mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 19
Dołączył(a): 10.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 14:44 
Cytuj  
Oki wrócmy do tematu. to tak galaxies dla mnie odpada kiedy sie dowiedzialem kilku rzeczy.. Teraz tylko zostają mi dwa mmorpg FFXI i mianowicie WoW :D oby dwie gierki sa podobno ,, wyjebiste''( sorki za mieso) w WoW mialem okazje grac na kr beta i teraz w final bete. Gierka naprawde wciaga na wiele godzin. w FF XI nie gralem nigdy ale jak pytam ludzi to mowia żebym lepiej przygotowal sobie jedzonko na pare godzin bo tak ciezko sie oderwac. Gdybym mial kasy jak lodu to bym obydwie zakupil. Ciezki wybor.
Edit: Chyba jednak walkę u mnie wygra FF XI :wink:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 15:03 
Cytuj  
obie gry są dobre. Napisz co chciałbyś robić, mieć w takim mmorpgu to cos sie dopasuje. FFXI to taki hardcore, WoW to fun. Nie chce mi sie rozpisywać na ten temat bo to bez sensu jedni wolą jabłka inni gruszki.


Posty: 19
Dołączył(a): 10.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 15:15 
Cytuj  
Co Chciałbym robic .... no wiesz cieszyc sie graniem :D tak mozna by to bylo ogulnie okreslic. A tak na serio to: wybudowac chalpke, zdobywac expa nie za szybko ale tez nei przesadnie wolno, zebym np. w ok. 4-6 godzin zdarzyl troche nobkow zabic :lol: questy zeby jak najdluzj trwaly[bo to jest najzabawniejsze] no i zeby ludzie byli pomocni w niektorych sytuacjach[ chociaz mysle że i w Wow i FF XI znajda sie tacy ludzi]. Czyli jak to wszystko zebrać razem to jedyny najwazniejszy punkt to DOBRA ZABAWA.
PS: Chcialbym sie jescze dowiedzieć czy przed rozpoczeciem zabawy w FFXI moge wpisac jakies nieprawdziwe dane karty ,a pozniej je poprawic. Karte najprawdopodobniej bede mial z malym opoznieniem a chcialbym sprawdzic FF [jak bym kupowal] przez pierwszy miesiac za free. I jescze jedno czy w Finala mozna placic eKarta?

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 15:33 
Cytuj  
wybudować chałupkę - ani w WoW ani w FFXI nie ma housingu i nie można budowac chałupek
zdobywać expa nie za szybko nie za wolno - 2miesiące WoW, ponad rok FFXI
trochę noobków zabić - w FFXI nie ma PvP (praktycznie)
questy - tutaj na 100% WoW praktycnzie non stop robi się questy, w FFXI są za to misje i proste questy na nabicie fame w miastach

W obu grach pierwszy miesiąc jest za free. W obu grach przed rozpoczęciem musisz podać prawidłowy numer karty kredytowej inaczej nie założysz konta. Podczas pierwszego miesiąca karta będzie tylko sprawdzona (pobrana i zwrócona 1zł), potem będzie ubywać z niej kasy dopóki nie cancelniesz konta. W obu grach działa ekarta.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 16:20 
Cytuj  
eh ... mark .. w Ff-e są questy krótkie które sluza nabiciu fame - rotfl
nvm

Napisze o Ff-e
Jest housing, moze nie budowanie domku ale możesz urządzić pokój, dodać mebelki, chodować w nim roslinki, ustawić manekina itd .. mało tego, to jakie mebeliki wrzucisz do moghouse - bo tak nazywa sie pokoik - daje ci pewien enchancment - wplywa na gre, mozesz robic to moja technika, mam w domku stoly,szafki, obrazki, choinki po quescie swiatecznym, nagrody za questy i mam gdzies jaki enchancemnt mam aktualnei w mogu, mozesz np jak opiekun wstawic 30 doniczek aby wzmocnic element ognia do craftingu.

Questy :
Są Rózne : Sa i banalne, są i trudne, sa i z fabuła, są i job specified, niektore sa przesmieszne, inne sa smutne, niektore przyprawia cie o łzy wsciekłosci i bezsilnosci, inne sprawia ze spadniesz z krzesła ze smiechu.

Misje - w zaleznosci od nacji do ktorej dolaczysz na starcie masz fabule powiazana z tym - szereg misji powiazanych, ktore sie robi od czasu kiedy zaczynasz grac majac lv 1 do lv 70+ czyli praktycznie do end game, poprostu poziom trudnosci tych zadan jest tak ustawiony ze dopiero jak osiagniesz okreslony poziom/lv/ bedzie mozliwe wykonanie ich, za ukonczenie kazdego etapu dostejsz rank [ od 1 do 10 ] i kase plus czasem dodatkowe fanty.

Lvl : Veterani FF-a robią lvl 1-10 w kilka godzin. ludziom zaczynajacym zajmuje o okolo tygodnia, to gra gdzie nei da sie logwac na 30 minut, tu sie spedza po nascie godin tygodniowo aby cososiagnac, i zdobyc lvl, ale sa ludzie ktorzy expuja tylko w weekend time, i tak zdobywaja lvl, wolno im to idzie, ale w tygodniu czerpia fun z gry kiedy moga, bez pracy na expem.

To chyba tyle ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 16:28 
Cytuj  
no Scorpio sorry, ale za quest w FFXI nie masz ani expa, ani kasy - kasę to najczęściej trzeba zapłacić, chyba, że ktos woli własnoręcznie farmować (a drop rate jest jak we wszystkich grach z dalekiego wschodu czyli 0.000001% ;) więc to służy jedynie nabiciu fame.
Jest kilka fajnych questów na których mozna zarobić cash - np. teleporty czy jakiś tam jeden zwój dla maga.

Co do robienia postaci. Grając codziennie przez kilka godzin przez pół roku zrobisz 1-45lvl, grając codziennie przez nastepne pół roku zrobisz 45-60lvl (wnioskując z waszych lvl). Zakładając, że masz szkołę/pracę i grasz jakieś 5h dziennie.

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 16:35 
Cytuj  
Pan_Pritula napisał(a):
Slyszalem ze jakis typ w 3 tygodnie w WOWie zrobil max level ;] to fajny musi byc ;]

tylko ze w grach takich jak wow gra dopiero zaczyna sie po nabiciu tego max lvla...
ja np w daoc swoja postac do lvl50(max) robilem chyba 50h, a znam i takich co zrobili w 38h i mniej :D, a teraz mam /played ponad 71dni wiec cos w tym musi byc :D


_________________
retired...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 16:45 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
no Scorpio sorry, ale za quest w FFXI nie masz ani expa, ani kasy - kasę to najczęściej trzeba zapłacić, chyba, że ktos woli własnoręcznie farmować (a drop rate jest jak we wszystkich grach z dalekiego wschodu czyli 0.000001% ;) więc to służy jedynie nabiciu fame.
Jest kilka fajnych questów na których mozna zarobić cash - np. teleporty czy jakiś tam jeden zwój dla maga.

Co do robienia postaci. Grając codziennie przez kilka godzin przez pół roku zrobisz 1-45lvl, grając codziennie przez nastepne pół roku zrobisz 45-60lvl (wnioskując z waszych lvl). Zakładając, że masz szkołę/pracę i grasz jakieś 5h dziennie.


Mark sorry, albo malo wiesz, albo za duzo zapomniales z gry w FF-a ...
Mamy lvl jakie mamy, Suczka miał lv 60+ jak ja miałem lv 30, Paker dalej nie przekroczył magicznej granicy lv 40 i gra aktywnie tyle samo czasu co ja - czyli od ponad roku bo mu sie nei chce expowac, Są rózni ludzie i maja róznie nacisk na lvl, ja przed static party które dorwałem okolo lv 65 miałem własnie weekednowy tryb expowania i dobrze mi było. w tygodniu robiłem questy, farmowałem, craftowałem itd ... Nawet nie masz pojecia jak zajety jestem kiedy tylko loguje sie do FF-a, ciagle coś sie dzieje .., coś moge robić, mam 100 pomysłów które cche zrealizować, a nie mam kiedy :D

A za questy płacą całkie dobra kase, to bylo podstawoe zródło utrzymania dla mnie w FF-e przez długi czas. I nie mowie tu o ninja questach czy whm tele questach bo te mam, zrobilem a scrole zjadlem :D


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 17:05 
Cytuj  
roball napisał(a):
Scorpio napisał(a):
(...) I nie mowie tu o ninja questach (...)


Czy ja o czyms nie wiem?!~


Nie wiem co wiesz, wiec nie wiem czego nie wiesz ... chodzi mi o serie questow z Norg w FF-e gdzie za realizacje zleconego zadnia dostaje sie scrole umiejtnosci ninjtsu. Tych zadan jest pare. Ceny za te fanty sa rózne i wachaja sie pomiedzy 2 000 gil do 200 000 gil ... zadania maja podobny stopien trudnosci, i sa do zrealizowania prktycznie od reki po tym jak możliwe staje sie granie profesja ninja ... wymaga to jednak odrobine wysilku aby było możliwe otrzymanie od npc zlecenia ...


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 17:15 
Cytuj  
I teraz czesiowo mozena tez dostawac exp z questow - taki naprzyklad escorct - czasem to krotka zabawa, ale przy okazji daje duzu fun'u. No i slawy Eco warrior ;D Sa tez inne questy, ktore moze nie bezposrednio daja exp, ale scrolle ktore expa daja ^^:


Posty: 19
Dołączył(a): 10.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 17:16 
Cytuj  
hmm.. prawdziwy spor :D ja jednak chyba swoją kaske wcisne do FF XI jak narazie u mnie prowadzi. Szkoda tylko[jezeli to prawda] że ,,PvP prawie wogule nie ma..."

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 17:23 
Cytuj  
questowanie - expowanie niestety jest po pewnym wtórne , WoW nie jest wyjątkiem i questy z FFXI też pewnie nie . Prawda w WoW jest ich ok 2000 i wszystkich jeszcze ludzie nie znają , ale jak je robisz 3-4 raz to stają się nudne , zabawa jest jak robisz questy na terenach neutralnych
, wtedy musisz miec opanowane chociaż podstawy pvp albo inaczej zrobienie ich w pojedynke może okazać się ponad siły . Exp z questów też nie jest jakiś strasznie duży , niejednokrotnie więcej się dostanie z mobków które trzeba bić na tego questa , kasa za to potrafi być konkretna , szczególne z elite . WoW bazuje na systemie jaki Blizzard przedstawił juz w diablo 1 , czyli randomizer przedmiotów , od common do uber world drop (epic) , ludzie lubią świecidełka a jak masz jedno z pięciu takich świecidełek na server to tym bardziej :] . Endgame w FFXI jest już ugruntowany a w WoW dopiero pełza w wieku niemowlęcym
nadchodzące battlegrounds , pvp revards , epic quests , hero class to będą właśnie takie zabawki dla 60 levelowców , odpowiednio trudne i czasochłonne .


Posty: 19
Dołączył(a): 10.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 17:30 
Cytuj  
WoW to swieża gra to normalne że jest jescze nie ugruntowana. Ma byc najlepszym mmorpg. Ciekawe co z tego wyjdzie. To też zalezy od tworcow czy beda dodawac update na wysokim poziomie czy beda zbijac baki, myslac że graczą i tak bedzie sie podobać.
PS: czy mozna placic za granie w FFXI eKarta z mbanku??

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 17:32 
Cytuj  
Lubomir napisał(a):
PS: czy mozna placic za granie w FFXI eKarta z mbanku??


Tak.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 17:55 
Cytuj  
Tylko jedna mała uwaga, FF to jednak gra trudna i dość często upierdliwa jesli musisz mordowac kilka /kilkanascie godzin monsterki zeby dostać kluczyk ktory jest elemntem questu ... no i jest gra nastawiona na grupowa realizacje zadan, sam solo mozesz duzo, ale duzo wiecej mozesz z grupka kumpli, a wrecz bez tej grupki czesto nie mozesz zrealizować zadania badz zdobyć itemu :D

taa, no i te monsterki nie zawsze sa mile i sympatyczne, i czekaja az je zbijesz, czasem same sie dobiora do ciebie bez czekania ... ale za to skutecznie :) ostanio popularny żart na ls to goblin przewodnik dla newbie ... jak nie wiesz gdzie jestes a dopiero zaczoles idz pogadaj z goblinem, pomoze ci dotrzec do HP [ home point - warp po smierci]


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle


Posty: 19
Dołączył(a): 10.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 18:00 
Cytuj  
Temat mozna zamknać, Final zamowiony :D Do zobaczyska w sieci :wink:
PS: a moze by tak tematu nie zamykać?? Tylko zmienic jego nazwe np. na ,,Bitwa tytanow- WoW vs. FF XI'" :P

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 18:02 
Cytuj  
To nie jest dobry pomysl ;)

****

Posty: 1367
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 18:08 
Cytuj  
to nie jest bitwa wow vs ff tylko seria wypowiedzie fanow ff :D (nie ujmujac nikomu) :D


_________________
retired...

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 18:12 
Cytuj  
co tu z WoW oceniać? , poczekaj z oceną pare miesięcy ww tym czasie oblicze gry może się zmienić

Tylko jedna mała uwaga, FF to jednak gra trudna i dość często upierdliwa jesli musisz mordowac kilka /kilkanascie godzin monsterki zeby dostać kluczyk ktory jest elemntem questu ...

tak , od razu mi się przypomina quest The helcular's rod z WoW ,
trzeba bić yeti , a drop rate rod to ok 1% , mnie się poszczęściło po setnym yeti ale niektórzy zabijali po 200-300 i nic , quest jest rajem dla skinnerów , jak nic masz zapas skórek na tydzień

:]


Posty: 19
Dołączył(a): 10.01.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 18:16 
Cytuj  
Mysl o Wow narazie odstawiam :) moze kiedys jak bedzie wiecej kaski, to sprubuje . Narazie jednak jestem nad etapie,, jaka wybrac rase i profesje w FF,, I tak jak mowicie narazie nie pogram az mi eKarta dojdzie :evil: .

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.