mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 224  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 01:27 
Cytuj  
no zanim dojde do divine +10 ;)

btw. w great hollow upolowales lizardy? wrocilem tam dzisiaj ale nie spotkalem zadnego ;/

a juz wiem :)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 02:16 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no zanim dojde do divine +10 ;)

btw. w great hollow upolowales lizardy? wrocilem tam dzisiaj ale nie spotkalem zadnego ;/

a i o co chodzi z "Ascends +5 fire weapons to Chaos weapons"
tzn jak z ugikatany zrobie ten chaos blade to potem moge ja przerobic na +5 fire?
czy lepiej zrobic ja na zwykly fire badz lightning?


No ale to się nie ma co zastanawiac tylko się robi catsy a potem tomb of giants jak jesteś faith build - tam zyskujesz i upgrade broni, chunki i najlepsze czary.

W GH upolowałem nie raz ale jak po patchu tam byłem to pojawiały się jakoś strasznie powoli (1 na 10 reloadów w tym miejscu gdzie normalnie masz 5 szt ich).
Myslałem że może miałem za niski lev (byłem tam ok 20) ale jak Tobie też się prawie nie pojawiają to może coś zrypali.

Co do Chaos broni to z +5 fire możesz upgradować broń na Chaos (max +5 Chaos) albo dalej na fire (do +10 fire).
Chaos ma niższy base dmg (ok 20-30%) ale z 10 hummanity (max) ma ten dmg wiekszy o ok 10-20% od normalnej fire broni (coś podobnego jak furry sword).
Jak masz tego furry sworda to katane zrób raczej na +10 fire - będziesz jej używał jak będziesz miał <10 hummanity a furry jak będziesz miał hummanity 10+.
Lighting też będzie ok, jeśli nie masz żadnej normalnej broni tego typu (nie mówie o spearach/rapierach bo one mają niski base dmg).


btw: czy teraz grając fantomem można dostać reward w postaci resa?
Na 100% jestem pewny że byłem undead i pomagałem paru gościom w anor londo.
Nie zauważyłem kiedy (może po zabiciu jakiegos invadera?) to się stało ale nagle się zrobiłem "żywy".

A co tych backstabów to koleś miał na bank hornet ringa i właściwie BS przy takim setupie to jedyna droga do wygranej.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)


Ostatnio edytowano 10 gru 2011, 12:04 przez Karol66, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 08:46 
Cytuj  
nigdy mi sie to nie zdarzylo. a wczoraj mialem pare summonow zakonczonych zabiciem boss'a.

za to stojac i idlujac w Painted wczoraj, nagle kogos zinvadowalem...
moze ma to jakis zwiazek z "disasters are gone after the defeat of the gravelord servant"


ja widzialem jak koles estoc'iem wali backstaba za 1100 :)

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 09:57 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Mam pytanko.
Chce sobie zrobić "large" weapona z fizycznym dmg only i dobrym bonusem ze STR (A albo S). Ktoś cos takiego robił i może polecić jakąś broń dla postaci z 34/14 str/dex?


man-serpent great sword
demons great machete
demons greataxe

tych uzywam w str buildzie z buffem (darkmoon blade)

z broni ktorych nie da sie buffowac to black knight greataxe ma niesamowity moveset i jest dosc szybki, ale chyba 18 dexa wymaga


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 11:59 
Cytuj  
goki napisał(a):
Karol66 napisał(a):
Mam pytanko.
Chce sobie zrobić "large" weapona z fizycznym dmg only i dobrym bonusem ze STR (A albo S). Ktoś cos takiego robił i może polecić jakąś broń dla postaci z 34/14 str/dex?


man-serpent great sword
demons great machete
demons greataxe

tych uzywam w str buildzie z buffem (darkmoon blade)

z broni ktorych nie da sie buffowac to black knight greataxe ma niesamowity moveset i jest dosc szybki, ale chyba 18 dexa wymaga


Nie mam statsów pod jakikolwiek enchant z czarów/miracli.

Demons... wymagają innych statsów (więcej str) a man-serpent ma tylko B bonus ze STR.
Na razie zrobiłem sobie large club'a. Na +14 ma ok 540 phisical dmg, blunt type dmg i poisona (z buffem z itemu robi się tego naprawdę sporo).
Testnę dziś w PvP :)

Broni z S bonusem ze STR chyba nie ma?


A co do tego "nietypowego resa" to była taka jedna sytuacja, gdy invader zabił hosta w tym samym momencie jak ja zabiłem jego. Może wtedy coś się pomieszało :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 12:29 
Cytuj  
eh kurewa.
zabilem 7 lizardow w GH i zaden slaba nie dropnal ;/

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 13:09 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Nie mam statsów pod jakikolwiek enchant z czarów/miracli.

Demons... wymagają innych statsów (więcej str) a man-serpent ma tylko B bonus ze STR.
Na razie zrobiłem sobie large club'a. Na +14 ma ok 540 phisical dmg, blunt type dmg i poisona (z buffem z itemu robi się tego naprawdę sporo).
Testnę dziś w PvP :)

Broni z S bonusem ze STR chyba nie ma?


A co do tego "nietypowego resa" to była taka jedna sytuacja, gdy invader zabił hosta w tym samym momencie jak ja zabiłem jego. Może wtedy coś się pomieszało :)


34 str i mozesz nosic oba demons w 2h (tak ja robie)

greataxe ma S, machete ma chyba A, msgs ma chyba A

black knight greataxe +5 przy statach 36/18 (min req) - 582 dmg (620 przy 2H)
demon greataxe +15 przy 34/14 - 660 dmg przy 2h
demon great machete +15 przy 34/14 - 646 dmg przy 2h
large club +15 przy statach 34/14 - 565 dmg + poison (627 jak 2H)

przy czym large club ma zdecydowanie najgorszy moveset z wyzej wymienionych moim zdaniem

to ze bron ma skalowanie B nie znaczy ze bedzie miala mniejszy dmg :<


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 13:50 
Cytuj  
ja nie potrafię walczyć bronią trzymaną w 2h więc odpuszczam sobie to, czego nie mogę utrzymać w 1h

skalowanie zależy od base dmg broni więc broń z dużym base a mniejszym skalowaniem może mieć lepszy bonus niż brón z niskim base a wysokim skalowaniem

a co do large club moveset to nie jest taki zły
R2 atak jest naprawdę niezły pod PvP - doskok z bardzo szerokiem zamachem (przy czym animacja tego doskoku wygląda bardzo podobnie jak jak odskok po "O" więc może być lekką zmyłką)
jedyny problem jaki z nim jest to brak horizontal swingu wiec nie walczy się nim tam, gdzie jest mało miejsca

anyway... w założeniu chciałem mieć broń z dużym stamina drain więc ten club powinien być ok
testnałem go dziś na gościu z eagle shield i dropnął guarda po 3 ciosie (a ja ciągle miałem na 1-2 swingi)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 14:19 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
ja nie potrafię walczyć bronią trzymaną w 2h więc odpuszczam sobie to, czego nie mogę utrzymać w 1h

skalowanie zależy od base dmg broni więc broń z dużym base a mniejszym skalowaniem może mieć lepszy bonus niż brón z niskim base a wysokim skalowaniem

a co do large club moveset to nie jest taki zły
R2 atak jest naprawdę niezły pod PvP - doskok z bardzo szerokiem zamachem (przy czym animacja tego doskoku wygląda bardzo podobnie jak jak odskok po "O" więc może być lekką zmyłką)
jedyny problem jaki z nim jest to brak horizontal swingu wiec nie walczy się nim tam, gdzie jest mało miejsca

anyway... w założeniu chciałem mieć broń z dużym stamina drain więc ten club powinien być ok
testnałem go dziś na gościu z eagle shield i dropnął guarda po 3 ciosie (a ja ciągle miałem na 1-2 swingi)


no tak jak mowie, kwestia gustu, podalem te najpopularniejsze bronie do str builda, wybierzesz sobie taka ktora ci sie dobrze gra

max dmg nie jest znowu az tak wazny, duzo bardziej dla mnei liczy sie dobry moveset, bo co mi po duzym dmgu jak nie bede mogl kolesia trafic bo moveset zjebany ;]

DGM ma niesamowity zasieg na 2H R1, running R1 jak wejdzie to kladzie kolesia na ziemi, rolling R1 przy odrobinie praktyki tez niszczy

DGA ma stosunkowo maly zasieg i wolny atak na R1, ale za to rolling R1 jest bardzo szybki i zgarnia wszystko wokol ciebie (taki swing na oko 270 stopni)

BKGA jest potwornie szybki, osobiscie nim nie gralem (nie mam statow) ale mialem pojedynek 2h DGM vs 1h BKGA i se mysle ze dojade zioma (przewaznie skladam kolesi w 2ch hitach R1) zanim on dojedzie mnie, no i sie zdziwilem bo zanim ja skonczylem pierwszego swinga to juz dostalem od kolesia dwa razy i bylo po walce ;]


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 14:30 
Cytuj  
no tak ale Ty chyba trochę inaczej grasz - lekkie tarcze, aktywnie parowanie i 2h

ja sie zakochałem w large tarczach (tą z duszy wilka noszę i druga black greatshield) bo mozna nimi spelle brać "na klatę" - blokowanie zjada minimalne ilości staminy a dmg ledwo co przechodzi
jak widzę, że gość castuje fireballa to nawet nie ma sensu robić uniku bo można wtedy splash w plecy dostać - lepiej go na miękko przyjąć na klatę :)

niestety konsekwencja tego jest też niskie poise - ok 60 daję radę wykręcić bo same bronie ważą mi ok 35-40 :(


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 15:09 
Cytuj  
jedna postac mam na str/faith buff
grass shield na plecach i 2h wpn

druga mam na fire rapier parry/backstab i medium shield


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 15:34 
Cytuj  
a ja mialem grac to mnie zona z dzieckiem zostawila i pojechala se na shopping ;p

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 16:02 
Cytuj  
lepiej na shopping niż sexing :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 17:50 
Cytuj  
Mówić jedno, robić drugie. :)


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 19:53 
Cytuj  
ok.

mam sl69

25 vitality, 24 endu, 16 att (4 sloty), 16 sily, 15 dexa, 14 inta, 30 faith.
w walce uzywam jeszcze glownie furry plus kusza/pyro ale mam zamiar przestawic sie bardziej na miracle.
zrobione new londo ruins. zostala cala reszta ;p
archives, crystal, lost, katakumby, tomb itd.

dam rade na tych statsach to zrobic? czy warto tez w cos wrzucic wiecej punktow? chcialbym sie jeszcze pobawic w pvp a na moim sl walka jest z reguly w miare wyrownana.
i nie bardzo wiem co robic. czy pakowac w vitality czy endu czy faith - czy juz po prostu zostawic tak jak jest za skoncentrowac sie na fajnych mieczykach.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 20:54 
Cytuj  
przy tym SL to spokojnie kończysz całą grę
to, co warto zrobić na bank, to "skończenie" tej postaci - tzn zrobienie broni które będą wykorzystywały Twój main stat, miracli etc i wypróbowanie ich w praktyce

dla mnie mówienie, że ma się faith build i nie było w cats + tomb of giants to jakaś pomyłka - trochę tak, jakbyś władował 40 punktów w STR a walczył daggerem :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 gru 2011, 21:29 
Cytuj  
laze se troche po cats (jak zona pozwala ;p) i troche easy mode z divine axe ;p
a ty jak zwykle musisz sie czepiac Karol ;p

ktory ten talisman mialem zrobic do faitha? (na razie rzadko korzystam z faith bo w pve jednak pyro jest useful w chuj. chociaz greater spear tez ladnie mloci momentami).

zrobilem lightning scimitar i w pve kefa straszna. fakt, ze dopiero pozniej doczytalem, ze scimi nadaje sie na cloth users ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 11 gru 2011, 21:28 
Cytuj  
Jest sens upgradowac Lighting Spear? Jedyna moja dobra bron to Black Knight Sword +5. Rycerzy w Anor Londo na 2-3 hity mam, troche easy mode. Ale boje sie, ze na jakiegos bosa/ zone okaze sie nieefektywny. Chcialbym miec jakas alternatywe.

Ja mam jak Karol, zajebiscie mi sie gra z tarcza. Musze znalezc jakas fajna bron na endgame do 1h i ciezka zbroja. Ta tarcza z wilka swietna. Jak mi dzis kobieta odda telewizor, to ide zabic smauga i jego kolege a potem na wilka. :>

Mendol miales racje. Dark Souls > Skyrim.


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 gru 2011, 21:54 
Cytuj  
glupota jest szukanie porownan tam gdzie ich nie ma a stwierdza sie fakty.
ogarnij sie robal :)


Tor - ja mam pare broni na lightning bo miejscami latwiej sie walczy z mobami jak masz lightning. no i w pvp tez czasami sie przydaje.
zupgrejdowany spear robi ladny dmg no i mozna atakowac z podniesiona tarcza.
ale generalnie to tak jak karol pisal. w ds'ie mozesz grac tym co TOBIE sie podoba. bo swoim swordem rycerzy bierzesz na 2-3hity a gdzie indziej bedziesz musial sie troche pomeczyc.

a poza tym warto sobie zrobic kilka innych i zobaczyc czym ci sie dobrze walczy.
ja np. nie lubie zachwalanego claymora - ale battle axe ostatnio mi sie bardzo spodobal.

ja nadal jestem pod wrazeniem klimatu lokacji w ds'ie. katakumby, tomb of giants, painted, anor, new ruins - zajebiscie mi sie podobaja.
no i bossowie tez sa zrobieni bardzo fajnie imo.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 gru 2011, 22:59 
Cytuj  
@Tor
jak masz high str i endurance (tzn 24 min) to używaj PIKE zamiast "małych" spearów
Różnica w dmg nie jest jakaś szczególna ale ma jedną zaletę - to jest "large" weapon, którego nie mogą odbić i wsadzić Ci riposte-criticala moby w stylu rapier-knightów z undead burg, thiefów z basement etc.
Przyjemniej się gra, jak nie trzeba czekać na ich atak tylko walić nawet jak się zasłaniaja czy przygotowują do odbicia Twojego ataku.

Jak nie masz INT i FAITH na sensownym poziomie (30+) to rób tylko broń lighting i fire - generalnie nie ma chyba mobów i bossów, których tymi broniami by się nie dało obgonić.

EDIT
@goki: rewelacyjna jest ta BKGA - to będzie moja defaultowa broń teraz :)
z jej szybkością spokojnie można grać z niskim poise, czego o innych broniach "large" absolutnie nie można powiedzieć (może z wyjątkiem stone sworda ale on ma kompletnie absurdalny stosunek wagi do dmg... zresztą nerf "slow'a" dotknął go też dośc poważnie - goście bez problemu potrafia odrolować poza zasięg czaru z tego miecza)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 224  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.