mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 10:01 
Cytuj  
O ile sie nie myle GW jest na zasadzie, kupie, nie płace co miesiąc i gram ile chcem, czy są jeszcze jakieś inne mmorpg, które działają na podobnej zasadzie? Z góry thx za info.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 10:06 
Cytuj  
Gw to takie poł mmorpg.

Project Entropia tam nie ma w ogóle abonamentu - bo gra jest finansowana całkiem inaczej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 10:48 
Cytuj  
jak w to gralem to dalo sie zarabiac kase w sladowych ilosciach inaczej niz placac rl $


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

****

Posty: 1607
Dołączył(a): 3.07.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 13:26 
Cytuj  
w sumie mało tego :har: , trzeba bedzie wziasc cos z abonamentem

**

Posty: 257
Dołączył(a): 13.03.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 13:33 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Gw to takie poł mmorpg.

Project Entropia tam nie ma w ogóle abonamentu - bo gra jest finansowana całkiem inaczej.


Nie powiedzialbym ze poł mmorpg. Poł mmorpg to te wszystkie darmowki a GW jest mmorpg. Moze nieco rozni sie od "wielkiego" (jak dla kogo) WOWa ale na pewno nie przypomina darmowych pseudo wyzej wymienionego gatunku.


_________________
Spieprzaj dziadu wymiata ! ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 14:02 
Cytuj  
I na pewno nie przypomina MMO, co to za MMO jak wiekszosc misji terenow i exp spots to jakby instancje? A pierwsza lokacja gdzie mozesz spotkac wszystkich graczy to miasto? :har:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 14:12 
Cytuj  
PIerwsza i jedyna chyba?
MMORPG polega na tym, że ludzi spotykasz wszędzie, a nie 95% gry to instancje gdzie mieści się 5 osób max, a pozostałe 5% to miasta służące do chatowania, handlu i szukania party co gorsze podzielone na dziesiątki podserwerów nie widzących się wzajemnie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 17:30 
Cytuj  
No ale nie zmienia to faktu ze gierka jest spoko i warta swej ceny.
Ale jakby juz byl abonament to bym nie kupil.


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 17:36 
Cytuj  
Dokładnie.

Jak to Kabraxis napisał gra nie posiada abonamentu co jest jej zaletą.

Nie grałem w GW lecz to co czytam daje mi wizję Diablo II z miastem (skonwertowany w 3d battle-net chat) gdzie ludzie się spotykają itp. I tak jak w Diablo może grać tylko parę osób w jednej 'grze'.

SvD.


_________________
Obrazek

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 17:40 
Cytuj  
GW jest fajne, ale fakt faktem, ze to niestety takie pol MMO... W najlepszym wypadku :\

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 16 cze 2005, 23:01 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Dokładnie.
Nie grałem w GW lecz to co czytam daje mi wizję Diablo II z miastem (skonwertowany w 3d battle-net chat) gdzie ludzie się spotykają itp. I tak jak w Diablo może grać tylko parę osób w jednej 'grze'.
SvD.


No bo zrobili ja ci sami ludzie co stworzyli BattleNet i sieciowy fenomen Diablo. :D
A wygladalo to tak:

- chlopaki w Blizzardzie jest do dupy, Vivendi za bardzo naciska, spadamy ?
- OK
- Zalozymy swoja firme a zeby nie ryzykowac (no bo po co) i jako ze nie mamy autentycznie zadnego pomyslu na gre to zrobimy Diablo przez net w 3D, ok ??
- OK
- no to mamy hita, chlopaki !!:D
- SUPER !! :D

I tak powstalo Guild Wars (ktore nawiasem mowiac grywalnie i contentowo (itemki, potwory) jest 3 razy gorsze niz Diablo).
AHA bylbym zapomnial ktorys z devsow pewnie jeszcze jako dziecko (albo syn jego) gral w Magic: The Gathering, a ze karcianki sie sprzedaja znakomicie na calym swiecie, wrzucili to do jednego wora.

Jesli ktos szuka w tej grze czegokolwiek oryginalnego to nie znajdzie, jesli szuka nastepcy Diablo/Sacred to sie zawiedzie, jesli szuka MMORPG to sie zbulwersuje. :D

Generalnie nie rozumiem zachwytiw w prasie i serwisach internetowych nad ta gra, nie ma w niej "iskry" i tego przeblysku geniuszu ktory towarzyszyl grom Blizzarda (i dalej towarzyszy bo WoW jest genialny).
Porownuje do gier Blizza dlatego ze GW stworzyli ludzie ktorzy z niego odeszli.
Gra jest fajna i tyle.Dla mnie na 7+/10 (grafa 10/10). I sie nie placi. KONIEC.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 06:08 
Cytuj  
Powiem Ci, co mnie osobiscie urzeklo w Guild Wars. A z czym porownywac mam, bo juz swoje gralem w rozne tytuly.

Otoz Guild Wars po pierwsze jest sliczne.
Po drugie nie wymaga poswiecania mu ogromnych ilosci czasu, czyli jest idealne dla kogos kto pracuje i nie ma na granie masy czasu. Wylogowanie sie w trakcie misji jest bezkarne, jak chcemy szybki wygrzew to robimy chara PvP w 3 minuty itp. Guild Wars daje namiastke MMORPG ludziom, ktorzy nie maja na granie po 16h dziennie przez 5 lat :D


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 06:13 
Cytuj  
@up

I tym mnie przekonałeś do kupna.

SvD.


_________________
Obrazek

*

Posty: 120
Dołączył(a): 16.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 07:30 
Cytuj  
Zgadzam sie Guild Wars nie wywiera na tobie takiej presji, aby miec wysoki lvl, expowac expowac, szukac itemów, tu bardzo wiele zalezy od skilli i tego jak ich uzywasz. Pomysl z karcianek bardzo mi odpowiada, bo generalnie bronie maja maly AP, wiec nie ma tu takiej mozliwosci ze podbiegnie ci koles z wypas daggerami i zabije cie w 3 sekundy. Kazda profesja jest dobrze wywazona i nie ma gorszych ani lepszych. W przeciwienstwie do innych gier GW ma jakas fabule, ktorej ty jestes uczestnikiem. GW to takie NWN przez siec moim zdaniem. Polecam tym ktorzy nie maja codziennie 5-10godzin na granie i nie lubia stac w jednym miejscu i tluc wciaz te same moby.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 07:43 
Cytuj  
inna sprawa, że się nudzi po 3 dniach. Dokładnie tak samo jak NWN ;)

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 07:47 
Cytuj  
Zapomnieliscie o Project Entropia. O ile jest o czym wspominac. A reszta w dziale darmowe ( planeshift i takie tam ).

*

Posty: 120
Dołączył(a): 16.09.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 07:55 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
inna sprawa, że się nudzi po 3 dniach. Dokładnie tak samo jak NWN ;)


Jak kto lubi, mi sie jeszcze nie znudzila a gram 2 tygodnie, inna sprawa ze niektorym WoW sie nudzi po tygodniu, albo sie zniechecaja do gry bo mmo a graja samemu, bo party nie moga znalezc.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 07:59 
Cytuj  
wiesz tu raczej chodzi o rozbudowanie świata i rozgrywki. Wiem, że są ludzie którzy pykają w tetrisa od lat dziewięćdziesiątych.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 08:26 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
wiesz tu raczej chodzi o rozbudowanie świata i rozgrywki. Wiem, że są ludzie którzy pykają w tetrisa od lat dziewięćdziesiątych.


A rozbudowanie swiata i rozgrywki, jak juz pisalem lepsze bylo w Diablo 2.:D

Gra jest fajna na gora 2 tygodnie, nawet krocej.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 17 cze 2005, 08:39 
Cytuj  
Rozbudowanie swiata i rozgrywki w NWN zalezy tylko i wylacznie od tworcy modulu. Malo kto gra online w oficjalna kampanie, za to jest masa serwerow z wlasnymi swiatami, bogate i rozbudowane. I jak sie wie w jakie moduly grac (nawet silgle player sa ich dziesiatki tysiecy), to gra sie wcale tak szybko nie nudzi.

X.

PS. Bo pewnie nawet nie macie pojecia, ze w raz z NWN dostajecie zaawansowanego toola do budowy swiatow.


_________________
http://zaginiony.net

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.