mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220 ... 1098  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 12:22 
 
To chyba na GC2 się skuszę, ja lubię grac w takie gry na jak największych mapach a granie na takowych w multi sprawia mi mało przyjemności szczególnie jak imperia są już rozbudowane, btw jak się AI w SOTS2 sprawuje?


Co do sins to to chyba raczej rtsy są w stylu homeworlda niż turówki?


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 12:32 
 
Sins to rtsy, ale w ogóle nie w stylu homeworlda.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 14:50 
 
Ale sins trinity to mus dla fanów uniwersum HH (Harrington) :D Sins to rts, ale to nie jes takie szybkie i dynamiczne, są np stawiacze zasobników z rakietami (można tego sporo postawić) + miny ofc. To bardziej taktyczny rts. Sinsy jak na razie królują w swoim gatunku i nie zanosi się na poważnego konkurenta.
Rebelion
http://www.youtube.com/watch?v=cWJT2rCABKs
Klasyk
http://www.youtube.com/watch?v=uG8r2gsb ... re=related
sins of a solar empire Legend of the Galactic Heroes(nabazie anime w tym modzie walki gigantycznych flot jak w anime)
http://www.youtube.com/watch?v=A8zVceJk ... =endscreen
No i mnogość modów:
http://www.moddb.com/mods?filter=t&kw=S ... =288&type=
http://www.moddb.com/mods?filter=t&kw=S ... 7358&type=
http://www.moddb.com/mods?filter=t&kw=S ... 7357&type=

Jeden z ciekawszych modów: http://www.moddb.com/mods/sins-of-the-fallen

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 15:36 
 
Cytuj:
To bardziej taktyczny rts.


Z której strony taktyczny ? Tam wrzucasz flote do systemu i reszta robi się sama.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 16:36 
 
Ja akurat Honor Harrington nie czytałem ;) ale obadam.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 16:41 
 
Bloodleaf napisał(a):
To chyba na GC2 się skuszę, ja lubię grac w takie gry na jak największych mapach a granie na takowych w multi sprawia mi mało przyjemności szczególnie jak imperia są już rozbudowane, btw jak się AI w SOTS2 sprawuje?


Co do sins to to chyba raczej rtsy są w stylu homeworlda niż turówki?

Przecież napisałem, że muszą ten aspekt jeszcze poprawić, czytaj uważniej.
Co do sins - to jest to gra praktycznie pod multi - z bardzo dobrym mykiem, że mozna zapisywać rozgrywkę :]
Ale nie powiedziałbym aby przypominała pod jakimś względem uniwersum HH...
To już prędzej SOTS2 ma parę powiazań do w/w świata.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 17:45 
 
Fakt, widzę, pora zmienić okulary.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 12 sie 2012, 20:17 
 
Jak juz sa tu spece od turowek, to powiedzcie mi - polecacie jakas kosmiczna turowke dla nooba w tym wzgledzie? bardzo chetnie pogralbym w cos w stylu star wars rebellion (nie byla to turowka, no ale gralo sie prawie jak w turowke). no i jak dla mnie jak najmniej dlugotrwajacych walk w kosmosie, autorozstrzyganie walk to prawie ze mus

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 03:40 
 
Endless Space jest raczej prosty. Dyplomacja prosta, walka prosta (można autoresolve). Zarządzanie planetami też raczej nie jest skomplikowane. Jedyne co tam się wybija ponad przeciętność (poziomu "trudności) to drzewko technologii oraz dizajnowanie statków.

Tak samo w sumie Sword of The Stars.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 06:57 
 
Mistrzem gatunku nadal jednak pozostaje
Master od orion 2


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 07:12 
 
http://www.freeorion.org/

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 08:12 
 
Bloodleaf napisał(a):
Ja akurat Honor Harrington nie czytałem ;) ale obadam.


nie


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 08:29 
 
Taktyczny, kosmiczny RTS to był Nexus: The Jupiter Incident. Wlasciwie to był TFS.

Master of Orion 3 jest całkiem fajny. Wśiąkłem w niego na dość długo.
Z nowych 4x ? Hm. SoTS jest chyba najfajniejszy. Chociaż bez modów IMO dość prymitywny.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 12:56 
 
Niah napisał(a):
Bloodleaf napisał(a):
Ja akurat Honor Harrington nie czytałem ;) ale obadam.


nie




Za późno....


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 13:50 
 
Faktycznie Sinsy to nie Homeworld ale niemniej bardzo fajne i kupa modów do nich jest, całkiem wciągające choć preferuję turówki.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 14:56 
 
Pewnie było ale...

http://www.youtube.com/watch?v=8PmULlFA ... r_embedded

Szczerze - jestem ciekaw na jakiej to konfiguracji. Tak czy inaczej, wygląda to ZAJEBIŚCIE....


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***

Posty: 754
Dołączył(a): 2.02.2011
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 18:26 
 
ostatnio na CDA byla wypowiedz jednego z designerow CryEngine , to powiedzial ze wzieli najmocniejsza konfiguracje PC jaka mozna aktualnie zlozyc i na niej sie operaja i pisza engine , mowia ze jest to next genowa konfiguracja a next gen konsole nie beda od niej odbiegac wiec ...


_________________
www.methodwow.com

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 20:20 
 
iniside napisał(a):
Taktyczny, kosmiczny RTS to był Nexus: The Jupiter Incident. Wlasciwie to był TFS.

Master of Orion 3 jest całkiem fajny. Wśiąkłem w niego na dość długo.
Z nowych 4x ? Hm. SoTS jest chyba najfajniejszy. Chociaż bez modów IMO dość prymitywny.

Nie no Nexus to wgniatał jesli chodzi o grafikę i rozwiązania, ale mimo wszystko zapamiętałem go głównie z powodu niesamowitej kampanii(a pierwotnie miał być jako kontynuacja Imperium Galactica 2 - to też było full wypas :] ).
SOTS1 - daje także dużo frajdy szczególnie w Multi wraz ze wszystkimi dodatkami. Choć grafika już nie ta.
Co najlepsze, to chyba SOTS 1 jest młodsze od takiego Nexusa, a skubany pod względem graficznym na spokojnie może stawać w szranki z dzisiejszymi grami.

Bloodleaf - jak będziesz chciał się pobawić w multi w sinsy to daj znać (mam Rebelion).


Dana ie porównuj Endless Space do SOTS - szczególnie jeśli chodzi o rozgrywanie bitew. W tym pierwszym to jest to poprostu karcianka, a w tym drugim normalne potyczki taktyczne w czasie rzeczywistym.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 20:23 
 
Próbowałem Endless Space i Sins of the Solar Empire.. to drugie mi sie bardziej spodobalo i przy tym zostaje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 sie 2012, 20:47 
 
Farin napisał(a):
iniside napisał(a):
Taktyczny, kosmiczny RTS to był Nexus: The Jupiter Incident. Wlasciwie to był TFS.

Master of Orion 3 jest całkiem fajny. Wśiąkłem w niego na dość długo.
Z nowych 4x ? Hm. SoTS jest chyba najfajniejszy. Chociaż bez modów IMO dość prymitywny.

Nie no Nexus to wgniatał jesli chodzi o grafikę i rozwiązania, ale mimo wszystko zapamiętałem go głównie z powodu niesamowitej kampanii(a pierwotnie miał być jako kontynuacja Imperium Galactica 2 - to też było full wypas :] ).
SOTS1 - daje także dużo frajdy szczególnie w Multi wraz ze wszystkimi dodatkami. Choć grafika już nie ta.
Co najlepsze, to chyba SOTS 1 jest młodsze od takiego Nexusa, a skubany pod względem graficznym na spokojnie może stawać w szranki z dzisiejszymi grami.

Bloodleaf - jak będziesz chciał się pobawić w multi w sinsy to daj znać (mam Rebelion).


Dana ie porównuj Endless Space do SOTS - szczególnie jeśli chodzi o rozgrywanie bitew. W tym pierwszym to jest to poprostu karcianka, a w tym drugim normalne potyczki taktyczne w czasie rzeczywistym.


Ta. Fizyka zachowania się okretów w kosmosie (pokazana od zewnątrz), do tej pory praktycznie niszczy wszystkie tego typu gry.
To jak okręty ciągle manerowały aby ustawić sie na optymalnej lini strzału dla dział, to jak musiały używać silników manerwujących i hamujących.., fakt ze strzały też podlegały prawom fizyki (A nie były zwykłym ray-trace).
Poprostu brak słów dla ilości detali jakie zostały wpakowane to aby był czuć że obserwujesz statek kosmiczny w kosmosie a nie okręt na morzu (a tak własnie sie można poczuć kiedy gra sie np. Homeworlds, SoTS albo X3).
Reasumujac, zadna gra poza Nexusem NIGDY nie dała mi takie poczucia sterowania wielkim okrętem w kosmosie.

Naprewde ogromna szkoda ze BlackSun Engine zdechł razem z firmą która go stworzyła, bo to był majstersztyk.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220 ... 1098  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.