mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sie 2007, 18:28 
Cytuj  
ee
wychowalem sie na sci fi literaturze. zreszta do tej pory lubie do poduszki poczytac honor albo dysfunkcje rzeczywistosci.. klimat to ma dune, ss2, deus ex. sorry ale tb to kolorowy wow z klikiem ktory doprowadza mnie do szalu bo moja myszka glosne strasznie ma klawisze :-) mozna wymyslac co sie chce, widac to szczegolnie po broni - pistol, rifle, shotgun.
super :-)
anyway jak zwykle o gustach sie nie dyskutuje i bardzo ciesze sie ze komus sie ta gra podoba i nie pisalem o wlasnych wrazeniach po to zeby krytykowac kogokolwiek. skrytykowalem gre oceniajac pod wzgledem przydatnosci dla mnie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1753
Dołączył(a): 13.04.2006
Offline
PostNapisane: 19 sie 2007, 18:29 
Cytuj  
A co to ''s-f''? Wymeniasz to w kazdym 2 zdaniu a ja kompletnie nie wiem o czym ty mowisz. Moglbys mi to wytlumaczyc? Bardzo prosze

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2007, 18:34 
Cytuj  
zax idz spamuj tematy Lineage2 i udowadnij im ze WoW jest lepszy :)

Napisze inaczej, Tabula rasa jest bardzo dobra gra, jakby nie patrzec to NCSoft sie tym zajmuje i jest spora szansa ze wyjdzie z tego jako taka gra.
Jednak wez pod uwage ze ta gra nie wnosi nic nowego, drobne nowinki nie majace wplywu na ogolne wrazenie, dlatego pisze ze niewazne jest czy gra ma klimaty sc-fi czy fantasy, chodzi o to jak ludzie do tego podchodza i obojetne jak gra bedzie wygladac, jesli nie bedzie czegos nowatorskiego co sie przyjmie to kazda nastepna gra bedzie klonem wczesniejszych.
Oczywiscie to tez jest malo interesujace bo jak mnie gra wciagnie to bede gral, jednak w wiekszosci ludzie nie czekaj na kolejna gre gdzie zamiast orkow beda siekac mechy czy aliensow, dlatego ta dyskusja po czesci jest o tym ze TR jest dobra jedynie dla tych co wejda w te "klimaty".


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2007, 18:36 
Cytuj  
http://en.wikipedia.org/wiki/Science_fiction

Dla zainteresowanych ;)

Nie wiem czy zauważyliście ale każda gra jaka teraz ma wyjść/jest w becie jest opisywana jako klon WoW , zastanawiam się dlaczego WoW nie jest opisywany jako klon EQ .


_________________
Shadhun napisał(a):
zawsze można chwalic sie na forum że ma sie żone biseksualistke i mieć kretyński napis w sigu.

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2007, 18:44 
Cytuj  
koci napisał(a):
A co to ''s-f''? Wymeniasz to w kazdym 2 zdaniu a ja kompletnie nie wiem o czym ty mowisz. Moglbys mi to wytlumaczyc? Bardzo prosze


http://pl.wikipedia.org/wiki/Fantastyka_naukowa

Nie wiem, czy chciałeś być dowcipny, zabłysnąć niesamowitą znajomością tematu, czy po prostu mi dojebać. Jeśli tak to sry, ale tym razem znów to ty się ośmieszyłeś. :(

Mendol napisał(a):
wychowalem sie na sci fi literaturze. zreszta do tej pory lubie do poduszki poczytac honor albo dysfunkcje rzeczywistosci.. klimat to ma dune, ss2, deus ex. sorry ale tb to kolorowy wow z klikiem ktory doprowadza mnie do szalu

Nie do końca się z tym zgadzam, bo dla mnie TR to pierwszy po EVE, s-f mmo, który może być dobry.

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2007, 19:04 
Cytuj  
embe napisał(a):
zax idz spamuj tematy Lineage2 i udowadnij im ze WoW jest lepszy


Imo to całkiem co innego, porównywanie dwóch gier z tego samego gatunku, a porównywanie dwóch gatunków. Udowadnianie wyższości fantasy nad s-f do niczego nie prowadzi. To tak jakby przekonywać kogoś o wyższości horrorów nad komediami, pomarańczy nad jabłkami etc.
Co do WOWa, to ciągle twierdze, że bije on L2 na łeb, na szyje pod każdym praktycznie względem. Nie ma w L2 niczego, co nie było by lepiej zrobione w WOWie. :)

embe napisał(a):
Jednak wez pod uwage ze ta gra nie wnosi nic nowego
Wnosi, klimat s-f, co w obecnej sytuacji na scenie MMO jest na wagę złota. Poza tym takiej drobnostki jak sterowanie z pseudo celowaniem też nigdzie *ostatnio* nie widziałem. Dużo pomylę się pisząc, że jest to jeden z najbardziej skillowych mmo obecnie (nie licząc ofc zabytków sprzed pięciu i więcej lat)?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 sie 2007, 19:31 
Cytuj  
no wlasnie i tu dochodzimy do sedna sprawy zax. dla ciebie ma klimat dla mnie nie :-)
ot wsio

**

Posty: 290
Dołączył(a): 23.05.2005
Offline
PostNapisane: 19 sie 2007, 23:45 
Cytuj  
Grałem w TR 5 godzin, więc nie mam prawa wyciągać poważnych wniosków, ale podobało mi się to, że można było odnieść wrażenie nieustannej wojny. Bezustanne spawny obcych to ciekawy zabieg, naprawdę fajnie buduje klimacik.
Ale oprócz tego klimat TR sux. Trailer fajny, ale sama gra jest strasznie sztampowa. Takie gierkowe "Starship Troopers". Tyle że ta książka i film miały swój urok. A tu ani trochę nie podoba mi się klimat. Nieodżałowany background AO stworzony przez mistrza Ragnara Tornquista w porównaniu do tego z TR, to jak świat Warhammera do świata Harry'ego Pottera.


_________________
AO: 220/27/67 clan agent @ RK2 pic - Nieaktywny

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2018
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 18:50 
Cytuj  
Ludziom w lbach sie poprzewracalo. Oczekuja czegos super hiper nowego co powali wszystkich na kolana. A niczego takiego niestety nie da sie juz wymyslec, bo wszystko bylo. Mozna teraz żąglowac konwencjami, mechanika, rozumieniem progresu. I tyle. Przeciez nie kazdemu dana gra musi odpowiadac, tak jak nie kazdemu odpowiadaja nie kazde single player giery.
Nomen omen z singlami tez jest dokladnie to samo. Mozna żąglowac, tworzyc nowe swiaty, nowe przygody. Wazne jest imo zeby komus sie podobalo to co tworza devsi. Nie musi kazdemu, wystarczy ze czesci. Mi TR sie podoba na podobniej zasadzie co LOTRO - pogram, zobacze wszystko, uznam ze gre skonczylem i odloze na polke, jak bedzie mi sie chcialo grac dalej - bede gral dalej. Jesli nie - nie. Nie ma co sie przekonywac o tym czym ta gra jest a czym nie jest. Po prostu haj ktos chce to niech zagra, jak nie to nie.

juz.

***

Posty: 935
Dołączył(a): 26.04.2007
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 18:53 
Cytuj  
krzyk napisał(a):
Ludziom w lbach sie poprzewracalo. Oczekuja czegos super hiper nowego co powali wszystkich na kolana. A niczego takiego niestety nie da sie juz wymyslec, bo wszystko bylo.


ale to nie wina ludzi tylko developerow i ogolny zastoj w branzy mmorpg..... nie potrafia wymyslec rownie wciagajacej gry dla milionow jak WoW.... staraja sie, staraja.... ale na razie nikomu nie wychodzi. Mam nadzieje, ze w przyszlym roku cos rewolucyjnego sie pojawi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 21:40 
Cytuj  
krzyk napisał(a):
Ludziom w lbach sie poprzewracalo. Oczekuja czegos super hiper nowego co powali wszystkich na kolana. A niczego takiego niestety nie da sie juz wymyslec, bo wszystko bylo. Mozna teraz żąglowac konwencjami, mechanika, rozumieniem progresu. I tyle. Przeciez nie kazdemu dana gra musi odpowiadac, tak jak nie kazdemu odpowiadaja nie kazde single player giery.
Nomen omen z singlami tez jest dokladnie to samo. Mozna żąglowac, tworzyc nowe swiaty, nowe przygody. Wazne jest imo zeby komus sie podobalo to co tworza devsi. Nie musi kazdemu, wystarczy ze czesci. Mi TR sie podoba na podobniej zasadzie co LOTRO - pogram, zobacze wszystko, uznam ze gre skonczylem i odloze na polke, jak bedzie mi sie chcialo grac dalej - bede gral dalej. Jesli nie - nie. Nie ma co sie przekonywac o tym czym ta gra jest a czym nie jest. Po prostu haj ktos chce to niech zagra, jak nie to nie.

juz.

Przeciez ten topik dokladnie odpowiada temu co napisales. Jednym sie podoba innym nie. Nikomu sie nigdzie nic nie poprzewracalo,zwyczajnie wyrazaja swoja opinie. Nawet jesli wszystko juz bylo, z czym sie nie zgadzam, nie oznacza to, ze to co jest teraz to wszystko co moze byc, he?


_________________
Χ Ξ Σ

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 sie 2007, 21:47 
Cytuj  
imo nawet ludzka fantazja jest ograniczona. nie wspominajac o sprzecie.
wszystko to juz gdzies bylo, dla mnie to troche jak klocki lego.
w zaleznosci od tego kto uklada wychodzi albo zamek z rycerzami, albo piraci albo statki kosmiczne, tyle ze poszczegolne klocki sa ciagle te same.
dopoki ktos nie zrobi ai dostosowujacego sie do kazdego gracza z osobna ciagle bedziemy przerabiac te same schematy. i nawet fable2 z paroma nowymi pomyslami nie bedzie jakims strasznym przelomem (chociaz mam nadzieje ze sie myle - pies rules).
tak jak wow tak i tabula rasa jest dla czesci z nas "zajebistym" tytulem.
mamy dopracowany swiat sf z fabula, mamy wartka i pelna napiecia akcje non stop. itd itd. ot pograc, zapomniec.
mimo wszystko naprawde powoli sklaniam sie ku opinii ze teraz gra ktora ma sens to taka ktora w end game contencie skupia sie na pvp. w jakiejkolwiek formie. najwiekszym wyzwaniem dla mnie zawsze bedzie pokonanie innego gracza a nie hordy goblinow, obcych czy sklonowanych owiec.

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2007, 07:52 
Cytuj  
IMO jakakolwiek gra by nie wyszła zawsze się znajdzie ktoś kto powie "ale to już było w XXX" , pomysłów na MMO czy singielki było by od diabła i troszkę wystarczy poczytać książki , dla mnie w MMO liczy się nowy świat do zwiedzania , poznanie jego historii oczywiście fun , w end game tez chciałbym mieć wolność wyboru i móc nadal rozwijać swojego toona , jak narazie SWG pre , AO to było to , poczekam i zobaczę co przyniesie przyszłość .

Co do TR zapewne pogram jako przerywnik w czekaniu na "coś" po graniu ~3 lat w WoW mam już serdecznie dość.


_________________
Shadhun napisał(a):
zawsze można chwalic sie na forum że ma sie żone biseksualistke i mieć kretyński napis w sigu.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 sie 2007, 20:39 
Cytuj  
rozumiem, ze każdy update powoduje sciąganie całego klienta od nowa, bo aktualnie przy transferze 85kB/s potrwa to jakieś 10h?
Nawet przy becie nie do przyjęcia imho..

***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 25.03.2007
Offline
PostNapisane: 21 sie 2007, 20:45 
Cytuj  
Wreszcie mają poprawić w tym patchu niebo :).
PS. 1945.9MB..... Mówiłeś Lilith, że gra już jest gotowa? ;P

***
Avatar użytkownika

Posty: 720
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2007, 21:56 
Cytuj  
U mnie leci nieco ponad 50 kb/s i potrwa to jakies ... hmmm 796:11 remain ?! LooooooooL

Chyba ktos na glowe upadl ... i TO MOCNO !! Masakra ...

Powoli skreslam TR z listy "ciekawych" MMO ... kur**


_________________
Obrazek

Obrazek

**

Posty: 339
Dołączył(a): 22.10.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2007, 08:11 
Cytuj  
No jesli chcesz skreslic potencjalnie ciekawy produkt bo ci sie dlugo patch sciaga to gratuluje podejscia :).
BTW Znacie jakis myk aby przeniesc postac z konta z kluczyka z FIleplanet, na "normalne" CB ktore dostalem pozniej ?

***
Avatar użytkownika

Posty: 720
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2007, 08:26 
Cytuj  
Na to sklada sie wiele czynnikow > ten jest tylko jednym z nich :P


_________________
Obrazek

Obrazek

****

Posty: 1199
Dołączył(a): 27.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2007, 20:23 
Cytuj  
Komuś udało się ściągnąć patch? ja próbuję od wczoraj i już 6x zaliczyłem error na NClauncherze podczas ściągania...


_________________
Shadhun napisał(a):
zawsze można chwalic sie na forum że ma sie żone biseksualistke i mieć kretyński napis w sigu.

***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 25.03.2007
Offline
PostNapisane: 22 sie 2007, 20:29 
Cytuj  
Shadowclaw napisał(a):
Komuś udało się ściągnąć patch? ja próbuję od wczoraj i już 6x zaliczyłem error na NClauncherze podczas ściągania...

Od 3 w nocy do 17 udało mi się ściągnąć -_- (w tym ok. 8 rano zaliczony jeden error ;P).
EDIT:
ftp://ftp.playtr.com
Stąd ściągniesz zupdateowanego klienta (co wyjdzie chyba szybciej niż te wszystkie próby zaktualizowania gry :P)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 292 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.