mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 380 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 kwi 2012, 23:21 
Cytuj  
Double post, bo nie wiem jak edytowac. Spoilerow ciag dalszy:
Moze inaczej sie troche powinienem wyrazic co do zakonczenia: forma mi odpowiadala, pasowala do serii. Nie podobalo mi sie do konca to jakie opcje dostalem i w jaki sposob zostaly mi one przedstawione.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 19:48 
Cytuj  
powody z jakich działali żniwiarze i sposób rozwiązania problemu głupi. w sumie moim zdaniem smierc sheparda nie pasuje do trylogii , ona zawsze przezywa - a w me 3 dupa :P

Co do paska gotowości, zakoczenia przy 7k punktów i 10k czyms się różnią czy to tylko ilosc punktow i nic wiecej?

**

Posty: 488
Dołączył(a): 16.01.2011
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 21:02 
Cytuj  
Chyba niczym. Tylko kolory możesz wybrać.

Mi osobiście nie przeszkadza, że Shep ginie. Ofiara spełniona, ale po cholere pociłem się przez cały czas? Wisiłki były daremne, nic nie wnosiły i to najbardziej mnie mierzi.


_________________
BF3: hungrymumin

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 10 maja 2012, 22:01 
Cytuj  
ja grałem bez multi i miałem wszystkie kolory dostępne także nie rozumiem narzekan

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2012, 10:53 
Cytuj  
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165, ... __Oto.html

Ehhhhh szkoda, że EA jednak się ugięło i to zrobiło ....

Czemu wiara tak bardzo narzeka na to zakończenie?? Mi osobiście się ono strasznie podobało ( zniszczenie - czerwone wybrałem), i nie było tam nic co by sprawiło, że bym pluł na EA ....

Mass Relays zniszczone kompletnie?? (stare zakończenie) no i co z tego? ja na to patrze z tej strony, że nikt nie fatygował się by wynaleźć alternatywna metodę bo Mass Relays były po prostu w 100% wystarczające. A teraz jak są zniszczone naukowcy opracują nowy system napędu albo zbudują własne Mass Relays.

W nowym zakończeniu, są poważnie uszkodzone ale da się je naprawić. Pfffff

Uśmiercenie Sheparda? No i dobrze !!! wspaniałe zakończenie trylogii, smutne ale moim zdaniem konieczne. Daje to nowe możliwości na rozszerzenie uniwersum. Bo ostatnią, rzeczą jaką bym chciał dla Mass Effect to stagnacja, i opowiadanie w kółko tej samej historii.

Wiara też narzeka na fakt iż nie ma "idealnego" zakończenia? Serio? wojna miedzy galaktyczna przeciwko niewyobrażalnie potężnemu przeciwnikowi, gdzie połączone floty wszystkich ras nie są w stanie oprzeć się najeźdźcy, miliardy giną, cywilizacje przestają istnieć, a ludzie narzekają, że nie ma Happy Ending? Mass Effect świetnie pokazał ogrom zniszczenie, tak "zło" zostało pokonane ale jakim kosztem?

Całą ta nagonka ma chyba mało wspólnego z faktycznym zakończeniem gry a tym, że jest teraz bardzo modne narzekanie na EA (czasem uzasadnione).

2 sprawa ja mam 26 lat i jakoś byłem wstanie uruchomić własną wyobraźnie i dopowiedzieć sobie co się stało, a widać wielu w dzisiejszych czasach nie potrafi już tego zrobić. Chcą mieć wszystko przedstawione na srebrnej tacy, nie chcą mieć do czynienia z "otwartą interpretacją", wszystko musi im zostać wyjaśnione w 100%, co moim zdaniem jest bardzo smutne :wink:

Mass Effect 3

10/10

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2012, 11:07 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):

Czemu wiara tak bardzo narzeka na to zakończenie??



Bo jest zjebane, odpierdolone na kolanie z mnóstwem dziur i pisane przez inną osobę. Sztucznie efekciarskie i próbujące na siłę wzbudzać emocje. Nie mające związku z obietnicami twórców o tym, jakoby wszystkie wybory z poprzednich części miały znaczenie w trójce.

http://www.youtube.com/watch?v=6M0Cf864P7E

Tyle w temacie.


Escaflone napisał(a):
2 sprawa ja mam 26 lat i jakoś byłem wstanie uruchomić własną wyobraźnie i dopowiedzieć sobie co się stało, a widać wielu w dzisiejszych czasach nie potrafi już tego zrobić.


Stawianie na "otwartą interpretację" w zakończeniu jest najleniwszym możliwym sposobem wyciągnięcia kasy z graczy, bo raz: nic nie robimy, niech sobie sami dopowiedzą a dwa: możemy teraz doić franchise na miliony różnych sposobów, bo nigdy go w odpowiedni sposób nie zakończyliśmy. Równie dobrze mogłeś wcale nie grać w grę i wyobrazić sobie jak by to było zajebiście i jaka fajna historia jest w niej przedstawiona.

Mogli pociągnąć teorię indoktrynacji, która byłaby dla mnie imo genialnym zakończeniem, no ale niestety postanowili, że to faktycznie co działo się w zakończeniu to nie były złudzenia Sheparda pod wpływem Reaperów a rzeczywistość. Lame as fuck.

Więcej mi się w sumie nie chce rozwodzić na temat tego średniaka, najgorsza część serii imo.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 cze 2012, 11:15 
Cytuj  
Jest gdzieś to nowe zakończenie (zakończenia) na jakimś jutubie czy podobnym?

Z ciekawości zobaczę.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 27 cze 2012, 12:09 
Cytuj  
Jest pod linkiem wrzuconym przez Esca -> http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165, ... __Oto.html


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***

Posty: 522
Dołączył(a): 28.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2012, 13:38 
Cytuj  
Razoth napisał(a):



Cóż, część podanych przykładów jest z dupy wzięte
Np. Jest logika w zabijaniu rozwiniętych organicznych, dzięki temu nie stworzą oni nigdy AI które zniszczy CAŁE organiczne życie w galaktyce.

To samo tyczy się zarzutu nielogicznego myślenia przez dzieciaka..
Myślenie że logika całkowicie obcej rasy, która ewoluowała w zupełnie innych warunkach, jest zbieżna z naszą logiką, to myślenie cholernie ograniczone na poziomie hamburgera.

Wciskać na siłę happy ending to trochę robienie gry pod publikę niż wg. wizji (co i tak zrobili, ale zarzut bez sensu)

Niestety co do reszty, facet ma rację..


Ostatnio edytowano 27 cze 2012, 13:49 przez Enderhawk, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2012, 13:47 
Cytuj  
Enderhawk napisał(a):
Np. Jest logika w zabijaniu rozwiniętych organicznych



Taka sama, jak obcięcie rąk własnemu dziecku, żeby nie zrobiło sobie krzywdy jakimś niebezpiecznym narzędziem.

Jak się chce, by AI nie zniszczyło życia w galaktyce, to się nadzoruje to życie i ewentualnie likwiduje stworzone AI.

W przypadku ME3 jest to wzięte z dupy, bo przykłady rozwiniętej sztucznej inteligencji wcale nie mają zamiaru zniszczyć człowieka, co więcej - współpracują z nim.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 522
Dołączył(a): 28.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 cze 2012, 13:52 
Cytuj  
Edytowałem nieco posta apropo 2 innych zarzutów, m. in o logice obcych ras.

Nie twierdzę że reaperzy i sfora to dobre rozwiązanie, twierdzę tylko że jest w tym pewna logika.
Jak obetniesz dziecku ręce żeby sobie nie wkładało palcy do ust to osiągniesz cel, nie? Będzie to brutalne, bolesne itp itd. ale już dzieciak nie będzie ssał tego cholernego kciuka. Co nie znaczy że jest to właściwe rozwiązanie.
Cel był jasny: przetrwanie życia organicznego.

Poza tym, teraz AI współpracuje z organicznymi, ale nie wiadomo co będzie za 100, 500 czy 5000 lat.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2012, 14:01 
Cytuj  
Tak, gdy obetnę dziecku ręce po to by nie zrobiło sobie nimi krzywdy automatycznie stawia mnie w roli jeszcze większego zagrożenia i automatycznie zaprzecza moim argumentom.

Nie ma to sensu. No ale czego oczekiwać, koleś odpowiedzialny za story w ME 1 & 2 nie maczał w tym palców z tego co pamiętam, więc wyszło jak wyszło. Napisana na kolanie fabuła którą niektóry zdesperowani próbują na siłę tłumaczyć.

Enderhawk napisał(a):
Poza tym, teraz AI współpracuje z organicznymi, ale nie wiadomo co będzie za 100, 500 czy 5000 lat.


Nie ma znaczenia. Reaperzy się nie starzeją z tego co się orientuję, więc mogą poczekać.

Poza tym jeszcze jedno:

Enderhawk napisał(a):
Myślenie że logika całkowicie obcej rasy, która ewoluowała w zupełnie innych warunkach, jest zbieżna z naszą logiką


Mówisz o uniwersum w którym wszyscy gadają wspólnie i zgodnie po angielsku a ludzie są najciekawszą i najbardziej kompleksową rasą. Doszukiwanie się w takich realiach "super, mega tajnej i niezrozumiałej logiki" jest trochę... nie na miejscu. :)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2012, 13:45 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Mówisz o uniwersum w którym wszyscy gadają wspólnie i zgodnie po angielsku


Mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe, ze po angielsku gadaja tylko ludzie w ME.

Cytuj:
Tak, gdy obetnę dziecku ręce po to by nie zrobiło sobie nimi krzywdy automatycznie stawia mnie w roli jeszcze większego zagrożenia i automatycznie zaprzecza moim argumentom.


Czyli twierdzisz, ze Reaperzy maja wykazywac nie tylko ludzka logike, ale i ludzka etyke i empatie. Ok.

Cytuj:
http://www.youtube.com/watch?v=6M0Cf864P7E

1, 5, 9 (i chyba jeszcze 4? nie pamietam, nie chce mi sie jeszcze raz ogladac) zagadzam sie w 100%. Z reszta bym polemizowal, bo w wiekszosci sa to dziecinne powody typu "buhu nam sie nalezy" albo "buhu, ja chce wiecej".

******
Avatar użytkownika

Posty: 3478
Dołączył(a): 27.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2012, 14:18 
Cytuj  
Double post, bo nie moge 4ty raz edytowac ;\

Obejrzalem te nowe zakonczenie co Bioware wprowadzilo. Bardzo fajne. Odparli glowne zarzuty, przyznali sie do bledow. A jednoczesnie zostali przy swojej wizji. I tak powinno byc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2012, 14:09 
Cytuj  
Ogólnie nie chce mi się już dyskutować na temat cienizny odpalonej na kolanie czyli fabuły w ME3, która jak i sama gra na nic więcej niż na zapomnienie nie zasługuje, ale co do:

Mirtul napisał(a):

Mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe, ze po angielsku gadaja tylko ludzie w ME.



E, nie? Wszystkie rasy praktycznie mówiły po angielsku, nawet Reaperzy. Oprócz Rachni którzy nie mają czym za bardzo mówić i muszą posługiwać się innymi rasami.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 522
Dołączył(a): 28.02.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2012, 14:10 
Cytuj  
A Ty mówisz po angielsku?
Niemożliwe, skoro jesteś polakiem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2012, 14:47 
Cytuj  
Enderhawk napisał(a):
A Ty mówisz po angielsku?
Niemożliwe, skoro jesteś polakiem.


Mówię/czytam dlatego, że ten język się tak spopularyzował. A dlaczego się spopularyzował? Na pewno nie dlatego, że Wielka Brytania/USA są słabymi i mało znaczącymi krajami. A właśnie taką rasą są ludzie na początku ME1. Gra ta prezentuje zajebiście sztampowe podejście do tematu gdzie ludzie są teh best race, wszyscy zgodnie zasuwają po angielsku i na końcu fabuły znajduje się nagle z dupy super technologia do zniszczenia wszelkiego zła. No i jeszcze wybuchy + pseudo smutne momenty.

ALE JUŻ DOSZUKIWANIE SIĘ W POSTĘPOWANIACH REAPERÓW PROSTEGO SENSU JEST ZŁE, BO TO PRZECIEŻ TAKA "GŁĘBOKA RASA". Reaperzy postępują jak postępują, bo osoba odpowiedzialna za fabułę odjebała ją na szybko na kolanie, a sensu, głębokiego przekazu i niezrozumiałej tajemniczości można doszukiwać się wszędzie, nawet w tekstach freestylowych Lecha Rocha Pawlaka. Dla mnie sensowne było rozwiązanie, że szukają sposobu na powstrzymanie mrocznej materii która ma zniszczyć galaktykę i ludzie są ich ostatnią szansą ze względu na "skomplikowany" kod genetyczny, dla tego chcieli stworzyć Reapera z człowieka. No nie wiem, dla mnie wtedy faktycznie te ich żniwa miałyby jakiś konkretny cel, a tak to po prostu ochrona życia w celach reprodukcji. Yay. Identycznie jak ludzie hodujący zwierzęta. Soo deep.

Takie jest moje zdanie, mi się ogólnie gra nie podobała, gameplayowo posysała już strasznie, fale wrogów + mech na końcu, tak ją można podsumować. Jeżeli się komuś podobała to bardzo dobrze, cieszę się. Też bym chciał ją lubić, ale niestety nie da rady.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1491
Dołączył(a): 14.03.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2012, 22:57 
Cytuj  
Razoth a Star Trek, i Borgi ci się podobały ? :wink:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2012, 12:41 
Cytuj  
Star Treka nigdy nie ruszyłem, jakoś mnie nie ciągnęło więc nie mogę się wypowiedzieć.

Obejrzałem nowego Angry Joe który podsumowuje ten extended cut. Z kompletnie chujowych zakończeń zrobiły się zakończenia które "ujdą". Ciągle nie to czego bym chciał, ale przynajmniej można je nazwać zakończeniami. Wolałbym teorię indoktrynacji + "omg mroczna materia we need to do sth", ale to moja opinia.

Anyway good, że Bioware coś takiego zrobiło, ale powinno to być na czas relase. Może wtedy faktycznie ukończyłbym grę.

No i oczywiście pozostaje pytanie, które zakończenie będzie kanoniczne.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 cze 2012, 12:56 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Star Treka nigdy nie ruszyłem, jakoś mnie nie ciągnęło więc nie mogę się wypowiedzieć.

Obejrzałem nowego Angry Joe który podsumowuje ten extended cut. Z kompletnie chujowych zakończeń zrobiły się zakończenia które "ujdą". Ciągle nie to czego bym chciał, ale przynajmniej można je nazwać zakończeniami. Wolałbym teorię indoktrynacji + "omg mroczna materia we need to do sth", ale to moja opinia.

Anyway good, że Bioware coś takiego zrobiło, ale powinno to być na czas relase. Może wtedy faktycznie ukończyłbym grę.

No i oczywiście pozostaje pytanie, które zakończenie będzie kanoniczne.


Oczywiscie ze Reject. A na next-genach "Nowa moc! Nowa szansa ocalnia wszechświata"


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 380 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.