mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 657 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 33  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 11:16 
Cytuj  
Hm Ja gram technologicznie I ani razu nie mialem konfilktu powaznego, grecy mi skakali ale to na tyle, nikt nie atakowal. + ekonomicznie niezle mi idzie wiec w razie czego moglbym sporo wojsk kupic gdyby zaszla taka potrzeba.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 12:09 
Cytuj  
Jesli chodzi o wygrana kulturowa, to wydaje mi sie, ze duzo zalezy od tego jakie civy mamy za sasiadow i od poziomu trudnosci. Jak mamy pacyfistow to jest oczywiscie latwiej, a jak expansywne imperia, to trzeba szykowac bagnety... Grajac na Prince jedna gre nikt mi wojny nie wypowiedzial, a juz na Warlodzie wystapila taka akcja - wojska mialem porownywalne, chociaz w grze na Prince bylem punktowo strasznie do przodu - moze mialo to tez jakis wplyw.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 12:13 
Cytuj  
Ja jako babilon rozpaczalem w sumie w miejscu dzisiejszej Rosji. Podbilem jakies 2 wolne miasta. Po drodze byl tez montezuma. Wiekszy konflikt z irokezami, ale zagarnalem im z 6 miast i zamknalem ich w "szwecji". I nastal pokoj, by ustabilizowac sprawy. Teraz powinienem ekspansic w kierunku europy i indii. Ale nie wiem czy to ma wiekszy sens. Na Warlordzie jest za latwo.


_________________
.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 12:24 
Cytuj  
E latwo nie latwo - osiagniesz jakies victory do konca? :/
Mi zostalo 57 tur na podbicie calego drugiego kontynentu i kurde nie zdążę mimo zaawansowanej techniki. Co z tego że mam tech na takiego stealth bombera skoro bedzie sie robil 30 tur... Coś nie tak z production rate tu jest... Po rozbiciu przeciwnikowi armii nie może się pozbierać.
Miałem taką sytuację: Ja na 4-5 miastach, amerykanie na 2, Grecy na 10 (dużo podbijał Olek i potem dostawił 4 swoje miasta). Po wystrzelaniu armii Greków wszystko zająłem mu jednymi kozakami i 3x artyleria. Jak dorobił już jakichś riflemenów to padały od 2 salw z artylerii...


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 13:13 
Cytuj  
Rozumiem że gracie powyżej poziomu Prince bo poniżej AI gra słabiutko - szkoda czasu bo nie ma funu ze zwycięstwa
zresztą dopiero prince nazywa sie normal a warlord to easy wiec jest easy

najwiecej kłopotu sprawia mi utrzymanie happiness na plusie


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 13:22 
Cytuj  
Prince minimum imho - Warlord jak dla mnie jest na razie w sam raz. Nie za latwo, AI tez juz niezle kombinuje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 13:26 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Prince minimum imho - Warlord jak dla mnie jest na razie w sam raz. Nie za latwo, AI tez juz niezle kombinuje.
cos ci sie popierdoliło bo warlord jest easy i jest przed prince, po prince jest King czyli Hard


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 13:30 
Cytuj  
Faktycznie. Nie wiem co mi ubzduralo, ze Warlord jest wyzej Prince'a :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 13:33 
Cytuj  
zdarza się każdemu 8)


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 14:15 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
raggnarok napisał(a):
Prince minimum imho - Warlord jak dla mnie jest na razie w sam raz. Nie za latwo, AI tez juz niezle kombinuje.
cos ci sie popierdoliło bo warlord jest easy i jest przed prince, po prince jest King czyli Hard


Warlord to nie jest normal?


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 14:19 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
Deshroom napisał(a):
raggnarok napisał(a):
Prince minimum imho - Warlord jak dla mnie jest na razie w sam raz. Nie za latwo, AI tez juz niezle kombinuje.
cos ci sie popierdoliło bo warlord jest easy i jest przed prince, po prince jest King czyli Hard


Warlord to nie jest normal?

Prince to 4, Warlord 3.
Anyway do domination wystarczy podbić tylko stolice, zdążyłem :D Teraz trzeba coś wyżej niż prince bo stealth bomberami niszczyłem armaty i riflemenów ;p


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 14:22 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Anyway do domination wystarczy podbić tylko stolice
tak wygrywam właśnie i dlatego zagram następny raz King.
AI w ogóle tego nie ogarnia

myślę że właściwe ogarniecie tego co się adoptuje i w którym momencie może miażdżyć

EDIT
albo nie, najpierw zagram Prince z wyłączoną Dominacją :wink:


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 14:31 
Cytuj  
no dobra napadly mnie Japonia i Germany, poza mna 2 najmocniejsze panstwa. No to mi chyba zagrabia ze 2 miasta, w sumie dobrze bo przyczynialy sie do unhappiness ;] bylo trzeba wiecej puppetow zrobic.

mnie w sumie nie jara czy osiagne victory na koncu czy nie ;]

sciagnalem ten mod co ktos tu podawal i ze niby gdzie mam to wrzucic?
edit.
X:\Users\XXX\Documents\My Games\Sid Meier's Civilization 5\MODS - po wrzuceniu w tym miejscu, nic to nie daje.

http://www.downloadatoz.com/driver/arti ... tions.html


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 15:53 
Cytuj  
Czy tylki mi się gra notorycznie wysypuje w widoku strategicznym (F10) ?

*

Posty: 93
Dołączył(a): 16.05.2008
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 16:01 
Cytuj  
Gram na Kingu i ogólnie było ciężko. Mam wielki kontynent z Niemcami i Aztekami z jedej strony i chinolami z drugiej. Mocarstwem były Niemcy którzy wszystkich rozjechali landsknechtami. Oczywiście jak walczylem z chinolami to wszyscy naraz wypowiedzieli mi wojny. Miasta graniczne przejeły uderzenie i udało mi się wybronić a że gram żabojadami to dostałem Muskieterów którzy całe szczęście rozwalaja landsknechtów. Ale i tak walka trwa nadal bo na Kingu chyba trochę cheatuje komp gdyż niemiec rzuca ogromne ilości wojska i ciągle ma następne (chyba że nabudował ze 60 odziałów). Też nie wiem jak radzić sobie z unhappiness. Aby go unikac spalam miasta które zdowam :P .

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 16:03 
Cytuj  
Dana napisał(a):
Czy tylki mi się gra notorycznie wysypuje w widoku strategicznym (F10) ?


przed chwilą przez przypadek włączyłem i crash


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 16:44 
Cytuj  
u mnei nie crashowalo jeszcze.

U mnie na Warlord Niemcy i Japonia tez sraja jednostkami.

Mam Happyness obecnie, puppety, oraz buduje te specjalne budynki w zdobytych miastach miastach. Teraz zaczalem tez scoutow dodawac jako garnizon wszedzie, bo jakiegos tam politycznego bonusa mam co daje +happy za garnizon w kazdym miescie czy cos :p

Cytuj:
Here we go dudes
This Program Extracts The Mods You Download So You Can See The Mods In The Ingame-Mod Menu/Installed.. And Then After Activate Em !!!

1. Install 7-zip if you don\'t have it yet (it\'s a free, light and in my opinion the best compression tool/technology now).

2. After downloading the mod through the mod browser, locate the .civmod file on your hard disk. Probably it\'s on your {Documents folder}\\My Games\\Civilization V\\MODS folder with a hashed filename (i.e. \"7815696ecbf1c96e6894b779456d330e.civmod\").

3. If you installed 7zip with the windows explorer extensions on, right-click this .civmod file and extract the files inside. The extracted files can stay in or out some subfolder, as long they are inside the MODS folder. (If you didn\'t istall 7zip with extensions you\'ll have to open 7zip and look for the civmod file to extract its contents).

4. Now you can delete the civmod file, the mod should be listed on mod browser to be enabled.

Now i can play true earth location mod !!! woot PERFECT ! lol

oh and if ur running anything else but 32bit os
go to the link below
w.w.w.7-zip.o.r.g/download.h.t.m.l


nie sprawdzalem czy dziala. edit. dziala


_________________
.


Ostatnio edytowano 26 wrz 2010, 18:07 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 17:15 
Cytuj  
Powyzej Prince'a AI dostaje maly bonus do roznorakich rzeczy, a my za to dostajemy male penalty do maintenance i happiness. Bonusy/penalty rosna na wyzszych poziomach trudnosci. Nie dam glowy, ale wydaje mi sie, ze AI jest tez troche agresywniejsze na King i wyzej, ale moze wieksza ilosc kasy/happiness ma na to wplyw, dunno.
A, no i chyba gra na jednym kontynencie jest najbardziej hardcorowa/nastawiona na militaryzm. Ograniczona przestrzen zyciowa zawsze rowna sie konfliktom :)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 17:55 
Cytuj  
Male mapy + jeden kontynent = wojna. BTW jak sobie AI roadzi w V z atakiem na inne kontynenty? W IV mialo z tym problemy.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 wrz 2010, 18:47 
Cytuj  
probowalem zdobyc miasto o str 18, ktore wybijalo mi wszystko - lucznikow, pikemanow i katapulty - nic nie moglo sie "przebic" by je zdobyc? wkurzylo mnie troche,ze turasy wlecialy miedzy moje miasta, trzasnely wioche i nic jej zrobic nie moglem :cry:
aby zdobyc takie miasto musze miec jednostke z sila 18+?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 657 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 33  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.