mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 09:59 
Cytuj  
Jest już recenzja na Gamespocie.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 13:10 
Cytuj  
Hehe. Jak zwykle dyskusja o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielka noca :P

A pomijajac swary to czy ktos wie co oznacza cyfra w gornym rogu broni? Taka na symbolu zadawanego rodzaju dmg? Nie jest to zadawany dmg. To wiem na[pewno, bo dmg jest pokazany po wejsciu we wlasciwosci broni. A wiec co to jest?
Dodatkowo kazdy przedmiot ma z boku gwazdki (bialy 1, zielony 2, legendary 3, a unikat 5). Wiec te liczny to nie jest klasa itemu.

Generalnie zastanawia mnie to z ta liczba, bo jak modujemy bron to ona rosnie i to niezaleznie od tego czy zwieksza sie dmg broni czy tez nie.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 13:16 
Cytuj  
Wie ktos jak ta cala subskrypcja ma niby dzialac?
Nie wiem jak jest teraz, ale pod koniec bety wersja free miala miec ograniczenie levelu do 40. Powiedzmy, ze wykupuje subskrypcje na miesiac, robie level 45 i mi wygasa. Co sie dzieje z postacia? Jest niedostepna? Kasuje sie jej 5 leveli? Czy jak to niby jest rozwiazane?


_________________
Obrazek

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 14:00 
Cytuj  
nie ma ograniczenia levelu dla wersji bez abonamentu.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 17:27 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
Hehe. Jak zwykle dyskusja o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielka noca :P

A pomijajac swary to czy ktos wie co oznacza cyfra w gornym rogu broni? Taka na symbolu zadawanego rodzaju dmg? Nie jest to zadawany dmg. To wiem na[pewno, bo dmg jest pokazany po wejsciu we wlasciwosci broni. A wiec co to jest?
Dodatkowo kazdy przedmiot ma z boku gwazdki (bialy 1, zielony 2, legendary 3, a unikat 5). Wiec te liczny to nie jest klasa itemu.

Generalnie zastanawia mnie to z ta liczba, bo jak modujemy bron to ona rosnie i to niezaleznie od tego czy zwieksza sie dmg broni czy tez nie.



Te cyferki to tzq efektywna sila broni, w jej sklad wchodza specjalne efekty i mody jakie ta bron posiada. Jest to pomocny stat do oceniania sily broni nie tylko przez dmg, poniewaz np takie staty jak elemental str, czy crit chance czy inne takze wplywaja na bron :)

Co do gwiazdek to tu nic nowego jest to zadkosc przedmiotu. Im wiecej gwiazdek tym lepszy

Co do subskrypcji i wersji free. Dorwalem niedawno dyskujse Billa Ropera, jak generalnie wypowiadal sie na ten temat. Zadnych ograniczen nie ma, w tej chwili nawet elite mode jest dostpeny za free. Gracze ktozy kupili gre nie benda porzuceni, i cos tam bendzie im z czasem dochdzic. W detale sie nie wdawal. Wiem jednak ze nastepny patch w HG bendzie mial poziomy poza miastem po raz pierwszy :)


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 17:47 
Cytuj  
Widzialem te filmiki EVE i tam naprawde nie widac nic az tak super wygladajacego... Na pierwszy rzut oka wyglada to dokladnie tak samo, jak wygladalo. Dopiero po dokladniejszym przyjrzeniu sie mozna zobaczyc, ze cos sie w statkach zmienilo, ale nie na tyle, zeby nazywac to jakas rewolucja i sie tym niezdrowo podniecac, tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdy konkurencja wydaje FPS-y z naprawde ladna grafika (nawet w dx9).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 20:14 
Cytuj  
Khebeln napisał(a):
Nio ja gralem w ut3 na dx9 i na dx10 Na dx10 wyglada 10x lepiej i chodzi mi 2x szybciej :) Jeszcze slepy nie jestem i roznice widze :) Roznica jest na tyle duza jak dla mnie ze az mnie serce kroi jak mam cos nie dx10 wlaczyc, jak pogralem na dx10 :) Jedyny problem z dx10 jest ze potrzbujesz super kompa aby wydajnosc byla lepsza niz na xp i dx9c poniewaz vista jest ukierunkowana do najnowszego sprzetu oraz sprzetu ktory sie ukaze w najblizszych latach, a nie do starego hardware :)

Gram na 8800gtx 4GB Geil, Dual core extreme procek i dysk raptor. Z doswiadczenia moge powiedziec ze jak nie masz top sprzetu to nowy dx czy vista jest z takiego punktu widzenia do bani. Jednak jezeli masz top sprzet zyskujesz znacznie na wydajnosci poniewaz xp nie jest wstanie tych zasobow poprawie obsluzyc, za to radzi sobie swietnie z troche starszym sprzetem :)



no nie wiem, grałem w kilka gier na DX10 i różnica pomiędzy DX9 jest nazwijmy to tak: symboliczna.. Niby grafika troszeczkę wolniejsza, ale trzeba mocno się przyjrzeć by zauważyć co się zmieniło. A miała być rewolucja, cóż może trzeba poczekać 8)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 20:36 
Cytuj  
@Khebeln

A wiesz moze jakie sa reguly na upgrade broni nanokuzni?
Dzis wrzucilem tam swojego unika i zamiast podniesc mi dmg to obnizyl wymagany lvl (nie wiem czy lvl itemu tez). Ofc wzrosly wymagania.

Nie wiem. Duzo rzeczy jeszcze nie czaje. A hg:l wiki opiera sie na starych danych jeszcze z alphy i bety.

BTW o dx9 vs dx10 naprawde mozna sobie pogadac gdzie indziej :P


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.


Posty: 29
Dołączył(a): 7.04.2007
Offline
PostNapisane: 9 lis 2007, 22:43 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
no nie wiem, grałem w kilka gier na DX10 i różnica pomiędzy DX9 jest nazwijmy to tak: symboliczna.. Niby grafika troszeczkę wolniejsza, ale trzeba mocno się przyjrzeć by zauważyć co się zmieniło. A miała być rewolucja, cóż może trzeba poczekać 8)


/agree

nie wiem skąd ta podnieta tym dx10 jak to na dzień dzisiejszy kit jak barania torba ... tym hellgejtem na dx10 też bym sie nie podniecał bo prócz pseudo efektu przestrzenności który czy ja wiem czy coś polepsza to nie ma różnicy. A gadki typy dymy lub coś tam podobnego są inne to mnie nie ruszają bo grając w grę taką jak hgl gdzie z jednej strony podniecamy się setką mobów na ekranie które się bezmyślnie bije to żeby jeszcze kątem oka wychwytywać wybuchu i się nimi rajcować to aż tak dobrego wzroku nie mam, a w wielu grach dobrze że napisali gdzie są różnice pomiędzy dx9 a dx10 bo bym sie nie skumał.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 01:39 
Cytuj  
Kazdy lubi co innego ja okropnie na takie detala uwage zwracam, i najmniejszy bajer graficzny wychwyce:) Ot takie zboczenie jak wlanczam ladna gre to przez pierwsza godzine latam na maks detali i kombinuje i sprawdzam sobie efekty graficzne i artwork :)

Co do dx10 na HGL to jest on na sile i wogule nie ma o czym gadac, bo efektow z dx10 to on moze z 4-5 uzywa i to ledwo ledwo:) Nad samym silnikiem w dx10 jeszcze pracuja bo narazie to smiesznie chodzi :)

A co do nanokuzni to generalnie rare i legendary maja tzw ukryty bonus. Za pierwszym razem spada troche dmg czy armor ale juz w nastepnym uzyciu skacze znacznie i zwieksza sie szybciej niz u green czy white items.

PS: Swoja droga nie rozumiem ludzi co ciagle jada na nowinki techniczne i software aka dx10 czy vista w tym roku. Co nowy windows czy dx wyjdzie to wszyscy go jada ze mala roznica ze slabo chodzi etc etc i najlepiej to by przy dosie zostaliz tego by wynikalo :)

To ze musisz sie troche wysilic dzis aby zobaczyc roznice znaczy ze grafika jest juz na takim poziomie ze juz tak duzych skokow technologicznych nie bendzie. Tzn benda z punktu widzenia moze kodowania czy jak latwo dany efekt uzyskac, lecz nie juz dla nas.

Reszta jest w rekach programistow, ktorzy musza sie nauczyc nowe narzedzia uzywac, a dopiero potem bendziemy na to patrzec z perspektywy czasu jako cos nieodzownego :)


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 08:35 
Cytuj  
Cytuj:
PS: Swoja droga nie rozumiem ludzi co ciagle jada na nowinki techniczne i software aka dx10 czy vista w tym roku. Co nowy windows czy dx wyjdzie to wszyscy go jada ze mala roznica ze slabo chodzi etc etc i najlepiej to by przy dosie zostaliz tego by wynikalo

Mam viste. W sumie tylko dlatego ze nie mam kasy zeby kupic Maca (ehhh, kiedys, moze za rok..).. Ale tez nauczony doswiadczeniem, nie wierze absolutnie w zaden bełko marketingowy wychodzacy od Microsoftu/Apple/NVIDIA/ATI. Za to wierze tym co piszą pod DX10. I devsi (chodz nie oficjlanie, oficjlanie wiadomo trzeba robic dupochron zeby zielone plynely), mowia ze DX10 to zwykle, niedopracowane gowno, pod ktore pisze sie jeszcze trudniej niz pod 9... A wcale tak duzo wiecej nie oferuje.
No ale trzeba pokazac ze MS mial racje, wiec pod DX10 musibyc ladniej a pod 9 gorzej. Chociaz na obydwu mogloby byc identycznie.

A wezmy Carmacka. On ciaglę piszepod OpenGL, aktualnie w wersji 2.0 (a moze 3.0, dawno nie sprawdzalem :E). Widzałeś RAGE ? Przeciez to bije kazdy super-mega engine pod DX10, i do tego jest natywanie multiplatformowy..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 09:41 
Cytuj  
Heh sam gier nie robie, dla mnie liczy sie co widze :) Z jakiegos dziwnego powodu gry pod dx10 na dx10 karcie chodza mi znacznie szybciej oraz wygaldaja znaczaco lepiej niz dx9, lecz jezeli uzywam starszej karty pod dx10 to perforamance leci na leb :) Tu sie zgodze :) Co do trudnosci tworzenia, prawdopodobnie i jest trudniej ale mnie interesuje efekt koncowy, tak jak i 99% odbiorcow :)

Co do rage

http://www.youtube.com/watch?v=cjp24BLdxfA

Tu sie z toba zgodze, nowy engine carmacka robi niesamowite wrazenie. Jedyny problem w tym ze to nie technologia dzisiaj, lecz technologia jutra za pare lat, biorac pod uwage ze dopiero co zostala podana informacja na temat tego projektu, szybko nie zobaczymy gier uzywajacych tego cuda :)

A co do Maca, to nie jestem fanem ni MS czy Mac czy tez linux, lecz osobiscie nie lubie maca :) Jest niewygodny dla mnie, mozliwe ze zostalem przyzwyczajony do ms ale przyzwyczajenia gina wolno :) Wole uzywac mix MS & linux w zaleznosci od potrzeb :)


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 09:48 
Cytuj  
Co do ostatniego zdania na macu mozesz zainstalowac windowsa, a do tego mniec najlepszego UNIXA to zastoswan domowych :P


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 09:56 
Cytuj  
Wiem, mimo to mac mnie odrzuca jakos :) Jezeli zajdzie taka potrzeba kupie 3ci komputer maca :) Puki co Linuxa uzywam jak potrzebuje stabilnosci czy tez do innych zastosowan a Windowsa do gier :)

Moja awersja do maca siega wielu lat wstecz :) Generalnie mialem zle doswiadczenia z mac`iem jeszcze przed era aceleratorow graficznych ;)


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 18:25 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Co do ostatniego zdania na macu mozesz zainstalowac windowsa, a do tego mniec najlepszego UNIXA to zastoswan domowych :P


No tak tylko kupno Mac-a tylko po to by zainstalować na nim windowsa chyba trochę mija się z celem. Co jak co może windows i zwiśnie raz na rok aktualnie, ale stabilność/wydajność hardware'owa MAC-a i PC-ta jest chyba identyczna...
No pomijając cenę ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2007, 19:54 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
iniside napisał(a):
Co do ostatniego zdania na macu mozesz zainstalowac windowsa, a do tego mniec najlepszego UNIXA to zastoswan domowych :P


No tak tylko kupno Mac-a tylko po to by zainstalować na nim windowsa chyba trochę mija się z celem. Co jak co może windows i zwiśnie raz na rok aktualnie, ale stabilność/wydajność hardware'owa MAC-a i PC-ta jest chyba identyczna...
No pomijając cenę ;)

Maci maja IMO lepiej zaprjektowane płyty główne :E, i genralnie dopasowanie soft + hard jednak robi swoje. I stablinosc Maców > stabilnosc PC :E.
Pewnie gdyby zainstalował windowsa na macu i 3d smarka, + slozyl identycznego PC to by nie roznicy. Ale sila tych komputerków lezy w ich OS :D.
A wogóle, to ja miałem namyśli zainstalowac obok przez BootCamp. :P


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 lis 2007, 17:02 
Cytuj  
Mam takie glupie pytanie, gdzie mozna obejrzec jakas liste osiagnietych Achevementsow? Dostalem jakies, bo na ekranie wyswietlil sie komunikat, ale nigdzie w statystykach postaci (czy tez w osobnym okienku) nie mam zadnej listy tego co juz osiagnalem. Hmm?


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 14 lis 2007, 20:06 
Cytuj  
Nadus Klawisz "J" a wyswietli ci sie lista :)
Tych archivments masz naprawde sporo. Z czasem bendzie sie pojawiac wiencej i wiencej :)


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2382
Dołączył(a): 2.12.2001
Offline
PostNapisane: 14 lis 2007, 21:05 
Cytuj  
Khy, dzieki wielkie. Jakos nie zauwazylem tego motywu z J w instrukcji :).


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1642
Dołączył(a): 24.11.2002
Offline
PostNapisane: 15 lis 2007, 00:29 
Cytuj  
Ja nigdy nie czytam instrukcji ^^ Forum >>> ALL :)
Jakbym mial sie uczyc z instrukcji gry to bym za dlugo nie pogral sobie w zadna gre ;) Osobiscie w instrukcji znajdziesz moze 5% info potrzebnego tobie :) Ledwo podstawy :)

Sensowna instrukcja musiala by miec z 100+ stron conajmniej :) Itemizacja jest na tyle skomplikowana ze sie bez tego nie obejdzie :)


_________________
www.excessum-gaming.com - Join us in Skyforge! Apply on our website!
Retired - AO/UO/DAoC/Hz/EQ2/SWG/AC1&2/L2/SoR/WoW/TMO/Rift/Lol/Hon/SWTOR
/CO/GW/Lotr/CO/TcoS/TR/M59/Vg/SB/Fury/SotW/DL/HGL/RoM/DDO/FFXI/Aoc/Eve/WO/Gw2/TSW/Tera/STO/AoW
/DE/DF/Nw/PS2

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.