mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 539 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 cze 2010, 20:18 
Cytuj  
W Stonefang Tunnel zaraz jak się wejdzie na początku to z lewej strony tam gdzie jest wyrwa w klifie leży coś na dole, jakiś item. Można się tam jakoś dostać i go zlootować?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 cze 2010, 20:43 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
W Stonefang Tunnel zaraz jak się wejdzie na początku to z lewej strony tam gdzie jest wyrwa w klifie leży coś na dole, jakiś item. Można się tam jakoś dostać i go zlootować?


Tia - to miejsce które widzisz to kuźnia.
Jak odblokujesz windę (tą obok vendora) to tam się dostaniesz.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 18:16 
Cytuj  
Mam problem z shieldem :O Tzn. biegam wiecznie z zasranym Bucklerem, dropnął mi co prawda Spiked Shield ale nie wiem czy warto go nosić czy poszukać coś innego?

EDIT: Acha mam też Purple Flame Shield ale szkoda mi jechać do 22 str żeby z tym biegać.

Może się po to wybrać? http://demonssouls.wikidot.com/adjudicator-s-shield

EDIT2: no ok, mam Adjudicator's Shield a potem po prostu chyba kupię Steel Shield za 20k souls.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 20:24 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
EDIT2: no ok, mam Adjudicator's Shield a potem po prostu chyba kupię Steel Shield za 20k souls.


Steel shield jest w tresure w 2-1.
Zaraz za tymi jaszczurami które ciskają głazami (nie tymi na początku levelu, co siedzą w wieży tylko spory kawałek dalej).

Adjucator jest najlepszą tarczą ale dla tych co uzywają broni 2-ręcznych faktycznie trzymając je w obu łapkach.
Wtedy adjucator daje im pasywna regeneracje HP (przy full upgrade na +5 daje +8HP/sec).
Taka regeneracja pozwala m.i. uzywac curse weapon (+50% zadnego dmg - juz po odjęciu obrony przeciwnika) zmniejszająć lub niwelująć do zera (przy total HP <800) ubytek HP jaki powoduje ten enchant.
Anyway - przydatna tarcza ale tylko w niektórych buildach (np. tych z dragon bone smasher, meat cleaver albo blueblood sword jako main weapon postaci).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Ostatnio edytowano 12 cze 2010, 20:29 przez Karol66, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 20:27 
Cytuj  
Tak ale na tą chwilę walczę z łuku albo z soul arrow i daję radę. ;) Jak trzeba to ciskam spearem +4 zasłaniając się tarczą.

W każdym razie tą tarczę na razie sobie zachowam, a teraz i tak idę do 2-1 więc pewnie zbiorę Steel Shield z treasure.

Acha będąc przy okazji w 4-1 zebrałem Uchigatana, Kilij i Crescent Falchion +1, any use of that?

Poza tym jestem zagubiony jeśli chodzi o te buildy... na razie chyba po prostu będę sobie grał i skończę grę, a potem pobawię się w buildy. :<

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 20:35 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Acha będąc przy okazji w 4-1 zebrałem Uchigatana, Kilij i Crescent Falchion +1, any use of that?

Poza tym jestem zagubiony jeśli chodzi o te buildy... na razie chyba po prostu będę sobie grał i skończę grę, a potem pobawię się w buildy. :<


Cr. Falchion +1 daje Ci (mała przy +1) regen many i ma całkiem ładny dmg - to chyba najlepsza broń jaką można zdobyć juz na starcie gry.
Normalnie żeby ja zrobić musiałbys najpierw daną broń podnieśc na +6 a potem enchantować na crescent.

A co do buildów to sure - graj jak Ci to sprawia przyjemność.
Pierwsze przejście DS można zrobić na dobra sprawę wogóle się w to nie bawiąc.
Problem pojawi się dopiero w NG gdzie moby (wszystkie - włącznie z bossami) dostaja cos ok 4x bonus do HP, dmg (ale i zebranych z nich soulsów).
Grając od poczatku na pewien określony efekt osiągniesz tyle, że właśnie w NG będzie Ci łatwiej.

Mark ostatnio kończył DS i w NG wymiekł - prawdopodobnie było mu za trudno grać postacią która miała zbyt rozproszone statsy.
Ale przejść się to da.
Mi się udało zrobic NG++ (czyli jestem jakby w tej chwili w "czwartej" grze) mając ciągle postać na 25 lev.
Ale to już był lekki masochizm - byle mob mnie zdejmował 1 ciosem (praktycznie non stop trzeba było grać z second chance miracle i nigdy nie dać się trafić 2x z rzędu)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Ostatnio edytowano 12 cze 2010, 20:39 przez Karol66, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 20:38 
Cytuj  
Thx.

Wiem o tym, że w NG mogę mieć problem ale tak naprawdę ciężko mi wymyślać build jak nie do końca znam mechanikę gry.

Są rzeczy obvious na początku gry jak np. Endurance w którą trzeba inwestować ale całą resztę muszę jeszcze przemyśleć. :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 20:44 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Mi się udało zrobic NG++ (czyli jestem jakby w tej chwili w "czwartej" grze) mając ciągle postać na 25 lev.


?:O

Wtf? 25 soul level? Inwestowałeś potem tylko w sprzęt i inny stuff?

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 20:48 
Cytuj  
Nie ma aż tak dużej filozofii.

Jeśli chcesz byc magiem to wiadomo że będziesz walił w MAGIC.
Wtedy najlepszym wyjściem jest uzywanie broni która ma spory bonus powiązany z tym statsem (np. crescent - da Ci to też przy okazji mana regen).

Jeśli pasuje Ci rola czegoś na kształt palladyna to będziesz rozwijał FAITH żeby uzywac miracli. Wtedy warto wejśc w bronie blesed bo one mają duży bonus od faith (i HP regen).

Możesz tez podejśc do sprawy odwrotnie (od strony broni).
Np. zajebiście mi się gra z Meat Cleaverem a on ma bonusy os STR, DEX i troszke od faith więc bedę rozwijał te statsy.

Ale masz jeszcze czas do decyzji.
Pierwsze 50 lev to tak naprawde wydawanie punktów na podnoszenie wszystkiego po trochu.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 20:51 
Cytuj  
Ogólnie chcę pierwszy raz pójść w melee, jakoś niespecjalnie mi się gra tutaj magic czy ranged, a że teraz tak klepię to czyste pójście na łatwiznę bo taki Soul Arrow zabiera 50% hp Silver Sceleton w 4-1 np. :<

No zobaczymy.

Powtórzę się -> gra dla której warto kupić PS3. Starzeje się i ogólnie w żadną grę (poza online) ostatnio nie grałem więcej niż pare h, w DS nie mogę przestać. :<

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 22:05 
Cytuj  
A gdyby tak opisac w paru slowach, dlaczego DS jest taki rewelacyjny jak piszecie?


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 22:07 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Powtórzę się -> gra dla której warto kupić PS3. Starzeje się i ogólnie w żadną grę (poza online) ostatnio nie grałem więcej niż pare h, w DS nie mogę przestać. :<


Nie moge się nie zgodzić :)
Gdyby zrobili losowo generowane rozstawienie mobów w tej grze to IMO wyprodukowałi by coś na kształt Diablo - gierki, w którą można stukać bez końca.
Niesty przy statycznych levelach, po 4-5 razie, już przechodzisz je na pamięć.
Ale te 4-5 razy to spokojnie 100-200 godzin gry.

Shador von Dal napisał(a):
A gdyby tak opisac w paru slowach, dlaczego DS jest taki rewelacyjny jak piszecie?


Dla mnie:

- genialny combat system (bijacy na głowę Obliviony i Gothic)
- fajne i zbalansowane multi (ma sens co-op, ma sens PKowanie ale i obrona przed PK jest prostsza bo masz mozliwość uzyskania przewagi liczebnej)
- nastrojowe i bardzo różne lokacje
- niezłe bossy (choc mogli by "poprawiać" znane mozliwości ich exploitowania)
- fajna i dośc nowatorska itemizacja
- ciekawy rozwój postaci (brak "klas" - nic nie stoi na przeszkodzie z wyjściowego knighta zrobić np. maga, mozliwośc robienia sobie "patentowych" postaci)
- harcoreowe podejście do grania (nie nie opcji robienia sobie bezpiecznych "save" postaci, pewne decyzje jakie podejmujesz są w obrębie jednej gry nieodwracalne)
- dobra grafika (mimo że wyciąga się tej grze działanie w niskich rozdzielczości jak na dzisiejsze standardy to IMO grafa jest rewelacyjna)

i jeszcze kilka innych powodów by sie znalazło :)

Tak jak swego czasu byłem zachwycony Diablo tak teraz oceniam DS wyżej.
I to nie porównując Diablo do dzisiejszych mozliwości sprzętu tylko do tego, jak rewelacyjna to była gra "na tamte czasy".
DS też ktoś super przemyślał i dopracował.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 22:47 
Cytuj  
Jedyny minus tej gry na który ja zwracam niestety uwagę: potrafi przyciąć. :( To nie powinno się zdarzać na konsoli - widocznie (patrząc na grafikę) ktoś nie poradził sobie z kodem wpychając wszechobecne efekty fizyki (niszczenie otoczenia, latające fragmenty itd), a nie pomyślał, że to może w pewnych momentach zdusić PS3.

Muzyka: 10/10 - piękna, nastrojowa, efekty dźwiękowe czyste i klimatyczne.
Grafika: 8/10 - przez te przycięcia do których nie mogę i nie przywyknę, to jest niedopuszczalne na konsoli.
Gameplay: 11/10 - jak Karol napisał, coś niesamowitego jak na te czasy, nie sądziłem, że jeszcze przytrafi mi się z takim zapałem i fascynacją zagrać w cRPG i w ogóle w grę. Szkoda, że nie ma właśnie randomizacji poziomów no i że za każdym razem trzeba od początku czyścić poziomy (pomimo, że prędzej czy później otwiera się shortcuts itd.)

Exploity są ale w sumie bardziej jest to zabawne niż psujące grę - ja np. zabiłem sobie smoka z łuku. :P

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2262
Dołączył(a): 18.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 cze 2010, 23:41 
Cytuj  
Idealna powinna być druga część :roll:


_________________
.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 cze 2010, 00:33 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Exploity są ale w sumie bardziej jest to zabawne niż psujące grę - ja np. zabiłem sobie smoka z łuku. :P


Akurat zabijanie red dragona z łuku nie jest liczone jako exploit bo tak naprawdę nie ma innej sensownej opcji żeby z nim walczyć.
To, że robi się to stojąc w miejscu bez ryzyka dla postaci to już zywkła głupota devsów.

Exploity tak naprawdę dotyczą bossów - nie powinno być możliwości przechodzenia ich total safe.
Na sumarycznie 22 bossy w grze i 5 unikalnych NPC, 18 można zabic albo safe z łuku (stojąc poza zasięgiem jego ataku) albo poison cloudem (też bez żadnego angażowania się w walkę z przeciwnikiem).
Gdyby to zlikwidowano, gra by zyskała na atrakcyjności bo masa ludzi by musiała próbować to robić w co-op więc mniej by było szukania światów do invade i co-op (czytaj: wiecej osób by grało w body form online).
Generalnie więc te "błedy" nie tyle niszczą Twoją grę (bo Ty możesz ich po prostu nie stosować) co obniżają aktywność multiplayera a to już dotyczy wszystkich.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 13 cze 2010, 08:51 
Cytuj  
ja tam tylko flamelurkera trochę zcheatowałem ;)

**

Posty: 410
Dołączył(a): 14.06.2007
Offline
PostNapisane: 13 cze 2010, 09:40 
Cytuj  
Ja sie musze wkonczu zebrac na tego monka w tej wierzy ale cos nie moge:P

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 cze 2010, 10:04 
Cytuj  
Z tego co widzę Doll Demon's Soul to Soul Ray u Sage Freke a Hard Demon's Soul to Fire Spray... anyway obydwa czary raczej mi się nie przydadzą - opierdolić te kamyczki i dostać souls czy może się mylę i jednak lepiej wrzucić je do banku / kupić czar?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 13 cze 2010, 10:58 
Cytuj  
lepiej kupic czar. kiedys ci odbije i bedziesz chcial magie zrobic... fire spray to bardzo fajny czar w world5, gdzie prawie wszystko jest weak against fire.

a soule zawsze mozna nafarmowac.


_________________
Obrazek
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 cze 2010, 14:23 
Cytuj  
Jak ktos nie robi maga to z Hard demon soul lepiej zrobić Lava Bow.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 539 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.