mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9732 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 487  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 08:54 
Cytuj  
mysle, ze pierwszym tytulem gdzie bedzie mozna (chyba) faktycznie ocenic roznice w 'jakosci' bedzie Final Fantasy.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 09:25 
Cytuj  
watpie,jedyne roznice beda widoczne w scenkach CGI , pozatym nie zdziwilbym sie jesli obie wersje beda identyczne


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 09:40 
Cytuj  
Scenki i muzyka - wersja PS3 dostaje Loseless Audio, 360 nie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 09:42 
Cytuj  
ktostam ze square podobno mowil (wiem, brzmi jak plota, bo to pewnie plota) ze wersja PS3 byla targana w dol do portu xboxowego :/

porownywanie portow jest kompletna bzdura. porownywac mozna exclusivy ktore maja szanse miec grafike na rownym poziomie - halo3 i killzone2, uncharted i... hm.. gears?

niestety jak firma nie poswieci calego cyklu devowego na ps3, a tylko portuje, to najwyrazniej wychodzi z tego kicha typu bayonetty, gdzie xbox ma pelne 60 fps caly czas, a ps3 sie dlawi na cutscenkach.


_________________
Obrazek
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 11:17 
Cytuj  
Ash napisał(a):
wychodzi z tego kicha typu bayonetty, gdzie xbox ma pelne 60 fps caly czas, a ps3 sie dlawi na cutscenkach.

Weź nawet nie przypominaj. Jakim cudem dano zrobić port firmie, która od paru lat same gnioty wypuszcza.


_________________
Obrazek

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 11:18 
Cytuj  
Tak wracajac na chwile do AC2. Duzo strace grajac w AC2, a nieznajac fabuly AC1? Jakos po 2 miescie nie moglem sie przemoc aby grac dalej ...

T.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 11:40 
Cytuj  
A propos AC2 jeszcze - rwa.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 11:40 
Cytuj  
Templair napisał(a):
Tak wracajac na chwile do AC2. Duzo strace grajac w AC2, a nieznajac fabuly AC1? Jakos po 2 miescie nie moglem sie przemoc aby grac dalej ...

T.


Nie. Początek (sceny poza animusem) może być trochę zagadkowy ale generalnie bez problemu domyślisz się o co chodzi.
A fabula "w animusie" (czyli core gry) zupełnie nie koresponduje z jedynką - iny bohater, inne czasy. Są oczywiście nawiązanie do Altaira ale na zasadzie "historii starożytnej".


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 11:46 
Cytuj  
Już w styczniu open beta MAG.

Edit:
Na japońskim PSN pojawiło się demo Resonance of Fate - właśnie ściągam, jak przejdę U2 to pogram i opiszę wrażenia.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 13:00 
Cytuj  
Wlasnie Panowie jak to jest z tytulami na kilka plaftorm i PS3. Czytalem, ze grafa gorsza bo nie ma AA, ze niektore gierki sie przycinaja bo chujowa optymalizacja etc. Jak MO sfailuje to pewnie sie wybiore do sklepu po jakas konsole. Mysle raczej o sprzecie pod wlasnie multiplatformowki ala GTA4, AC2 czy Red Dead Redemption, zeby nie musiec czekac az laskawie sie pojawia na PC. W sumie exclusivy PS3 ma fajniejsze, ale nie na tyle zeby to bylo glowne kryterium mojego wyboru. Interesuje mnie tez ogolny komfort uzytkowania konosli: szybkosc ladowania sier gier, poziom halasu podczas pracy etc. Sa jakies wieksze roznice pomniedzy PS3 a X360 Eilte?


_________________
Χ Ξ Σ

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 13:05 
Cytuj  
sa. PS3 nie slychac prawie wcale, ma duzo innych funkcji oprocz bycia konsola do gier (praktycznie jest centrum multimediow w domu - mozesz tam przechowywac i odtwarzac muzyke, filmy, streamowac filmy bezposrednio z PC do twojego fullHD tv do ktorego jest podlaczona konsola i duzo innych funkcji ktore pominalem bo nie pamietam)

a co do 'gorszej grafy bo nie ma AA' to srsly... to obchodzi tylko fanboiow Xboxowych, bo zeby takie roznice wylapywac trzeba miec obok siebie postawione dwie kopie tej samej gry odpalone na dwoch konsolach.

jak grasz na swojej konsoli to cie wali to jak chodzi na innej, right?

A co do exclusivow ktore definiuja konsole, to nie wiem jak ty, ale ja osobiscie uwazam ze PS3 duzo straciloby gdyby zamiast Little Big Planet, Uncharted, Flowera i kilku innych tytulow dostalo Fable, Gears of War i Halo3.

Po prostu dla mnie te gry na ps3 sa duzo ciekawsze niz ich Xboxowe odpowiedniki.

Aha, i jeszcze jedno. Na xboxie musisz placic za granie online. ":)"


_________________
Obrazek
Obrazek

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 13:43 
Cytuj  
Jako użytkownik obu konsol powiem tak.
Sprzętowo SONY jest o niebo lepsze niz MS. Kamerka i mikrofon do konsoli - mistrzostwo świata jesli chodzi o wykonanie. Sama konsola - cicha, zimna, z lepszą customizacja wyjść (np. można połączyć obraz po HDMI a dźwięk optykiem - w xbox'ie nie da się tego zrobić bez rozwiązań typu Adama Słodowego) i mniej zawodna (to akurat mówię ze statystyk i słyszenia bo ocenianie tego tylko na podstawie własnych doświadczeń jest bzdurą).
Z drugiej strony Xbox ma lepszą obsługe "sieci". Updatowanie gier na xbox'a a PS3 to różnica jak między maluchem (PS3) a ferrari (przepraszam wszystkich fanboi ale czekanie 6 godzin aż się skończy updatować eye of judgement albo kilkunastu/kilkudziesięciu minut przy innych tytułach to porażka - kupiłem nową grę i chce w nią pograć a nie instalować ja na HDD i wieki czekać aż się ściągną patche). Fakt - jest to płatne. Ale wychodząc z założenia że lepiej mieć gównianą usługę i nie płacić to każdy powinien poprzestać na neostradzie 512 - w końcu ona jest tańsza od 2/4 Mbit wiec o co chodzi?). Nie wiem jak dla innych ale dla mnie 120-250 pln za rok to nie jest zbyt wygórowana cena za komfort.
Zresztą nie chodzi tutaj o samą przepustowość łącz do usług sieciowych ale i o ich niezawodność - w 3 dni grania po sieci na PS3 miałem więcej "niespodziewanych disconectów" niż przez parę ostatnich miechów na xbox.

Ale... jakby nie patrzyć to ważniejsze jest z kim się gra niż to na czym się gra. Więc jak wychodzi nowa gierka multiplatformowa to zawsze będę patrzył z kim to będzie mozna pograć i co ten kumpel ma niż przez pryzmat tego jak mi się sprzęt podoba.
I Tobie też bym to radził - jeśli Twoi kumple mają w wiekszości xbox'y to kupuj kloca, jeśli PS3 to sony.
Nie patrz na to, która konsola jest "technologicznie słuszna", tańsza w zakupie czy ma darmową gre po sieci bo to są rzeczy wtórne a kasowo i tak wydasz 10x tyle na gry niż na sam hardware.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 14:26 
Cytuj  
jako pierwsza konsole polecam x360.
tansza, wiecej gier, po przerobieniu gry wychodza cie grosze.
w multi jakos nie mialem nigdy 'pociagu' zeby pograc, troche w cod'a 4 i to na dobra sprawe tyle.
placenie za online mimo wszystko wkurza i tez zdazaja sie disconnecty i inne problemy (w ps3 Karol nie doswiadczylem tego za bardzo grajac w Killzone, Uncharted, BF1943, dema).

ale na start to zdecydowanie lepsza opcja. jesli sie przekonasz do konsol jako takich kupisz sobie pozniej ps3 dla kilku 'perelek'.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 15:13 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Wlasnie Panowie jak to jest z tytulami na kilka plaftorm i PS3. Czytalem, ze grafa gorsza bo nie ma AA, ze niektore gierki sie przycinaja bo chujowa optymalizacja etc. Jak MO sfailuje to pewnie sie wybiore do sklepu po jakas konsole. Mysle raczej o sprzecie pod wlasnie multiplatformowki ala GTA4, AC2 czy Red Dead Redemption, zeby nie musiec czekac az laskawie sie pojawia na PC. W sumie exclusivy PS3 ma fajniejsze, ale nie na tyle zeby to bylo glowne kryterium mojego wyboru. Interesuje mnie tez ogolny komfort uzytkowania konosli: szybkosc ladowania sier gier, poziom halasu podczas pracy etc. Sa jakies wieksze roznice pomniedzy PS3 a X360 Eilte?


Roznica jest wbrew pozorom duza, obie konsole maja wady i zalety. Ps3 jest praktycznie nieslyszalna, xbox nawet z nowymi napedami zachowuje momentami wysoki poziom halasu. Z drugiej strony ps3 ma momentami skandalicznie dlugie loadingi. PSN jest calkowicie darmowy, z drugiej strony z live mozna sciagac seriale / filmy w HD za niewielkie pieniadze. Kontrolery maja inna ergonomie tutaj tez zdania sa podzielone.

Ja gram raczej na xboxie po przygodzie z nfs:shift ktorego wersja na ps3 doprowadzila mnie do rozpaczy, no i kontroler mi bardziej lezy.
Kwestia awaryjnosci to juz historia, mimo wszystko mozna to tez jako argument przedstawic.

Kupienie konsoli pod kompatybilnosc ze znajomymi glupia rada nie jest bo jednak coraz wiecej tytulow to jednorazowki wiec po co kupowac jak jest mozliwosc pozyczenia. Chociaz jak chcesz grac w Mass Effect 2 na konsoli nie pc to duzego wyboru nie masz hiehie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 15:44 
Cytuj  
Kazda konsola ma widze swoje wady i zalety, ale na tyle zrownowazone, ze chyba co nie kupie to bede zadowolony. Dzieki za wszystkie opinie.


_________________
Χ Ξ Σ

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 15:54 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Kazda konsola ma widze swoje wady i zalety, ale na tyle zrownowazone, ze chyba co nie kupie to bede zadowolony. Dzieki za wszystkie opinie.


Dokładnie. Dlatego jak kasa nie jest dla Ciebie problemem i masz trochę wolnego czasu to i tak skończysz jak większość - prędzej czy później kupisz obie ;)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 16:35 
Cytuj  
Karol66 - update do Eye of Judgment jest duży, a X360 miał (bo już chyba nie ma) cap-a na maksymalną wielkość updatu. Update do Eye to bodajże 3GB, cap na X360 wynosił chyba 100MB, więc stąd różnica w prędkości "działania". Akurat serwery PS3/X360 skąd lecą updaty to dokładnie ta sama firma.
Długie loadingi na PS3 to raczej przeszłość - 90% gier instaluje się na HDD. Borderlandsy np. znacznie sszybciej ładują się na PS3.

Wygładzania krawędzi nie ma ani X360 ani PS3. Zęby w X360 tak samo walą po oczach w PS3, sam długi czas myślałem, że X360 ma sprzętowe AA i kompletny brak zębów, dopóki nie przyjrzałem się obrazowi o kolegi (btw. 3x rrod w ciągu 3 lat) - identyczne zębiska. Więc albo jakieś plotki, albo jakieś tam wygładzanie X360 ma, ale na tyle kupiaste, że zęby dalej są.

Ostatnia rzecz: PS3 to konsola z krwi i kości, przy X360 czułem się jakbym miał PC-ta z padami podłączonego do TV.

Z PSN też można ściągać filmy i seriale - tylko pieniądze wcale nie są takie niewielkie. Od tej strony strony torrent cały czas wygrywa ;) Usługa trochę nie dla mnie - a tyle sobie po niej obiecywałem. Generalnie ceny za wykupienie tytułu na własność (nie za bardzo wiem co to oznacza, bo odpsrzedać tego nie ma jak, więc co to za własność??!?) są zbliżone do wydań płytkowych w sklepach (bo w necie można znaleźć 2x taniej), natomiast koszt wypożyczenia to 3-4F (czyli 15-20zł) - dorzucasz 2F i masz bilet do kina... Osobiście korzystałbym z tego, ale za maksymalnie 1/3 obecnych cen, a tak nie używam i raczej nie będe. Kula w płot identyczna jak w przypadku gier i PSP Go (wersje pudełkowe 5F, wersje z PSN - 15F).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 17:03 
Cytuj  
AA to chyba mogą mieć obie konsole (przecież to kwestia softu jedynie), z tym że żadna nie daje rady wydajnościowo.
Grafika jest jednak przyzwoita, albo tylko przywoita, bo DiRT2 na nowym ATI > ps3+xbox :)


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1594
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 17:06 
Cytuj  
buffchef, czytaj dokladniej.

marek pisal o sprzetowym AA a nie software'owym


_________________
Obrazek
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 17:09 
Cytuj  
Przeszedłem Uncharted 2 - imo na system sellera zdecydowanie za krótkie, ale bawiłem się wyśmienicie. Czasem irytowały błędy graficzne i chaos podczas walk, ale historia plus ogólna rozgrywka dawały radę.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9732 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 487  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.