mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 17:57 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
japońce niech zaczną od podstaw - na początek niech zobaczą jak wygląda keyboard i mouse dostosują do niego swoje chore sterowanie - ostatnim razem (rok temu) japanese gra poleciała z dysku szybciej niż trwało instalowanie tego badziewia.


Marku a jakie masz doswiadczenia w japonskimi tytulami?
Pomijajac FFXI oraz ogolnie mmorpg, mam na mysli cRPG (aka jRPG)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 23:36 
Cytuj  
Ktore w 90% sa na konsole ;p
Pieszczoch, shenmue to nie hns ? a ostatnia akcja w pierwszej czesci ? ;]
Jak idziesz i rozwalasz swoim jiu-jitsu kilkaset osob ?

BTW aldatha przez ciebie oplulem moja podkladke everglide >_<


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 00:47 
Cytuj  
Taaaa teraz to bedziemy sie spierac o definicje HnS.
W Shenmue 80% gry sklada sie wlasnie z rpg, odwalasz prace, nawiazujesz nowe znajomosci, fall in love :wink: , a main quest jest odszukanie zabojcy ojca.
IMO najmniej nawalania z rpg-ow jakie widzialem.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 01:11 
Cytuj  
Prace ? uhh ja to przeszedlem prawie bez treningu, nie chcialo mi sie farmowac na budowie ;]
Nowe Znajomosci ? Gra jest liniowa do bolu ;]
Fall in Love ? Imo ten >strip< wszystko wyjasnia ;]
Main Quest ? A sa poboczne ? Wszystkie questy sa czescia main questa ;]


Przy okazji, chyba wszystkie jrpgi sa 100% liniowe, to poprostu animka opowiedziana na konsoli i pozwalajaca ci wybierac czy najpierw rozpieprzysz stwora po lewej czy pop prawej ;]]

BTW ja tam uwielbiam shenmue i dla tej gry kupilem dc, ale nie przesadzajmy z fanboyowaneim ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 865
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 06:29 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
Taaaa teraz to bedziemy sie spierac o definicje HnS.
W Shenmue 80% gry sklada sie wlasnie z rpg, odwalasz prace, nawiazujesz nowe znajomosci, fall in love :wink: , a main quest jest odszukanie zabojcy ojca.
IMO najmniej nawalania z rpg-ow jakie widzialem.

ja znam 2 gry na PC crpg gdzie jest malo albo wcale nawalania:
Planescape torment-mozna przejsc bez bicia mobow(tylko trzeba miec gadane :P)
Fallout2 - mozna przejsc w 3h bez bicia mobow(widzialem film)


_________________
KISS - Keep It Simple, Stupid
http://gry-linux.blogspot.com/

**

Posty: 257
Dołączył(a): 13.03.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 08:53 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
Prace ? uhh ja to przeszedlem prawie bez treningu, nie chcialo mi sie farmowac na budowie ;]
Nowe Znajomosci ? Gra jest liniowa do bolu ;]
Fall in Love ? Imo ten >strip< wszystko wyjasnia ;]
Main Quest ? A sa poboczne ? Wszystkie questy sa czescia main questa ;]


Przy okazji, chyba wszystkie jrpgi sa 100% liniowe, to poprostu animka opowiedziana na konsoli i pozwalajaca ci wybierac czy najpierw rozpieprzysz stwora po lewej czy pop prawej ;]]

BTW ja tam uwielbiam shenmue i dla tej gry kupilem dc, ale nie przesadzajmy z fanboyowaneim ;]


Widac ze nie grales w Arcanum.... okolo 4 zakonczen, nikt nie prowadzi cie za raczke. Polecam :]


_________________
Spieprzaj dziadu wymiata ! ;)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 09:01 
Cytuj  
Od kiedy arcanum to jrpg ? :)
A co do Shenmue to gra o sztukach walki wiec brak walk bylby w niej bez sens

edit: co do Arcanum, mam oryginal od czasu premiery ;] I afair chyba w sgk w trakcie recenzji napisli ze stworzyli postac kobiete, elfke, zwymaxowanymi wspolczynnikami urody itp, drogimi ciuchami perfumami itp. I glowna postac wlasciwie nie musiala walczyc bo robili to za nia fanboye ;] Stuff tez dostawala za bezcene a sprzedawala cholernie drogo. Fajna sprawa :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 10:16 
Cytuj  
rarPL napisał(a):
Widac ze nie grales w Arcanum.... okolo 4 zakonczen, nikt nie prowadzi cie za raczke. Polecam :]

Tyle, ze mozna bylo wygrindowac max lvl w pol dnia magiem i potem spokojnie bawic sie w fabule ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 09:41 
Cytuj  
Pieszczoch grałem kiedyś w jakieś Final Fantasy (chyba 7)
napierało się do przodu i rozwalało moby, bawiło z jakimiś kryształkami które wsadzało się do broni to wszystko oczywiście w fajerwerkowym japanese klimacie.

**

Posty: 257
Dołączył(a): 13.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 14:50 
Cytuj  
tomugeen napisał(a):
rarPL napisał(a):
Widac ze nie grales w Arcanum.... okolo 4 zakonczen, nikt nie prowadzi cie za raczke. Polecam :]

Tyle, ze mozna bylo wygrindowac max lvl w pol dnia magiem i potem spokojnie bawic sie w fabule ;]


Jesli patrzysz tylko na level to polecam wlasnie H&S, przesz do przodu, nawet myslec nie trzeba :] Ja tam wole zglebic sie w fabule.....


_________________
Spieprzaj dziadu wymiata ! ;)

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 15:06 
Cytuj  
To polecam film, rownie dobrze mozesz grac w fppy na aimbotach, albo kody wpisywac gdzie sie da.. uwazasz to za granie ?


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

**

Posty: 257
Dołączył(a): 13.03.2005
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 21:23 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
To polecam film, rownie dobrze mozesz grac w fppy na aimbotach, albo kody wpisywac gdzie sie da.. uwazasz to za granie ?


Nie rozumiem twojej wypowiedzi...... To ze lubie zglebiac fabule ma oznaczac ze gram na kodach albo cos innego ? Chlopie, wez sie zastanow czasem co ty mowisz bo wychodzisz na glupka.


_________________
Spieprzaj dziadu wymiata ! ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 21:40 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Pieszczoch grałem kiedyś w jakieś Final Fantasy (chyba 7)
napierało się do przodu i rozwalało moby, bawiło z jakimiś kryształkami które wsadzało się do broni to wszystko oczywiście w fajerwerkowym japanese klimacie.


No coz, w tej akurat czesci na samym poczadku jak wyskakujesz z pociagu (i znajdujesz miedzy wagonami "Potion" :wink: ) to lecisz rozwalac moby.
Dochodzisz do reaktora w elektrowni "mako" i po rozmowie z Barretem i Tiffa wlancza sie alarm i wpada boss. Zabijasz go i uciekasz.
Nie bede ciagle streszczal ale po dojsciu do kryjowki "Avalanche" rozpoczyna sie sam poczatek fabuly gry...
Coz jak chcesz oceniac japonskie-konsolowe rpgi po jednym tytule to jestes w bledzie.
Akurat FF7 posiadal pozadna fabule i moment smierci Aeris co nie jednego wzruszyla ale co jak co byl to popis mozliwosci konsoli PSX pod wzgledem graficznym, jak i wykorzystania bitmap jako otoczenia, co wynikiem bylo wysokiej jakosci wyglad lokacji. Gra wyszla w 97' (JP), a gry na PC nawet chyba w 2000 roku nie wygladaly tak dobrze (poprostu japonce potrafia zrobic kawal dobrej roboty).

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 21:42 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
poprostu japonce potrafia zrobic kawal dobrej roboty).


Vide Vagrant Story... Wedlug mnie najlepszy cRPG (po Black Crypcie) wszechczasow.

*

Posty: 189
Dołączył(a): 6.12.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 21:50 
Cytuj  
Po nazwie forum można wywnioskowac, że tu ludzie chcą rozmawia o mmorpg`ach, więc jakiekolwiek próby pokazania im gier offline, zawierających fabułe [nie mówie, ze mmorpg`i nie mają zupełnie fabuły, ale pod tym względem raczej nie ma porównania co do offline`ówek... niektórych -_-] zostaną... zagłuszone. Mnie podobał się FF7 jak i reszta finali, ale to już kwestia gustu...

btw. mam ff7 na pc ale wciąż wole gra na psx`ie... na tv jest zupełnie inny klimat :]

oo zgadzam sie O_O Vagrant, xenogears, FF`y i... septerra core :P to gry w które moge zawsze i wszędzie grac :]

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2005, 22:09 
Cytuj  
A DC to co? :D
Najlepszy "typowy" jRPG na DC to jest (imo) "Skies of Arkadia".
:wink:

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 07:16 
Cytuj  
Pieszczoch ja po prostu nie lubię japońskich gier.
Może kiedyś jak ci mali skośnoocy faceci w swoich laboratoriach z XXIIw. zrobią w swoich produkcjach normalne sterowanie na klawiaturę i mysz... Na razie gry szybciej znikają z dysku niż trwa proces instalacji. A FF7 to jeszcze za czasów gdy WSZYSTKIE gry mnie bawiły - teraz bym nawet tego nie instalował.

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2005, 07:42 
Cytuj  
Hehe... ta sterowanie...
FFXI... prędzej się naucze japońskiego niż sterować po japońsku...

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2005, 10:19 
Cytuj  
Sam japonski nie jest trudny, podstawowy alfabet hiragana i katakana tez dosyc proste, jedynie kanji upierdliwe bo trzeba ich znac z 2k ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 557
Dołączył(a): 9.03.2005
Offline
PostNapisane: 11 kwi 2005, 11:33 
Cytuj  
Ashton napisał(a):
Sam japonski nie jest trudny, podstawowy alfabet hiragana i katakana tez dosyc proste, jedynie kanji upierdliwe bo trzeba ich znac z 2k ;]


??
O czym ty do mnie rozmwiasz ??
(lubie tą wieśniacką forme)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.