mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 1098  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 12:17 
 
Ja tam biegałem w F2 z 4 postaciami ;p

Ok bardziej na poważnie.
Wiem , masz rację - tak tylko mówiłem ,bo akurat z tych 'starych izometrycznych crpg-ów' typu Fallout , BG , Arcanum ,Temple of EE , Torment , ICD ,etc - ICD było najgorsze definitywnie i po prostu trochę alergicznie reaguję :wink:

Jedynie artystycznie było fajne.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 12:35 
 
sula, jak czytalem Twoj post, to przez chwile nie widzialem tam Tormenta i chcialem juz wyzywac. ;d Bo imo dosc mimo wszystko niedoceniony. Nie mam juz troche cierpliwosci do takich gier ;/ za malo czasu, a ja zawsze przy takich grach lubilem dlugie sesje, zeby sie wglebiac i szperac po wszystkich zakatkach, a jak mam przerwe 2 tygodnie to mi sie odechciewa. W arcanum nie gralem (sic!) ale to chyba musialbym byc na L4 2 tygodnie ;)

http://terra-arcanum.com/drog/dest/highres.html woah


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 13:17 
 
ICD 1 i 2 miały bardzo ciekawą historię i na pewno miejscówki bardziej mi sie podobały niż w BG. Nie mniej jednak walki było znacznie więcej i gra nie była tak głęboka jak Baldur więc na pewno w klasyfikacji stoi niżej niż BG 1 czy Bg 2. Nie mniej jednak Easthaven i Kuldahar zapadają w pamięć :).


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 13:33 
 
No tu się zgodzę , lokacje , muza , fajny klimat , zajebiste ryskunki i porterty. Tu ICD naprawdę rządziło ,ale jednak stanowczo za mało rpg ,a za dużo latania po lokacjach i wyrzynania hord mobów.

Może źle pamiętam ale chyba z 90% czasu tam się spędzało na combacie co jednak jest przeginką , to jednak nie jest h&s i nie ma takiej mechaniki.


Arcanum polecam sam ją odkryłem późno i nie przeszedłem całej (padł mi dysk lata temu i się wkurwiłem :/) ,ale się zbieram ,żeby zacząć znowu bo b.fajna jest. Może nie jest to Fallout czy Torment ,ale też bardzo fajna choć specyficzna trochę.

Mam to samo High też lubiłem długie sesje a teraz mało czasu ,ale raz ,że w takie się nie gra za często gry ,a dwa ,że uczę się (póki co na Civce) inaczej podchodzić do takich rozgrywek.

Zazwyczaj w weekend w jeden dzień staram się wykroić parę godzin. + ze 2 sesje w tygodniu po ~ 2 h , ważne ,żeby nie robić przerw dłuższych niż 3 dni i wtedy się mi fajnie gra.

Wiadomo ,że to nie to samo co 'za gówniarza' gdy się siedziało nad Baldurem kilka dni albo i więcej z rzędu po parę h dziennie ,ale zaczeły mnie męczyć już gry oferujące szybką pół godzinną czy godzinną rozgrywkę.

Jest to bardziej wygodne ,ale mnie znudziło także staram się wrócić do bardziej 'skomplikowanych / czasochłonnych' gier i jakoś nauczyć się tak w nie grać i organizować czas ,żeby mieć fun przy graniu jednak mniej intensywnym / rzedszym niż "w starych dobrych czasach".

Uff ,ale walnąłem ściane tekstu. Sorry :wink:


Ostatnio edytowano 17 mar 2012, 13:42 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 13:39 
 
Bo Icewind Dale to bardziej gra taktyczna na silniku gdzie byly gry RPG - dlatego tez pewno wielu ja nisko ocenia, bo spodziewali sie czegos innego. Jedynke gralem dwa lata temu( a dwojke prawie 10 ;)) i rzeczywiscie mnie znudzila. Ale dwojka to juz porzadna gra, po prostu inna niz Baldury, Torment

Wasteland 2 jednak bedzie mial z nia tyle wspolnego co wlasnie druzyne - mozna bedzie ja samodzielnie zbudowac, ale to wynika ze oryginal z 88 to mial( tez troche w to gralem, ale zawsze szybko przegrywalem). Gra na bank bedzie mocno sandboxowa, tak jak zarowno oryginalny Wasteland jak i Fallouty. Fundusze pewno tak szybko juz nie beda rosly, ale przy samej koncowce moze znowu ostro podskoczyc. Biorac pod uwage, ze wiele, wiele rzeczy im odchodzi z kosztow to moze byc naprawde swietnie. Tym bardziej, ze robia to ludzie z pasja. Tego mi troche brakuje w wielu nowych grach, tej pasji tworzenia, ktora widac w niezaleznych projektach( przy Gemini Rue bawilem sie swietnie, pomimo tego, ze nie lubie przygodowek)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 13:47 
 
Dla mnie Icewind Dale > Baldurs Gate i Nevewinter Nihgts.
Najlepiej sie przy tej grze bawilem.

Torment to zupelnie inna kategoria, ta gra juz o sztuke zahacza.

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 13:55 
 
To co się dzieje w branży bardzo ładnie opisuje to zdanie z blogu Westland 2

Cytuj:
One friend of mine who worked with me there said recently he felt that in the beginning of the industry all the nerds were in charge, but then as the industry grew it changed, and now the guys that picked on the nerds got back on top.


Ostatnio edytowano 17 mar 2012, 18:27 przez Jackhammer, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 14:09 
 
Bez kitu , dam na tacę w intencji> aby wróciły do mody gry w odlschoolowym stylu (Legend of Grimrock, Wasteland 2, Fallen Enchantress).

A Arcanum nawet sobie kupiłem na gogu jakiś czas temu (bardzo dobra i klimatyczna gra, zresztą jest masa bardzo dobrych modów) no i muza z Arcanum : http://www.youtube.com/watch?v=ftvpi-6Z6qw


Troika post apo game: http://www.youtube.com/watch?v=xzYmQyHl2bc
produkcja przerwana > Troika padła koło 2005-6 .

What Fallout 3 could have been... (na takiego F3 liczyłem )
http://www.youtube.com/watch?v=QFV55ICx ... re=related


Ostatnio edytowano 17 mar 2012, 14:19 przez warhameron, łącznie edytowano 3 razy
***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 14:14 
 
Mówiłem że Kickstarter to będzie coś, jak tylko Shaffer zapowiedział swoją akcję.

Pamiętajcie że Chris Avellone z Obsidiana też coś tam mruczał o Kickstarterze, co w związku z niedawną plajtą tejże firmy, może stać się rzeczywistością.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 14:19 
 
No sam się też dołoże do Kickstartu Wasteland 2.

Naprawdę mam nadzieję ,że ta gra powstanie ,będzie conajmniej dobra i ,że jeszcze poza ludzmi którzy dali na Kickstart trochę osób ją kupi i odniesie sukces.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 14:34 
 
kurde nie skonczylem nigdy arcanum.
zawsze po parunastu godzinach wydawalo mi sie, ze moja postac jednak jest do dupy :)

**

Posty: 277
Dołączył(a): 20.08.2011
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 15:46 
 
warhameron napisał(a):

What Fallout 3 could have been... (na takiego F3 liczyłem )
http://www.youtube.com/watch?v=QFV55ICx ... re=related


o kuzwa, ale to byłby fail gdyby zrobili to w rzucie izometrycznym. 5 nostalgofagów piałoby z zachwytu a 2mln normalnych graczy płakało. Grałem w Fallout 1 i 2 swego czasu i 3 część uważam za świetną kontynucję. Stawiam ją zresztą wyżej niż New Vegas.


_________________
mark24 - inactive.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 16:09 
 
Gralem w tech demo "oryginalnego" Fallouta 3 i w sumie sie nie dziwie ze w tamtej sytuacji projekt zostal anulowany. Pewno nadal mozna znalezc te demko w necie


_________________
Obrazek

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 16:17 
 
W zasadzie jedyne co to do rzutu taka stosunkowo 'wczesna 3d' nie pasuje ,bo wygląda brzydko.

Lepiej zrobić albo ładną "rysowaną" 2d w izo , no albo w obecnych czasach można zrobi izo 3d które też będzie wyglądało spoko ,ale raz ,że kosztuję , dwa ,że to teraz a nie w momencie jak F3 oryginalne było tworzone.


Mimo wszystko i tak lepsze od Fallout-a 3 bethsedy ,który lepiej by było imo jakby było spin-offem ,a nie zrobionym jako bezpośredni następca F1 i F2 ,bo jednak są to inne typy gier po prostu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 16:17 
 
http://www.nma-fallout.com/forum/dload. ... ile_id=892


_________________
.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 19:07 
 
http://wasteland.inxile-entertainment.c ... f=22&t=336
Mozna glosować czego ma być więcej or co ma dojść po przekroczeniu 1,5 mln.

http://www.nma-fallout.com/article.php?id=60856

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 19:14 
 
mark24bis napisał(a):
warhameron napisał(a):

What Fallout 3 could have been... (na takiego F3 liczyłem )
http://www.youtube.com/watch?v=QFV55ICx ... re=related


o kuzwa, ale to byłby fail gdyby zrobili to w rzucie izometrycznym. 5 nostalgofagów piałoby z zachwytu a 2mln normalnych graczy płakało. Grałem w Fallout 1 i 2 swego czasu i 3 część uważam za świetną kontynucję. Stawiam ją zresztą wyżej niż New Vegas.


No co Ty Mark? Dla mnie NV wydawało się zajebiste i skończyłem z zapałem natomiast sam Fallout 3 był taki sobie jak dla mnie. DLC do NV też zacne. A Co Ci się w NV nie podobało?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 19:29 
 
Do F3 jest wiecej fajniejszych modow, ale NV ma ciekawsza fabule IMO.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 20:02 
 
Sam myślałem w końcu o kupieniu GOTY F3 ale nie chce instalować pierdyliarda modów tylko jakiś porządny modpack. Jest coś takiego jak megamod do F3?


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 17 mar 2012, 20:10 
 
http://www.nma-fallout.com/forum/dload. ... &cat_id=66

O ile wiem nie ma nic pokroju megamoda do F2. Po prostu pryliad modów i modzików jak do skyrima.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115 ... 1098  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.