mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5881 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 295  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 11:14 
Cytuj  
Hmm filmiki z tego Caspian-a pokazują ,że mapa jest rzeczywiście sporo lepsza niż metro.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 11:20 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Oby na 5850 po OC w High było te 40 FPS :E....

powinno byc, chyba, ze procesor ci bottleneckuje. ja gram teraz na medium i mam 50+, wiekszosc czasu 60-90. gralem wczesniej na wyzszych detalach, ale jest problem z stutteringiem po pewnym czasie gry (czasami po 5 minutach jezeli 'przejdziesz' cala mape)
sam sie zreszta pewnie przekonasz :wink:

Cytuj:
ze w becie sa wylaczone Ultra settingi

ta, tez to wszedzie slysze. ciekawe czy prawda. poza tym destrukcja otoczenia jest wylaczona, bo powoduje przenikanie przez mape - czy cos w ten desen. ;p (to juz oficjalnie afaik)

btw. jak ktos planuje wymiane karty, to niech celuje w wiecej niz 1gb vram bo wyglada na to, ze to jest przyczyna stutteringu na wyzszych detalach :S
jeszcze troche i wrocimy do czasow, kiedy jakosc karty okreslalo sie po ilosci pamieci 8)


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 11:57 
Cytuj  
Ej 1GB ramu na karacie to juz od dawna powinien być standard. szczególnie jak chcesz grac w 1080p i 4xFSAA (no ten ostatni to akurat nie problem bo w BF3 i tak nie bedzie działać ;p).
W tym przypadku to lepiej celować w 1.5-2gb.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 12:01 
Cytuj  
Nie nie, moje i5 spokojnie styka do nawet mocnej grafy :). 5850 to minium moim zdaniem, żeby w high pograć z AA chociaż i mieć te 40+ fps w zadymie. 6950 spoko ale za taką kasę wolałbym używane 5870 np. Chyba, że koniecznie nówka. Na ten moment poluje na allegro - może uda się coś do 550zł wychaczyć bo jest kilka fajnych ofert. 5850 po OC to taki ciut mocniejszy GTX 470 a na tym można spokojnie pograć:).

Jak dla mnie to high mid sprzet styka, tylko kwestia optymalizacji. Stery już dostaliśmy, pewnie będą jeszcze jakieś poprawki. Potem pozostaje czekać na optymalizację od DICE.

Ja mam o tyle dobrze, ze gram w 1440x900 więc nie potrzebuje w uj wypaśnej grafy. Jak po nowym roku wymieine monitor, to max na 21 cali i nie więcej, bo niestety do grania w 1920x1080 trzeba już grafy pokroju 6970 podejrzewam. Trzeba liczyc na optymalizację.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 12:07 
Cytuj  
No ja mam na i7, 12GB ramu, 570GTX, gram w 1920x1200, wszystko na ultra i klepie w granicach 50 fpsów, aczkolwiek potrafi spaść nawet do 30.
Vertical Sync dość mocno pomaga w trzymaniu płynności obrazu, co ciekawe powinno być raczej odwrotnie. Tak czy inaczej, beta jest kompletnie rozjebana jeżeli chodzi o engine, chodzi dziwnie, ma pełno bugów.

Więc moim zdaniem z wymianami osprzętu wstrzymajcie się do retaila jak ktoś nie ma gotówki z LOTTO.

Na Caspianie nie grałem, w 1-szej fazie w Metro jest tak jak mówię ~średnio 50 fpsów, natomiast dalej, w samym metrze jest imba, nie spada ponieżej 60. Dalej w walce w mieście znowu to samo co w 1-szej fazie. Dużo detali w centrum jest, te szyldy reklamowe, papierki latające, cienie z drzew. Mam nadzieje, że będzie to trochę bardziej zoptymalizowane, bo do full hd trzeba będzie naprawdę kosmicznego kompa żeby grać w to w idealnych warunkach.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 12:19 
Cytuj  
Nom,na dodatek jak włącza wszystkie opcje graficzne na ultra to dopiero bedzie trzeba miec kox machine

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 12:30 
Cytuj  
Szkoda, że 8 wątków nie wykorzystuje, pewnie doczekamy się tego w portach z "nex-genowych" konsol.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 12:59 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Może masz coś z łączem i lagi, bo ja nie miałem takich anomalii ani razu. :D


Tja latency mam si ale moja kablówa coś tam pogrzebała, dobrze że nie preorderowałem.

@Sob ja mam I5 i 8 gb ramu + 570gt i na ultra mam 50-60 fps poza metrem.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 13:02 
Cytuj  
Atherius napisał(a):
Szkoda, że 8 wątków nie wykorzystuje, pewnie doczekamy się tego w portach z "nex-genowych" konsol.

A skad wiesz ? ;p

Cytuj:
Jak po nowym roku wymieine monitor, to max na 21 cali i nie więcej, bo niestety do grania w 1920x1080 trzeba już grafy pokroju 6970 podejrzewam. Trzeba liczyc na optymalizację.

Nie przesadzaj. Tzn. nie musisz grać w natywnej rodzielczości. IMO skalowanie obrazu nie jest takie straszne. Zawsze, można tez je wyłaczyć i mieć czarne pasy.

Najlepiej zobacz samemu jak bardzo ci skalowanie by ewentualnie moglo przeszkadzać. Tylko pamietaj, zeby kupic monitor z jak najmniejszym pixelem.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 13:04 
Cytuj  
Co ci po 8 wątkach :)?? Na ten moment 4 wątki mocno stykają wiec nie wiem po co Ci te 8?? Prawda jest taka, że w BC2 2 rdzenie/watki to bylo nie tyle za mało, co po prostu procki były stare w uj i technologia nie wyrabiała. Spojrz na takie i3-2100 - Sandy Bridge dla ubogich a bije phenoma 955 w takiej mafi np. O wyzszych modelach nie wspominając Sandy Bridge nie wspominając. Nowe Bulldozery od AMD w grach znacznie mniej wydaje od i7 Intela więc żadna rewelacja (niestety....). Problemem tej gry jest jej optymalizacja a nie kiepski sprzęt.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 13:08 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Co ci po 8 wątkach :)?? Na ten moment 4 wątki mocno stykają wiec nie wiem po co Ci te 8?? Prawda jest taka, że w BC2 2 rdzenie/watki to bylo nie tyle za mało, co po prostu procki były stare w uj i technologia nie wyrabiała. Spojrz na takie i3-2100 - Sandy Bridge dla ubogich a bije phenoma 955 w takiej mafi np. O wyzszych modelach nie wspominając Sandy Bridge nie wspominając. Nowe Bulldozery od AMD w grach znacznie mniej wydaje od i7 Intela więc żadna rewelacja (niestety....). Problemem tej gry jest jej optymalizacja a nie kiepski sprzęt.

8 Watków ? No wiec w BF3:
a) oświetlenie jest liczone w wiekszości na procesorze (chyba nie musze tłumaczyć jak pięknie się to powinno skalować wraz ze wzrostem ilosci procesorów ?)
b) wszystkie efekty cząsteczkowe są liczone na procesorze
c) animacje są liczone na procesorze
d) fizyka jest liczona na procesorze.

Wiecej nie pamietam. Jak to kogoś ciekawi może poczytać prezentacje z GDC na temat Frostbite i Geomerics.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 13:23 
Cytuj  
Ale na tą chwilę 4 rdzenie spokojnie wyrabiaja :E?? Nigdzie w necie nie trafiłem na informację, jakoby mocne 4 jaja nie stykały do BF 3. A jak życie pokazalo, zegar też się liczy i takiej i5-2500k wykręcone do 4,5 Ghz z palcem w dupie powinno dać rade( z tego co wiem - daje spokojnie). Czy 2x więcej wątków przełożyłoby się na większą wydajność?? O to wypadało zapytać by DICE. Poza tym, wszelkie pokazy etc chyba na i7 się odbywały bo chyba mocniejszego procka sensu tam wkładac nie było :E?? Nikt raczej do tej pory nie sprawdzał, jak to było by z 8 wątkami bo żadna gra z więcej niz 4 nie korzysta i znowu mówie - nie wiadomo, czy była by taka potrzeba.

Zawsze możesz kupić i7-990X Extreme Edition i testować:P

Może masz rację a może nie, brak jest testów w tej materii jeśli chodzi o granie niestety :/.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 13:29 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
@Sob ja mam I5 i 8 gb ramu + 570gt i na ultra mam 50-60 fps poza metrem.


1920x1200?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 13:47 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Ale na tą chwilę 4 rdzenie spokojnie wyrabiaja :E?? Nigdzie w necie nie trafiłem na informację, jakoby mocne 4 jaja nie stykały do BF 3. A jak życie pokazalo, zegar też się liczy i takiej i5-2500k wykręcone do 4,5 Ghz z palcem w dupie powinno dać rade( z tego co wiem - daje spokojnie). Czy 2x więcej wątków przełożyłoby się na większą wydajność?? O to wypadało zapytać by DICE. Poza tym, wszelkie pokazy etc chyba na i7 się odbywały bo chyba mocniejszego procka sensu tam wkładac nie było :E?? Nikt raczej do tej pory nie sprawdzał, jak to było by z 8 wątkami bo żadna gra z więcej niz 4 nie korzysta i znowu mówie - nie wiadomo, czy była by taka potrzeba.

Zawsze możesz kupić i7-990X Extreme Edition i testować:P

Może masz rację a może nie, brak jest testów w tej materii jeśli chodzi o granie niestety :/.

Nigdzie nie napisałem, że nie wystarczaja. Co napisałem, to to, że przy 8 rdzeniach powinno się dużo lepiej skalować, szczególnie jak na mapie zrobi się gęsto od wybuchów, latarek itd ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 14:07 
Cytuj  
Tak, ale grania na nienatywnej rozdzielczości to fail, bo obraz jest tragiczny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 14:07 
Cytuj  
No właśnie, ale dalej ciągnie się za tym wszystkim piętno konsol, bo trzeba by przecież przemodelować silnik ,żeby więcej wątków wciągało.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 14:24 
Cytuj  
w sumie jak dzis rano pogralem, to bylo jakos fajniej. Jak rozpoznac czy jakies updaty wychodza? bo nic nie sciaga itp.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1741
Dołączył(a): 13.09.2006
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 16:16 
Cytuj  
ten robocik enga jest smieszny, ludzie nigdy do niego w ogole nie strzelaja lol. mozna tylko jezdzic i w kolko plantowac bo nikt go nie rozwala :D pewnie jeszcze nie wiedza co to jest ;p

poza tym chyba cos poprawili z tym stutteringiem. testuje znowu wyzsze detale i smiga na 60klatkach we wszystkich miejscach, tylko koniecznie efekty na low: jakosciowo dym wyglada podobnie a jest go mniej i nie zamula tak kompa, poza tym lepiej widac jak nie jest cala mapa zasrana w tym. afx16 obowiazkowo no i bez aa bo jednak grafika wtedy nie wyrabia. najdziwniejsze, ze jak wczesniej gralem w med detalach z 2xaa i przy spadkach do 50fps czulem jakby bylo ich 30-40 :S

http://www.tweetdeck.com/twitter/zh1nt0/~bVAeO
hmm. jakos nie chce mi sie w to wierzyc, ale fajnie byloby sie jeszcze mega pozytywnie zaskoczyc przy retailu ;p

podobno sa serwery z os:m na 128 osob :d a limit niby 256 przyklad - http://www.overclock.net/attachments/pc ... apture.png


_________________
http://steamcommunity.com/id/crunozaur


Ostatnio edytowano 1 paź 2011, 16:51 przez gufnowapnjasz, łącznie edytowano 1 raz
*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 16:49 
Cytuj  
Sobtainer napisał(a):
1920x1200?


Tak 24"


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 paź 2011, 16:52 
Cytuj  
Cytuj:
Server software was leaked.

There are now some TDM servers, as well as some basic mods like unlimited ammo and 128-player servers.


Z pewnego forum

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5881 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 295  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.