mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 00:12 
Cytuj  
roball napisał(a):
Neocron.

Nie tylko, ale... NDA ;)


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 00:19 
Cytuj  
Shubduse napisał(a):
A ja marze o celowaniu precyzyjnym, myszka - i jak w FPP. Ale zdaje sobie sprawe, ze do tego, trzebabny wyeliminowac zupelnie lag z gry - zarówno sprzetowy, jak i polaczeniowy. I jak w MMO mozna grac na pingu powyzej 300, tak w FPP nie da sie. Stad zadne powazne MMO nie proponuja takich roziwazan.

Liczenie kolizji obiektów na calym serwerze przy tysiacu graczy skutecznie zarzneloby pewnie kazdy serwer. A i tak przy duzych pingach nic bysmy nie trafiali.


:roll:
po ch? to nie Quake


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

**

Posty: 448
Dołączył(a): 10.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 02:26 
Cytuj  
argument ze Eve wygralo bo ma najwieksze community ktore chcialo glosowac jest typowym argumentem debila. Na tym chyba polega plebiscyt ze ludzie glosuja. Jesli graczom EVE zalezy i maja ochote ruszyc dupe i zaglosowac z czego to wynika. Moze wlasnie z tego ze jest najlepsza.

EVE online miecie wszystkie inne mmorpg z tego prostego wzgledu ze jest to jedyny prawdziwy swiat w pelni kreowany przez graczy. tylko w tej grze taka ilosc graczy interaktuje w jednym swiecie. historia i uklady polityczne tworza sie naprawde, w grze tej mozna zaobserwowac normalne zaleznosci socjologiczne. tworza sie sojusze, trwaja prawdziwe wojny, miesiacami. jest to mozliwe wlasnie ze wzgledu na to ze w jednym swiecie gra tyle osob oraz dzieki mechanice gry ktora zostala tak zaprojektowana ze jest o co walczyc i jest co w tej walce stracic. to juz nie tylko bieg duszkiem z cmentarza ale na przyklad miesiace pracy dziesiatek osob stracone na skutek np zniszczenia stacji przez przeciwnika.

co do pvp to oczywiscie kwestia gustu. jak dla mnie doskonale - jest tak wiele aspektow ktore wplywaja na walke - umiejetnosci postaci, setup sprzetu na statku, taktyka wykorzystana przez gracza, takze jego refleks i umiejetnosc dostosowywania sie do sytuacji. zapytacie czy wymaga skilla? w universum EVE są piloci znani ze swoich umiejetnosci bardziej niz inni - to chyba prosta odpowiedz. no i EVE to gra zespolowa - bitwy w ktorych biora udzial setki graczy - floty przemiszczajace sie po systemach probujace nawzajem zaatakowac sie w dogodnym dla siebie momencie......... dlugo by pisac. Wyobrazcie sobie bitwe gwiezdna z dowolnej czesci filmu Star Wars - po obu stronach dziesiatki statkow - wielkie latające stacje, srednie statki o roznych zadaniach, male mysliwce i statki elektroniczne - a w kazdym z nich gracz ze swoim zadaniem do wykoniania. wszyscy na TS'ie w zorganizowanych grupach. OWNZ

powiem tak dla mnie EVe to naprawde najpelsza gra jaka kiedykolwiek powstala, nie mozna tego z niczym porownac, to jest prawdziwy swiat w ktorym jest nienawisc, sojusze, walka na smierc i zycie. trudno porownywac to do jakiejkolwiek innej gry bo to po prostu inny wymiar mmorpg. dlatego gracze EVE tak mocno za nia obstaja

oczywiscie odezwie sie grono ktore pogralo tydzien i mysli ze gra jest nudna etc etc - niestety EVE to gra ktorej trzeba poswiecic wiele czasu i serca. wiele. bardzo wymagajaca pozycja i dlatego nie dla kazdego.

oczywiscie kazdy ma swoje zdanie ale dla mnie EVE FTW > all ;)


Ostatnio edytowano 23 sty 2006, 02:29 przez SharG, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 02:28 
Cytuj  
Po to, ze walka ma sie wiazac z emocjami, i z aktywnym udzialem, a nie z ogladaniem jak twoj avatar leje sie z innymi.

Dla ludzi bez wyobrazni - to sie nie musi tyczyc FPP i strzelania - wymachiwanie mieczem, przy precyzjnym liczeniu kolizji ( a nie tylko zaznaczeniu moba ) moze tez bardzo wzbogacic walke - gdzie w obecnych MMO strefowy dmg ? gdzie dekapitacje konczynm czy glowy ?

Choc jedne MMO z system walki wrecz jak Severance albo Die by the sword...


_________________
w nieba pszestszeni
wpopszek drug
jak zwierze co łapę ssie hrapie
wielki istny toważysz papiesz
kudłaty niedźwieć
buk

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 09:05 
Cytuj  
Shubduse napisał(a):
A ja marze o celowaniu precyzyjnym, myszka - i jak w FPP.

SWG :(

X.


_________________
http://zaginiony.net

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 09:18 
Cytuj  
shabduse tylko że to już nie cRPG a zwykły shooter, więc szukaj nie MMORPG a MMOFPS. Może kiedyś coś powstanie co zassie na dłużej niż jeden-dwa miesiące, chociaż ile czasu można bawić się w strzelanki...

SharG - ja bym raczej się przychylił do zdania, że to "wina" fanboyów eve mających swoje centrum w mmorpg.com, bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, iż mimo że w takie EQ2 gra 300 000 osób, w WoW raptem 5 000 000, w L2 też miliony to większość nagród zdobyło Eve w które młóci kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy osób. Gdyby gra była tak genialna jak przedstawiają rankingi na mmorpg.com to mielibyśmy w tej chwili kilkumilionowe community i zylion serwerów.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 09:35 
Cytuj  
shabduse tylko że to już nie cRPG a zwykły shooter

Nie, to bylby po prostu inny, bardziej oryginalny combat system... Ktory zreszta ma byc zastosowany m.in. w DFO i tCoSB.

**

Posty: 236
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 09:52 
Cytuj  
Ja bym nie używał argumentu: więcej graczy => lepsza gra

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 09:52 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
to jak wyglada pvp w eve?


Chodz do EVE. Kon zaczal grac, mozna by mala ekipe skleic. Wcale nie trzeba kilku miesiecy, po ~2 tygodniach gry mozna z powodzeniem frigate latac (pvp).

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 09:59 
Cytuj  
Carnillon napisał(a):
Ja bym nie używał argumentu: więcej graczy => lepsza gra


a argument
więcej graczy = więcej głosów w ankietach = lepsza pozycja w ankiecie
brzmi bardziej rozsądnie? bo chodziło mi o coś takiego.

Do tego uważam, że w stosunku do MMORPG można spokojnie użyć wyrażenia więcej graczy = lepsza gra. Gry są tak samo dostępne, kosztują identyczny abonament, nikt nikogo nie zmusza by grać w gorszy produkt, to nie samochody, gdzie dominują fiaty 126P bo są najtańsze i mało palą.

*

Posty: 109
Dołączył(a): 11.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 10:17 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Do tego uważam, że w stosunku do MMORPG można spokojnie użyć wyrażenia więcej graczy = lepsza gra.


Ja też jestem przeciwny takiemu uproszczeniu, znam lepszą grę MMORPG niż tą w którą gram obecnie (i nie jest to WoW) i na nią bym głosował. Ciekawe ile ludzi jest też w takiej sytuacji. EVE wypróbuje, ale dopiero za miesiąc, wtedy może będę mógł się jakoś wypowiedzieć o tej grze.

*****

Posty: 2293
Dołączył(a): 25.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 10:23 
Cytuj  
Aha czyli znow wyglada to tak, ze dzisiaj miliony much sie myla, bo to nie wow wygral, hmm ciekawe podejscie, widze ze wiekszosc obraca kota ogonem w ta strone w ktora bardziej im pasuje. Wg mnie wow nie jest wcale taki zajebisty, grindfest w kazdym aspekcie gry to total H&S, w sumie gdyby nie community i outdoor pvp przestal bym grac duzo wczesniej w te gre. Oczywiscie wow to fenomen z powodu przyciagniecia takiej ilosci ludzi do vr, ale wg mnie to zasluga znaczka 'Blizzard' i fenomenu prostoty, poza tym wow nie wiele oferuje, boost poprzez nowe itemzy, no i kooperacja 40 osob jest super rozwiazaniem, jednak wow to diablo3 i tego jestem pewien, z tym ze new grafika, animacja, swiat etc. Mam nadzieje ze niedlugo cos wyjdzie fajnego bo nudno sie robi w tym mmo rynku:<

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 10:55 
Cytuj  
wiesz roozter dla kogoś kto nie widział innej gry niz diablo, WoW zapewne przypomina diablo, chociażby z tego powodu, że w obie gry gra sie na komputerze przy pomocy myszki i klawiatury.
Myslisz, że porównanie takich tytułów jak EQ, EQ2, FFXI, SWG, SB, AO do diabla będzie mniej prawdziwe? To są wszystko gry na jedno kopyto różniące się w sumie szczegółami. Radzę spróbować są trial-e i zobaczysz kolejne "diabla" w kazdym z tych tytułów.

**

Posty: 448
Dołączył(a): 10.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 11:27 
Cytuj  
smieszne jest jak ludzie ktorzy nie grali w jakąs gre wyrażają swoje opinie bo nie mogą przezyc ze "ich" gra przegrała w jakims tam plebiscycie. trzeba bylo isc glosowac skoro wasza gra jest taka zajebista. jezeli mowa o fanboyach to nie wskazujac palcem mamy tu kilku ale jesli chodzi o WoW. co do porownania wow do diablo 3 to wcale nie jest chybione porownanie.

tak sie sklada ze gralem 2 lata w EVE i gram 10 miesięcy w WoW i tez moge stwierdzic ze EVE to gra lepsza. od podszewki i w kazdym calu - po prostu bardziej zaawansowana i dająca wieksze mozliwosci.

a dlaczego gram w WoW? z tego samego powodu co miliony innych osob - WoW to po prostu czysta i przyjemna, prosta rozrywka. studiuje i pracuje i wieczorkiem mam ochote na chwile zabawy - jakis raidzik albo bg. jak mnie zabija to co z tego. w EVE kazdy log-in to wyzwanie i ryzyko ze cos pojdzie nie tak. to po prostu bardziej zaawansowana i skomplikowana gra.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 12:14 
Cytuj  
to jeszcze SharG jakoś sprytnie wytłumacz ewenement. Przyjmując, iż rzeczywiście sonda ze strony www.mmorpg.com oddała sedno i wyniki są w 100% wiarygodne i prawdziwe - mimo raptem ~1000 głosów, a Eve Online jest niechybnie grą najlepszą pod każdym względem, wytłumacz dlaczego w tą grę (łatwo dostępną i tanią) gra tak mało osób? Wytłumacz mi dlaczego całe miliony wybierają inne produkty (WoW, L2, FFXI - to wszystko gry dokładnie tak samo dostępne i tak samo tanie/drogie). Daruj sobie tylko analogię z milionami much bo takie teksty były fajne ale 25 lat temu jak mnie mama do przedszkola prowadzała.

Może być jakieś sprytne porównanie do salonu samochodowego, w stylu: zachodzi klient do salonu, widzi czerwone Ferrari kosztujące aż 50 bugsów i 15bugsów miesięcznie za abonament (Eve) oraz podrapanego Fiata 126P też kosztującego 50 bugsów i 15bugsów miesięcznie (inny mmorpg) i o dziwo 99% klientów wybiera tego fiacika.... Dla mnie deko nielogiczne.

Wcale nie przeżywam, że moja gra nie wygrała, bo aktualnie grywam tylko i wyłącznie w sapera, tylko trochę irytujące jest, że na mmorpg.com ZAWSZE wygrywa Eve Online, kurcze nawet jakby zamieściliby tam ankietę która pasta do zębów jest najlepsza to i tak wygrałaby pasta Eve Online...

***

Posty: 967
Dołączył(a): 9.05.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 12:21 
Cytuj  
ehh o co wy sie znowu klocicie ? Wygrala Eve i tyle , jak sie komus nie podoba to trudno trzeba bylo glosowac i sciagac ludzi zeby glosowali na inna gre . Po prostu to pokazuje ze zesza fanow Eve online jest bardziej zorganizowana i bardziej zalezy im na popieraniu i promowaniu swojej gry niz kazdej innej zeszy fanboys , poniewaz jezeli w Eve gra 20 tysiecy ludzi raptem (20-23 wedlug tego co widze jak sie loguje) i mimo wszystko wygrala z grami w ktore gra pol miliona osob i wiecej to o czyms swiadczy .


_________________
"Something worked as intended?? 0_0"

"This means we will have to get someone to create a bug and another guy to nerf it, I will deal with this immediately !"

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 12:27 
Cytuj  
Świadczy o determinacji graczy:)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 12:28 
Cytuj  
dzisiaj robię podejście nr 2 do Eve Online - mam nadzieję, że dam radę przeklikać tutorial ;)

**

Posty: 236
Dołączył(a): 22.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 12:34 
Cytuj  
Tak jak powiedział SharQ, każdy login do EVE to wyzwanie, jest bardziej skomplikowana i rozwinięta (grałem trochę) i właśnie to powoduje że gra w nią mniej osób niż w WoW, który jest grą prostą ale i przyjemną ( do diablo3 nie przyrównywałbym, MU Online można przyrównać do d3 ) co powoduje że gra w nią więcej ludzi.

Liczba graczy nie przesądza o jakości gry, zatem Marku argument więcej graczy => lepsza gra nie jest argumentem.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2006, 12:50 
Cytuj  
a co przesądza o jakości gry wg Ciebie jak nie popularność, ilość fanów itp.?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.