mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 36
Dołączył(a): 20.10.2003
Offline
PostNapisane: 20 paź 2003, 07:34 
Cytuj  
Witam wszystkich wyjadaczy mmorpg!Mam do Was parę pytan. Niedlugo bede mial intera (radiowy),lacze 128KbPS(min) i chcialbym zaczac grac w jakiegos mmorpg, doradcie mi jakiego, lecz-no cóz takiego co by nie trzeba bylo placic co miesiac.Moge na poczatek wylozycz 200-300zl.
Ps. Co sadzicie o "Guild Wars"(jest dopiero w przygotowaniu, ale ma byc podobno nie oplacany co miesiac(dobrze napisalem?)

**

Posty: 405
Dołączył(a): 9.07.2003
Offline
PostNapisane: 20 paź 2003, 10:02 
Cytuj  
Witaj nowy uzytkowniku tego wspalanialego forum
A teraz zapoznaj sie z takim pomocnym poleceniem jak > Szukaj < i wpisz np: darmowe shardy or itp
Apropo 2 pytania tak bez problemu

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 20 paź 2003, 12:35 
Cytuj  
Zerkaj w tej chwili 3 topicky do gory. Jest to podwieszony topic ktory mowi o free moo.
Moim zdaniem lepiej jak bys w cos zagral co jest platnego bo nie ma za wiele ciaglych darmowych mmo. Sprobowac morzesz triale by zobaczyc czy dana giera ci pasuje. SB ma tydzien, PS na 7 dni, SG ma 3 miesiace itd...


_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 paź 2003, 12:59 
Cytuj  
planet side to raczej nie na jego lacze, sam jak gralem mialem download tam okolo 30-40KB/s

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 paź 2003, 15:10 
Cytuj  
Ja w PS gram na SDI i jest w miare ok pod wzgledem lagu sieciowego... Jesli sa juz jakies lagi, to laguje kazdy i jest to wina serwera hostowanego przez UBI.

Mi sie wydaje, ze w gry online na laczu radiowym, to w ogole bedzie sie cienko grac... Przynajmniej na tych, z ktorymi sie wczesniej spotkalem zawsze byly straszne pingi, ale moze to byla wina ISP.

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 22 paź 2003, 05:46 
Cytuj  
Potwierdzam, radiowka do sciagania nie do grania:
Ale moze sie czasy zmienily, w kazdym razie z tego co mi wiadomo i zauwazylem u znajomych nie polecam i to mocno.


Posty: 36
Dołączył(a): 20.10.2003
Offline
PostNapisane: 22 paź 2003, 07:15 
Cytuj  
Hmmmm..... pingi mowicie? Ale bede mial 2 dni probne to przetestuje na jakims mmorpg(no wlasnie JAKIM?).
Ale mam rowniez mozliwosc podpiecia sie do czyjegos SDI(i tylko ja praktycznie byc cos na nim robil-reszta ma gg i maila-nic wiecej!), jak myslicie co by bylo lepsze?
A Guild Wars ma byc bez abonamentu, lecz platne przy zakupie -czytalem w gazecie- czy to mozliwe?

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2003, 07:48 
Cytuj  
Nie slyszalem o guild wairs ale, gazety akura zwykle mieszaja wiadomosci i malo maja tam ludzi znajacych sie na mmorpg :< wiec im raczej bym nie wierzyl, zreszta oni zaliczaja do gier mmorpg gry ktore nimi nie sa ;/ Tak wiec mozliwe ze gra bedzie jakims nwn a oni go nazwa mmorpg..

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 paź 2003, 08:10 
Cytuj  
To będzie mmorpg, ale czy najwyższych lotów - raczej nie sądzę. Szczególnie, że niby nie będzie za niego opłat miesięcznych (czyli świat się nie będzie rozwijał, nie będzie patchy itd. itp. bo nikt nie będzie za darmo tego robił, dziwne, że serwer postawią).

Raczej wybierz coś ze sprawdzonych tytułów bo takim czymś to się tylko zrazisz do mmorpg.

**

Posty: 338
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 paź 2003, 09:38 
Cytuj  
Cytuj:
Mi sie wydaje, ze w gry online na laczu radiowym, to w ogole bedzie sie cienko grac... Przynajmniej na tych, z ktorymi sie wczesniej spotkalem zawsze byly straszne pingi, ale moze to byla wina ISP.


Ja w Lublinie, na laczu Pro-Futuro generalnie nie moglem narzekac na pingi.
Jak cos sie dzialo to raczej w przypadku awarii bramki do Telii w Wa-wie. Takze moze tak jak piszesz zalezy to od IPSa (albo i lokalizacji :grin:).


_________________
------

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2003, 11:53 
Cytuj  
Futuro w Wawie, bez lagow w AO, Neocronie, E&B, lekkie lagi w UO Europe :smile:

X.

Edit: Dostep kablowy, z definicji nie lubie i nie ufam dostepowi radiowemu :smile:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Xanth dnia 2003-10-22 16:10 ]</font>

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 paź 2003, 12:25 
Cytuj  
Kolega blackdrake bedzie mial prawdopodobnie lacze na radiowe 802.11 na czestotliwosci 2.4GHz, ktorym zazwyczaj podlacza sie klientow indywidualnych. LMDS na ktorym dziala Futuro i Crowley to zupelnie inna technologia, wydajniejsza, lepsza jakosciowo i duzo drozsza. Futuro IMO smierdzi (mialem raz u nich 1Mbit i raz 2Mbit w roznych lokalizacjach) ale nie z winy radiowej tylko awaryjnosci ich backbone, od pol roku mam Crowley 2Mbit i jest duzo lepszy. Wracajac do sprzetu wi-fi na uwolnionej czestotliwosci 2.4GHz, jak jest dobrze (profesjonalnie) zestawiony link radiowy to dziala ok. Mam polaczone moje mieszkanie z mieszkaniem starych - 1km, szyfrowanie 128bit, 11Mbit (realnie wyciagam 7Mbit przez szyfrowanie), pingi na tym linku 1-2ms, w czasie gestej mgly lub naprawde sporego deszczu trzeba zmniejszac na 5.5 lub 2Mbit, bo pojawiaja sie losty.

Krotko mowiac, Twoje lacze radiowe moze nie nadawac sie do grania (straszne pingi + losty tworzace sie juz na linku radiowym) albo dzialac rewelacyjnie. Wszystko zalezy od sprzetu i wiedzy Twojego wireless ISP :smile:


_________________
I wish to place a trash barrel~

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 22 paź 2003, 13:04 
Cytuj  
Yhm wszystko od sprzetu.
Jeden z moich ziomkow ma radio i zachowuje sie to cokolowiek dziwnie... raz ping 40-50 a za chwile 999 i wisi.
Z kolei w moim zjebanym miasteczku jak robilem wywiad nt. jakie kto mi moze zaoferowac lacze, jedni mieli radiowe wlasnie. Wszystko bylo pieknie tylko losty nie do wytrzymania.
Wiec, nienawidze TPSA ale polecam Neo+ (jeszcze promocja na miecha z 1.07 jest:<) i osrac sieciowych adminow jak nie maja uber sprzetu i laczy. Ma sie w domu 512 i styka:< Podlaczajac drugiego kompa tez jest ok bo grajac naraz w Warcrafta 3 na Euro BNet zero lagow, discow czy lostow.
Do UO Euro ping 70, SB USA 80 i moze byc. Lostow zero.
Wiec sie zastanow.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 paź 2003, 14:11 
Cytuj  
Też bym brał NEO+, jak tylko masz taką możliwość (zadzwoń do TP SA) nawet się nie zastanawiaj nad żadnym łączem radiowym.

***

Posty: 716
Dołączył(a): 28.08.2002
Offline
PostNapisane: 22 paź 2003, 15:51 
Cytuj  
Co do gier polecam na start Shattered Galaxy (www.shatteredgalaxy.com) gdyz "trial" jest chyba najdlurzszy jaki dotad widzialem w mmo bo az 3 miesiace. Mozna grac puzniej oczywiscie rowniez ale co 3 miechy czyszcza postacie i konta free urzytkownikow. Abonament jest rowniez przychylny bo tylko 9.95$ USD ( w porownaniu z PS czy SB czy DAOC :smile: ).
Nie trzeba rowniez wielce "studiowac" by nie zchrzanic swej postaci. wybierasz poprostu sobie 48 jednostek i ruszasz w boj :smile:
Jest to gra strategiczna w sciecie MMO. Jest to dosyc ciekawa giera na poczatek no i jak juz mowilem nie trzeba placic nic przez 3 miechy.
Zapraszam rowniez personalnie do SB gdyz w to tez pogrywam i dlatego to moge slurzyc pomoca. Niestety jednak w SB to juz trzeba sie troche naczytac postow i porobic probne Templete w sb.catacombs.com gdyz zwalenie postaci i odzyskiwanie punktow ze skilli jest troche kosztowne.
Poza tym jesli lubisz strzelanki to zapraszam do PlanetSide. Bardzo fajna MMO giera w stylu Tribes 2.
Inne MMO godne uwagi ( owaga: moga pochlonac/potrzebowac duzo czasu na rozwiniecie postaci, skilli... ) to Ultima Online i Dark Age of Camelot (wymieniam tylko te ktore sam gralem wiec wiem o czym one sa mniej wiecej).
Polecam tez (jak ci sie uda) zapisac sie i grac w bety gier MOO. Jest to bardzo fajne uczucie bo nietylko pomagasz w uleprzeniu danej gry ale rowniez grasz w cos co nie jest jeszcze dostepne dla wszystkich :smile:


P.S.
Out Of Topic: Max Payne 2 byl zajebicho :smile:
Tak samo Call of Duty Promo (5 map) jest boskie :smile:

Nara, klasa sie konczy :smile:


_________________
Give a man a fish and you will feed him for a day,
Teach a man to fish and you will feed him for a lifetime.

*

Posty: 58
Dołączył(a): 30.08.2003
Offline
PostNapisane: 26 paź 2003, 10:50 
Cytuj  
Spok a ja już gram w Shattered Galaxy ponad pół roku i mam całą postać,może to dlatego że ta gra jest darmowa
PS. Wciskam w tą gierkę na modemie 56k i lagi są bardzo żadko i to takie że jak ja to wszyscy


Posty: 36
Dołączył(a): 20.10.2003
Offline
PostNapisane: 29 paź 2003, 08:13 
Cytuj  
Sorka ale jak policzyc pingi? jest jakis program do tego? Innego locza niz radiowe nie bede mial: ale powiedzcie co mozna szybko sciagnac i wydusic z internetu wszystko(mam 2 dni darmo i chcialbym stestowac lacze) jaka gra? moze cos innego jakis dobry benchmark? hę?

****

Posty: 1282
Dołączył(a): 16.07.2003
Offline
PostNapisane: 29 paź 2003, 15:54 
Cytuj  
UO Trace - google.com
albo start -> uruchom -> i wpisz "ping jakis.numer.ip"
Oczywiscie bez "".

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 paź 2003, 18:27 
Cytuj  
Lepiej command.exe i dopiero potem ping "host", bo jak bedziesz mial szybkie odpowiedzi to G zobaczysz... Ja polecam program Ping Plotter (www.pingplotter.com) - jest darmowa wersja.

Moze posprawdzaj pingi za granice jakichs growych serwerow:

login.owo.com
siegeperilous.owo.com
europa.owo.com
europe.battle.net
useast.battle.net

Wiecej w zasadzie nie potrzeba, po pingnieciu tych serwerow mniej wiecej sie zorientujesz jakie masz polaczenie do US i Europy.


Posty: 36
Dołączył(a): 20.10.2003
Offline
PostNapisane: 3 lis 2003, 08:32 
Cytuj  
Dowiedzialem sie troche o tym internecie oto dane:
Direct Sequence różnicowa modulacja fazy ze stałą prędkością 1Mbd. Przy prędkości transmisji 1Mb/s stosowana jest modulacja binarna DBPSK (Differential BPSK), a dla 2Mb/s kwadraturowa DQPSK. Przebieg rozpraszający jest 11-bitowym ciągiem Barkera o prędkości 11Mb/s. W przydzielonym paśmie 2,4 - 2,4835GHz określono 12 kanałów o szerokości 5MHz.

Frequency Hoping modulacja częstotliwości z filtrem Gaussa ze stałą prędkością 1Mbd. Przy prędkości 1Mb/s stosowana jest modulacja binarna 2-GFSK, a dla 2Mb/s kwadraturowa 4-GFSK. W przydzielonym paśmie 2,4 - 2,4835GHz określono 79 kanałów o szerokości 1MHz i 78 wzorców przeskoków częstotliwości. Norma IEEE 802.11b przewiduje także prędkości 5,5 oraz 11Mb/s.
Ekhem czy ktos by mogl mi to przetlumaczyc na polski? Czy da rade na tym grac?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.