jak ktoś planuje kupować to niech się wstrzyma. Servery leżą na chwilę obecną a sądząc po ilości topiców na forum ubicrapu nie jest to pierwsza sytuacja. Kontakt ze strony ubi (post, info na loginie, cokolwiek) ze ro wy.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 19:20 
Cytuj  
Ja wlasnie zauwazylem ze lezy u mnie na polce the settlers - narodziny imperium. W sumie to juz nie pamietam nawet o co w tym chodzilo ale chyba niezbyt mnie wciagnelo; ]


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 19:24 
Cytuj  
egroM napisał(a):
Ten DRM to shit :D


Cały czas to powtarzam , jak go usuną to kupie orginał , z anno1404 też niech wywalą.... :-?


_________________
Mam leniwe szare komórki.

**

Posty: 410
Dołączył(a): 14.06.2007
Offline
PostNapisane: 31 mar 2010, 19:56 
Cytuj  
Ja kupilem AC2 i gralo sie fajnie , zero problemow, teraz chyba kazdy ma internet wiec zabezpieczaja gry jak sie da zeby zarobic x]

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 06:59 
Cytuj  
Problem w tym że i tak prędzej czy później każde zabezpieczenie złamią a te niektóre wymysły uderzają w legalnych użytkowników najbardziej.
Ten DRM z tego co czytałem ma część plików na serwerach UBISOFTu ciekawe co zrobią wszyscy co kupili grę jak UBI stwierdzi że sprzedali dość kopii i im się nie opłaca podtrzymywać serwerów , a to wcale nie jest sytuacja bardzo hipotetyczna .


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 07:26 
Cytuj  
zapominacie tylko o jednym, szczegolnie ty V.
chyba kazdy ma internet, ale nie kazdy 'zabiera' bo ze soba wszedzie.
bo czasami, przy deszczowej pogodzie mam np. ochote pograc w cos na laptopie. i co? i przy tym podejsciu, za 2-3 lata albo bede gral tylko w piraty albo w sapera.
nie tedy droga.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 08:29 
Cytuj  
Za 2-3 lata internet bezprzewodowy powinien byc tani i dobrej jakosci. :> Zgoda, ze DRM nie jest najszczesliwszym wyborem. Ale nie bardzo rozumiem, czemu winicie producentow gier, za to ze chca bronic swoj produkt przed piractwem. Wincie piratow bo to jest zrodlo takiej systuacji. Niektorzy chyba tez tylko szukaja pretekstu do sciagniecia pirata. Najprostosza forma konsumenckiego protestu jest nie kupienie rzeczy, ktora uwazamy za zla, albo tak oceniamy postepowanie firmy.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 08:33 
Cytuj  
tu nie chodzi o cene ani jakosc - tylko o zasieg :)
a kogo mamy winic? piratow? to rownie dobrze mozesz winic to, ze internet stal sie powszechy. parenascie lat temu ile osob moglo 'piracic'?
'wylacz' torrenty i piractwo spadnie o 80% :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 08:43 
Cytuj  
Ja nie winię piratów tylko nadal producentów , jak już napisałem wcześniej , prędzej czy później każde zabezpieczenie jest łamane a niektóre debilne zabezpieczenia uderzają tylko w użytkowników legalnych.

Co do szukania pretekstów podam przykład , zakupiłem sobie Sacred 2 orginał , niestety parę razy padł mi system albo go musiałem przeinstalowywać z innych powodów , po którejś z kolei instalacji okazało się że klucz do gry wygasł i nie mogę już jej kolejny raz zainstalować , support to potwierdził klucz był ważny na ileś tam instalacji tylko, wkurwiłem się i ściągnąłem pirata i od tego czasu nie mam żadnych problemów z S2 , rozumiem że tutaj też tylko szukałem pretekstu?

Ja z chęcią kupię orginał choćby dla multiplayera i bezproblemowego patchowania gry ale nie będę wspierać debilnych projektów wydawców w stylu DRMu UBISOFTu.

Producenci gier nie są bez winy i tyle.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 08:48 
Cytuj  
kup oryginał i ściągnij pirata :P


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 08:51 
Cytuj  
Ja torrentow nie uzywam. Na gruncie polskiego prawa jestem legal od dawna. :) DRMy powstaly zeby zabezpieczyc soft przed nielegalnym uzytkowaniem. Odpowiedzialne jest za to piractwo. Rozwoj interentu tylko powiekszyl skale zjawiska. Dla mnie calkowicie normalne jest, ze firma ktora wyklada wlasne pieniadze na wyprodukowanie gry czy oprogramowania, oczekuje za swoj produkt pieniedzy. Chce tez ten produkt chronic. Czasem uderza to w normalnych uzytkownikow, ale zrzucanie winy tylko na producenta, zapominajac o przyczynie takiego postepowania to zaklamywanie problemu.
@Mag To chyba tez nie jest wyjscie, w koncu placac za cos oczekujesz jakosci.
@Bloodleaf Jak pisalem postepowanie jest bardzo proste. Nie podoba Ci sie zabezpieczenie? Nie kupujesz gry, nie grasz. Poza tym gre kupiles jak sam piszesz. Mowie o ludziach typu: "omg drm, nie place sciagam, in your face ubisoft".


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 09:12 
Cytuj  
Imo niech producenci dopasują ceny do sytuacji , ja wolę kupić sobie orginał i mieć spokój niż ściągać pirata, nie mówię tu o drastycznych obniżkach ale myślę że spokojnie mogli by obniżyć o 25% cenę, tym bardziej że zaczynają blokować rynek wtórny gier co imo jest głupotą ale to tylko moja opinia.

@Tor muszę cie rozczarować ja S7 mam ściągniete i gram na piracie ale natychmiast jakby znieśli ten debilny DRM pomaszerował bym do sklepu, zresztą nie tylko ja.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 09:34 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Imo niech producenci dopasują ceny do sytuacji , ja wolę kupić sobie orginał i mieć spokój niż ściągać pirata, nie mówię tu o drastycznych obniżkach ale myślę że spokojnie mogli by obniżyć o 25% cenę, tym bardziej że zaczynają blokować rynek wtórny gier co imo jest głupotą ale to tylko moja opinia.
.

Przeciez i tak gry sa tanie w stosunku do cen na zachodzie.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2010, 09:45 
Cytuj  
Stosunek cena gry a zarobki i tak wypada lepiej na zachodzie, w końcu nie na darmo niektóre kraje są "zagłębiem piractwa".


_________________
Mam leniwe szare komórki.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.