mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293 ... 522  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 14 sie 2010, 20:47 
 
Osobiście twierdze gamePlay F1,f2>f3 nawet dzisiaj


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2010, 21:01 
 
iniside napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Razoth napisał(a):
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Co dokladnie maja?


Unikalny klimat. Fallout 1/2 to świat postapokaliptyczny na jedno kopyto. W trójce mamy praktycznie to samo, ale gdy wchodzimy do poszczególnych stref które wymieniłem wcześniej na prawdę czuć inną atmosferę.

Unikalny? Jesli chodzi o Anchorage i Mothership to zgoda, ale czy dobry? Nie. Co do dwoch pozostalych to nic nowego w nich nie bylo. W F2 wiecej smaczkow bylo w jednym miescie niz calym F3. To jest "klimat".

Osobiscie radze c wlaczyc F2 teraz i sprawdzic jak sie gra, a nie bazowac na "kiedys bylo lepiej".

F2 przechodzilem wiele razy, ostanio jakies 4lata temu. Jedy co sie zestarzalo to grafika. Miodnosc, elemnt rpg, gameplay dzis bija F3 na glowe. I takie sa fakty. ;) Zeby nie bylo, lubie F3 ale to juz nie to. Mam nadzieje ze klimat wroci w NV.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2010, 21:41 
 
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Miodnosc


Pojęcie oznaczające twoje osobiste odczucia. Nie można określić jako fakt, chyba że mówisz tylko o sobie.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
elemnt rpg


Dla mnie świat wykreowany w F3 jest realniejszy niż jakaś przedpotopowa izometria, więc zdecydowanie łatwiej jest mi się wczuć i siłą rzeczy - odgrywać jakąś rolę. Kolejna kwestia uzależniona od gustu.

Tor-Bled-Nam napisał(a):
gameplay


Zdecydowanie preferuję ten z F3.

Takie są "fakty".


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2010, 22:06 
 
Pod względem klimatu od New Vegas nic nie oczekuję, bo w F3 był zajebisty.

Chciałbym natomiast frakcje do których można dołączyć, więcej questów, większą interaktywność i spójność świata, lepsze skrypty npców, podrasowany VATS i jeszcze parę rzeczy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 sie 2010, 22:12 
 
Dana napisał(a):
Pod względem klimatu od New Vegas nic nie oczekuję, bo w F3 był zajebisty.

Chciałbym natomiast frakcje do których można dołączyć, więcej questów, większą interaktywność i spójność świata, lepsze skrypty npców, podrasowany VATS i jeszcze parę rzeczy.

Pewnie sie nie doczekasz ;e/


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 sie 2010, 22:22 
 
Tor-Bled-Nam napisał(a):
F2 przechodzilem wiele razy, ostanio jakies 4lata temu. Jedy co sie zestarzalo to grafika. Miodnosc, elemnt rpg, gameplay dzis bija F3 na glowe. I takie sa fakty. ;) Zeby nie bylo, lubie F3 ale to juz nie to. Mam nadzieje ze klimat wroci w NV.


Nie sądzę żeby coś się pod tym względem zmieniło bo wyraźnie zrobiono krok w drugą stronę.
Tobie tak naprawdę nie brakuje "klimatu" tylko nie podoba Ci się przejście z typowego RPG na sandbox-RPG.
W starych falloutach faktycznie było bardzo dużo questów, wątków pobocznych, ślicznie rozpisanych etc etc etc ale bardzo liniowych.
F3 bliżej do RDR i GTA pod tym względem (szczególnie do RDR - tam też każdemu zaczynającemu tą grę można powiedzieć: po pierwsze NIE RÓB WĄTKU GŁÓWNEGO) - bawi ludzi, którzy lubią zaglądać pod każdy kamień czy powałęsać sie po tym świecie "bez celu" (dla samej przyjemności odkrywania go).
Jednemu się to może bardziej podobać, innemu mniej - nie ma sensu o tym dyskutować bo to jak dyskusja czy wolisz kawę czy ciastko.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Ostatnio edytowano 14 sie 2010, 22:23 przez Karol66, łącznie edytowano 2 razy
****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2010, 22:22 
 
Fallout 3 to gra bardzo dobra, z modami( w ktorych nalezy spac, jesc, pic jak, gdzie bronie sa co najmniej kilkakrotnie bardziej smiertelne) wrecz genialna. Ale do Fallouta 2 nie ma startu. Po prostu. Nawet gdyby nie bylo tych wszystkich bugow( a moze po prostu mi czesto crashuje w niektorych okolicznosciach, zwlaszcza na otwartym terenie po zachodniej stronie mapki), to nie ma startu w wielu aspektach. Po pierwsze dialogi. W dwojce byly po prostu genialne, pelne aluzji, z wieloma opcjami wyboru. W trojce sa przecietne. Nie jakies tragiczne jak w drakensangu ale przecietne.

Muzyka. Szkoda ze kawalkow w trojce jest tak malo bo sa swietne, ale muzyka w Falloucie 2 wgniata w fotel. Pamietam ze lata temu mialem manie na ciagle sluchanie soundtracku tej gry. Questy takze sa lepsze. Gdy przypomne sobie poszukiwanie skarbu w broken hills, albo sytuacje z ghulem-mumia w den to od razu wracaja wspomnienia. I to nie tylko te odlegle. Ostatnio gralem w dwojke w tamtym roku, wraz z paczka modow, ktora dodaje kolejne questy i miejscowki.

Fallout trojka to jedna z moich ulubionych gier. Ale dwojka jest na samym szczycie listy.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2010, 23:01 
 
Porownywanie ~10 letniego F1/F2 z F3 pod wzgledem graficznym jest troche bez sensu, F3 pod tym wzgledem wygrywa w wiekszosci kategorii, chociaz np. troche smieszny jest fakt, ze animacje z F1/F2, a szczegolnie animacje roznych rodzajow smierci po prostu rozpierdalaja te z F3 w pyl. Jestem pewien, ze gdyby zrobic lifting F1/F2 pod wspolczesna technologie, to ta gra sprzedalaby sie na PC lepiej niz F3.
Anyway, mi chodzi glownie w o gameplay. Masz racje Karol, ze F3 to sandbox, a sandboxy albo sie lubi, albo nie, ale to nie znaczy, ze mozna zrobic zalosny watek glowny, ktory powinien byc miechem w dobrym crpgu. Dlatego mam wieksze nadzieje, co do New Vegas, bo juz sam ogolny opis fabuly brzmi o niebo lepiej od tego z F3. Jak dadza mi dobra fabule to zdzierze slabe animacje i cienko zrobiony combat poza vatsem, byle by tylko opowiesc byla tego warta.


Ostatnio edytowano 14 sie 2010, 23:03 przez raggnarok, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 14 sie 2010, 23:02 
 
http://www.youtube.com/watch?v=9PwNdsnX7_Q
No nie wierze ze tylko mnie to tak wkurwia :D


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2010, 06:56 
 
i tak najlepszy jest System Shock 2, gra ma ponad 10 lat i nigdy po niej ani nigdy przed nią nie zrobiono tak genialnie wgniatającej gierki.
uciekanie z 3 nabojami pośród hord zabójczych mutantów i robotów oraz zajebista fabuła prawie zatrzymują akcje serca.

z modami poprawiającymi grafę nie wygląda źle i dziś.

http://www.moddb.com/mods/system-shock- ... -poly-pack

http://www.systemshock.org/index.php?topic=691.0

http://www.systemshock.org/index.php?PH ... topic=22.0

są też mody do podrasowania muzyki, modeli broni nawet jest lokalizacja polska


_________________
psn

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2010, 08:59 
 
No system shock 2 fajny, ale denerwowal mnie respawn potworkow, a ostatecznie dobilo szukanie jakis badziewi. Znalazlem 3 z 4 i czwartego ni cholery nie moglem znalezc. Po godzinach przeszukiwania tych samych lokacji uznalem ze dam sobie spokoj :< Ale postanowilem, ze dam jeszcze grze szanse. Mody to zawsze dobry sposob zeby sobie odswiezyc gre :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2010, 09:11 
 
przyznam ze zawsze grałem z wyłączonym respawnem. Świadomość że mogą respawnować mi się na plecach doprowadzała mnie za blisko granicy zawału :P


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 15 sie 2010, 09:29 
 
a tam system shock , w dead space spierdalanie przed mutantami z 1 milimetrem health i pustym magazynkiem to jest dopiero fun :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1546
Dołączył(a): 15.07.2006
Offline
PostNapisane: 15 sie 2010, 09:29 
 
Ja w Fallouta 3 nie grałem długo, jakiś jeden dzień. Zdążyłem wysadzić to miasto i... wymordować wszystkich w tym wieżowcu granatami. Nie wciągnąłem się w linie fabularną, bo nie miałem czasu na to, chciałem tylko sprawdzić jak mi laptop działa. Kek.


_________________
Zdarzają się takie dni, kiedy dostaję gęsiej skórki na myśl, że co człowiek to wszechświat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2010, 10:07 
 
Karol66 napisał(a):
Tobie tak naprawdę nie brakuje "klimatu" tylko nie podoba Ci się przejście z typowego RPG na sandbox-RPG.

Wiekszym sandoboxem byl F2 niz F3. Glowny watek w dwojce to byl dodatek. Caly smaczek to poznawanie swiata, miast, powiazan miedzy nimi etc. Mozliwosc rozwiazania questow bylo wiecej niz w najnowszej czesci. Gdyby "przerobili" F2 na nowoczesna gra, ktora jak widze jest podstawowym wyznacznikiem dla wiekszosci to z F3 nie byloby co zbierac w zadnym aspekcie.

@Razoth RPG to nie widok, z ktorego obserwujemy swiat.

edit: Widze, ze ragnarok juz powtorzyl moj eksperyment myslowy. F2 byl gra wielka jak na swoje czasy i jest lepszy w kazdym aspekcie poza grafa od 99% wspolczesnych produkcji.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 15 sie 2010, 16:56 
 
Aldatha napisał(a):
a tam system shock , w dead space spierdalanie przed mutantami z 1 milimetrem health i pustym magazynkiem to jest dopiero fun :)


No dead space to tez fajna gra, ale ogolnie dosc latwa i lajtowa. Bron( nawet ta podstawowa) jest tak przekoksowana, ze ogolnie wiekszych problemow nie ma. A na pewno nie takich jak w ss2


_________________
Obrazek

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 sie 2010, 18:52 
 
no dead space jest straszny przez około pierwsze 1/3 gry, potem to juz hack n slash

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2010, 08:18 
 
Ten F1 od EA Sports może być warty uwagi, widzieliście? chyba sobie kupię jakąś kierownice ;P

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 16 sie 2010, 08:31 
 
Cytuj:
F1 od EA Sports
- ??? A nie chodziło ci czasem o Codemasters ?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 16 sie 2010, 09:00 
 
Ah sorki, jebło mnie się ;P

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293 ... 522  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.