mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 109  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 lut 2012, 21:51 
Cytuj  
Nawet gdyby co z tego?

Ja po prostu nie gram w tyle tytułów ,tzn. jak już w coś gram dłużej to zazwyczaj tygodnie / miesiące ,żeby mi się opłacało kupować więcej niż jedną platformę.

PS3 i Xbox 360 ile są na rynku już? 7 lat?

DS to jedyna gra która mnie zainteresowała ,a której nie ma na PC. To dwie gry (jedna jakbym miał X-pudło) na 7 lat.

Zresztą exclusiwów coraz mniej. Na nowe konsolę pewnie na początku będzie kilka bo Sony i MS za to zapłacą ,ale szybko znowu będzie cross-platfrom na wszysko.

Te tytuły co podałeś to mnie nie interesują.


Zresztą mało ważne dla mnie. Rynek PC się dobrze trzyma i to jest dla mnie ważne, a zreszta nie gram na PC dlatego ,że króluje pod względem grafy.

Po prostu w mało gram gier w które się przy pomocy pada gra wygodnie - to raz.

Dwa - nie mam po prostu żadnego powodu ,żeby w konsolę inwestować. Nie widzę sensu najmniejszego.

Fajnie Mendol ,że ci się podoba i cieszę się, ale przewidywania o rychłym końcu PC i dominacji konsol to już były za czasów PS1 ile 15 lat temu?

Ile można? Jest miejsce na rynku dla wszystkich platform imo.


Ostatnio edytowano 13 lut 2012, 21:56 przez sula, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lut 2012, 21:55 
Cytuj  
jak coraz mniej?
jak dla mnie coraz wiecej tylko i tak nie mam czasu zeby we wszystko grac :)
gry, ktore wychodza na pc, wychodza na konsole.
gry, ktore wychodza na konsole rzadko wychodza na pc.
nie upieraj sie :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 13 lut 2012, 21:58 
Cytuj  
ja gram w sumie w takie gry, ktorych nie ma na konsolach.

roball przenies temat, wyodrebnij. ;p

Pogralbym se w sskyrima z jakimis dobrymi modami juz...


_________________
.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 lut 2012, 22:03 
Cytuj  
Coraz mniej exclusive NA JEDNĄ PLATFORMĘ.

Kiedyś konkretne konsolę miały swoje gry. np. Sega swoje, PS swoje , PC swoje.

Teraz takich tytułów jest mniejszość. Najczęsciej gry są albo na obie konsolę albo na PC + jedna z konsol albo na obie konsole i PC.

To ,że dalej takich gier sporo znajdziesz nie zmienia faktu ,że sytuacja obecna vs. sytuacja sprzed Xbox 360 i PS3 jest inna.


=======

Zresztą to wzystko mało ważne - ja tylko się odnosiłem do tego na czym są dane vgchartz budowane. To jest powszechnie znany fakt.
Steam i podobne strony nie podają danych sprzedaży.

Nową generację konsol też to pewnie czeka jak będzie cyfrowa dystrybucja na nie pełną gębą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lut 2012, 22:16 
Cytuj  
no tylko, ze na razie jesli chodzi o cyfrowa dystrybucje, to np. ps3 jak dla mnie wygrywa.
ceny sa zdecydowanie bardziej atrakcyjne niz w przypadku steam'a czy origin, ktorzy kradna na potege.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 13 lut 2012, 22:26 
Cytuj  
Ja wiem czy PC nie ma exclusivow? Wiekszosc MMO to PC exclusivy, do tego strategie i calkiem spory kawalek RPG.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 13 lut 2012, 22:27 
Cytuj  
mmo zgadza sie.
rtsy tez.
rpg? juz nie bardzo.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 lut 2012, 22:39 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
no tylko, ze na razie jesli chodzi o cyfrowa dystrybucje, to np. ps3 jak dla mnie wygrywa.
ceny sa zdecydowanie bardziej atrakcyjne niz w przypadku steam'a czy origin, ktorzy kradna na potege.

Też nie kupuję na Origin i Steam i nie planuję, tzn. przynajmniej nowych gier , bo one kosztują jak na zachodzie po 50e / 60 usd.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2012, 10:19 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
coraz mniej to chyba na pc :)
bo na konsole ciagle cos trafia - mma, ufc, uncharted, mortal kombat.
i te tytuly naprawde ladnie sie sprzedaja.


Tyle że nie każdy lubi/trawi te tytuły, mi np z tych co wymieniłeś nie podoba/podobało się nic, bijatyki na konsole skończyły się dla mnie na tekken2/3, uncharted próbowałem grać nie podobało mi się kompletnie, nawet seria FF to już nie to co kiedyś, jedyny tytuł to DS nad którym myślą cały czas nad wydaniem na PC.

Ja wiem mendol że kochasz konsole ale nie przesadzaj "w druga stronę" PCty mają się dobrze i na pewno jeszcze dłuuuuuuuuuuuuuuugo będą się miały, wątpię aby nasze pokolenie dożyło "wytępienia" PC z rynku gier.

Nawet to że na konsoli możesz podłączyć pada i usiąść wygodnie przed TV już nie jest argumentem na rzecz konsol bo na PC możesz zrobić identycznie to samo.

No i jeszcze jedna rzecz, producenci gier na konsole muszą zacząć najpierw traktować wszystkie kraje równo to może wtedy zdobędą większy rynek.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 lut 2012, 10:51 
Cytuj  
a gdzie napisalem, ze kocham konsole?
pisze tak jak ja to widze, na podstawie wlasnych doswiadczen jak i paru znajomych.
jak pisalem wczesniej, pc ma sie dobrze i bedzie mial dopoki beda ludzie, ktorzy mysla w taki sposob jak ty.
co nie zmienia faktu, ze o ile pare lat temu pc mialy zdecydowana przewage, tak teraz maleje ona z tygodnia na tydzien.
bo coraz wiecej ludzi woli kupic konsole i laptopa, nic kawal pudla, ktore brzydko wyglada, wymaga okresowego wkladania kasy i zajmuje duzo miejsca :)

no seria ff to nie to co kiedys.
tak samo jak mmo czy rpg to nie to samo co kiedys :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2012, 11:03 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
Mendol napisał(a):
coraz mniej to chyba na pc :)
bo na konsole ciagle cos trafia - mma, ufc, uncharted, mortal kombat.
i te tytuly naprawde ladnie sie sprzedaja.


Tyle że nie każdy lubi/trawi te tytuły, mi np z tych co wymieniłeś nie podoba/podobało się nic, bijatyki na konsole skończyły się dla mnie na tekken2/3, uncharted próbowałem grać nie podobało mi się kompletnie, nawet seria FF to już nie to co kiedyś, jedyny tytuł to DS nad którym myślą cały czas nad wydaniem na PC.

Ja wiem mendol że kochasz konsole ale nie przesadzaj "w druga stronę" PCty mają się dobrze i na pewno jeszcze dłuuuuuuuuuuuuuuugo będą się miały, wątpię aby nasze pokolenie dożyło "wytępienia" PC z rynku gier.

Nawet to że na konsoli możesz podłączyć pada i usiąść wygodnie przed TV już nie jest argumentem na rzecz konsol bo na PC możesz zrobić identycznie to samo.

No i jeszcze jedna rzecz, producenci gier na konsole muszą zacząć najpierw traktować wszystkie kraje równo to może wtedy zdobędą większy rynek.


A to podobno ja za stary jestem ;o

Tak czy inaczej PCty maja i będą sie mieć dobrze. Z prostego powodu. Niski entry level dla nowych developerow. Nie musisz placic haraczy, kupowac licencji i innych rzeczy ktore sa scisle powiazane z dana konsolą..


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 lut 2012, 11:10 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
a gdzie napisalem, ze kocham konsole?
pisze tak jak ja to widze, na podstawie wlasnych doswiadczen jak i paru znajomych.

To bardziej ma związek z tym ,że konsole były bardzo niszowym rynkiem u nas w kraju i teraz idzie ku "normalności". Tzn. w kierunku takich np. Niemiec czy ogólnie zachodniej europy gdzie i konsole i PC się dosyć mocno trzymają.

Prawdziwa dominacja konsol to jest w Japonii i trochę mniej w USA. EU jest dość 'pomieszane' ,a reszta świata (z wyjątkami) to rynek na którym PC są "silniejsze".

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 14 lut 2012, 11:22 
Cytuj  
We włoszech jest konkretna dominacja konsol, w sklepach, jeśli jest coś na PC, to same programy, w niektórych tylko gry, a tak to konsole wszędzie.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 14 lut 2012, 12:25 
Cytuj  
Generalizowałem. EU to nie jest monolit.

Zresztą dystrybucja się przenosi do sieci.

U nas tego nie ma ,bo w sklepach gry są tańsze niż na Steam i podobnych.


Konsole za kilka lat też się będą zwijały do sieci. Już Sony i MS się o to postarają.

Tzn. sklepy z boxami jeszcze długo będą i na konsole i na PC będzie ich mniej i / lub będą mniejsze - zresztą już są w porównaniu do tego co było kilka-kilkanaście lat temu - bo spora część sprzedaży do sieci się przeniesie i nie będzie sensu finansowego tak dużych "regałów" z grami utrzymywać.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2012, 14:29 
Cytuj  
iniside napisał(a):
A to podobno ja za stary jestem ;o


Ty nie jesteś stary tylko zdziadziały :)

Ja zaczynałem na ZX Spectrum więc wiesz ;)

@Mendol no własnie do tego twojego " z tygodnia na tydzień" piję że przesadzasz , to tak jakby za pare tygodni miał przestać istnieć rynek gier na PC :)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2012, 14:30 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
iniside napisał(a):
A to podobno ja za stary jestem ;o


Ty nie jesteś stary tylko zdziadziały :)

Ja zaczynałem na ZX Spectrum więc wiesz ;)

@Mendol no własnie do tego twojego " z tygodnia na tydzień" piję że przesadzasz , to tak jakby za pare tygodni miał przestać istnieć rynek gier na PC :)

A ja od commodore64!


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2012, 14:31 
Cytuj  
Oj to młody sisiak jesteś :P


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 lut 2012, 14:34 
Cytuj  
no bo taka prawda, ze dla casuali i 'nowych' graczy konsole sa bardziej przyjazne i 'szybsze' w obsludze.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 14 lut 2012, 15:20 
Cytuj  
ceny telewizorow sa na tyle niskie ze wydatek konsola i odbiornik juz nie jest tak przerazajacy w odniesieniu ile trzeba wydac na PC


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 14 lut 2012, 15:39 
Cytuj  
Konsole może i są przyjazne ale rynek EU w porównaniu do rynku konsol w JP lub USA już nie ( gry )

Do tego w chwili obecnej na konsolach masz już "przechodzoną" grafikę w porównaniu do PC no i jak pisałem wielu ludzi nie znajduje na nie dla siebie tytułów ew 1-2, a nowych konsol szybko nie wypuszczą bo i po co skoro jak sami piszecie rynek im się rozrasta.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 109  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.