mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 657 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 33  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2010, 14:00 
Cytuj  
a widzisz ciągle nie rozumiałem czemu mam kolej a nie budują :P
kolej pewnie droższa jest w utrzymaniu od dróg i trzeba manualnie zupgradować szlaki na których nam zależy.

zupełnie zapomniałem o kolei :wink:


_________________
psn

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2010, 14:08 
Cytuj  
noob q, bo pogralem z godzine, dwie - jakie jest zastosowanie drog? od miast sie je ciagnie do surowcow poza "tile'ami" czy co?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2010, 14:09 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
a widzisz ciągle nie rozumiałem czemu mam kolej a nie budują :P
kolej pewnie droższa jest w utrzymaniu od dróg i trzeba manualnie zupgradować szlaki na których nam zależy.

zupełnie zapomniałem o kolei :wink:


Mi zaczeli automatycznie budowac kolej jak sie pojawila.

Also, wszystkie miasta polaczone koleja z capitalem maja +50% produkcji, wiec must have.

Ustawienie workerow na auto nie jest takie zle. Jednego razu zalozylem sobie miasto gdzies na uboczu, i po kilku turach zbieglo sie z 4 workerow i zaczeli budowac kolejne kawalki drogi, naraz. Tak wiec w 3-4 tury mialem polaczenie z reszta swiata, zamiast spedzac 3 tury na budowe jednego odcinka.


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2010, 14:14 
Cytuj  
WinterS napisał(a):
noob q, bo pogralem z godzine, dwie - jakie jest zastosowanie drog? od miast sie je ciagnie do surowcow poza "tile'ami" czy co?

Miedzy miastami automatycznie tworza trade route, ktora daje $ i dystrybuuja resources. Przyspieszaja takze przemieszczanie sie jednostek. Do kopaln, farm itd. nie trzeba ciagnac drog.


_________________
Χ Ξ Σ


Posty: 3
Dołączył(a): 27.09.2010
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2010, 15:39 
Cytuj  
Witam,

Mam problem, klikam MODS, pozniej przechodze w zakladke 'online'.
widze kilkanascie modow, wybieram ten z mapami TSL, downloaduje. Pojawia sie zielony napis completed, moge wejsc i przeczytac opis moda. Jak klikne w zakladke DOWNLOADS, to mam te modey tam ktore sciagnalem, wszystkie na zielonym tle, po prawej kazdy ma klikalny 'close' i znika po kliknieciu. Jesli przejde do zakladki INSTALLED to po prawej stronie pojawia mi sie przycisk taki sam jak 'Back' tylko z napisem 'Mods waiting to install' czy cos takiego, klikam w to, pojawia sie kolorowe kolko na momencik i tyle. Nie wiem jak wybrac te zainstalowane mody, nic sie nie pojawia w zakladce INSTALLED. Pojawia sie tylko napis 'No mods installed'. Dodam ze jak wejde ponownie w DOWNLOADS to te modey sa tam nadal na zielono. Gdzie sie odhacza mody itp??

PLEASE HELP :)

edit: Ok dziala, spojrzalem na posty wczesniejsze i tam wyjasnione ze trzeba rozpakowac to 7-zip i dopiero jest ok.

Faktycznie przydalaby sie mozliwosc zmian w ADVANCED SETUP


Ostatnio edytowano 27 wrz 2010, 16:35 przez syrop1980, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2010, 15:52 
Cytuj  
No i moja pierwsza gra na Kingu wlasnie sie zakonczyla wpierdolem od 3 poteg :) Jak mi zostaly 2 miasta to juz tylko czekalem zeby zobaczyc obrazek koncowy i statystyki. Jeden kontynent to jednak rzeznia jest niesamowita, pod koniec wojowal prawie kazdy z kazdym, poza Ghandim, ktory z 1 miastem nie byl celem ataku zadnej z cywilizacji, dziwne bardzo. Z ciekawostek: Lech Walesa zajal u mnie 12 miejsce na koniec gry :)

****

Posty: 1569
Dołączył(a): 8.12.2001
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2010, 16:00 
Cytuj  
Ja wczoraj zagralem for fun vs 4 kompy i kilka city states na 3 kontynentach. W sumie 1 kontynent i 2 duze wyspy obok siebie. Darius mi sie trafil na moim kontynencie, sprobowal mnie zaatakowac warriorami i lucznikami. Moich 2 archerow, 1 horse ( ta jednostka robi miazge w ancient era) i 1 spearman zmasakrowali mu armie, spalilem 1 miasteczko po czym Darius sie poddaje i oddaje mi cale zloto, haracz co ture i wszystkie miasta poza stolica. :D

W okresie renesansu na wodnych mapach warto zainwestowac we fregaty. Na jednej nabilem max bombardment na naziemne cele i 2 ataki na ture. Taki okret masakruje jakakolwiek armie ktora wejdzie w zasieg dzial, to jest az przegiete.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2010, 17:28 
Cytuj  
ta TSL Earth Huge jest chyba mniejsza niz zwykla Earth Huge ale moge sie mylic. I ch... tam, w TSL rosja rozpoczalem w Ameryce -.-

w sumie, to pewnie nie dziala...


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2010, 18:05 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
ta TSL Earth Huge jest chyba mniejsza niz zwykla Earth Huge ale moge sie mylic. I ch... tam, w TSL rosja rozpoczalem w Ameryce -.-

w sumie, to pewnie nie dziala...


No to Japonce zrobia Ci miazge w twoim pearl harbor ;)


_________________
Obrazek

*

Posty: 93
Dołączył(a): 16.05.2008
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2010, 20:22 
Cytuj  
Aby grać prawdziwe TSL trzeba zaznaczyć opcję load scenario przy ustawianiu gry. Inaczej jest randomowo. Ale jak ja zaznaczę to mi się crashuje w czasie startu :D.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 27 wrz 2010, 20:32 
Cytuj  
Krawata napisał(a):
Aby grać prawdziwe TSL trzeba zaznaczyć opcję load scenario przy ustawianiu gry. Inaczej jest randomowo. Ale jak ja zaznaczę to mi się crashuje w czasie startu :D.

lol thx, ale ze mnie nab... dziala.

Ja sciagnalem wypakowalem wszystko w My games->Sid mejers civ 5-> mods. A pozniej aktywuje w grze. Zaczynajac niemcami, z 4 hexy dalej jest warszawa heh, powinna byc wieksza ;p


_________________
.

*

Posty: 93
Dołączył(a): 16.05.2008
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 09:09 
Cytuj  
Przestało mi crashować po reinstalce. Gram Japonią i jest ciekawie choć Fujiama nie pozwalająca przechodzić na północ wysp jest wkurzająca :D.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 12:49 
Cytuj  
Wyszedl maly patch:

1. Game now runs if user path includes special characters.
2. AI will now make gold per turn deals in amounts other than 5 GPT.
3. Open borders is canceled immediately if war is declared and troops in enemy lands displaced.
4. AI valuation of cities in trades and peace deals improved.
5. Unit maintenance now scales appropriately in Time Limit games.
6. Various crash fixes.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 12:49 
Cytuj  
Chwila, chwila!
Jest auto mode dla workerów w Civ V? Gdzie byli rodzice ja sie pytam sie?!

Anyway, nie zauważyłem żadnej ikonki tej opcji - halp me?

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 12:57 
Cytuj  
Klikasz ikonkę z 3 strzałeczkami i tam masz opcję auto.

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 13:04 
Cytuj  
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2206
Dołączył(a): 27.03.2006
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 13:09 
Cytuj  
auto mode jest slabe, buduja struktury na nieuzywanych plackach ziemi :<


_________________
Walter Sobchak: Fuck it, Dude, let's go bowling.

***

Posty: 677
Dołączył(a): 1.03.2008
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 13:16 
Cytuj  
Obrazek

Joanna D'arc w aucie, AHAHAH

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 15:48 
Cytuj  
Kurwa, Gandhi rozpierdolil u mnie gre i w 440 turze wyslal dzieci kwiaty w kosmos szerzyc pokoj :( Z tej porazki narodzil mi sie za to szczwany plan wygrania gry poprzez glosowanie w ONZ. Nastepna gre w koncu wygram!

Swoja droga, granie na mapach kontynentalnych to takie hit or miss imho. Jak sie nam trafi dobry kontynent (taki gdzie jest sie samemu) to mozna sie w spokoju rozwijac, nikt nam nie przeszkadza, nie atakuje, czyli zupelna odwrotnosc totalnej wojny na mapie typu Pangea :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 28 wrz 2010, 16:12 
Cytuj  
IMO najlepiej sie gra na mapie swiata. Chujnia jak sie rozpocznie w afryce posrodku pustyni, bo trzeba cisnac z maroka do kongo zeby dalo rade miasto rozwinac, ale pod wzgledem strategicznym jest fajnie, i lokacje tez sa fajne. Podbijanie ruskich w indiach i napoleona w brazylii ftw :)


_________________
Nestor#1522

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 657 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 33  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.