mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 27 sie 2010, 18:37 
Cytuj  
Właśnie skończyłem Mafię 2. Bez dwóch zdań zasługuje na mocne 8+/10.
Ocenę obniża brak multiplayera i to, że gra jak na sandboxa jest trochę za mało sandboxowa. Chociaż z drugiej strony pozwala to skupić się na głównym wątku fabularnym.
Jeżeli chodzi o story to niczym orginalnym się nie wyróżnia, trzymam się kanonu ale jest kurewsko dobrze opowiedziane. Potrafi zagrać na emocjach, czego sandboxy Rockstar nie potrafią.
Blizz powinien się uczyć od pepiczków jak optymalizować gry. Na moim starym rzęchu gra płynnie działa na medium, wygląda bardzo ładnie (Empire Bay>Liberty City), chaptery wczytują się błyskawicznie. Trochę chujowo rozwiązana jest opcja sejwów. Są tylko autosave, których rozmieszczenie nie jest najszczęśliwsze.
Podsumowując: Mafia II to kawał porządnej gry. Zdecydowanie warto zakupić i zagrać.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2010, 19:21 
Cytuj  
Mi się również podoba Mafia, ale mam jedno zastrzeżenie i to mocne. PhysX po prostu zarzyna mojego kompa, gram na wyłączonym w full hd. Grafika jest bardzo ładna, ale szkoda że tej fizyki nie używam, gra się na tym naprawdę źle, obraz dziwnie skaczę i w ogóle jest ble.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 27 sie 2010, 20:28 
Cytuj  
akurat twoje zastrzezenia sa pewnie troche nietrafione:
jak skacze obraz to vsync wlacz, powinno pomoc.
physx dziala beznadziejnie w kazdej grze, chociaz w mafii chyba nawet mozna sobie pozwolic na plynna gre w max detalach + physx na srednich (nie rozni sie niczym od high prawie) na jednej karcie (gtx470/480)

gry jeszcze nie skonczylem, ale gra sie bardzo przyjemnie. optymalizacja tez jest si.


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2010, 20:30 
Cytuj  
Próbowałem na wyłączonym i włączonym, być może mój 280gtx już nie daje radę po prostu.

EDIT:
Nie jednak jest OK, nie zachowało mi ustawień jak włączyłem physX i wyłączyłem synchronizację. Jest ok, nie haczy tak jak wcześniej, klatki trochę spadły ale grać można spokojnie.


Ostatnio edytowano 27 sie 2010, 20:33 przez Sobtainer, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 502
Dołączył(a): 13.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2010, 20:33 
Cytuj  
Wlasnie ukonczylem 7 rozdzial i jestem rozbrojony końcówką ;)
http://www.youtube.com/watch?v=CmlswcmjxEY


_________________
A man who knows he is a fool is not a great fool.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2010, 20:38 
Cytuj  
Mafia to nie sandbox. Sama gra dobra, ale tylko dobra. Totalnie zjebane "AI" policji. Dobre story. Po dluzszej grze ma tendencje do haczenia, takze optymalizacja srednia. Jestem pod koncem gry, wiec moge wystawic ocene. 7/10, za kontynuacje Mafii 1.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 27 sie 2010, 20:46 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Mafia to nie sandbox. Sama gra dobra, ale tylko dobra. Totalnie zjebane "AI" policji. Dobre story. Po dluzszej grze ma tendencje do haczenia, takze optymalizacja srednia. Jestem pod koncem gry, wiec moge wystawic ocene. 7/10, za kontynuacje Mafii 1.


Mafia nie jest typowym sandboxem ale ma wiele cech tego gatunku. Ze zjebanym AI policji się zgodzę ale w sumie z glinami masz obowiązkowo do czynienia w dwóch, trzech misjach więc można przeboleć. Jeżeli chodzi o optymalizację z ostatnich produkcji to ta w Mafii jest najlepsza. Dla mnie story, oraz w sposób jaki ją przedstawiono, i kreacja postaci, które są bardzo wiarygodne, nie pozwalają mi ocenić gry niżej niż na 8.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2010, 21:03 
Cytuj  
Ale przez brak sensownej policji w story gra traci duzo klimatu. Postacie? Nic ciekawego. Glowny bohater to calkowite dno pod wzgledem charatkeru. Gdby nie Mafia1 wiecej niz 6/10 bym nigdy kontynuacji nie dal. Jestem mocno rozczarowany.


_________________
Χ Ξ Σ

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 27 sie 2010, 21:17 
Cytuj  
KamilCPN napisał(a):
Wlasnie ukonczylem 7 rozdzial i jestem rozbrojony końcówką ;)
http://www.youtube.com/watch?v=CmlswcmjxEY


No dokładnie, ten moment w samochodzie jest dobry.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 sie 2010, 12:36 
Cytuj  
czesi stworzyli technologiczny marvel ...gra wedlug mnie smarka graficznie w strone gta 4 i odsyla rockstar do stone age :) , do tego ta plynnosc rozgrywki...cos pieknego , zero frame drop nic...takich gier nam trzeba

co do marudzenia ze to nie gta...a niby 1 czesc pozwalala na rozrobe czy zabijanie 10 policjantow naraz? ...ludzie to jest 1945...a wy chcecie samochodow z kontrola trakcji , gps najlepiej i jeszcze nie wiadomo czym...policja w 1945 tez nie miala takich zabawek jak dzisiaj ...srlsly

fabula piekna...bardzo mi sie podoba ten setting bo jestem fanem tej epoki w USA , czarnuchy w kraciastych czapkach , ultra klimatyczne wozy i te gadki ludzi na miescie...wymieklem jak 2 kolesi darlo ryja na jakas sucz z okna zeby puscila ich kumpla na bro ... :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 28 sie 2010, 13:05 
Cytuj  
Ale przyznasz Alda, że przydałby się jakieś "robótki na boku". Coś w klimacie tego handlu fajkami z kipy ciężarówki, albo zlecenie żeby komuś obić ryja. A tak jak człowiek chce hand to hand combat to musi jeździć i szukać iroli, żeby im wpieprzyć.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 28 sie 2010, 13:22 
Cytuj  
Macie "moda" do Free Ride, sprawdziłem i działa.

http://uploading.com/files/abea9c1b/maf ... -ride.rar/

Wrzucacie do Mafia II / pc / sds_en / gui (zróbcie kopie na wszelki wypadek tego starego).

Do wyboru :

- Summer Day
- Summer Day Rain
- Summer Night
- Winter Day
- Winter Day Snow
- Winter Night

W garażu około 50 samochodów.

To jest dopiero pierwsza wersja, nie ma za wiele. Mają być updaty dodające nowe bajery.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2010, 14:35 
Cytuj  
Zagralem 2 rozdzialy, zrobilem *rzyg* przy scence z mamusia i zupka, przejechalem sie z tym zalosnym NPC Joeyem i poszedl uninstall. Moze kiedys wroce, chociaz watpie. Glowny bohater kompletnie im imho nie wyszedl.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 sie 2010, 16:40 
Cytuj  
haha ...luv this game , zawsze jak komus trzeba najebac to jest to czarnuch...lolol , czesi pwnz :)

ogolnie walka wrecz jest swietnie zrobiona


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 28 sie 2010, 17:39 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
ogolnie walka wrecz jest swietnie zrobiona


Bez przesady. Działa tak samo jak kontrowanie w Assassin's Creed.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2010, 17:43 
Cytuj  
Alda, walka wręcz jest chyba najbardziej żenująca w tej grze ;P. Anyway, jestem na 12 rozdziale, i wczoraj jak spać szedłem to jeździłem z Joe samochodem ;P.

To czego się spodziewałem, to liniowość - ale tego jak dotąd nie zobaczyłem, no może oprócz zadań "zawieś xxx do xxx".

Generalnie jest spoko.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2010, 19:13 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
To czego się spodziewałem, to liniowość - ale tego jak dotąd nie zobaczyłem, no może oprócz zadań "zawieś xxx do xxx"..

Przeciez ta gra jest 100% linowa. Nie ma zadnego wyboru w zadnej misji.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 sie 2010, 20:15 
Cytuj  
Liniowość to jest powtarzalność, a nie wybór.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2010, 20:24 
Cytuj  
"liniowa charakteryzuje się tym, że niezależnie co zrobi twoja postać, gra zawsze potoczy się tak samo"

btw, nic sie nie tnie (ati z wylaczonym PhysX), ładnie wygląda ale jak dla mnie wieje nudą - chyba GTA4 tak wygląda nie wiem bo nie grałem ale po mafii spodziewałem sie czegoś bardziej złożonego


_________________
psn


Ostatnio edytowano 28 sie 2010, 20:30 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 sie 2010, 20:30 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
Liniowość to jest powtarzalność, a nie wybór.

No chyba nie baudzo.


_________________
Χ Ξ Σ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.