mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 224  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 14 lis 2011, 19:55 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
też mam postac z failth pod PvP i to trochę easy mode - slow + crystal shield odparowuje co drugiego przeciwnika instant
a na pacjentów z fog ringiem slow + WoG (strasznie szybko sie castuje w porownaniu do innych AE spelli)

za to ta postac w PvM jest sporo gorsza - dmg kleryckie maja malo chargesow, maly dmg i (wbrew pozorom) lighting dmg działa sensownie na mniej mobów niż pozostałe
do tego catalist bazujacy na faith zamiast na int jest "oszukany" przy uzywaniu hommingow (podstawowy spell sorca) - ilość "kulek" dalej bazuje na int a nie na faith

a wracajac do 4kings
mi tak się nie uda tego zrobić bo mam dopiero 20 vit i 18 stamina (drugie uderzenie jednego króla mnie zabija). A do tego jak zaloże set z sensownym (ok 60-70) poise to ruszam się już bardzo wolno

kumacie może, czy ten dmg który oni zadają jest magic based? może spróbować rzucic na siebie magic barrier (do tego mam faitha) żeby zmniejszych obrażenia od ich broni?


uhm, czemu tak malo vit i end? ;/ pozostaje ci crystal ring, padna jak muchy

czesc dmgu jest magic (taki purple ray castuje i chyba jesio taki purple orb)

faith build to ja mialem na mysli divine weapon zeby sie skalowal z faith, bez tranquil walk of peace bo to jest OP i czit prawie (i zero funu i nerfuja go w patchu)
fog ring tez sie sklada od claymore'a bez problemu


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 lis 2011, 19:56 
Cytuj  
no ja robie pve/pvp postac.
i do pve uzywam wiecej pyro bo sprawdza sie calkiem ok.
divine jest ok ale mi sie bardziej te occult podobaja :)
w ogole jest sens upgrejdowania jakis rapierow albo short swordow?
rapier mi sie bardzo podoba ale dmg jest ble

a o 4 kings to moge poogladac filmiki na youtubie przez najblizszy rok ;)

*

Posty: 111
Dołączył(a): 31.12.2007
Offline
PostNapisane: 14 lis 2011, 20:24 
Cytuj  
Możecie napisać z grubsza co w patchu 1.05 znerfuja? Zeby jakos zaplanować czego nie robic zeby za pare dni nie żałować. Mam nadzieje ze za bardzo nie znerfia crystal ring shielda :/

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 14 lis 2011, 20:31 
Cytuj  
barol napisał(a):
Możecie napisać z grubsza co w patchu 1.05 znerfuja? Zeby jakos zaplanować czego nie robic zeby za pare dni nie żałować. Mam nadzieje ze za bardzo nie znerfia crystal ring shielda :/


nerfuja go do poziomu working as intended czyli 250 dmg ;]

poza tym nerfuja niektore armory (gold-hemmed, anitquated skirt i mozliwe ze jeszcze pare tych 'lekkich'), spelle (tranquil walk of peace, homing spelle maga, nie pamietam czy jeszcze jakies), pyro flame (230 magic adj na max lvl, wczesniej bylo 270), fog ring (mozna locknac na targecie)
nie pamietam dokladnie, ale mozliwe ze nerfuja tez troche chaos/flame/lightning wpny

buffuja skalowanie broni, zwiekszaja o troche equip burden (bazowy, o 6 z tego co wiem)

no i rozne bugfixy, pewno sporo rzeczy pominalem po drodze ;]


_________________
Obrazek

*

Posty: 111
Dołączył(a): 31.12.2007
Offline
PostNapisane: 14 lis 2011, 20:35 
Cytuj  
Ehh to musze szybko 4kings ubic bo po nerfie crystal ring shielda bedzie ciezko...

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 lis 2011, 21:19 
Cytuj  
goki napisał(a):
uhm, czemu tak malo vit i end? ;/ pozostaje ci crystal ring, padna jak muchy


testne - dam radę udzwignąć havel'a + mask of mother - z iron flesh powinnienem dawać radę przyjąć ze 4 uderzenia na klatę

a vit/end mam mało bo robiłem maga i ładowałem w int do 44
teraz podnoszę vit/end ale to jeszcze ze 30 lev

zresztą, dopiero pierwszy raz zdeżyłem się z tym, że czegoś nie mogę zabić
normalnie z catalistem 280 mag adjust, ringiem i czapka +40% magic dmg większośc bossów padała instant (np. tego wilka w NG+ zdejmowało się w 20 sek - po czwartym crystall homming missile padał)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lis 2011, 21:39 
Cytuj  
noobpytanko, czy dark souls ma taki otwarty swiat jak np. skyrim czy to bardziej liniówka?


_________________
.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 lis 2011, 21:45 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
w ogole jest sens upgrejdowania jakis rapierow albo short swordow?
rapier mi sie bardzo podoba ale dmg jest ble


piercing weapony są bardzo "bezpieczne" pod PvM ale mają sporą "karę" do zadawanego dmg i są unsless w PvP

mimo wszystko warto mieć jakieś speary zrobione bo w niektórych zonach są nieocenione (szczególnie tam, gdzie każdy nieprzemyslany ruch może spowodować upadek i śmierć)
polecam szczególnie dwa
partizan (z dakerot garden) - świetny atak "wymiatający" pod R2, pozwalający trafić kilku przeciwników podobnie jak to robia greatswordy
i klasyczny spear (najlepsze dostępne "kąty" uderzeń góra-dół)
odradzam winged speara - ma problemy z trafieniem małych celów pod nogami

jednego (np. partizan) warto zrobić z fire dmg a drugiego z magic
lighting mozna olać bo można wyfarmić albo kupić dość dobry demon spear który się upgraduje łatwo dostepnymi demon titanite

co do swordów to upgraduj to, czym Ci się dobrze walczy
ja inwestowałem w claymore bo ma niezłego kopa i jest dośc uniwersalna (pchnięcie pod R2) ale finalnie moją ulubioną bronią został moonlight sword (świetny pod PvP i PvM w większości zon)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 lis 2011, 21:48 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
noobpytanko, czy dark souls ma taki otwarty swiat jak np. skyrim czy to bardziej liniówka?


ze startowej zony masz wejście do 6 światów które łączą się z kolejnymi
http://darksouls.wikidot.com/areas

jest bardziej "open" niż demons souls ale sandbox to nie jest


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 lis 2011, 21:50 
Cytuj  
dzieki karol :)

mam winged spear'a zrobionego na raw.
ale poszukam tego partizana w takim badz razie i przerobie.

chociaz ja juz bede szedl bardziej w faith wiec musze chyba poszukac cos bardziej w ta strone.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 00:12 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
dzieki karol :)

mam winged spear'a zrobionego na raw.
ale poszukam tego partizana w takim badz razie i przerobie.

chociaz ja juz bede szedl bardziej w faith wiec musze chyba poszukac cos bardziej w ta strone.


raw jest unsless bo bronie +15 i tak będą miały wiekszy dmg bazowy niż +5 raw
a co do faitha to zalezy ile chcesz go robic
jesli 30 to nie ma znaczenia czy bierzesz divine czy ocult - przy ok 30 faith obrażenia są podobne (tyle że specjalny efekt divine jest przydatny w katakumbach a ocult nie mam pojecia czy wogóle coś daje)
>30 faith już się chyba opłaca iść w ocult

@goki
dzięki za podpowiedzi
faktycznie havel set + mask of mother + crystal shield się sprawdził - za trzecim razem 4kings dead
najwięcej jednak pomogło zassanie "przytomnych" fantomów
7x wcześniej non stop trafiałem na gości, którzy próbowali unikać dmg, kombinowac etc co kończyło się 4 przeciwnikami na raz i padem
tych 2 poszło na totalny festiwal dps i dzięki temu tylko raz mieliśmy 2 przeciwników na raz a cała walka trwała 1-2 min


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 08:23 
Cytuj  
divine claymore jest lepszy od occult przy faith mniejszym niz 50 (a wiecej i tak sie nie powinno dawac)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 09:00 
Cytuj  
No dobra troszkę mi rozjaśniliście - walczę toporem raw +5 i w sumie świetnie mi się nim walczy - chyba w takim razie wrócę z nim do normalnego dmg i zrobię +15 - chociaż chyba na etapie blightown (czyli moim) i tak nie robi to specjalnej różnicy.

Kupiłem deamon spear - jak rozumiem trzeba jeszcze zrobić spear na fire i divine? Mam mackę + 5 divine....

Eh....


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 09:40 
Cytuj  
no ja nie bardzo wiem jak zebrac claymore. ten smok ciagle siedzi mi na moscie :)

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 09:58 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=x9ymysN3qQ8 od 7:50

mozesz podniesc jak smok stoi sobie na moscie albo zamiast odciac mu ogon po prostu biegnij dalej, jak otworzysz brame to smok odleci i mozesz podniesc itemy


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 10:09 
Cytuj  
A dlaczego nie upgr dragon sworda?
I kto go upgreaduje?


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 10:14 
Cytuj  
bo sie nie skaluje i jest dobry tylko na poczatku

upgraduje go andre of astora (ten po drodze do darkroot garden)


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 10:17 
Cytuj  
wszyscy biegacie z 2handami?
Czyli 1h + tarcza jest useless w pozniejszej grze?


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 10:25 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
wszyscy biegacie z 2handami?
Czyli 1h + tarcza jest useless w pozniejszej grze?


nie jest, wszystko zalezy od playstyle

pierwsza postac biegalem divine claymore + eagle shield/crystal ring shield w pve i sprawdzalo sie bardzo dobrze

w pvp tez biegalem z claymore w 1h i shieldem

claymore ma jeden z najlepszych movesetow ze wszystkich broni i wydaje mi sie ze trzymany w 1 lapie jest szybszy niz 2h


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 lis 2011, 10:28 
Cytuj  
Tbh nic nie jest useless. Dark Souls to taka gra gdzie możesz biegać ze spearem, swordem, daggerem i whipem etc i i tak ją przejść. I większość buildów będzie miała swoje plusy i minusy. Po prostu niektóre będą bardziej skrajne, i będzie ciężej/dużo łatwiej. Kolega przeszedł grę z 1h i crystal shield. Ja już prawie meta z daggerem i wooden shield.
To mi się właśnie chyba najbardziej podoba. Teraz mam ochotę zrobić drugą postać pod whip albo kosę i zrobię, i wiem że jeżeli poświęcę czas to to przejdę taką postacią grę. To jest IMO największy plus dark soula.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 224  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.