mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172 ... 194  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 13:58 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Ale ty mówisz o pójściu trochę bardziej w survi, co by przeżyć dłużej w teamfighcie a nie o Tanku, czyli postaci której jedynym celem jest mieć bazylion HP i brać na siebie aggro przeciwnika (już w samym opisie widać, że z realiami LoL'a nie ma to za bardzo nic wspólnego).


Kwestia nazewnictwa - dla mnie taki Ali to już tank. Wytankuje swoje czyt. przyjmie na klatę massive damage, zrobi swoje i przeżyje.

Survi dla mnie to, nie wiem ilość flashopodobnych skilli, coś jak w Tristany.

Propo survi ;)

http://www.youtube.com/watch?v=4TFS5P7sHno


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 14:10 
Cytuj  
Escape mechanism. Ale rozumiem inne nazewnictwo wynikające z różnic kulturowych.

;)


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 16:20 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
W grze nie ma czegoś takiego jak tank. Tzn oczywiście zrobić można, ale jest to strata golda.


Lawl. Nie zliczę przypadków gdzie pomimo będąc junglerem, gdybym nie stackował od 15-20 min MR/AR gear razem z angels i nie robił tower dives na mid byłoby pograne.

Razoth napisał(a):
Ale ty mówisz o pójściu trochę bardziej w survi, co by przeżyć dłużej w teamfighcie a nie o Tanku, czyli postaci której jedynym celem jest mieć bazylion HP i brać na siebie aggro przeciwnika (już w samym opisie widać, że z realiami LoL'a nie ma to za bardzo nic wspólnego, bo każdy kto ma choć trochę pomyślunku takowy cel zostawia na sam koniec).


Widać jakie masz pojęcie o grze.
W LoL tank to nie jest tank z takiego WoWika gdzie masz pierdyliard HP i bierzesz na siebie aggro.
Tank tutaj to odpowiednio dobrane do przeciwnego i swojego team AR lub MR oraz duża ilość CC, health przy okazji.
Stąd bardzo dobrymi tankami są Amumu czy Alistar.

Swoją drogą Alistar jest jednym z najlepszych (jak nie najlepszym) aggro support w grze, który dodatkowo przez swoje R z W+Q i odpowiedni gear może wygrywać teamfigts.

Deshroom napisał(a):
Podoba mi sie ze jest solo top ale moze grac każdą linie a jednocześnie nie slabnie w late game


Jayce nie jest tylko solo top, może również wejść w jungle oraz dobrze radzie sobie na bot.
Anyway dla mnie Jayce jest weaksauce albo nie spotkałem nikogo kto potrafiłby tą postacią grać.

Btw: http://www.youtube.com/watch?v=1-G8dsk71js

Polecam obejrzeć do końca, ciekawy przykład jak można od razu z early fuckfest przejść do late game i wygrać.
Zresztą wielokrotnie tak wygraliśmy.
Może nie do tego stopnia ale dobrze widać, że nie warto robić surrender nawet jak się ma wjazdy pod nexus.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 18:18 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Razoth napisał(a):
W grze nie ma czegoś takiego jak tank. Tzn oczywiście zrobić można, ale jest to strata golda.


Lawl. Nie zliczę przypadków gdzie pomimo będąc junglerem, gdybym nie stackował od 15-20 min MR/AR gear razem z angels i nie robił tower dives na mid byłoby pograne.


To fantastycznie. Nie mam pojęcia jednak jak to się odnosi do tego co napisałem, więc przemilczę. Ewentualnie dodam, że lubię grać na midzie Veigarem.

Oyci3C napisał(a):
Widać jakie masz pojęcie o grze.
W LoL tank to nie jest tank z takiego WoWika gdzie masz pierdyliard HP i bierzesz na siebie aggro.
Tank tutaj to odpowiednio dobrane do przeciwnego i swojego team AR lub MR oraz duża ilość CC, health przy okazji.
Stąd bardzo dobrymi tankami są Amumu czy Alistar.


Pierwsze słyszę, to są po prostu inicjatorzy. W odróżnieniu od tanków, którymi faktycznie kiedyś (jakiś rok temu albo i więcej nawet) się grało, robiło pod pure hp/resisty i polowało (głównie na carry) z użyciem taunta/stuna. Przykładowe postacie - Shen/Rammus/Amumu

Ja lubię rozróżniać. Tank to dla mnie "czysty tank" - stary build którego się już nie używa, postać przeznaczona do zbierania dmg w teamfight. A jak ktoś sobie zbuduje trochę resistów, żeby przeżyć wbicie do przeciwniej drużyny i mieć czas na odpalenie skilli, to jest po prostu bruiserem ew. inicjatorem, jeżeli ma do tego odpowiednie skille a nie od razu tankiem.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 19:25 
Cytuj  
Jedyny champ ktorego nie mam a chciałbym mieć bo mi sie podoba to Elise.

Czytam o nim kilka dni. Niby banowany ale ludzie narzekają że słaby szczególnie w late game.

Mozecie przekonać mnie ostatecznie?


Edit
Co to są tiery champów?
http://www.reignofgaming.net/tier-lists/solo-tier-list

Co to jest taki czerwony celownik na champie lub turrecie?


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 20:05 
Cytuj  
Tiery to... tiery jakiś dziwny podział postaci na to które są lepsze/gorsze według tego co wnoszą sobą do rozgrywki, taki theorycrafting.

Na samej stronie której podałeś jest info:

Cytuj:
DISCLAIMER! - Now remember everyone. This is just an OPINION and nothing else. Take it with a grain of salt and remember not to flame anyone in-game over me or my lists. If you like to theorycraft I encourage it but never take my opinion out on someone else because they don't pick accordingly to the list. It's pointless, annoying, and if you do you're a bad human being. All champions except for Eve are completely viable for solo queue so relax and have some fun, it's what the games about.

SOLO QUEUE ADVICE - Always remember to build a balanced team that is strong in all 5 aspects of the game. Get two strong solo's, a strong duo lane, and a strong jungler and your chances of winning will increase drastically! If you're not 1st or 2nd pick please pick accordingly to the rest of your team. Communication in pregame chat is the key to success! If you have an AD and an AP carry then the remaining roles of Tank, Support, and Jungle need to be filled! It's the best way to become a great League of Legends player by having a well-rounded group of champions you can play! Master all aspects of the game and not just one!

Message for the Community - So I find this list MUCH harder to put champions into tiers without being a bit biased. This is a new list so it will most likely be a little inaccurate to start off with so bear with me while I perfect it. So this is what I am going to ask of the community. If you have a suggestion on a champion placement please structure it in a respectful and logical way. Posts like "I owned with Tryn like 22-0 last game he should be higher! You're dumb as **** Elementz" Will simply be ignored as you're not helping make this list better.


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 20:07 
Cytuj  
Postacie Tieru 1 sa najprzydatniejsze druzynie a Tieru 5 najmniej - tutaj tylko jesli grasz ranked solo.

Nie oznacza to ze sa same w sobie slabe ale maja wieksza synergie z innymi graczami.
I to tez jest przez kogos napisane ten podzial na tiery moze sie roznic w zaleznosci od portalu na ktorym jest napisany


_________________
Turbot

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 20:10 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
Pierwsze słyszę, to są po prostu inicjatorzy. W odróżnieniu od tanków, którymi faktycznie kiedyś (jakiś rok temu albo i więcej nawet) się grało, robiło pod pure hp/resisty i polowało (głównie na carry) z użyciem taunta/stuna. Przykładowe postacie - Shen/Rammus/Amumu

Ja lubię rozróżniać. Tank to dla mnie "czysty tank" - stary build którego się już nie używa, postać przeznaczona do zbierania dmg w teamfight. A jak ktoś sobie zbuduje trochę resistów, żeby przeżyć wbicie do przeciwniej drużyny i mieć czas na odpalenie skilli, to jest po prostu bruiserem ew. inicjatorem, jeżeli ma do tego odpowiednie skille a nie od razu tankiem.


Myślę że zbyt dosłownie starasz się trzymać definicji tanka z innych gier. Tank w LoLu ma jedno główne zadanie, zmusić przeciwny team do atakowania jego zamiast innych członków jego teamu (i jednocześnie gwarantując że przeżyje chociaż te parę sekund) lub do zaprzestania ataku. To jakimi narzędziami osiąga ten cel jest już sprawą drugorzędną. Jest cała masa championów którzy grani w zestawieniu z i przeciw konkretnym championom, odpowiednio zbudowani, tę role spełniają. Np przeciwko teamowi który mocno polega na skilshotach Cho który niby nie jest z definicji tankiem może pełnić taką właśnie role (zestakowany Cho ma hitbox wielkości ~2 championów, wystarczy że stanie przed całym swoim teamem i większość dmg idzie w niego)

Za to tankiem np nie jest Leona która stwarza pozory tanka, ale nie ma nic co by pozwoliło jej zmusić przeciwny team do targetowania jej zamiast adc. Leona za to jest tak jak pisałeś zajebistym inicjatorem.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 20:10 
Cytuj  
A celownik i Elise? :-)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 20:15 
Cytuj  
Celownik lawl :< Jak klikniesz G na na enemy albo turret to markujesz target i pojawia się celownik. Z V każesz się cofać od enemy/turret.
Elise? Była słaba, trochę ją podpomnowali, fajna postać ale nie do gier z randomami jak już tu pisałem.

Razoth - przemilczę.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 20:18 
Cytuj  
Dla klaryfikacji warto zamienic slowo tank na bruiser i tyle - poprostu typ postaci, ktory ma zdecydowanie mniejszy dmg od ad/ap carry, ale za to jest bardziej wytrzymaly. Caly myk polega na tym, ze wskakuje on na target i 'meczy' go forsujac przy tym team przeciwny do jakiejs reakcji, bo inaczej powolutku taki target zazuluje.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 20:29 
Cytuj  
Terminy "Tank" i "Bruiser" są w LoL'u od dawien dawna i oznaczają dwie, trochę inne typy postaci.

Chyba, że świeżaki pokroju Oyci3c'a mające problem z nauczeniem się dwóch terminów wrzuciły wszystko do jednego wora.

Wtedy dla świętego spokoju zgoda - jedno i to samo.

To idę grać swoim AP YI tankiem. Później ewentualnie tankiem Lee Sinem, Nasusem tankiem albo Singedem tankiem.

Ew Jaxem tankiem.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 20:48 
Cytuj  
Powiedz w takim razie czym sie rozni rammus od irelki? Rammus tauntuje na 1.5s, przemieszczajac target moze o 2 kratki, natomiast irelka na tyle samo stunuje. Wedlug twojej teori rammus to tank, a irelka bruiser.

To jest jedno i to samo - okreslenie tanky stosuje sie dla postaci, ktore moga zainicjowac team fighty/divowac pod turrety. Postaci, ktore moga sobie pozwolic na tankowanie dmgu bo sa na tyle wytrzymale.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 20:55 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Powiedz w takim razie czym sie rozni rammus od irelki? Rammus tauntuje na 1.5s, przemieszczajac target moze o 2 kratki, natomiast irelka na tyle samo stunuje. Wedlug twojej teori rammus to tank, a irelka bruiser.


Nie prawda. Wg mojej teorii w LoL'u już się nie używa tanków, ponieważ tank to określenie przestarzałej mety kiedy jedna z postaci robiła się MAKSYMALNIE pod HP i resisty i jako pierwsza wjeżdżała w przeciwny team focusując ich carry i przez to zmuszając do atakowania tanka. Skojarzenia z MMO jak najbardziej na miejscu.

Obecnie już się tak nie robi i zamiast tanków mamy po prostu bruiserów, którzy są owszem wytrzymali przy czym wytrzymałość ta nie jest celem ostatecznym osiąganym bez względu na koszta.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.


Ostatnio edytowano 28 gru 2012, 21:17 przez Razoth, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 20:56 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Celownik lawl :< Jak klikniesz G na na enemy albo turret to markujesz target i pojawia się celownik. Z V każesz się cofać
te dwa mam zbindowane na myszce. Rozumiem jak to działa ale ponieważ moje klicki nie stawiaja czerwonego celownika to nie bylem pewny.
Ok. Wstyd ale wolalem się zapytać


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 21:20 
Cytuj  
Ale mnie mało interesuje jak było kiedyś i co było w becie od czasów której sporadycznie w LoL grywałem, naprawdę.
Obecnie nie ma czegoś takiego jak typowy tank jak już zostało napisane tylko jest to taki alistar z ar/mr + hp ORAZ CC, który wjeżdża w team i albo uda mu się wycofać/przeżyć albo pada i nie ma problemu bo ich AD carry + 2ch innych już nie żyje.
Także trade 3 za 1 jest akceptowalny.
Tak samo Amumu, również czeka aż ich team się zestackuje po czym wjeżdża odpalając ulti i wielokrotnie widziałem Amumu z mniej niż 2k hp, bo po co mu więcej? Jego rola na tym właśnie się kończy.
Teksty co było kiedyś i jak jest generalnie mało kogo tutaj interesuję bo ludzie grają teraz a potem po mapie biega taki koleś z 5k hp ale pada w 3sec nie posiadając mr/ar etc.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 21:25 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Obecnie nie ma czegoś takiego jak typowy tank


Brawo. Zajęło trochę postów ale udało się dojść do porozumienia.

Jeszczę tylko wytłumaczę kumplowi, który gra Soną i inicjuje często walki, że jednak dalej jest supportem a nie tankiem i rozchodzimy się w pokoju.

Temu drugiemu co gra Gragasem będzie już nieco trudniej...


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 21:45 
Cytuj  
rankingowe od 30 lvl tak?

to troche chujnia bo mam chyba z 11 a juz idzie jak krew z nosa.. w takim tempie to chyba z 400 gier trzeba rozegrac zeby 30 osiagnac a to z rok grania? wtf?

btw bardzo mi sie podoba twisted fade. troche randomowy ale na mida i do ganku zajebisty :)

za toi najbardziej wkurwiajaca jako oponent jest evelynn.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 21:47 
Cytuj  
Postal napisał(a):
btw bardzo mi sie podoba twisted fade. troche randomowy ale na mida i do ganku zajebisty :)


kiedys jego ulti bylo global.

a jeszcze wczesniej global teleport byl pod W, a ulti pokazywalo wszystkich przeciwnikow na mapie i slowowalo o 50%

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 22:39 
Cytuj  
ale i tak chyba niewystarczajaco go nerfneli

anyway tak patrze na najczesciej banowane psotacie przez prosow http://gosugamers.net/lol/features/3105
i wychodzi ze twisted jest na 3 pozycji wiec chyab bedzie trzeba masterowac sie inna postacia :(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172 ... 194  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.