mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 lip 2005, 08:59 
Cytuj  
Ta Roma na screenach wygląda katastrofalnie.

W sumie jedyna rzecz, ktora mnie od tej gry odpycha :\ Cala reszta zapowiada sie smakowicie.

Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2005, 11:27 
Cytuj  
chinchila jeżeli WoW to H&S to i EQ2, SWG to też H&S bo akurat walka PvE w tych tytułach jest zrobiona niemal identycznie. Generalnie rozumując tak jak ty każdy mmorpg można sprowadzić do H&S. Więc konkluzja jest prosta - EVE w końcu jest mmorpiem więc jest też H&S (nie sądzę by nie było tam walki).

Generalnie warto zauważyć że większość gier to H&S (bo czymże jest GTA:SA jak nie prostackim H&S?, czymże są wszystkie FPS jak nie H&S?, większość strategii to też H&S, w koncu całość polega na zabijaniu innych własnymi jednostkami a chyba taki drobny szczegół czy H&S-uszejmy wroga 1 postacią czy 1 oddziałem nie stawia tej gry wyżej?).
Pozostają gry nie będące H&S - ścigałki - był jeden MMORPG. Nie przyjął się, upadł.
Przygodówki - MMORPGa z tego nie zrobisz raczej nigdy.
Simsomówki - Sims Online czeka z otwartymi rękoma na swoich fanów którzy zapłacą miesięczny abonament za chat z emotami i meblowaniem domków. Nie prędko przewiduje się przeniesie innych simsów (np. Simcity do mmorpg).

Więc pisanie ta gra to H&S bo zabija się gnomy, a ta gra nie bo latamy statkiem kosmicznym i strzelamy do innych statków kosmicznych jest bzdurą.


Posty: 40
Dołączył(a): 4.01.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2005, 12:18 
Cytuj  
Ja w zwiazku z EVE mam pytanie.
Probuje sie zalogowac ale zatrzymuje mi sie w momencie jak transferuje jakies bulk data i nie wiem co jest grane. Admin twierdzi ze port jest otwarty i powinno dzialac.
Dawno temu gralem w EVE chwile ale zrezygnowalem przez lagi jakie mialem. Teraz zdecydowalem sie sprawdzic czy moze bede w stanie komfortowo grac ale nawet zalogowac sie nie moge.
Moze jakies sugestie co moze powodowac takie zatrzymanie podczas procesu logowania.
Szukalem na forum EVE ale nic sensownego nie znalazlem.


Posty: 11
Dołączył(a): 3.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2005, 12:28 
Cytuj  
masz racje, eve tez jest po czesci H&S, ale na szczescie zawiera w sobie dodatkowe elementy strategii
mi chodzi o gre z czyms wiecej niz z zabijaniem potworow i urozmaiceniem w postaci craftowania(ktore na dluzsza mete jest prymitywne), pseudopolityki(lojality/stosunki miedzyklanowe) i innych delikatnych smaczkow

wiem ze narzekam, ale po prostu czekam na kolejna ere gier mmo(rpg), cos zupelnie nowego. oczywiste ze bedzie mialo w sobie H&S, przeciez na tym polegaja gry.(to ze w strategii jest element H&S nie definiuje tej gry, w koncu zawiera ona mase innych elementow, temu nazywa sie strategia)

ale na szczescie powstaja rozne mmo-typy gier , niektore sie nie przyjmuja, niektore jednak trafiaja do czesci graczy (np EVE), dzieki temu jest szansa ze powstanie gra bedaca przelomowa


_________________
czekam na Roma Victor/Pirates of the Burning Sea/Uncharted Waters Online :)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 6 lip 2005, 13:05 
Cytuj  
nie znam mmorpga bez elementów strategii. Nie znam mmorpga bez elementów taktyki. Aha.. ja rozdzielam MMORPGi od H&S i nie uznaję D2, DE czy innego MU Online za MMORPGI.


Posty: 11
Dołączył(a): 3.11.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2005, 13:34 
Cytuj  
co do strategii/taktyki -zgadzam sie, ale ja po prostu chce wiecej :)
niestety, przejadlo mi sie i teraz dzisiejsze mmorpegi zaliczam do H&S, gdyz DLA MNIE nie prezentuja DUZO wiecej niz d2/mu.

wydaje mi sie ze z grubsza wytlumaczylem o co mi chodzi , mam nadzieje ze nikt z wowowcow/itp nie poczul sie urazony(w koncu to tylko moje odczucie/gust) i watek powroci do wlasciciela, czyli EVE ONLINE :)


_________________
czekam na Roma Victor/Pirates of the Burning Sea/Uncharted Waters Online :)

**

Posty: 340
Dołączył(a): 8.07.2004
Offline
PostNapisane: 6 lip 2005, 22:30 
Cytuj  
Chinchilla napisał(a):
kapra L napisał(a):
....pewnie sporo osob ma wiecej niz 1 konto(postacie zyskuja skille takze podczas bycia offline, wiec latwo skillowac rozne profesje...

Mozna miec az 3 konta i szkolic mozesz w danym czasie tylko 1 skil na 1 koncie
Czyli jezeli zapodales skila ktorego czas trwa 5 dni to nie bedziesz mogl szkolic postaci z innego konta :)


lekko ci sie pomieszalo - kont pewnie mozna miec ile tylko sie chce :)
z kolei na 1 koncie mozna miec 3 postacie , z czego tylko 1 postac na raz moze cos trenowac
stad sens posiadania np 2 kont , na 1 trenujemy fightera, na innym minera, potem ewentualnie mozna przetransferowac postac i skasowac 2gie konto


Tak pomieszalo mi sie , na jednym koncie 3 charakterki :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2005, 13:04 
Cytuj  
Chinchilla napisał(a):
przez 14d gra naprawde mi sie spodobala, POLECAM TRIAL KAZDEMU .


Pomóżcie n00bowi - da się jakoś dorwać do jakiegoś "free triala" EVE, nawet na 2-3 dni ?
Wygląda na to że gra mi się spodoba ale chciałem się przekonać "na żywca" zanim wybulę kasę.
Na ich stronie słowa na temat triala nie ma :cry:


_________________
Obrazek

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 lip 2005, 13:31 
Cytuj  
http://hosted.warcry.com/eve_trial_pass/
http://www.fileplanet.com/138317/130000 ... -Day-Trial
http://www.mmorpg.com/eve_trial.cfm

Naprawde tak ciezko jest skorzystac z google?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 7 lip 2005, 13:35 
Cytuj  
zderzaq napisał(a):
Pomóżcie n00bowi - da się jakoś dorwać do jakiegoś "free triala" EVE, nawet na 2-3 dni ?

http://support.eve-online.com/cgi-bin/e ... _faqid=596

X.


_________________
http://zaginiony.net

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 7 lip 2005, 13:49 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Naprawde tak ciezko jest skorzystac z google?


Łatwo, ale tutaj takie dobre dusze jak ty służą szybką i fachową pomocą.
No i przy okazji komuś "dołożą" :wink:

K. i X. -> dzięki za szybki odzew.


_________________
Obrazek

**

Posty: 448
Dołączył(a): 10.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 11:52 
Cytuj  
ja nie wiem naprawde jaki jest powod ze wszedzie na polskich forach o mmorpg na temat EVE mozna wyczytac tylko bzdury.

mało graczy? nie rozśmieszajcie mnie, żadna inna gra nie posiada tylu graczy w jednym swiecie. co mnie obchodzi ze w WoW chińczyki mają 1.5 miliona kont jeżeli na moim serverze gra 10k graczy w ogóle. nie wspominając o graniu w jednym momencie. w EVE jednocześnie gra w jednym świecie 12k ludzi, a w ogóle - znacznie więcej.

h&s? dobra widze ze tych co pieprzą bzdury nikt nie zmieni.

EVE pod praktycznie każdym względem obiektywnie patrząc wyprzedza wszystkie inne mmog'i . crafting, mass pvp, solo pvp, polityka graczy, wpywanie na świat przez graczy, itp. itd.

wogóle jak mozna porównywać takiego np WoW'a? Ok fajna gra, sam zreszta gram, ale po 1,5 roku grania w EVE czuje się jak na wakacjach. W WoW po prostu jestes sobie ludzikiem i biegasz po swiecie jak inni. Na świat ktory cie otacza nie masz żadnego wpływu. Zadnego. Gildia moze byc dobra jak najcześciej zabije jakiegos duzego bossa. lol. dobrze wiecie ze to nie jest massive multiplayer. massive multi to dla mnei gra, w której tworza sie zaleznosci miedzy graczami. w ktorej jest polityka i spoleczne reakcje. EVE to jedyna taka gra.

no pozostaje oczywiscie jeszcze kwestia subiektywnej oceny ale to juz kazdego osobna sprawa.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 12:05 
Cytuj  
nic tylko ściągnąć triala do "jedynego prawdziwego mmorpg-a" i przekonać się na własnej skórze ;)

Generalnie "poczułem się jak na wakacjach" to chyba bardzo pozytywne odczucie. Jako, że Eve nigdy na oczy nie widziałem to ściągnąłem sobie triala - mam nadzieję, że po odpaleniu nie poczuję się jak górnik przodkowy zapieprzający już drogą zmianę ;)

**

Posty: 448
Dołączył(a): 10.12.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 12:15 
Cytuj  
powodzenia :wink:

chodziło mi o to ze WoW nie jest takim zabójcą prawdziwego życia. Mozna usiąść na 2 godzinki i tez cos zrobisz.

btw. po trialu zbyt wiele bym nie oczekiwal ze względu na to że EVE budują głównie relacje miedzy grupami graczy, korporacjami, alliancami itd. ciezko to wyczuc w czasie triala. ale good luck zawsze jednego potencjalnego gracza EVE wiecej.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 12:24 
Cytuj  
SharG napisał(a):
chodziło mi o to ze WoW nie jest takim zabójcą prawdziwego życia. Mozna usiąść na 2 godzinki i tez cos zrobisz.


przez 2 godzinki dziennie to nic w WoW nie zrobisz :)
Ja siedze 10h dziennie, w weekendy nonstop i ciagle mam za malo czasu na WoW :)


_________________



***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 12:41 
Cytuj  
możliwe że podczas levelowania jest sens grania 2h dziennie, ale na pewno nie w endgamingu. Mi brakuje czasu, generalnie to szukam kogoś pewnego i zaufanego żeby mi pobiegał WSG.

Triala Saga of Ryzom też ściągnąłem. Grałem w betę nie spodobało mi się, ale gra co dziwne utrzymuje się w czołówce od pewnego czasu - coś w niej chyba jest ;) Zamierzam sprawdzić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 12:49 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Mi brakuje czasu, generalnie to szukam kogoś pewnego i zaufanego żeby mi pobiegał WSG..


za 30 dolarow masz exalted w WSG w ciagu 24 godzin :)
takie sa ofert na aukcjach :>


_________________



******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 12:54 
Cytuj  
Ja to myślę raczej że markowi chodzi nie o reputację a o poziom honoru w pvp :D


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 13:02 
Cytuj  
taa high warlord axe jest wyczepista w kosmos. Spinal Reaper to przy niej łopatka z piaskownicy :/

****
Avatar użytkownika

Posty: 1588
Dołączył(a): 17.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 sie 2005, 14:01 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Jako, że Eve nigdy na oczy nie widziałem to ściągnąłem sobie triala


U mnie tak samo - ale jeszcze czasu nie miałem żeby go odpalić i pograć :cry:
Ciągle ten wow i wow ... :lol:


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.