mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 31  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2009, 10:03 
Cytuj  
Ma ktos moze moda do Obliviona Deadly Reflex 5 ?
http://tesnexus.com/downloads/file.php?id=8273

movie: http://www.youtube.com/watch?v=2tyqdN9o8Bk

nie moge tego sciagnac bo nie dostaje aktywacyjnego maila. Jesli ktos da rade sciagnac to prosilbym o wrzucenie na jakies odsiebie albo cos. Z gory dzieki!

edit: chyba znalazlem ,ale chrzani sie z innym modem :P
http://odsiebie.com/pokaz/5297518---46e8.html

Pytanie: dobre to divinity 2 ? btw. ciekawe jakie to dragon age bedzie ;)


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2009, 11:28 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Pytanie: dobre to divinity 2 ? btw. ciekawe jakie to dragon age bedzie ;)


Divinity 2: Ego Draconis widziałam na żywo w Niemczech. Pograłam ok godziny i .. nie zachwycił mnie. Zupełnie nie potrafię zrozumieć zachwytów niemców, u których gra zniknęła w parę dni z półek (takie było zainteresowanie). Grafika ładna choć w kilku miejscach niedopracowana (szarpie lub powstają dziwne efekty "uboczne"). Gra przegadana, jak ktoś lubi dłuuugie dialogi to będzie zachwycony, mi to przeszkadzało. Walka monotonna, nie zachwyca nawet na wyższych poziomach. Podsumowałabym to tak, konsolówka przerobiona na wersję PC - prostota, nastawienie w 95% na stronę graficzną a nie na treść. Oceniając jako RPGa w skali od 1 do 10 dałabym 5 ("takie sobie").

Dragon Age wygląda bardzo ładnie, ostatni trailerek na YT w wersji HD (przedstawia jakąś walkę grupową) robi wrażenie. Czekam z niecierpliwością do 6 listopada ;)


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2009, 11:56 
Cytuj  
Ktoś grał w Supreme Commander? Dobre to?


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2009, 11:56 
Cytuj  
Highlander napisał(a):

Pytanie: dobre to divinity 2 ? btw. ciekawe jakie to dragon age bedzie ;)

Dragon Age bedzie dobre. co prawda okreslenie Dark HEROIC Fantasy budzi u mnie napady smiechu (Dark Fantasy z definicji nie moze byc Heroic), to licze na to, ze na monitorze bede mial fajna sieczke i moziwosc zarzniecia wszystkiego co nasunie sie pod Fireballa.
Martwi mnie troche, ze projektanci raczej do konca wbrew zapewnienia ni przemysleli rozwoju postaci (brak hard capa na max level -;- ).
No i szkoda ze pewnie nie da sie doprowadzic swiata do niezwolnia i zniszczenia, ale moze chociaz blisko tego -;-.

Cytuj:
Ktoś grał w Supreme Commander? Dobre to?

Lol. Zly temat raczej -;-.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2009, 12:12 
Cytuj  
Lol, my bad - pomyliło mi się z "Grać, tylko w co?".


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2009, 14:31 
Cytuj  
Risen - nowa gra od Pirahna Bytes. Dzieje się w innym świecie niż Gothic, ale uważam, że może być z tego kawał dobrego cRPG.

Nie ma już mrocznego fantasy, świat jest trochę jaśniejszy (wyspa wulkaniczna, kojarzy mi się z terenami dostępnymi w dodatku do G2 więc nie jest tak, że PB z mrocznego settingu przeszła w kolorowo-cukierkowe fantasy) a walka przypomina bardziej dwie pierwsze części.

Twórcy obiecują wielki, żyjący i ciekawy świat w którym będzie dużo questów i miejsc do zwiedzenia - zobaczymy. ;)

I to już niedługo - premiera wg wikipedii to 2 październik.

Na Youtube jest trochę filmików - polecam wpisać "Risen gameplay" i obejrzeć.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 383
Dołączył(a): 9.09.2003
Offline
PostNapisane: 19 paź 2009, 10:33 
Cytuj  
Niedawno odkryłam bardzo fajnego RPGa pod tytułem ESCHALON. Gra nawiązuje klimatem (i wyglądem) do słynnej Ultimy. Od pierwszych chwil ta gra wciągnęła mnie bez reszty. Jeśli ktoś lubi stare, dobre RPGi to też będzie zachwycony. Uprzedzam jedynie, że gra ma archaiczną oprawę graficzną (wygląda jak Ultima). Gra wydawana jest w częściach (tzw Book'ach), wyszedł już Book I, drugi jest właśnie na ukończeniu. Do ściągnięcia jest demko, które jest całkiem spore w treści, a waży niewiele bo 75mb (dostępne na pc w wersji win i linux oraz na maca). Polecam ten tytuł!

Link: http://www.basiliskgames.com/book1.html


_________________
Souvent femme varie, bien fol est qui s'y fie...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2009, 14:36 
Cytuj  
Czy polecicie jakies mody do takich gierek typu BG1&2, IWD1&2, Torment ?
glownei to by mi zalezalo na usprawniajace grafe np.
http://www.gibberlings3.net/widescreen/ rox
imo glowna bolaczka Tormenta a tu prosze, screeny:
http://www.rockpapershotgun.com/2008/05 ... andscapes/

BG1 a instalce BG2
http://www.gildiarpg.pl/art/219

Po DA sie za cos wezme, a co :)


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2009, 16:09 
Cytuj  
Dzieki za linki, na pewno skorzystam. Swoja droga Torment wyglada slicznie na tych screenach.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2009, 16:36 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
Czy polecicie jakies mody do takich gierek typu BG1&2, IWD1&2, Torment ?


Było to wałkowane już kilka razy przynajmniej. Ale niech będzie, o bg Zawsze warto pisać :)

Wszystkie mody są na jednej z tych stron

http://www.spellholdstudios.net/
http://www.gibberlings3.net/
http://www.pocketplane.net/mambo/


Do BG1&2 to "koniecznie": Baldurs Gate Trilog, Worldmap, BG1&2 tweak pack, bg2 fixpack, BG1&2 Unfinished bussines, Lvl1 NPCs

Ten zestaw pozwoli ci na odświeżenie całej oryginalnej serii w postaci wiernej oryginałowi, tzn bez żadnych dużych zmian fabularnych, overpowered items etc.



Do tego jeszcze możesz jakiś mod do lepszej AI zainstalować np Sword Coast Stradgems 1 & 2 (tylko uprzedzam, zależnie od tego jak dany mod skonfigurujesz walki mogą stać się naprawdę prawię niemożliwe do wygrania



Jak chcesz dodatkowe przygody to masz spory wybór, największe mody to chyba DSotSC, NSotSC, Check the Bodies, Secret of Bonehill, Shadow over Soubar. I do tego Big Picture żeby to raem jakoś połączyć sensownie. Tylko uwaga! Itemy jakie można zdobyć w tych dodatkowych modach są często tak przegięte że gra staje się banalnie prosta.

Do IWD1&2 i PS:T to głównie fixy i tweaki chyba, nie miałem okazji jeszcze się wgłębić w temat ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2009, 21:18 
Cytuj  
Pogralem godzinke w Divine Divinity 2 w ramach odpoczynku od DA i musze przyznac ze jest dobrze, choc to bardziej TPP hack'n'slash niz pelnoprawny crpg, przynajmniej sadzac po tej 1 godzinie. Jesli fabula da rade, to rok (fiskalny, heh) 2009 bedzie naprawde zajebisty dla crpgow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2009, 21:23 
Cytuj  
co do divinity 2, mowa w tej grze jest tylko po niemiecku? Bo gdzies widzialem narzekania.


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2625
Dołączył(a): 11.05.2008
Offline
PostNapisane: 11 lis 2009, 21:27 
Cytuj  
Z tego co wiem, to jakieś 2 tyg temu wyszła wersja ENG.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2009, 21:35 
Cytuj  
Jest juz wersja full anglik do sciagniecia. Ja osobiscie kupilem org. (w PL jest wersja polska z angielskimi glosami), ale gram na piracie, bo oczywiscie Cenega spierdolila pierwsze wydanie - gra cierpi na okropne mouse lagi na niektorych ekranach gry, do tego mozna miec tez zajebisty stuttering calego ekranu.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 25 lip 2010, 11:14 
Cytuj  
Od pewnego czasu bezskutecznie szukamy razem z kumplem gierki, którą ten miał kiedyś okazję obejrzeć podczas pobytu w Irlandii. Gałgan zapomniał tytułu i przez to odnalezienie jest "nieco" utrudnione. Domyślamy się, że jest to raczej jakaś niskobudżetowa produkcja typu shareware/freeware lub mikro-opłata rzędu 5 euro. Jest to skrzyżowanie RPG z symulatorem dungeon crawlera. Kumpel widział to parę miesięcy temu u jednego z kilku współlokatorów, zagrywali się tym na laptopie.

Gierka jest z gatunku sandbox'ów, po wybraniu rasy, płci postaci zostajemy wrzuceni do losowego miasta gdzieś na mapie tamtejszego świata. Mamy początkową (niewielką) ilość złota, za którą można wykupić naukę paru umiejętności wpisywanych do księgi "wiedza". Generalnie wygląda to tak, że postać odwiedza kolejne dungeony i je eksploruje zbierając sprzęt i zwiększając umiejętności (poprzez używanie ich). Całość zalatuje mocno Ultimą choć jest z pewnością dużo prostsze graficznie (nie widziałem, bazuję jedynie na opisie słownym kolegi). Atrybuty postaci wzrastają również w miarę używania konkretnych umiejętności. Liczba umiejętności głównych jest ograniczona bodajże do 5 (sami je wybieramy gadając z określonym trenerem) i ma po 4 podklasy do każdej umiejętności (coś jak specjalizacje - też zdobywane przez trening u ncp'a). Ciekawostką jest przebieg walki, który jest dosyć zautomatyzowany - tzn. rola gracza ogranicza się do wybierania trybu walki (agresywny, zrównoważony, defensywny), aktywowania czarów (jeżeli posiadamy) oraz ewentualnego aktywowania ucieczki w przypadku gdy życie bohatera jest zagrożone. Postać walczy samodzielnie używając wyuczonych umiejętności (rolę odgrywają %, generalnie gierka pełna jest liczb i wskaźników). Pojedynki są losowe i zawsze 1 na 1 (jeśli bohater spotka grupę to walczy kolejno od najsłabszego moba do najcięższego). Dungeony raz odwiedzone i wyczyszczone znikają z mapy, jeśli po wyjściu nie znika to znaczy, że czegoś nie odkryliśmy/ubiliśmy i można wrócić później.

Czy ktoś z was grał w coś takiego i kojarzy tytuł? Może nie jest to 8 cud świata ale z opowiadań kolegi wynikało, że gierka nieźle wciąga.


_________________
For the pony!

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 25 lip 2010, 20:59 
Cytuj  
Kojarzy mi się z Demise , ale to musi być coś innego.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 26 lip 2010, 07:06 
Cytuj  
Opis faktycznie podobny do Demise, ale to inna gra (Demise jest levelówką, a tamto sandboxem). Niemniej jednak dzięki za zainteresowanie ;)


_________________
For the pony!

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 26 lip 2010, 16:34 
Cytuj  
Kojarzy mi się to jeszcze z Avernum i Eschalon book . Sprawdz też Depths of Peril, Empires and Dungeons, Aveyond 2, Ara Fell: The Legend of Dirisetsu Hollow, Exit Fate, Last Scenario, Dungeon Crawl Stone Soup, Dungeon Crawl, Kivi's Underworld, Elona, Nethergate: Resurrection, Sword of Fargoal,. Jak znajdziesz tą gre zapodaj tytuł :D


Ostatnio edytowano 26 lip 2010, 17:12 przez warhameron, łącznie edytowano 7 razy
****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 26 lip 2010, 16:36 
Cytuj  
Daggerfall :)
Legends of Valour

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 26 lip 2010, 17:26 
Cytuj  
Sparth2 napisał(a):
Legends of Valour


Kapitalny Sandbox...


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.