mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 20 sie 2009, 14:04 
Cytuj  
Yyy, czyli gra polega na tym ze sie wtapia $, bo kazdy ma nadzieje byc bogatym w e-swiecie, ale i tak gowno z tego wyjdzie?


Posty: 35
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 20 sie 2009, 14:05 
Cytuj  
Yanglegend napisał(a):

Co do strzału newbe to wcale nie jest to takie skomplikowane jak Ci próbują
wmówić ,bo ampa ani scoopa używać nie będziesz. Prawie każdy zaczyna od Opallo z TT ,który kosztuje coś około 4 ped. Każdy strzał pożera 2 ammo (0.02 PED) broń ma dobre durablity ,więc straty na decay są stosunkowo małe(myślę ,że rzędu 0.5 PED przy godzinnym huncie ,ale to tak strzelam ,bo też jestem noob)


Jak dla mnie to wprowadzasz w błąd już na starcie, nie chce mi się tłumaczyć więc copy paste (inna kwestia, czy do opallo płaca się używać, czy nie, ale jak podawać informacje to w miarę możliwości jak najbardziej uniwersalne) :

8.2.4.3 Attachments
Weapon attachments are scopes, laser sights and amplifiers. All attachments will increase your hunting efficiency, either with better hit ability (less shots miss), or better damage.
It happens from time to time so I will mention it: if you buy an attachment at auction, and it won’t attach to your weapon, go to storage, put it in, and take it out again. It should work now.
You can unequip attachments with a double click at the weapon

Tutorial masz tutaj:

I Basic Hunting Tutorial


p.s. A ampa używać będziesz nawet na poziomie opallo, bo nie używanie ampów to wyrzucanie kasy w błoto. Na temat scopów i laserów to jeszcze można podyskutować.


_________________
Obrazek

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 20 sie 2009, 15:21 
Cytuj  
Pytanie nie dotyczyło informacji uniwersalnych. Jak dla mnie to embe chciał wiedzieć ile potrzebuje PED'ow ,żeby chociaż spróbować pograć. Myśle ,że jest w stanie tego doświadczyć bez ampa za 50+ Ped'ow.

Cytuj:
Yyy, czyli gra polega na tym ze sie wtapia $, bo kazdy ma nadzieje byc bogatym w e-swiecie, ale i tak gowno z tego wyjdzie?


e-świecie/rl'u, tak -ale wygląda to trochę inaczej. Masz pieniądze huncisz/kopiesz kilka razy masz trochę trat kilka razy wysokie przychodzy albo i bardzo wysokie ,ale w ogólnym bilansie idziesz dalej i spadasz cały czas sukcesywnie powoli w dół.


_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 20 sie 2009, 15:33 przez Yanglegend, łącznie edytowano 2 razy
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 sie 2009, 15:24 
Cytuj  
tez sciagnalem, instalnalem i na razie sobie odpuszczam, moze troche pobiegam dla biegania. Co do sweatowania - to faq:

Q: When will the Taming/Sweating system be reintroduced?
A: There’s no ETA on the Taming system at the moment, or any other system that is not mentioned in the content list. They are not forgotten, but we haven’t yet decided on which VU it will be reintroduced.

jak rozumiem nie bedzie, bo w conten list nie ma nic na ten temat. Zostaje zbieranie jakis kamykow, owocow czy cos tam, co bedzie w 10.1. Swoja droga co to za idiotyczna polityka firmy, daja nowy engine - wiadomo, ze ludzie wejda (nowi) a jednoczesnie wylaczaja wszystkie metody "zarabiania" (jak dla mnie to zebranie kasy od systemu ;p )

Ogolnie jak poczytalem troszke o starcie w PE.. teraz EU, to nalezy najpierw wszystkie teleporty sobie znalezc - jezeli wytrzyma sie to bieganie psychicznie i bedzie luzik, to znaczy, ze moze ci sie gra nawet spodobac. Takze w planie mam bieganie, umieranie i szukanie teleportow o ile coordy beda na forum. (jak nas mobki bija to rosna skille) Pozniej powinno sie przez tydzien sweatowac tez dla rozeznania (obecnie nieaktualne), nastepnie gra wyglada tak ze z bronia x przez y dni nawala sie moba z. (hunting, solo albo w teamie). Mozna tez kopac i w sumie to wszystko co moze robic osoba ktora niewiele wplaca... a no i mozna sie zajac handlem, czyli kupowac sprzedawac krzyczec. Tak to wyglada na dzien dobry. Co do broni - dla nubow: Sollomate Opalo laser carbine 4PED + ammo + amp 101 18(tt)+75 ped (jakis upgrade do broni?) + Vivo T1 9ped (chyba jakas apteczka) taki zestaw glownie ludzie polecaja.


Posty: 35
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 20 sie 2009, 15:47 
Cytuj  
Yanglegend napisał(a):
Pytanie nie dotyczyło informacji uniwersalnych. Jak dla mnie to embe chciał wiedzieć ile potrzebuje PED'ow ,żeby chociaż spróbować pograć. Myśle ,że jest w stanie tego doświadczyć bez ampa za 50+ Ped'ow.


A jak dla mnie robisz niedźwiedzią przysługę . Ampów należy używać na każdym levelu i gdzie się tylko da z bardzo prostego powodu. Dodanie ampa zwiększa Eco, a co za tym idzie zabicie każdego moba kosztuje mniej! Koszt ampa do opallo nie jest wysoki, więc zmieścisz się i w tych 50 pedach.

Dodać jeszcze tylko należy, że nie do każdje broni da się założyć ampa, ale do większości nie ma z tym problemu.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 sie 2009, 15:58 
Cytuj  
Czyli teoretycznie bez 100ped/10$ na zakup armorka, broni, ammo i reszty aktualnie nie ma co zabierac sie za gre i nie ma tez co robic w grze, a i tak jestesmy raczej na lini pochylej i docelowo wypstrykamy sie do zera.
Obawiam sie ze w tej grze kazda postac ma osobny skrypt, ktory wylicza ci wszystko tak ladnie by z czasem wyjsc na zero, jedynym plusem jest loteria w postaci global/hof, z drugiej strony to moze byc zabawne.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 sie 2009, 16:05 
Cytuj  
za 100ped kupisz bron/ammo/apteczke - o zbroi zapomnij ;p

Swoja droga ile ludzi gra w EU? sa jakies dane? Idzie to do przodu, czy stoi w miejscu liczba grajacych, tudziez spada?

Jak skasowac swoja postac?


Ostatnio edytowano 20 sie 2009, 16:40 przez Morgul, łącznie edytowano 1 raz
****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2009, 16:38 
Cytuj  
pixie (armor) to koszt rzedu 20-25ped -> full tt oczywiscie

czyli za 100ped

opalo - 3,8ped
pixie set (w zupelnosci wystarcza na wiekszosc slabych mobkow - jak chcesz snable bic, to bierz goblina) - 20-25ped
apteczka - 9 ped (dawno nie uzywalem tej z tt, ale chyba 9 ped)
z kwota 100 ped raczej bym nie kupowal ampa do broni, chyba ze jakis Boom CCC, ale sam nie wiem :)
reszta ammo

Laczny koszt do rozpoczecia zabawy z huntem - okolo 37 ped, a za reszte kupujesz ammo

EDIT @ Morgul:
Nikt nie zna dokladnej liczby grajacych - Jedyna szansa to Entropia Tracker, ktory mowi o 25 czy 35k ludzi. Jednak on uwzglednia tylko te osoby, ktore od powstania trackera mialy globala czy hofa. Oprocz tego, jest to program, ktory OCRuje global/hof czat, wiec czasami zle odczytuje nicki, szczegolnie tych osob, ktore maja je dosyc zakrecone. Znam osoby, ktore na entropia trackerze sa 8 razy np.
Jest w cholere ludzi, ktorzy nie mieli globali, mysle, ze nawet kolo 30-50k.
MA podaje informacje o ponad 100k, ale raczej nikt temu nie wierzy

A postac mozesz skasowac, kasujac konto, a zeby konto skasowac to trzeba bodajze napisac do supportu... Tylko nie wiem jak to pozniej jest z zakladanie drugiej postaci po skasowaniu juz jednego konta...

Aha i pamietajcie, zeby zakladajac konto podawac prawdziwe dane, bo sa one potrzebne do wyplat - sporo ludzi mialo swojego czasu z tym problem, bo pozakladali konta na dane typu " qefqqefqwfqef"


Posty: 35
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 08:29 
Cytuj  
Huba napisał(a):
Yyy, czyli gra polega na tym ze sie wtapia $, bo kazdy ma nadzieje byc bogatym w e-swiecie, ale i tak gowno z tego wyjdzie?


Większość graczy pewnie od razu powie święta prawda. Ale ja się z tym nie zgodzę. Ktoś pytał do czego można porównać Entropię, ja porównałbym do pokera w wersji holdem. Niby hazard, ale czy na pewno? Niby reguły banalne, ale ile napisanych książek na ten temat to historia. Większość początkujących wtopi na starcie i będzie rozpowiadało wszem i wobec, że poker to dla hazardzistów i takich co mają kasę, żeby tracić. Otóż z Entropią jest dokładnie tak samo. Należy sobie uświadomić, że nie grasz przeciwko producentowi, czyli MA (w takim wypadku nie miałbyś najmniejszych szans), NIE - ty grasz przeciwko pozostałym graczom. Jeżeli zapytasz tych profitujących jak oni to robią usłyszysz ciszę, z bardzo prostego powodu, ktoś to do tego doszedł nie jest zainteresowany rozpowszechnianiem tych informacji i siedzi cicho. Z drugiej strony tych co ponieśli porażkę jest zdecydowanie więcej. Aby w Entropii odnieść sukces trzeba mieć zaparcie, dużo czytać (teorii w Entropii tyle co graczy), testować i mieć mnóstwo czasu. Dowód? A chociażby ja. Na pewno znajdą się tacy, co zapytają ile wpłaciłeś - otóż odpowiedź jest prosta przez pierwszy rok nie wpłaciłem ani centa a doszedłem do bank rolla, który pozwoliłby mi grać na wszystkich dostępnych stołach.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 08:39 
Cytuj  
ja tak z ciekawosci Gandalf - na landy wplacales, czy ugrales?


Posty: 31
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 21:49 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
ja tak z ciekawosci Gandalf - na landy wplacales, czy ugrales?


Wiem po sobie, że na Land nazbierać byłoby w rok ciężko chyba, że jakieś ATH by siadło. Ale ja wiem, że po kilku miesiącach czystego handlowania i kombinowania jak i na czym zarobić doszedłem od 0 do ok 13.000PED czyli 1.300USD i nie wpłaciłem złamanego centa (student wolał wydać na browarki).


_________________
Obrazek

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 10:38 
Cytuj  
tylko, ze kiedys zarabiac bylo duzo latwiej na handlu - po tych zmianach na aukcjach ciezko zarobic nie majac nic na karcie. Teraz zeby zarabiac ciekawsze sumy to na start potrzeba wiecej kasy. Potrzebny jest wiekszy obrot.


Posty: 31
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 15:53 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
tylko, ze kiedys zarabiac bylo duzo latwiej na handlu - po tych zmianach na aukcjach ciezko zarobic nie majac nic na karcie. Teraz zeby zarabiac ciekawsze sumy to na start potrzeba wiecej kasy. Potrzebny jest wiekszy obrot.


No zgodzę się, ale jestem pewien, że da się zarobić na handlu nawet zaczynając od 100PED czyli 10USD. Ja osobiście zaczynałem od handlu Sweat-em zarabiając po 50PEC do 2PED na transakcji. Później się przerzuciłem na handel skórkami, a później dopiero na minerały, na czym jest już fajna kasa. Nie mówię o handlu high-end itemami bo to jest duuuża inwestycja, ale ciągle się da.

Ja poświęciłem parę miesięcy na handlu i bawiło mnie to, co pozwoliło mi zarobić fajną sumkę, za którą bawię się już 3 lata.

Zależy jak się do tej gry podejdzie i z jakim nastawieniem. Miedzy mną Gandalfem i Vaqu nawet dochodziło do konkurencji kto więcej uhandluje w jakimś tam czasie he he he... Miło to wspominam, naprawdę...


_________________
Obrazek


Posty: 31
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 26 sie 2009, 17:35 
Cytuj  
Coldzik widziałem wczoraj w nocy, że ostro polowałeś i chyba z niezłym zwrotem bo globale leciały, że aż miło z Atroxów... Jeden po drugim... Może jednak nie jest tak źle jak pisałeś wcześniej? 8) A jaka frajda z tego co?? :P

Ahh... Bym zapomniał... Gratz Man!!! :lol:


_________________
Obrazek

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 09:07 
Cytuj  
Hehe :) Dzieki ;]
Ostatnio malo poluje, raczej crafce i nie moge powiedziec, ze po nowym Vu jest u mnie zle 6k, 5k, 3x 1-1.5k i troche mniejszych :)


Posty: 31
Dołączył(a): 18.08.2009
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 16:28 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
Hehe :) Dzieki ;]
Ostatnio malo poluje, raczej crafce i nie moge powiedziec, ze po nowym Vu jest u mnie zle 6k, 5k, 3x 1-1.5k i troche mniejszych :)


O lol... No to nieżle. Tłumacząc Entropiański język na polski, żeby wszyscy zrozumieli to 6.000 + 5.000 + ok 4.000 to daje ok 15.000 PED czyli 1.500 USD :o No a Ty narzekałeś, że ta gra tylko grabi z pieniędzy :lol:

No gratulacje gościu, gratulacje. Ja ostatnio z kolei niestety coś oscyluję wokół zera i nic większego w moje łapki nie chce wpaść.
No ale teraz Second Golden Age się już zaczął więc może jakiś zajebisty przedmiocik mi wpadnie i zrekompensuje ostatnie cienkie rundy.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 17:27 
Cytuj  
yhym ja nie licze na nic w SGA, bo tak chojne ma dla mnie nigdy nie bylo ;]

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 20:03 
Cytuj  
Da się tą kasę później wypłacić :D ?


_________________
Obrazek

**

Posty: 313
Dołączył(a): 17.05.2009
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 20:58 
Cytuj  
ta gra to to samo co Project Entropia?

egroM - jeżeli Cię interesuje udawanie że gra bawi, bo się wyciąga kilka centów za godzinę wpatrywania się w monitor to próbuj ;)

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 22:16 
Cytuj  
Pytam z ciekawości :D Nie zamierzam grać.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.