mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 147  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 18:38 
Cytuj  
Pseudo specjaliści z Ubisoft pieprzą głupoty.
Widziałem info od obiektywnego i niezależnego eksperta z mmorpg.pl który jasno mówił, że poza prostymi grami nic z natalem nie pójdzie bo kontrolej zje połowę zasobów systemowych.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 19:05 
Cytuj  
No tak ale Ubisoft to też trochę nie ta droga. :<

Do mnie jak na razie ani kinect ani move nie przemawia: odpowiednie ustawienie kamerki / kinect, odpowiednia odległość od TV, odpowiednie naświetlenie pomieszczenia - gtfo.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 19:23 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Do mnie jak na razie ani kinect ani move nie przemawia: odpowiednie ustawienie kamerki / kinect, odpowiednia odległość od TV, odpowiednie naświetlenie pomieszczenia - gtfo.


To akurat nic dziwnego.
Na PS3 spróbuj pograć w Eye of Judgement przy sztucznym świetle - u mnie się nie da.
Nie pomagają żadne ustawienia, dodatkowe lampki, różne pozycje ustawienia kamery, stołu etc.
Jak rozpoznaje np. karty zielone i czerwone to nie rozpoznaje niebieskich. Albo jak rozpoznaje wszystkie na polach centralnych to nie rozpoznaje żadnych na polach skrajnych.
A jak to kupowałem to nie widziałem NIGDZIE ostrzeżenia, że to gówno od SONY działa jak należy tylko w ich labolatorium.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 3 sie 2010, 23:22 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Pseudo specjaliści z Ubisoft pieprzą głupoty.
Widziałem info od obiektywnego i niezależnego eksperta z mmorpg.pl który jasno mówił, że poza prostymi grami nic z natalem nie pójdzie bo kontrolej zje połowę zasobów systemowych.


A ja widziałem forze 3 smigajaca tak samo dobrze jak bez kinecta nie poswiecajac przy tym jakosci grafiki.
Troche za bardzo rozdmuchana jest ta historia z obciazeniem konsoli przez kamerke. Sam zajmowalem sie przez jakis czas zawodowo programowaniem kamerek do instalacji interaktywnych i nawet moje lopatologiczne algorytmy nie byly jakos strasznie wymagajace obliczeniowo. No ale nie mam pojecia jak to naprawde dziala wiec to tylko moje domysly.

Mnie odpycha od tych nextgenowych motion zabawek olbrzymi lag ktory mi osobiscie psuje zabawe. Wii na dzien dzisiejszy oferuje mi to samo co move minus lag i grafika hd bez ktorej przezyje.
A z kolei zanim sie pojawi interesujacy software na platforme ms (imo rok minumum) to moze nintendo zrobi upgrade wii.

PS. stawiam browara ze tajemniczy ekspert to Mark24.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 4 sie 2010, 01:08 
Cytuj  
exodus napisał(a):
to moze nintendo zrobi upgrade wii.


Nintento wszystko co zrobi to obniży ceny o 30% co automatycznie zmiażdży konkurencje. Bo osobiście wolałbym wydać, pieniądze na nową konsole z fajną biblioteką gier niż na jakąś zabawkę która została na siłę przystosowana pod konsole.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 sie 2010, 17:54 
Cytuj  
to, że dałem linka robi ze mnie specjalistę - rotfl karol66, nie zapędzaj się z tym antyfanbojowaniem tak ;)

Mark24 napisał(a):
dosyć stary news kóry wypłynął przy którejś tam wojence fanbojów w które się bawię:

http://gamer.blorge.com/2010/01/08/nata ... tentially/

Natal loses dedicated processor and sucks 33% of Xbox 360 CPU power potentially


exodus - zapominasz o jednej rzeczy - Natal/Kinect to "rewolucja i coś czego nigdy wcześniej świat nie widział" (polygamia - fanboje X360 o Kinect-ie) a Ty tutaj śmiesz pisać, że sam robiłeś coś podobnego w domowym zaciszu. Kinect to 2 kamerki, które tworzą obraz szkieletowy człowieka w 3d, podobno działają też po ciemku (czego to fanboje X360 nie wymyślą) w podczerwieni, w ultrafiolecie ponoć też ;)

Karol66 - jeżeli w takim razie Kinect zabiera tylko 1% mocy to gdzie są normalne gry? Bo jedyne co zaprezentował Microsoft to popierdułki z grafiką na poziomie XboX-a/PS2 i sypiącym się lub w ogóle nie działającym sterowaniem. Zonk? Rozumiem, że wypowiedź jakiegoś gostka z Ubisoftu to dla Ciebie całkiem wystarczający dowód. A ja jestem niedowiarek w przypadku akurat tej firmy - jak pokażą coś co chociaż trochę będzie przypominać normalną grę to dopiero uwierzę.

O Eye of Judgment też się zapędziłeś w kozi róg - jedyne co kamerka odczytuje z kart to ten czarnoszary pasek z czarnymi znaczkami. Nic więcej! Więc absolutnie nie ma znaczenia kolor stworka na taj karcie ;)

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2010, 09:02 
Cytuj  
Marku,
Twoja walka z XBoxem jest absolutnie godna podziwu ;) Serio - podejrzewam, że nawet gdyby MS zaczął rozdawać konsole, gry i live za friko, doszukałbyś się jakiś tematów podprogowych lub uderzył w stare-dobre "gry to zło!" :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 sie 2010, 18:41 
Cytuj  
Qraczek napisał(a):
Marku,
gdyby MS zaczął rozdawać konsole, gry i live za friko, doszukałbyś się jakiś tematów podprogowych lub uderzył w stare-dobre "gry to zło!" :)


gdyby Babcia miała wąsy to by dziadkiem była. Chociaż w sumie średnio pasuje - bo widziałem już babinki z niezłym zarostem, a microsoft do tej pory charguje za co tylko się da ;)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 sie 2010, 20:54 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
(...)
O Eye of Judgment też się zapędziłeś w kozi róg - jedyne co kamerka odczytuje z kart to ten czarnoszary pasek z czarnymi znaczkami. Nic więcej! Więc absolutnie nie ma znaczenia kolor stworka na taj karcie ;)


Dyskusja z Tobą to jak rozmowa z TYMI ludźmi - czysta strata czasu.
W instrukcji do gry mogą napisać, że przy testowaniu maty trzeba wrzucić dla testów karty o różnych kolorach - ale rozumiem, że to Cie nie przekonuje bo Ty znasz się na tym lepiej niż Ci, co tą grę pisali.

Jak w recenzjach (wielu) do tej gry napiszą (jeden z wielu przykładów):
Make sure you test one of each of the colors of cards. I thought I had it calibrated right my first time only to have my first water creature (light blue background) never read by the camera.
To też będzie dla Ciebie za mało.

Nawet jak ludzie na oficjalnym forum gry będą postować wątki:
Hello all,
I have 68 cards, but "Water" cards don't recognition.

(i podobne dotyczące talii wood albo fire)
Ciebie to nie przekona bo Ty przecież przez 5 minut bawiłeś sie tą grą w sklepie i jesteś ekspertem w tym temacie.

Jakbyś potrafil poświęcić choć 10 sekund na sprawdzenie gry, którą ponoć masz, i ponoć grałeś w nią to byś wiedział, że te "paski" w różnych taliach są na różnym tle.
Różnica w kolorach tego tła jest ledwo dostrzegalna gołym okiem ale to wystarczy żeby ta super rewelacyjna kamerka sony pracująca z super rewelacyjną konsola PS3 nie dawała sobie z tym rady, szczególnie przy sztucznym świetle.
A jakbys choć troche pograł w sieci w EoJ to byś wiedział, że taki "drobiazg" rozwala rozgrywkę online bo nic tak nie cieszy gracza mającego np. 90 sek na ruch jak nagle sie okazuje, że nie może położyć karty X na polu Y bo ten gówniany sprzęt sobie z tym nie daje rady.

Powiedziałbym coś jeszcze o "zapędzaniu się w kozi róg" ale chyba wyczerpałem temat a i przekonywać KOGOKOLWIEK na tym forum, że jedyne co Mark24 potrafi pieprzyć to głupoty już chyba nie muszę :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 16:55 
Cytuj  
jestem na 200% pewien, że rozpoznaje kartę TYLKO I WYŁĄCZNIE po szaroczarnych znaczkach nadrukowanych na dole i górze kart:

"Niestety, jak potwierdzają redaktorzy serwisu kotaku, kartę taką można z łatwością zeskanować, a następnie wydrukować. Co gorsza na zwykłej atramentowej drukarce, w słabej jakości na nędznym papierze. Według redaktorów kotaku, najważniejsze jest by widoczny był kod karty zawarty na czarnym pasku, reszta może być praktycznie niewidoczna. "

Oczywiście procedurę można było napisać na milion sposobów - np. liczyć łuski na skórze smoka.

Kozi róg?

A co do posiadania samej gry - sprawdź sobie moje trofea.

Oczywiście nie piszę, że z grą nie ma problemów. Sam nie mogłem w nią pograć wieczorem, a tylko przy dziennym świetle. Imho pomysł z czarno-szarymi znaczkami nie wypalił (w ogóle nie rozumiem dlaczego nie zrobiono ich bardziej kontrastowych - przecież je dokładnie widać gołym okiem).

A że komuś nie działał jeden typ kart - to już jego problem ;) Interpretować to można na tysiąc sposobów, szczególnie, jak się pracowało w serwisie i naprawiało lapki na których np. nie działała poczta, zaciął się kursor etc.

Zresztą łatwo przeprowadzić eksperyment. Skseruj, wykasuj obrazki, wydrukuj. I założę się o co chcesz, że będzie działać!

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 19:21 
Cytuj  
Ja NIGDZIE nie napisałem (zacytuj mnie proszę jeśli się mylę), po czym kamera rozpoznaje karty w EoJ. Jedyne co napisałem, że ciężko jest ustawić ją tak, żeby przy sztucznym świetle rozpoznawała wszystkie rodzaje kolorów kart a w kolejnym poście wyrażnie zaznaczyłem, że problem leży w tle na którym są te ich znaczki narysowane (i że to tło jest różne dla różnych talii).

Nie wiem kim jesteś z zawodu ale informacje o tym, w jaki sposób postrzegamy kolory (światło składa się ze wszystkich kolorów tęczy a np. czerwone jabłko jest czerwone, bo odbija kolor czerwony w pochłanie wszystkie pozostałe kolory) to fizyka na poziomie szkoły podstawowej.
Dlatego jak mi ktoś zaczyna wmawiać, że kolor tych kart jest nieistotny a problemy jakie ma wielu ludzi z rozpoznawaniem kart jednej talii/koloru to czysty zbieg okoliczności to mi sie zawsze przypomina kultowy cytat klasyka: "nikt nas nie przekona, że białe jest białe..." :)
Ciebie też nikt nie przekona, jak widać, że białe jest białe bo najwyraźniej prawa fizyki Cie nie obowiązują (pewnie dlatego, że "byłeś wtedy chory").

EOT z mojej strony.

P.S. A co do samych kart - to same kotaku podaje, że problem nie leży w jakości wykonanych kart tylko w chujowej jakości kamerze made in sony.
Po prostu jest tak syfiasta, że nie widzi absolutnej różnicy między kartą zrobioną w profesjonalnej drukarni a taką wydrukową na paragonie fiskalnym.
Działa jak ten detektor metalu z komedii "Czy leci z nami pilot" - nie reaguje na araba z rusznicą przewiwpancerną ale "wyje" gdy jakaś babcia próbuje "przemycić" klucze w torebce :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sie 2010, 20:10 
Cytuj  
Mark24 - ostatni warn bo zawsze gdzie postujesz robisz ideologiczny dym. Daruj sobie.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 8 sie 2010, 17:00 
Cytuj  
No to tutaj widzisz problem Karolu. Widzisz ja mam tylko set pierwszy bez żadnych boosterów i kolor tła wszystkich kart jest u mnie identyczny - biały. Nie wiedziałem, ze inne sety mają inny kolor tła.
I nigdzie nie napisałem, że kamerka od Sony jest super sprzętem - jak gdzieś widziałeś to zacytuj. W końcu ten badziew kosztuje z 50zł i pamięta czasy poprzedniej generacji (to w sumie kamera z PS2)
Ja nawet nie chce porównywać możliwości sprzętu które dzieli w sumie dekada i 10-krotna różnica w cenie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2010, 18:49 
Cytuj  
Probowal jakis posiadacz Xa podlaczyc pada pod komputer przez receiver pod USB od M$? Dziala to w ten sposob? Nie chce mi sie kupowac pada przewodowego, ale boje sie, ze bedzie jakis konflikt miedzy komputerem/konsola po podlaczeniu pada pod PC.

***

Posty: 590
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 19:54 
Cytuj  
Ma ktos moze do sprzedania RDR w Warszawie ?
Chetnie kupie po przystepnej cenie.

****

Posty: 1490
Dołączył(a): 19.08.2004
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 20:17 
Cytuj  
raggnarok - afaik to sie nie da, ale lepiej to potwierdzic.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 18 sie 2010, 23:16 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Probowal jakis posiadacz Xa podlaczyc pada pod komputer przez receiver pod USB od M$? Dziala to w ten sposob? Nie chce mi sie kupowac pada przewodowego, ale boje sie, ze bedzie jakis konflikt miedzy komputerem/konsola po podlaczeniu pada pod PC.


Dziala i nie ma zadnych konfliktow, chcesz uzywac z konsola, musisz sparowac z konsola, analogicznie z piecem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 19 sie 2010, 00:51 
Cytuj  
Ta, juz tez obcykalem temat :) Jutro dostane odbiornik. W sumie jedyna upierdliwa rzecz to parowanie wlasnie, ale na X360 gram ostatnio tak malo, ze bede go parowac z konsola pewnie raz na pol roku :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2010, 11:45 
Cytuj  
Kupuję 1.09 (wypłata) Xboxa. Jakie gry Arcade to must have? Bo trochę ich jednak jest (Prawie 400?) i wiki oraz metacritic pozwalają na łatwe przeoczenie. Jak na razie zapewne kupie:

Alien Hominid
Castle Crashers + DLC
Geometry Wars 2 (Bo 1 wtedy już nie potrzebuję, right?)
The Dishwasher: Dead Samurai
...I to wszystko o czym wiem. Miała wyjść jeszcze jakaś gra...Shank chyba? Wyszła? Fajne to to?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 sie 2010, 12:28 
Cytuj  
Na pewno Shadow Complex i ta nowa Lara Croft, ktora wyszla w tym miesiacu.

I nie chce rozpoczynac flejmu, ale czy X360 to dobry wybor? O ile biblioteka gier juz wydanych jest spora i fajna, to przyszlosc X360 pod wzgledem gier w porownaniu do PS3 wypada bardzo, bardzo slabo. Chyba ze koniecznie chcesz pograc w Halo, albo masz zamiar przerabiac X360, wtedy wszystko jasne :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 147  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.