mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225 ... 522  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 09:46 
 
Ziolo napisał(a):
UP
Nie do konca, bo ja sprzedaje dalej to co nabylem, a nie rozpowszechniam nieograniczona ilosc kopi :)


Jak to nie ? Takie praktyki sa legalne przy np. obrazach. Mozesz zrobic kopie namalowanego przez Picassa obrazu i sprzedawac dalej tysiace tych kopii.... wolno ? Wolno.
Dlaczego z muzyka , grami itp ma byc inaczej ?


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 09:46 
 
Kabu napisał(a):
Ludzie rozsadni powinni sie sadzic z producentami i walczyc z durnymi zapisami w EULA, szkoda tylko ze moze to byc meczace :)

Od takich rzeczy powinien byc rzad i organizacje kosumenckie. Maja chronic konsumentow przed zakusami producentow, ktorzy chca ich wydoic.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 09:49 
 
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Od takich rzeczy powinien byc rzad i organizacje kosumenckie. Maja chronic konsumentow przed zakusami producentow, ktorzy chca ich wydoic.


taaaaaaaaa, a Zieloni powinni dbac o srodowisko naturalne :)
Obudz sie, kazdy dba tylko o wlasna kieszen :>


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 09:51 
 
Huragan napisał(a):
Ziolo napisał(a):
UP
Nie do konca, bo ja sprzedaje dalej to co nabylem, a nie rozpowszechniam nieograniczona ilosc kopi :)


Jak to nie ? Takie praktyki sa legalne przy np. obrazach. Mozesz zrobic kopie namalowanego przez Picassa obrazu i sprzedawac dalej tysiace tych kopii.... wolno ? Wolno.
Dlaczego z muzyka , grami itp ma byc inaczej ?

Obrazy sa chronione prawem autorskim jak wszystkie inne produkty dzialanosci tworczej. Picassa raczej nie mozesz kopiowac bo nie minelo 70 lat od jego smierci. Chyba, ze przekazal komus wczesniej prawa majatkowe, wtedy 70 lat od pierwszego rozpowszechnienia. Na ile pamietam ustawe o prawie autorskim.

Obudzilem sie juz dawno Huragan. Pare razy kierowalem sprawy do organizacji konsumenckich i wygralem dzieki temu. Takze system dziala. Dwa, ze prawo UE chociazby chroni nas przed amerykanskimi patentami. System dziala, nawet jak tobie sie wydaje ze jest inaczej.


_________________
Χ Ξ Σ


Ostatnio edytowano 23 kwi 2010, 09:53 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 09:53 
 
Mylisz sie, ustawa o prawach autorskich ma wiele wyjatkow (i w roznych krajach zupelnie inaczej to wyglada) :> Wez np. takie bilioteki, ktore nie placa autorom ksiazki tantiemow od ilosci osob, ktore ta ksiazke przeczytaly, heh itd itd.....


_________________



****
Avatar użytkownika

Posty: 1021
Dołączył(a): 8.08.2008
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 09:54 
 
Kabu napisał(a):
Ludzie rozsadni powinni sie sadzic z producentami i walczyc z durnymi zapisami w EULA, szkoda tylko ze moze to byc meczace :)


Ludzie rozsadni zamiast sie ciagac po sadach, po prostuu to olewaja i ida na allegro wystawic swoj produkt :)
Niech urzad konsumenta sobie walczy, a ja w miedzyczasie bede sie kierowal wlasna logika ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 09:56 
 
Huragan napisał(a):
Mylisz sie, ustawa o prawach autorskich ma wiele wyjatkow (i w roznych krajach zupelnie inaczej to wyglada) :> Wez np. takie bilioteki, ktore nie placa autorom ksiazki tantiemow od ilosci osob, ktore ta ksiazke przeczytaly, heh itd itd.....

Gdzie sie myle? Obrazy nie sa obejte prawem autorskim i mozna je kopiowac dowoli bez zgody tworcy?Wskaz mi przepis.


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 10:00 
 
Ale idąc tokiem rozumowania niektórych użytkowników , to mogę sobie zakupic orginał gry , ściągnąć pirata i w niego grać a orginał sprzedać dalej bo przecież za grę zapłaciłem i mogę sobie dalej robić co mi się podoba , czyli ja mam "kopię zapasową" minimalnym kosztem a producent zarabia raz.

Że też o tym wcześniej nie pomyślałem, ciekawe co na to powie Policja jak do mnie przyjdą.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 10:07 
 
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Huragan napisał(a):
Mylisz sie, ustawa o prawach autorskich ma wiele wyjatkow (i w roznych krajach zupelnie inaczej to wyglada) :> Wez np. takie bilioteki, ktore nie placa autorom ksiazki tantiemow od ilosci osob, ktore ta ksiazke przeczytaly, heh itd itd.....

Gdzie sie myle? Obrazy nie sa obejte prawem autorskim i mozna je kopiowac dowoli bez zgody tworcy?Wskaz mi przepis.


Kopiowanie obrazów jest dozwolone, ale jest pewne ale..Nie wolno się podpisywać swoją sygnaturą (swoje nazwisko) pod pracą nie stworzoną przez kopiującego, należy w sygnaturze podkreślić, że jest to KOPIA danego np. obrazu i danego autora.

wiecej info znajdziesz na stronie Związku Polskich Artystów Plastyków.


_________________



**

Posty: 399
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 10:09 
 
@Bloodleaf:

Idealne rozwiązanie jeśli kogoś sumienie gryzie .. Grasz na piracie, kupujesz oryginał, którego nie pozbawiasz folii z pudełka. Oryginał na alledrogo, faktura w ręku i uśmniech na twarzy. :)


_________________
Here I am broken hearted
came to poo but only farted


Ostatnio edytowano 23 kwi 2010, 10:10 przez enkil, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 10:09 
 
Bloodleaf napisał(a):
Ale idąc tokiem rozumowania niektórych użytkowników , to mogę sobie zakupic orginał gry , ściągnąć pirata i w niego grać a orginał sprzedać dalej bo przecież za grę zapłaciłem i mogę sobie dalej robić co mi się podoba , czyli ja mam "kopię zapasową" minimalnym kosztem a producent zarabia raz.

Że też o tym wcześniej nie pomyślałem, ciekawe co na to powie Policja jak do mnie przyjdą.

Policja powie, ze nie najlepiej u Ciebie z inteligencja. Sry Blood, ale osmieszasz sie w tym topiku coraz bardziej. To czy wogole mozesz robic kopie zapasowa powinna okreslac "swieta" licencja. Ale tak na zdrowy rozsadek, czy mozesz posiadac kopie zapasowa gry, ktorej juz nie posiadasz bo sprzedales? Bedziesz mogl grac na tej swojej kopii dopoki posiadasz oryginal.

@ Huragan Konkretny artykul ustawy o prawie autorskim poprosze. Jakbys nie wiedzial to jest zrodlo prawa w tej kwestii.

Nie chce mi sie z wami dyskutowac, bo nawet nie macie checi zapoznac sie z ustawa i pieprzycie juz takie bzdury, ze zeby bola. :>


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 10:11 
 
Ale dlaczego się ośmieszam , ja tylko przyznaję rację "właściwej stronie" że po zakupie gry mogę robić co mi się żywnie podoba bo przecież już zapłaciłem producentowi za nią.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

**

Posty: 242
Dołączył(a): 25.07.2009
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 10:20 
 
Obrazek
Mam nadzieje ze z Conviction pojdzie im znacznie szybciej niz z przehypowanym AC2... :lol:


_________________
http://www.movescount.com/pl/members/member1324323-Merkada

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 10:22 
 
Tor-Bled-Nam napisał(a):
@ Huragan Konkretny artykul ustawy o prawie autorskim poprosze. Jakbys nie wiedzial to jest zrodlo prawa w tej kwestii.


Art. 33. Wolno rozpowszechniać:

1) utwory wystawione na stałe na ogólnie dostępnych drogach, ulicach, placach lub w ogrodach, jednakże nie do tego samego użytku,

2) utwory wystawione w publicznie dostępnych zbiorach, takich jak muzea, galerie, sale wystawowe, lecz tylko w katalogach i w wydawnictwach publikowanych dla promocji tych utworów, a także w sprawozdaniach o aktualnych wydarzeniach w prasie i telewizji, jednakże w granicach uzasadnionych celem informacji.

3) w encyklopediach i atlasach - opublikowane utwory plastyczne i fotograficzne, o ile nawiązanie porozumienia z twórcą celem uzyskania jego zezwolenia napotyka trudne do przezwyciężenia przeszkody. Twórcy przysługuje wówczas prawo do wynagrodzenia.

Art. 34. Można korzystać z utworów w granicach dozwolonego użytku pod warunkiem wymienienia twórcy i źródła. Twórcy nie przysługuje prawo do wynagrodzenia, chyba że ustawa stanowi inaczej.

Chcąc kopiować, zmieniać i rozpowszechniać cudzą twórczość, powinniśmy zawierać umowy z twórcą (autor dzieła) lub i takimi instytucjami upoważnionymi do PRAW AUTORSKICH autora dzieła. To nas wówczas chroni przed naruszeniem w/w praw."

A co do zarządzania prawami autorskimi to są właśnie Organizacje takie jak;
ORGANIZACJE ZBIOROWEGO ZARZĄDZANIA
prawami autorskimi lub pokrewnymi, są to stowarzyszenia zrzeszające twórców, artystów wykonawców, producentów lub organizacje radiowe i telewizyjne, których statutowym zadaniem jest zbiorowe zarządzanie i ochrona powierzonych im praw autorskich lub pokrewnych oraz wykonywanie uprawnień wynikających z ustawy (Art. 104.1 Ustawy
o prawie autorskim i prawach pokrewnych)

Na mocy decyzji Ministra Kultury wydanych na podstawie art. 104 § 1 kodeksu postepowania administracyjnego
i art. 104 ust. 3 ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych - działają następujące
organizacje zbiorowego zarządzania:
Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP)
Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych (SAWP)
Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Stowarzyszenie Autorów i Wydawców POLSKA KSIĄŻKA
Stowarzyszenie Filmowców Polskich (SFP)
Stowarzyszenie Niezależnych Autorów Radiowych i Telewizyjnych
Stowarzyszenie Polski Rynek Oprogramowania (PRO)
Stowarzyszenie Twórców Ludowych
Stowarzyszenie Zbiorowego Zarządzania Prawami Autorskimi Twórców Dzieł Naukowych i Technicznych (KOPIPOL)
Związek Polskich Artystów Plastyków (ZPAP)
Związek Artystów Scen Polskich (ZASP)
Związek Polskich Artystów Fotografików (ZPAF)
Związek Producentów Audio-Video (ZPAV)
Związek Stowarzyszeń Artystów Wykonawców (STOART)

Reasumujac, jesli ZPAP mowi ze WOLNO kopiowac obrazy tzn ze wolno :)
Prawo autorskie jest wiec dziurawe (i zawsze takie bedzie), zaleze od decyzji roznych organizacji, ktore maja wlasne cele i statuty. Kazdy dba o wlasna kieszen. A juz najmniej dbaja o kieszen autora utworu.


_________________




Ostatnio edytowano 23 kwi 2010, 10:29 przez Huragan, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 10:26 
 
Podsumowujac hipokryzja. Wiekszosc tych co tak broni prawa, ciagnie piraty na całaego. I nawet tego nie ukrywają. Nie bede nic mowił na temat. Pozatym ze zgadzam się z Huraganem.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 10:28 
 
Huragan napisał(a):
Mozesz zrobic kopie namalowanego przez Picassa obrazu i sprzedawac dalej tysiace tych kopii.... wolno ? Wolno.


No ale gdzie masz potwierdzenie tego co napisales? Rozumiesz wogole co to jest rozpowszechianie, dozowolny uzytek, a handel kopiami bez umowy z autorem, o ile nie wygasly prawa majatkowe? Pytanie retoryczne.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 10:31 
 
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Huragan napisał(a):
Mozesz zrobic kopie namalowanego przez Picassa obrazu i sprzedawac dalej tysiace tych kopii.... wolno ? Wolno.


No ale gdzie masz potwierdzenie tego co napisales? Rozumiesz wogole co to jest rozpowszechianie, dozowolny uzytek, a handel kopiami bez umowy z autorem, o ile nie wygasly prawa majatkowe? Pytanie retoryczne.


Art 33 pkt 2 ustawy o prawach autorskich, oraz Art 34 - "Twórcy nie przysługuje prawo do wynagrodzenia"


_________________



***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 10:33 
 
Ja myslalem, ze rozmawiamy powaznie. Ok, strolowales mnie. eot


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 10:41 
 
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja myslalem, ze rozmawiamy powaznie. Ok, strolowales mnie. eot


Rozmawiamy jak najbardziej powaznie, polskie prawo pozwala kopiowac obrazy malarzy i rozpowszechniac je w tysiacach kopii a autor obrazu nic z tego nie ma :)

Fajne prawo, nie ? :) hehe


_________________



******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 23 kwi 2010, 10:46 
 
Huragan napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Ja myslalem, ze rozmawiamy powaznie. Ok, strolowales mnie. eot


Rozmawiamy jak najbardziej powaznie, polskie prawo pozwala kopiowac obrazy malarzy i rozpowszechniac je w tysiacach kopii a autor obrazu nic z tego nie ma :)


I taki obraz jest tylko kopią, wartą około tyle co płótno oryginału


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225 ... 522  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.