mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 17:17 
Cytuj  
Moim zdaniem kazdy glosuje na gry ktore daly mu najwiecej funu w swoim czasie, bez oceniania w co pozniej te gry wyewoluowaly czy tez jak wypadaja na tle dzisiejszych produkcji.

Takie AO czy SWG mnie poprostu miazdzyly klimatem, czasem naprawde nie moglem sie doczekac, zeby znowu sie zalogowac i to bez parcia na item czy tez po to zeby cos osiagnac w grze. Sama obecnosc w tych swiatach juz dawala fun.

Wspolczesne gry juz nie daja takich wrazen.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 17:20 
Cytuj  
Przyczyna moze byc tez taka, ze za duzo jest tego wszystkiego, za duzo bodzcow i trudno skupic sie na 1 rzeczy/grze.


_________________
.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 17:29 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
Takie AO czy SWG mnie poprostu miazdzyly klimatem, czasem naprawde nie moglem sie doczekac, zeby znowu sie zalogowac i to bez parcia na item czy tez po to zeby cos osiagnac w grze. Sama obecnosc w tych swiatach juz dawala fun.

Wspolczesne gry juz nie daja takich wrazen.


Dobrze ujęte.

Cytuj:
Przyczyna moze byc tez taka, ze za duzo jest tego wszystkiego, za duzo bodzcow i trudno skupic sie na 1 rzeczy/grze.


Co? Przeciez takie SWG/UO czy Neocron mialo 100x wiecej 'tego wszystkiego' niz taki WoW/LOTRO czy cokolwiek innego. Zaczynajac od PvP przez crafting a na eksploracji swiata konczac. Jedyne czego WoWopodobne gry maja wiecej to kolorowych itemków.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 17:34 
Cytuj  
"1. WoW" trolololol

UO.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 17:34 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
mrynar napisał(a):
Takie AO czy SWG mnie poprostu miazdzyly klimatem, czasem naprawde nie moglem sie doczekac, zeby znowu sie zalogowac i to bez parcia na item czy tez po to zeby cos osiagnac w grze. Sama obecnosc w tych swiatach juz dawala fun.

Wspolczesne gry juz nie daja takich wrazen.


Dobrze ujęte.

Cytuj:
Przyczyna moze byc tez taka, ze za duzo jest tego wszystkiego, za duzo bodzcow i trudno skupic sie na 1 rzeczy/grze.


Co? Przeciez takie SWG/UO czy Neocron mialo 100x wiecej 'tego wszystkiego' niz taki WoW/LOTRO czy cokolwiek innego. Zaczynajac od PvP przez crafting a na eksploracji swiata konczac. Jedyne czego WoWopodobne gry maja wiecej to kolorowych itemków.


W tym problem. Wspólcześni gracze nieumieliby sobie dupy podetrzeć, jakby nie mieli instrukcji obsługi jak to zrobići wielkiej strzałki =, gdzie własną dupe znajdą ;/.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 18:03 
Cytuj  
Ale nie wiadomo o co chodzi w tym rankingu. Czy w/g nas jakie jest mmorpg wszech czasów, w/g tego jak długo jest na szczycie popularności - co z tego, że uo kiedyś było pro skoro teraz już nic sobą nie reprezentuje... w przeciwieństwie do WoW, który mimo, że zbiera na klatę litry pomyj to i tak jest najczęściej "grany".
Swój głos oddałem na WoW, ale ze względu na całokształt jaki prezentuje, faktycznie było to chyba jedno z pierwszych mmorpg przyjaznych graczowi, który odpalając takie uo by się od razu utopił - dlatego warcraft zyskał taką popularność.
Skoro uo było takie pro i w ogóle to dlaczego duchowy następca w postaci dfo nie jest aż tak bardzo popularny ? Może obecny, przeciętny gracz nie potrzebuje już takiego hardkoru jak kiedyś tylko jest bardziej kerber, żeby spokojnie popykać.

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 18:09 
Cytuj  
Uogólniając osobiście dziele graczy na główne 3 grupy :
1.dzieci
2.dorośli , którzy mają życie poza grą,oczekują szybkich wrażeń etc.
3.nolife,nerds,marzyciele,zapaleńcy etc.

Im bardziej gra jest skomplikowana i zbliża się do symulacji jakiegoś świata tym bardziej jest hardcorowa.
W zasadzie tak mi się rysuje obecny rynek mmorpg , wow &wow like vs symulacje lepsze/gorsze.
Pewnie ,że istnieje jakiś procent dorosłych zamulaczy ,którzy odbijają się od symulacji jak piłeczka od ping ponga ,ale jednak większość w dużej mierze zwyczajnie pierdoli ten hardcore jak gdzieś mogą się bez niego świetnie bawić .


Ostatnio edytowano 23 sty 2011, 18:13 przez White Trox, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 18:09 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Co? Przeciez takie SWG/UO czy Neocron mialo 100x wiecej 'tego wszystkiego' niz taki WoW/LOTRO czy cokolwiek innego. Zaczynajac od PvP przez crafting a na eksploracji swiata konczac. Jedyne czego WoWopodobne gry maja wiecej to kolorowych itemków.

Pisze to w takim sensie, ze mamy teraz dostep do multum gier nie tylko mmo, wow klonow itp itd. jest million. a niektore gry to wrecz wychodzą taśmowo np. CoD. Wtedy gdy taka gra wychodzila to bylo "wydarzenie". Zreszta piszac o bodzcach nie mialem tylko gier na mysli, ale obecn swiat rowniez nam prezentuje duuzo bodzcow. ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 18:46 
Cytuj  
SWG oferowało zajebisty crafting, świetną ekonomię zależną od graczy, genialne wsparcie dla community i housing, prostą, przyjemną rozgrywkę, ciekawe połączenie PvE i PvP.
WoW oferuje jedynie kolorowe PvE. Pamiętam jak kupiłem WoW po grze w SWG. Dosłownie nie dało się grać. Chciałem grać undeadami, ale sam design był zbyt pedalski, aby nie odpychało. Przygodę zakończyłem w przeciągu 2 tygodni, potem wielokrotnie próbowałem wracać - niestety gra oferuje zdecydowanie za mało.
DFO nie zaliczyłbym do hitów - aczkolwiek jest to fajny tytuł jeśli ma sie ogromne ilości wolnego czasu.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 19:10 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Chciałem grać undeadami, ale sam design był zbyt pedalski, aby nie odpychało.


Jeżeli w WoW'ie był pedalski design to jak nazwać FFXI w które się tak zagrywałeś? Uber-mega-ciotowaty?


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 19:14 
Cytuj  
To nie jest ankieta jaka gra przypadła nam do gustu lub jaka ma fajna garfike, patrzcie na to troszkę szerzej.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 19:19 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Jeżeli w WoW'ie był pedalski design to jak nazwać FFXI w które się tak zagrywałeś?

W FFXI design był dziecinny, ale zdecydowanie nie pedalski. Róż i fiolet nie występował tam w nadmiarze. W zasadzie to praktycznie wcale nie występował.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 19:26 
Cytuj  
tczewiak napisał(a):
Róż i fiolet nie występował tam w nadmiarze.


Nie no to faktycznie, argument wyjebany. Z resztą pokaż mi ten nadmiar fioletu i różu występujący w lokacji startowej UD w WoW'ie.

Obrazek

Ważne, że różu nie ma! Ale pasek fioletowy :/ W tczewiakowej skali poziom pedalstwa akceptowalny.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 19:31 
Cytuj  
Ej no. Warhammer tez jest pedlaski! Ci wszyscy kultysci Slaneesha i rozowe demonetki!
Albo czarnoksiężnicy Tzeentha ktorych zaklecia maja rozowy kolor! ZGROZA!!!!


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 19:32 
Cytuj  
Ale wy jesteście ograniczeni, kolorystyka to najmniejszy problem zarówno w WoWie jak i FF.

Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 19:35 
Cytuj  
Obrazek
HEHEHEHE.

Obrazek
HEHEHEEHE v2.

Nie moge powiedziec zeby FF XI gra zla. Poprostu design artystyczny skresla ja w przebiegach.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 19:38 
Cytuj  
jakby w pedalskosci chodzilo tylko o róż i fiolet...

a w glosowaniu powinno byc rozbicie na wow i wow pre tbc.

mrynar ale zaspamowal forum k...


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 19:43 
Cytuj  
Tak samo jak na SWG i SWG preCU oraz SWG przeNGE hehe.
W WoW przede wszystkim wizualnie odpychała mnie kolorystyka, potem kiepskie community (ale to był jakiś random RP serwer) i ultraprostota, która zabijała mi cały fun.
No i Undeady JAK NA undeady wyglądały pedalsko. Grałem jakimś warlockiem czy czymś takim i od początku lub prawie początku dostałem jakieś fioletowe ciuchy. Mobki też miały jakiś taki design. Ot tak po prostu.

Nawet róż w Ragnaroku nie był aż tak irytujący.

WoW ma niebywale wiele zalet, ale dla mnie ma więcej wad.


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 19:47 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
mrynar ale zaspamowal forum k...


niestety :)

Zaspamowalem wszystkie dzialy, bo kupe ludzi zaglada tylko raz na jakis czas do "swojego" dzialu, a zalezy mi na jak najbardziej obektywnym wyniku.

Przy okazji:

jak w excelu 2007 "podwiesic" pierwszy wiersz, zeby byl caly czas widoczny. Kurwa robilem to wiele razy kiedys, ale zapomnialem...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 sty 2011, 19:51 
Cytuj  
na wstążce -> widok -> blokuj okienka. I na przyszlosc jak cos zapomnisz to szukaj w centrum pomocy, tam szybko znajdzie.

btw. wolalbym do usranej smierci grac w wow niz ruszyc FF, ktory kuzwa ma mega zjebany design i jest bardziej pedalski.

mrynar pisze prace magisterska!!!oneone


_________________
.


Ostatnio edytowano 23 sty 2011, 19:53 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.