mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 00:42 
Cytuj  
Proste, musisz miec steam by zagrac w wiekszosc gier. Alternatywa to jedynie spiracic.


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1803
Dołączył(a): 30.05.2008
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 00:43 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
Też się zastanawiam jak "STEAMowi" ich ceny uchodzą płazem i maja tak wielu klientów.


Dlatego, że na zachodzie jest inny stosunek ceny do zarobków oraz dlatego, że corpy wytresowały sobie posłusznych konsumentów.


_________________
- Do you have a flag …?
- No flag, No Country, You can't have one! Those are the rules...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 00:51 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Dlatego, że na zachodzie jest inny stosunek ceny do zarobków oraz dlatego, że corpy wytresowały sobie posłusznych konsumentów.


Na wschodzie tez (ru), to ze my jestesmy w czarnej dupie - zarobki wschodnie, ceny zachodnie - to inna sprawa

Swoja droga gdzies mi sie w tv obilo o uszy, ze M$ ma zkitrane 50mld$ w gotowce na ciezke czasy ;)

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 01:12 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
Też się zastanawiam jak "STEAMowi" ich ceny uchodzą płazem i maja tak wielu klientów.

Po pierwsze, odnoszę wrażenie, że nie czytasz co się do ciebie pisze ;). Pisałem o tym, że steam miał być tańszy właśnie ze względu na brak kosztów dystrybucji itp. A ty mi wyliczasz czemu gry w steam powinny być tańsze...

Wracając do sedna, ceny im uchodzą, bo jak już ktoś zauważył nie mają konkurencji a koszty nie wyższe niz tradycyjny wydawca.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 05:37 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
- Nie masz kosztów wyprodukowania, fizycznego nośnika.

Ktore sa groszowa sprawa przeliczajac na 1 sztuke softu

Cytuj:
- Nie masz kosztów związanych z rozesłaniem fizycznego nośnika.

Trzeba zapewnic lacze o odpowiedniej przepustowosci z kazdego data center.

Cytuj:
- Nie masz kosztów powiązanych za składowaniem fizycznego nośnika.

Masz koszty zwiazane z utrzymaniem kazdego z ich setki serwerow z terabajtami danych.

Cytuj:
- Nie masz kosztów powiązanych z opłaceniem pracowników sklepie.

Oplacaja stado ludzi zajmujacych sie konserwacja serwerow.

Cytuj:
Rozesłanie nośnika w wersji cyfrowej to kwestia połączenia internetowego, ZA KTÓRE TY PŁACISZ !!!!

Składowanie gry to kwestia twojego dysku twardego ZA KTÓRY TY PŁACISZ !!!!

W sumie juz masz wyzej o laczu i skladowaniu danych po ich stronie... :)

Cytuj:
To jest niesamowite że ktokolwiek korzysta z NP. Steam i płaci pełną cenę za grę...

Jeszcze mi sie nie zdarzylo wydac na gre na steamie wiecej niz stowe, baa chyba najwiecej dalem za Portala 2 za 50zl w dwu packu. Znajdz mi pudlo w podobnej cenie...


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 09:12 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Escaflone napisał(a):
Też się zastanawiam jak "STEAMowi" ich ceny uchodzą płazem i maja tak wielu klientów.


Dlatego, że na zachodzie jest inny stosunek ceny do zarobków oraz dlatego, że corpy wytresowały sobie posłusznych konsumentów.

Nie do konca. Na rosyjskiej wersji steam ceny sa np. niżesz niż u nas w sklepach.

Poprostu polacy jak ostatni debile dają się ruchać.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 09:50 
Cytuj  
To, albo dlatego iż jesteśmy w EU.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 10:01 
Cytuj  
Dana napisał(a):
To, albo dlatego iż jesteśmy w EU.

Raczej to. Valve miał i ma plan personalizacji steam pod rynki. I jak widać technicznych możliwości też im nie brakuje.

Ot poprostu po co coś robić, skoro bydło kupuje ?


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 10:10 
Cytuj  
Większość kupuje w sklepach i na allegro, bo taniej, taka prawda.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 10:41 
Cytuj  
@ Ravushimo

Wszystko racja jednak koszt dystrybucji elektronicznej i tak jest dużo niższy.

Najdroższe w tradycyjnej dystrybucji to nie produkcja ,ale logistyka tzn. rozwiezienie towaru po sklepach , straty wywołane zniszczeniami ,kradzieżami. Poza tym zwroty ,wady produkcyjne ,etc

@Dana

Ja też kupuje w sklepach i na allegro - nie widzę potrzeby ani zalet kupowania na Steam / Origin. tzn. wiadomo nie trzeba nigdzie fizycznie dupy ruszać ,ale mi zazwyczaj się nie śpieszy żeby zagrać ,także.

Cena też robi swoje (mowa o nowych grach ofc) 100 zł vs. 40-50 euro to jednak jest różnica.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 13:24 
Cytuj  
sula napisał(a):
@ Ravushimo
Wszystko racja jednak koszt dystrybucji elektronicznej i tak jest dużo niższy.

Ja nie napisalem nigdzie ze koszty sa porownywalne albo wyzsze w DD, tylko ze jednak pewne koszty sa (i tez nie jakies minimalne) bo z twojego posta mozna bylo odniesc wrazenie ze valve nie ma praktycznie nie zadnych kosztow. ;]

Cytuj:
Cena też robi swoje (mowa o nowych grach ofc) 100 zł vs. 40-50 euro to jednak jest różnica.

Ogolnie lubie zbierac pudla z grami, nie odsprzedaje ich, wiec mnie taki steam mniej boli z faktem ze nie mozna usunac licencji. Tyle ze jesli jest sytuacja jak np. z Portalem 2 gdzie nawet na allegro nie kupisz taniej pudla niz 99zl, a klucze nie wiadomo jakiego pochodzenia sa po 60-70zl to kupuje gry na steamie jak tylko jest w dobrej i konkretnej promocji, czyli jak juz pisalem wczesniej Portal 2 za 50zl, a na swieta byl jeszcze tanszy bo po ~35zl jakos mimo bardzo slabej zlotowki. Ceny premierowek nie sa dostosowane dla polakow i pewnie dlugo sie to nie zmieni.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 13:31 
Cytuj  
Ravushimo napisał(a):
Ja nie napisalem nigdzie ze koszty sa porownywalne albo wyzsze w DD, tylko ze jednak pewne koszty sa (i tez nie jakies minimalne) bo z twojego posta mozna bylo odniesc wrazenie ze valve nie ma praktycznie nie zadnych kosztow. ;]


Chyba nie z mojego huh? Miałeś na myśli post Escaflowne?

To ,że jest jedna cena dla całej EU (wyłączając pewnie UK?) to mnie nie dziwi. To, że pojedyncze tytuły idzie uplować na Steam taniej to też wiadomo ,ale póki co jest drożej i jeszcze długo będzie.

Co do obniżek tymczasowych to wiadomo ,zresztą w normalnych sklepach rzadziej bo rzadziej ale też są + starsze gry są wydawane w tanich seriach za 15 - 30 zł też.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4646
Dołączył(a): 31.01.2006
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 13:42 
Cytuj  
Yyy faktycznie to napisal Escaflowne :D

Sa 3 strefy w Europie, my jestesmy w drugiej troszke tanszej niz pierwsza, rosja, ukraina i bialorus to chyba trzecia i oni maja najtaniej.
Co do obnizej w polskich sklepach to tbh jest straszna bieda imo. Najlepsze sa promocje w gramie.pl gdzie przeceniaja mega "hity" z przed 10 lat, shity od city interactive, albo ceny tych co lepszych gier sa takie ze taniej kupic na wirtusie albo na wyspach z zavii czy z gamestopu.


_________________
Once upon a time games was fun and too quickly became about winning, being the best or leveling up to get sick loot. Screw that... it is the time to have fun. - Day9

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 14:06 
Cytuj  
Te strefy w ogole nie sa wykorzystywane, poza grami valve to nie wiem czy cokolwiek jest u nas taniej. Rosja jest chyba poza tymi stefami bo maja swoja walute i swoje ceny.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 14:40 
Cytuj  
Wszystko rozbija się o wartość złotówki.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2134
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 27 sty 2012, 14:43 
Cytuj  
Mi tam nie robi. Dziesiąt gier w roku kupuje na premierę. Dosłownie kilka, w EK. 70-80% po 3-6 miechach od premiery jak stanieją. Nie kupuję używek, nie mam takiej potrzeby. Chyba że gry już nie idzie dostać w sklepie, wtedy to zło konieczne ;)


_________________
Obrazek

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2012, 05:08 
Cytuj  
Senex napisał(a):
Escaflone napisał(a):
Też się zastanawiam jak "STEAMowi" ich ceny uchodzą płazem i maja tak wielu klientów.


Dlatego, że na zachodzie jest inny stosunek ceny do zarobków oraz dlatego, że corpy wytresowały sobie posłusznych konsumentów.


Najwieksi sprzedawcy detaliczni odmawiaja sprzedazy gier ktore sa tansze w cyfrowej dustrybucji, wydawca na tym by stracil wiec ustala taka sama cene jak w sklepie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.