mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6087 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 305  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 89
Dołączył(a): 2.07.2009
Offline
PostNapisane: 10 sie 2010, 13:30 
Cytuj  
nie chce wyjść na retarda ale to coś mi przypomina ;/ - tylko panna nie taka

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2010, 14:11 
Cytuj  
Blota napisał(a):
Dana napisał(a):
No widzisz, nie zrozumiałeś co kolega Blota miał na myśli. A miał na myśli system rankingowy drabinki.


this

Nowy ladder na dłuższą metę jest lepszy od poprzedniego, globalnego laddera. To że teraz jesteś top 10 gold wcale nie znaczy że się na nim utrzymasz nie wiadomo ile. Przy większej ilości rozegranych gier to w miarę porządny wskaźnik tego jak wyglądasz na tle innych graczy. Przy milionie-dwóch graczy na BN co by wam dała informacja że jesteście na miejscu 150.000 ? Nawet w sumie nie wiadomo ilu jest tych graczy. W założeniu obecny ladder pozwala na określenie mniej więcej przedziału gdzie się znajdujemy pod kątem naszego skilla. Jeśli mamy 5 lig i jesteśmy w diamond, wiemy że to 20% najlepszych graczy. Jeśli okupujemy miejsca 1-50 w tej lidze to jesteśmy w top 10% graczy itd.
Oczywiście są sytuacje że powstaje nowa dywizja danej ligi i tam liczba punktów będzie o wiele mniejsza niż w najstarszej, ale pamiętajmy żeby myśleć long-term. W końcu sytuacja dojdzie do względnej równowagi.
Jedynym przekłamaniem systemu może być sytuacja gdy do jednej dywizji trafi cała pro scena ;-)

Anyway, według mnie to lepszy system niż mi się wydawało na pierwszy rzut oka. Poza tym są strony do przeglądania top scores graczy jeśli chcemy sprawdzić swojego epeena globalnie. Niestety (stety?) system ELO preferuje graczy spamujących gry.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

*

Posty: 89
Dołączył(a): 2.07.2009
Offline
PostNapisane: 10 sie 2010, 18:09 
Cytuj  
chodzilo mi o to ,ze majac np. 200pkt w silver i przeskakuje do gold - powinienem miec 0 pkt a nie te 200 z silver bo automatycznie wskakuje na top10 z 200pkt (liczba przypadkowa)

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2010, 19:15 
Cytuj  
Przeszedłem kampanię, jak komuś się nie podoba to jest gejem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2010, 19:17 
Cytuj  
Daj jakieś repki Pooma, or anyone, byle Zergiem.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 10 sie 2010, 19:20 
Cytuj  
Zobacz to co linknąłem wyżej na stronie, Madfrog gra Zergiem, TLO Terranami.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2010, 19:23 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Daj jakieś repki Pooma, or anyone, byle Zergiem.

Polecam http://www.sc2replayed.com/replays, wybierz diamond, 1v1 i race którejś ze stron na zerg. Myślę że w wielu przypadkach będą na lepszym poziomie niż moja gra :)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 10 sie 2010, 19:26 
Cytuj  
i tak jestes moim bogiem :P

ja gram custom tera, wcale nie jest tak zawsze latwo. Do tego ludzie probuja i graja czasem cos niestandardowego.


_________________
.

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 10 sie 2010, 23:18 
Cytuj  
Jak na tym sc2replayed.com dodawac repki? Gdzie jest to queue zeby zupdatowac opis?

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2010, 00:36 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Jak na tym sc2replayed.com dodawac repki? Gdzie jest to queue zeby zupdatowac opis?

Po tym jak klikniesz upload, niżej pojawiają się pola do wypełnienia. Jak je wypełnisz wskoczy dopiero repek.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 sie 2010, 06:31 
Cytuj  
Wlasnie chodzi o to ze sie nie pojawiaja, tzn pojawiaja sie na chwile gdy uploaduje sie nastepny i zaraz znikaja.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2010, 10:08 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Aldatha napisał(a):
co za rzeznia , nie umiem przejsc misji z teldarine gazem na hard gram i proty mnie skladaja swoimi latawcami a jak daje eskorte scv to rownaja moja baze z ziemia


goliaty + scv do naprawy, prosta misja, ja natomiast dalej nie wiem jak zrobić achie na hardzie w The Dig. Rady typu użyj ghosta są nie na miejscu.


Ja po pewnym czasie zauwazylem ze jedna moja flanka nigdy nie ma nic do roboty. Niszcze laserem 90% przeciwnikow, do nastepnego wave'a jest troche czasu. Trzeba podjechac czolgami wystawic oslone z piechoty i goliathow, i sukcesywnie wbijac sie na gore. Trzeba przygotowac sie na solidna obrone, ale mysle ze da rade.

Coprawda nie zrobilem tego achieva bo zaczalem atakowac przeciwnika pod koniec, ale da rade, mysle.
Wazna rzecza jest ustawienie expa po prawej, siege tanki spod bazy siegna kazdego kto bedzie chcial tam dobiec. Ustawienie bunkra tez pomaga.


_________________
Nestor#1522

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 11 sie 2010, 11:09 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
MagPS napisał(a):
Aldatha napisał(a):
co za rzeznia , nie umiem przejsc misji z teldarine gazem na hard gram i proty mnie skladaja swoimi latawcami a jak daje eskorte scv to rownaja moja baze z ziemia


goliaty + scv do naprawy, prosta misja, ja natomiast dalej nie wiem jak zrobić achie na hardzie w The Dig. Rady typu użyj ghosta są nie na miejscu.


Ja po pewnym czasie zauwazylem ze jedna moja flanka nigdy nie ma nic do roboty. Niszcze laserem 90% przeciwnikow, do nastepnego wave'a jest troche czasu. Trzeba podjechac czolgami wystawic oslone z piechoty i goliathow, i sukcesywnie wbijac sie na gore. Trzeba przygotowac sie na solidna obrone, ale mysle ze da rade.

Coprawda nie zrobilem tego achieva bo zaczalem atakowac przeciwnika pod koniec, ale da rade, mysle.
Wazna rzecza jest ustawienie expa po prawej, siege tanki spod bazy siegna kazdego kto bedzie chcial tam dobiec. Ustawienie bunkra tez pomaga.


Nie da rady, toss ma w cholere jednostek, i d tego ciagle dosyla nowe, wiec tak czy siak w koncu zakatuje to co wyslemy na atak, i do tego jeszce ryzyko ze wpadnie do bazy. Jest inny sposob, troche lamerski ale dziala. Budujemy baraki dodatkowe, lift up, lecimy przy krawedzi mapy nad gorkami tak zeby tossowe jednostki nie mialy line of sight, a my tak i laserem rozwalamy struktury. Mozna poleciec od lewego boku potem lekko górą, nawet az pod nexus. Dodatkowo komputer jest tak uprzejmy ze podsyla ciagle proby ktore odbudowuja struktury dokladnie w tym samym miejscu, wiec budynkow do rozwalki nie zabrankie nigdy.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2010, 11:14 
Cytuj  
Można też robić Command center skan i za każdym niszczyć jeden/dwa budynki (pylony i wieżyczki dało się chyba 2), ale to żmudne strasznie.


_________________
Obrazek

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2010, 11:33 
Cytuj  
Z protosami jest o tyle fajnie, ze wszystko opiera sie na pylonach.
Uzywajac powyzszych metod, mozna je polaczyc w jedna strategie - szybko znukowac pylony laserem, w tym samym momencie wpasc czyszczac jednostki, i przejsc dalej do ofensywy. W takich walkach miedzy budynkami fajnie sie reaperzy spisuja, i niszcza pyloniki w trymiga. Jak juz nie bedzie energy field, to nie beda podsylac zealotow z warpgate'ow.

Oczywiscie jest to teoria, jak to zrobic w praktyce to juz zupelnie inna rzecz :)

Fajne jest to ze misje maja wlasnie takie poboczne objectivy do ktorych chce sie pozniej wracac.


_________________
Nestor#1522

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 11 sie 2010, 11:35 
Cytuj  
dzięki


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2010, 12:06 
Cytuj  
ta w custom proste mecze... gralem 2 mecze z kolesiem z platyny, rozpierdolejszyn ;p jak gral protem chyba zrobil z 10 gatewayow ;d dopoki nie ogarne choc troche nie ruszam ligi :P

i znowu platynka w custom ownydzowala mnie ;p


_________________
.


Posty: 43
Dołączył(a): 6.06.2009
Offline
PostNapisane: 11 sie 2010, 12:48 
Cytuj  
Highlander:
Bez sensu, pograj trochę w lidze, przegrasz parę meczy i dostaniesz się do bronz/silver. Grając w custom prawdopodobnie trafiasz na znacznie lepszych od siebie graczy.
To tak jak w S1, najlepiej uczyć się gry na lepszych graczach, ale jeżeli ten gracz totalnie cię rozjeżdża nic z takiej rozgrywki nie wyciągniesz.

Trochę denerwuje mnie to że na 1v1 mogę grać tylko jedną rasą Narazie gram tylko protosem, w becie pogrywałem zergiem i teraz chciałem sprawdzić terrana, ale spadanie z platinum do okolic silver średnio mi podchodzi, zwłaszcza że jak przestawię się znowu na Prostosa będę musiał znowu piąć się w górę. Innymi słowy przydały by się 3 profilę do 1v1, po 1 na każdą rasę Blizz nie panuję jakiegoś rozwiązania? Na chwilę obecną będę się musiał zadowolić zergiem w 2v2 i terranem w 3v3

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 11 sie 2010, 13:07 
Cytuj  
http://www.starcraft2.net.pl/portal/sc2 ... ergow.html

;D


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sie 2010, 14:11 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
ta w custom proste mecze... gralem 2 mecze z kolesiem z platyny, rozpierdolejszyn ;p jak gral protem chyba zrobil z 10 gatewayow ;d dopoki nie ogarne choc troche nie ruszam ligi :P

i znowu platynka w custom ownydzowala mnie ;p


Po co? Chcesz od razu błyszczeć? Jeśli z czasem będziesz lepiej grał to awansujesz po prostu - chyba, że zależy Ci na w/l ratio to gg. :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6087 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161 ... 305  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.