mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 31  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2010, 18:52 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
Kojarzy mi się to jeszcze z Avernum i Eschalon book . Sprawdz też Depths of Peril, Empires and Dungeons, Aveyond 2, Ara Fell: The Legend of Dirisetsu Hollow, Exit Fate, Last Scenario, Dungeon Crawl Stone Soup, Dungeon Crawl, Kivi's Underworld, Elona, Nethergate: Resurrection, Sword of Fargoal,. Jak znajdziesz tą gre zapodaj tytuł :D


Stary wlasnie znalazles mi zajecie na dzisiejszy wieczor zeby obczaic te gierki. :) Thx za tyle tytulow.

BTW. Mozesz polecic cos z tego od siebie? No i czy ktoras z tych gier ma grafe nie przyprawiajaca o /rzyg po 5 minutach? Wiem ze to nie najwazniejsze ale jednak mogloby to wygladac lepiej niz na C64.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2010, 19:10 
Cytuj  
Avernum i Eschalon book to chyba gry calkiem nowe w slabej grafie. Ale rzygów nie ma. Z wymienionych to wiekszosc wyglada jak tibia/manga, tak mniej wiecej od Aveyond 2 :p

mi sie przypomnial Dink Smallwood- ale gralem tylko w demko ;d

btw. to nie moglo byc NOX?


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 lip 2010, 20:07 
Cytuj  
Dobra obczailem troche tych gierek i moja uwage przykuly dwie:
Kivi Underworld i Dins Curse. Obie tej fimy: http://www.soldak.com/
Sciagnalem demka i az mi sie ryjek usmiechnal bo gry sa jak Diablo 1/2 i sa fajne. :) Totez mam pytania do znawcow takiech indie gierek:

1. Jest wiecej takich HacknSlashy?
2. Jakie sa dobre i warte inwestycji? Ktos cos moze od siebie polecic?

Ogolnie nie chodzi mi o cRPG tylko wlasnie o takie HnS. Bo calkiem fajne toto a granie w Diablo/Titan Questa czy Torchlight (jedyne warte uwagi imho) mi sie znudzilo.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 26 lip 2010, 20:29 
Cytuj  
JA POGRYWAM W aVERNUM 5 FABUŁA rozpierdala jakby się czytało dobrą powieść fantasy( choć wypadało by zacząć grę od 1 a skończyć na 6),(grafika to duży minus) eschalon booka mam na dysku odłożonego podobno bardzo dobre, ale długo nie grałem (taka ostattnia deska ratunkowa). Z indie gierek jest jeszcze deadly sin 1 i 2, Geneforge 1-5 chyba) Torchlight z nowych i ładnie wygladających gierek pare razy była promocja na steam ie (5 euro)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 26 lip 2010, 21:58 
Cytuj  
Torchlight ładne ale szybko się nudzi, można to trochę zmienić wrzucając mody, których pojawia się coraz więcej. Za to Eschalon jest bardzo fajny, szczególnie Book 2, który wyszedł parę miesięcy temu (wprowadzili wyższą rozdzielczość ale grafika nadal jest tutaj "symboliczna"), warto się zainteresować.

Tytuły, które wymienił Warhameron sprawdziłem i mimo iż część jest warta obczajenia nie są jednak tym czego szukamy (wszystkie to levelówki). Ech, szukam dalej. Dzięki za informacje ;)


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 lip 2010, 22:30 
Cytuj  
Pewnie tak już forumowiczy zaintrygowałes, że sami jestesmy wk***ni, że nie wiemy co to za giera ;)


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 06:50 
Cytuj  
Heh, żeby to potem do mnie nie wróciło lawiną flame'ów typu "Coś ty nam za crap sprzedał, oczy wypływają jak się na to patrzy" :P
Zapewne jest to jedna z wielu produkcji garażowych o budżecie kieszonkowego i śladowej grafice rodem z RPG Maker'a. To co mnie zaintrygowało to fakt, że jest to sandbox z dużym elementem symulatora opartego na wskaźnikach liczbowych (lubię takie rzeczy :D). No cóż, szukajcie - a nóż, widelec ktoś trafi ;)


_________________
For the pony!

****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 09:55 
Cytuj  
Avernum moge polecic, grafika do kitu ale gra naprawde wciaga. I jesli tytul nie byl podany to polecam sprawdzic stronke firmy od tej giery i obczaic gre dziejaca sie w Europie podczas panowania Rzymian- bardzo podobne do avernum, tyle ze klimat inny.

Ogolnie oprocz grafiki gry te sa naprawde dopracowane, sporo takich niezaleznych gier kasowalem z dysku po 5 minutach dzieki polaczeniu grafiki, interfejsu i ogolnego odczucia, tutaj jesli tylko przywykniemy do grafiki to mozna sie dobrze pobawic.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 14:18 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Dobra obczailem troche tych gierek i moja uwage przykuly dwie:
Kivi Underworld i Dins Curse. Obie tej fimy: http://www.soldak.com/
Sciagnalem demka i az mi sie ryjek usmiechnal bo gry sa jak Diablo 1/2 i sa fajne. :)


Pograłem w demko tego Din's Curse i nawet całkiem fajne - choć widać, że goście pełnymi garściami czerpali z produkcji Blizzarda (żeby nie powiedzieć dosadniej). Grafika balansuje na krawędzi akceptowalności ale nadrabia na szczęście grywalnością. Z ciekawości zerknąłem ile Soldak sobie życzy za pełną wersję i mnie przytkało. Płatność w złotówkach z vatem wyszła 101 zł. Heh, tyle to można dać za nowoczesną produkcję znanego producenta ale nie za garażową indie gierkę z kulejącą wizualizacją. Trochę przegięli z tą ceną.


_________________
For the pony!

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 14:23 
Cytuj  
warezuj ;)


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 14:30 
Cytuj  
Gra jest w 100% kopia Diablo 1 polaczona z niektorymi pomyslami z Diablo 2 do tego pare fajnych patentow od nich samych (dynamiczne questy, eventy, globalne losowe modyfikacje wplywajace na cale dungeony, itd...).

Grafika puszczona na full ujdzie w tlumie - jest jakis patch 1.03 beta, ktory podobno dodaje lepsze cienie i "Perspective Mode". Z tego co czytalem na ich forum gra wyglada lepiej. NIestety patch nie dziala z demkeim i aby to przetestowac trza kupic gre.

A co do ceny heh.... chyba takie czasy nastaly. Blizzard wypuszcza 10letnia gre z nowa grafika w cenie gier konsolowych a np. taki Torchlight, ktory poza grafa jest gra o wiele, wiele gorsza niz Din's (moim zdaniem) kosztuje bezposrednio od Runic Games 19.95$, czyli tez sporo. A da sie w toto pograc 2 dni bo bez modow po 50lvl nawet nowe itemy nie dropia (gra jest niedokonczona i to mocno).
No i chyba znajduja sie ludzie, ktorzy kupuja bo to juz ich 3cia gra. :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 15:51 
Cytuj  
A moze Shadow Over Riva und pokrewne?

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 17:37 
Cytuj  
mi sie calkiem podoba eschalon, chociaz mogloby to wygladac chociaz jak fallout ;p. Zajebiste to byly giery jak wlasnie BG z rysowanymi ręcznie lokacjami, takie giery to sie malo starzeja. Z nowszych gierek to cos jak sacred, ale do rpg to daleko.

nie gralem, ale wyglada spoko (no dobra kiedys slyszalem o tym): Revenant
podobnie: Dispel


_________________
.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 19:56 
Cytuj  
Sparth2 napisał(a):
A moze Shadow Over Riva und pokrewne?


Seria Realms of Arkania - stare, dobre, znane :) To nie to, w tej serii kierujesz drużyną, to czego szukamy ma tylko 1 postać.


_________________
For the pony!

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 20:10 
Cytuj  
Bez kitu zrobiłeś nam smaka :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 21:50 
Cytuj  
a okaze sie, ze to jakas tibia offline ;p

w ogole to jak to ma graficznie wygladac jak taka tibia/eschalon (izometryczny) czy jak dagerfall (fpp) czy cos?

http://reconstruction.voyd.net/ - ciekawa sytonka o ultimie/remaki


_________________
.


Ostatnio edytowano 27 lip 2010, 23:33 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 22:28 
Cytuj  
W Tibii jest full loot?

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 23:55 
Cytuj  
Sparth2 napisał(a):
W Tibii jest full loot?

ehe. Nawet czary castujesz wpisujac inkantacje.

nie obiektywnie rzecz biorac tibia nie bylaby zla (jesli ktos ma w dupie grafike), ale totalnie zjebane community, to raczej nie jest cos co mozna przemilczec w grze mmo.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 27 lip 2010, 23:55 
Cytuj  
Full Loot, PvP bez ograniczeń...człowieku to taki Mortal Online w 2d, tyle że w Tibię gra więcej ludzi :D

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 28 lip 2010, 07:02 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
w ogole to jak to ma graficznie wygladac jak taka tibia/eschalon (izometryczny) czy jak dagerfall (fpp) czy cos?


Z tego co opowiadał kumpel to był rzut izometryczny. Sam gry nie widziałem ale z tego co mówił wyglądało to analogicznie do ultimy. Ci co w to grali dociągali z netu jakieś patche więc projekt musi być albo nowy albo nadal aktywny co w przypadku przeróbek jest rzadkością.

Acha, kumpel dodał jeszcze, że pieszo postać przemieszcza się jedynie pod ziemią, w dungeonach - na powierzchni podróżuje się po mapce (coś jak w dawnym daggerfallu).

Podsumowując:
- jest to singleplayer,
- jednoosobowy (nie drużynowy),
- dungeon crawler,
- z rzutem izometrycznym,
- elementami sandboxa (nie levelówka),
- walka tylko 1vs1 (nie walczy się z kilkoma mobami na raz),
- walka jest pół-automatyczna (udział gracza jest ograniczony),
- to nie jest Tibia :P


_________________
For the pony!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.