mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 224  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2011, 18:22 
Cytuj  
lekki jest i daje dobre resisty używany jako tarcza (80% na magic/fire/light)
stability ma tylko do dupy ale jako backup sam czasami używam


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 gru 2011, 18:27 
Cytuj  
goki napisał(a):
kazda bron da sie sparowac (poza ranged ofc)


W PvM się nie da - odkąd używałem broni o wadze 10+ jeszcze mi się to nie przytrafiło. Mobek, który mi drake sworda odbijał bez problemu i wstawiał riposte, przy tej samej sytuacji z pike tylko ją odbijał na bok (coś jak blok na tarczy).
W PvP nie próbowałem bo to loteria - wystarczy lekki delay na łączu i już Ci nie wychodzi. Ale na forach ludzie pisali, że uzywają round shielda z Shiva właśnie po to, żeby parować duże bronie (bo ponoć inną tarczą nie idzie).
No ale to info tylko ze słyszenia.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 14 gru 2011, 13:21 
Cytuj  
Ja wczoraj potestowalem sobie w pvm BKGA+5 vs DGM +15 i zdecydowanie axa wole. DGM niewiele wiekszy ma damage za to jest wyraznie wolniejsza.

Chyba sie tez przekoksalem troche (SL75), bo w demons 3 bosow z marszu. Nito za pierwszym razem. Gwyn za 3. :) Oststnia trudna walke mialem ze Smaugiem i jego kumplem.

Podsumowujac: jedyna wada tej gry to, ze jest jednak zjebana technicznie. Grafika nie powala, ale jest ok. Wynagradza to kapitalny klimat. Czeste zwolnienia ponizej 30 fps jednak irytuja. Tak czy inaczej, gierka na 9.5/10.

Jak porownujecie do deamons souls? Moze siegne po porzedniczke jeszcze za jakis czas.


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1083
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 14 gru 2011, 20:37 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Jak porownujecie do deamons souls? Moze siegne po porzedniczke jeszcze za jakis czas.


Dark Souls jeszcze nie zakupiłem, ale w Demon's Souls przegrałem z 80h albo lepiej. Jedna z najbardziej wciągających i satysfakcjonujących gier w jakie grałem. Z początku obawiałem się poziomu trudności, ale w rezultacie niewielkie problemy sprawiło mi tylko 2-3 bossów. Niedawno zacząłem NG+, ale postać mam już mocno wykoksaną i nie chce mi się dalej grać, bo jest zdecydowanie łatwiej. Gra ma niesamowity klimat, mroczny i klaustrofobiczny - prawdziwe dark fantasy. No i ta mechanika walki...


_________________
- Conan, what is best in life?
- To crush your enemies, see them driven before you... and to hear the lamentation of their women!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 gru 2011, 23:27 
Cytuj  
eh moj skill plus moj build rowna sie wpierdol w wiekszosci akcji ;p
2h kolesie mnie rozkladaja na 2 strzaly nawet nie ma co sie shieldem zaslaniac bo szkoda czasu ;p

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 10:19 
Cytuj  
szkoda, ze respeca nie ma.

jednak bez poise nie da sie za bardzo grac. koles z gravelord swordem po prostu napierdzielal mnie i nic nie moglem zrobic.
miracle tez sie srednio sprawdzaja, ale potestuje jeszcze dzisiaj.
pvp wymaga jednak duzo treningu :)

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 10:35 
Cytuj  
z dmgujacych miracli tylko wog jest uzyteczny w pvp, reszta nie trafisz jesli koles ma choc troche pojecia co robi ;]

chyba ze zaczniesz rzucac nimi bez lock-on, ale to troche przejebane jest;]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 10:48 
Cytuj  
no wog juz tez coraz mniej przydatny, dmg robi niewielki (350).
tzn. niestety widac zajebista przewage ciezkiego armoru i shielda w mniejszych lokacjach. koles po prostu prze do przodu i napierdala.
a ja nic nie moge zrobic, bo wog go nawet nie powstrzymuje.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 11:28 
Cytuj  
dmg z wog bostuje też chyba czapka - mam 1200 HP a po 2 strzałach z tego zostało mi ostatnio 7 HP więc walił mocniej niż podawałeś
jest iMO idealny na wąskie korytarze, schody etc - goście potrafią tym zdjąć hosta i 2 fantomy na raz ale na otwartym terenie średnio się przydaje

Co do buildu to zrób sobie nowy :)
Pierwszy to zawsze "po trochu wszystkiego", żeby wypróbować różne bronie etc, więc w rezultacie w niczym nie jest dobry

A do Demon Souls to graficznie IMO nie ustępuje Dark Souls (tutaj postep był niewielki), mechanika prawie ta sama (nie ma poise ale za to buildy broni oparte na bonusie ze statsów są "sensowniejsze") - generalnie jeśli ktoś nie grał, to super propozycja.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 11:38 
Cytuj  
no tak tylko teraz pvp w demon souls to bedzie dopiero masakra :)
no i chyba niedlugo wylaczaja serwery?


no dmg podaje z 2 sytuacji wczoraj (mialem zalozony ring boostujacy miracle) - ale kolesie w heavy armorze.
ale potestuje jeszcze dzisiaj bo na pewno musze potrenowac duzo :)
no i zdecydowac sie na jakas bron.
mam 30 faith wiec musze sprawdzic jakas divine weapon - chociaz z tego co zauwazylem to wszyscy korzystaja z lightning/fire, wiec spodziewam sie, ze do pvp divine bedzie srednie.

karol: chyba masz racje z nowa postacia, ale tez nie potrafie sie zdecydowac za bardzo kim grac :)
tzn. na pewno jakis melee char, tylko pytanie str czy dex.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 11:49 
Cytuj  
hmm cos takiego dla siebie znalazlem:
http://darksoulswiki.wikispaces.com/Gre ... P+build%29

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 11:58 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
hmm cos takiego dla siebie znalazlem:
http://darksoulswiki.wikispaces.com/Gre ... P+build%29


rzucilem okiem tylko, ale wyglada mega srednio, nie polecam


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 12:01 
Cytuj  
to polec cos sensownego :)
30 faith, 25vit, 23 endu, 16str, 15 dex, sl69 (moge dopakowac do sl80, wiecej za bardzo nie chce bo to juz w ogole bedzie przejebka).

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 13:57 
Cytuj  
Ja bym na Twoim miejscu zagrał czymś, czego jeszcze nie próbowałeś.

Czyli albo postacią z INT (min 31 - na takim poziomie działają w pełni "hommingi") albo pure STR build (dex na poziomie 13-14 punktów max, attunement 10, int <<10, faith 12) - generalnie taki gość z dużymi giverami i healem pod granie fantomem).


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 14:48 
Cytuj  
no to wybiore ta druga opcje :)
zweihander i do przodu :)

ale ogladam tez filmiki kolesi z faith build (co prawda maja zakurwiste miecze) i nie jest tak zle. musze po prostu potrenowac i moze cos z tego bedzie.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 16:03 
Cytuj  
zwai jakiś kosmicznie wolny jest
fakt że wymagania niskie i waga akceptowalna ale mi nie przypasował kompletnie


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 15 gru 2011, 19:14 
Cytuj  
eh ten faith cos mi nie wychodzi.
musze znalezc jakas nowa miejscowke do treningu.
w anor londo juz glownie invaduje sie do dark anor i czeka juz tam grupa wsparcia :)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 gru 2011, 02:10 
Cytuj  
A ja dziś zakończyłem przygodę z pure DEX buildem i mogę zdecydowanie powiedzieć, że każdy punkt wrzucony w DEX, poza tymi koniecznymi do posługiwania się bronią na której Ci zależy, jest punktem straconym :)
STRASZNIE śa nerfnięte te bronie bazujące na dex w porównaniu do innych i do tego co było w Demon Souls.
Richards rapier (20 dex req) - dalej lepiej jest używać Estoc'a (12 dex).
Iaito (20) - niewiele lepszy od uchi (14)
Silver knight sword (22) - minimalnie lepszy w fizycznym dmg od prostych swordow za raptem 10-12 punktów dexa więcej do wydania
Silver Knight spear (22) - to samo, partizana wymaga 12 dex, ma podobny move set a dodatkowo można ją modyfikować fire/magic/lighting albo enchantować czarami w odróżnieniu od SKS
Murakumo - super ale wymaga 28 str a bonus daje z dex więc trzeba wykoksować str a potem ładować drugie tyle punktów w dex, żeby uzyskać dmg i szybkośc broni takie, jak ma man-serpent sword przy 28 str i "zero" dex.
Dragon Slayer Spear - może fajna broń na jakiś 200+ level bo wymagania i bonusy wymagają dopakowania faith, dex i str mocno powyżej 30 żeby zadawać tym sensowny dmg.
Daggery - maja malutki bazowy dmg więc i bonus ze statsów jest pomijalny. Najlepiej je zrobić na lighting/fire i używać mając tylko 12 dex.
etc etc etc

Anyway... jakby ktoś chciał sobie robić "dex build" to polecam zatrzymać się na 14 dex i używać lighting uchi lub estoca a resztę punktów wrzuć w bardziej sensowne statsy typu vit/end albo nawet resistance - lepiej się na tym wyjdzie niż na pakowaniu w dexa :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 16 gru 2011, 08:03 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
to polec cos sensownego :)
30 faith, 25vit, 23 endu, 16str, 15 dex, sl69 (moge dopakowac do sl80, wiecej za bardzo nie chce bo to juz w ogole bedzie przejebka).


nic bardziej mylnego, w sensie ze wyzej niz sl80 to przejebka (zakladam ze chodzi o 'trudnosc' w pvp)

na sl 65-90 duzo buildow polega na tym ze robisz fire/chaos/lightning weapon z niskimi wymaganiami (uchi/claymore, 2h zweihander) reszte pakujesz w end/vit i masz op postac, duzo hp, duzo staminy, ciezki armor i duzy dmg

jesli chcesz pograc sobie 'skalujaca' posatacia (str, dex etc) to zeby nie byc na jednego strzala musisz podbic sl do ok 120, wtedy mozesz miec sensowny dmg skalujacymi sie broniami i normalna ilosc hp


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 16 gru 2011, 08:43 
Cytuj  
Troszkę się zawiodłem wczoraj :/ robiliśmy katakumby i całkowicie zjebana ta lokalizacja imo :/ a boss strasznie cienki - wszedłem bez przygotowania do środka jebnąłem 3 razy i po zawodach i zrobiłem wtf?


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 224  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.