mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 515 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 11 sty 2007, 17:17 
Cytuj  
Pograłem, zobaczyłem, zwiedziałem i ogólnie jestem pod wrażeniem. W EQ2 nie wytrzymałem nawet 30 minut, tutaj grałem jakieś 1,5h :D. Ale najpierw krytyka.
Grafika ładna, ale niektóre elementy to krok wstecz od tego co było w EQ (np. symulacja tog, teraz toga zachowuje się tak jak w WoW, znaczy materiał jest z gumy i się rozciąga (; ).
Grafika. Bardzo ładna. Nie jest to co prawda szczyt mozliwosci, ale jest ładna. Chociaż jeśli chodzi o wydajność, to nie jest tragicznie, ale dobrze też nie. Generalnie pod tym względem to jest ogromy postęp od czasów EQ2, teraz przy wszystkim na full, juz nie klatkuje, tylko spada do 15fps :E i jako takiego slide-show nie ma.
Miedzy ustawieniami Balanced a Highest Quality, róznica wydajnosci (przynajmniej u mnie) jest minimalna, roznica grafika spora (HDR, takie tam..).

Same questy poczatkowe jakby zywcem wyjete z WoWa.. Wiekoszsci nawet nie czytalem, tylko robilem z marszu po przeczytaniu naglowka i co zabic..

Wkurza mnie troche dlugi global CD, powinni go skrocic..

Mozliwosci kreowania postaci z wygladu. Spore, chyba nawet za duze. Inna sprawa, ze wiekszosc suwakow jest dla picu, bo czesc dziala tylko do pewnego momentu.. (; (przynajmnie dla High Elfa).

Konkluzja. Gra fajna, nawet bardzo, musza tylko mocno zooptymalizować silnik, to co widać na monitorze nijak sie ma do tego, zeby usprawiedliwic ilosc fps. A to jest MMO wiec, takie rzeczy nalezaloby dopracować..
Mi sie jak narazie podoba. Ale, wstrzymam sie z kupieniem tego do czasu wymiany sprzetu na nowy. Ogólnie gra nie zniecheca do siebie juz po pierwszym kontekcie ("wtf. co ja tu wogóle robie" nie ma miejsca).


Posty: 38
Dołączył(a): 19.04.2006
Offline
PostNapisane: 11 sty 2007, 17:59 
Cytuj  
Jackhammer napisał(a):
zauwaz ze na 30 III przesuneli ale date wydanie w j niemieckim wersje eng sa normalnie 30 I


Gram od 3 dni w betę i nie mam pojęcia jak oni chcą usunąć tą całą masę bugów w grafice, szybkości działania, silniku, questach itd. w ciagu niecałych 3 tygodni :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2007, 00:03 
Cytuj  
Ciezko cos potestowac ta gre. Od dwoch dni co zajrze to albo serwerow nie ma albo locked. :<

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2007, 00:14 
Cytuj  
Taa, jak pewnie właczą to zobacze wkolo siebie ciała moich współtowarzyszy i swoje. Ostatnio mamy pecha co do dungonów:/. Albo jakiś crash, albo niespodziewane aggro w ścianach :D.


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2007, 00:30 
Cytuj  
Apropo dungeonow, jak je rozwiazali? Oddzielna zona dla kazdej grupy czy publiczny dostep? Jeszcze interesuje mnie kwestia itemizacji w pve. Cze z dungeon mozna wyjac jakies fajne itemki, czy sam crap jak to bylo w eq2 na poczatkowych levelach i biegaja klony w itemkach z craftu? Przywoluje ciagle eq2 bo gry wydaja sie zblizone do siebie znacznie. Co prawda dociagnalem tam tylko chyba do 32lvl, ale do dungeon nie bylo praktycznie sesnu chodzic, loot marny, dwa questy na krzyz, a po expa w grupie bylo sporo innych miejsc.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2007, 00:37 
Cytuj  
Tu jest inaczej. Iteamy sa rewelacyjne na swoj lvl ( zwlaszcza w dungonach grupowych ). Naprawde by rozszyfrowac dungeon trzaba spedzic w nim duzo czasu. Podam taki przyklad tam gdzie teraz chodzimy. Archaltar Cave czy cos takeigo. Bossik wchodzi do dungonu co 2 minuty:). Jezeli jestescie w tym momencie w walce z innymi mobkami - to kilka trupow. Trzeba obczaic jego droge, nastepnie powoli przebijac sie przez teren, tak by nie przerwać "łańcuszka" , napotykajac sie to na nowe pulapki. Bardzo fajne i interesujace sa tez dungeony solo. Duzo bossow, dobre rare dropy i szybki respawn. Co do zonowania- cala gra jest bez ( niby) zonowania.


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 12 sty 2007, 06:34 
Cytuj  
Niby, bez zonowania, a mi sie pare razy zdarzylo na prostej drodze zobaczyc Loading scren w losowych miejsach.

Fajnie, ze levelowanie jest latwe (.
Zle, ze engin glupieje, jak na monitorze jest 10 postaci (Dark Elf), zrobilem na probe i 1fps..

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2007, 08:20 
Cytuj  
Fileplanet zaczelo rozdawac klucze wszystkim zarejestrowanym uzytkownikom. US only oczywiscie ale hide-my-ip dziala jak marzenie ;) ...

T.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 12 sty 2007, 12:17 
Cytuj  
Vanguard awaits!


































your trashcan :wink:


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 399
Dołączył(a): 15.09.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2007, 21:25 
Cytuj  
Ja mam te Hide my IP i pisze,ze jestem spoza US,chyba,ze to zalezy od przegladarki,uzywam Bon Echo 2.0.0.2 pre to testowa wersja FireFox'a .No i uzywam wersji trial Hide my IP.To chyba przez to.Jak ktos ma cracka to wyslijcie mi na maila.


_________________
http://eu.wowarmory.com/character-sheet ... on&n=Monos
http://wow.allakhazam.com/profile.html?2576037
http://wow.allakhazam.com/profile-model.html?2576037

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 13 sty 2007, 15:12 
Cytuj  
Może mialem szczescie ale trafilem na proxy z US po pierwszym uruchomieniu hied-my-ip. Sprobuj odpalic program kilka razy. Mysle, ze w koncu trafisz ;) ...

T.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2007, 20:01 
Cytuj  
Best of the best :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2007, 21:18 
Cytuj  
Tla ladne, ale efekty czarów na ten przykład to tragedia ;/ i slabizna. Gorszych nie widziałem. Co by nie wyjeżdzać z czym innym to EQ2 miał lepsze..

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2007, 21:21 
Cytuj  
Imo toto strasznie plastikowe jest.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2007, 21:34 
Cytuj  
Keii napisał(a):
Imo toto strasznie plastikowe jest.

Ze jakie? Imo grafa bardzo dobra, naturalne kolorki bez zbedenego udziwniania. Plastikowa grafe to ma wow na ten przyklad.
Inside czary rzeczywiscie srednio efektowne, ale napierdalania po oczach tysiacem barw tez nie lubie.
Co do samej gierki, jak narazie bardzo fajnie wszytko sie zapowiada. Bardzo przyjemna mechanika, animacje mogliby troche poprawic, imo npc brak naturalnosci ruchu. Dobilem dwa chary do 6lvl ciezko cos wiecej powiedziec. Widac duze rozbieznosci jesli chodzi o rewardy za questy, dark elf magiem ledwo uciulalem 1s, podczas gdy na warku mialem blisko 3s. Pewnie skoryguja to z czasem. Jak wyglada pvp? Od pewnego levelu mozna atakowac kazdego czy duel? Gram na sewrie pvp.


Ostatnio edytowano 13 sty 2007, 21:35 przez Tor-Bled-Nam, łącznie edytowano 1 raz
****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2007, 21:35 
Cytuj  
Taa , wszystko co nie jest kolorową kreskówką, zaraz plastikowe jest :P

PvP = Qualia + 1/2 Kojan vs. Thersta + 1/2 Kojan


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2007, 21:48 
Cytuj  
Pierwsza osoba która napisze do mnie na PM, otrzyma konto do bety Vanguarda. Zawiodłem się na grze, następny grindfest. Cóż może i jestem fanbojem WoW'a, ale lubię jak mi gra chodzi płynnie, i nie zieje plastikiem. ;)

Edit: Nieaktualne.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 13 sty 2007, 22:49 
Cytuj  
gra jest swietna - gram w bete z kilkoma gildiowiczami z eq2, klimat nam odpowiada, gra robiona raczej pod pve, dosc trudny crafting, oraz specjalnosc -dyplomacja - forma prostej karcianki ale wciagajace.
wiadomo bugi sa i pewnie beda jeszcze z miesiac dwa po premierze (te powazniejsze), ale da sie grac, najwazniejsi sa ludzie z ktorymi grasz.
Jeszcze pol roku temu duzo obiecywali - troche na wyrost bo narazie wszystkie sily przeznaczyli na usowanie krytycznych bugow.
Niektorym nie podobaja sie postacie innym podobaja jeszcze innych to nie obchodzi - ale dla wszystkich swiat wyglada extra. (ubranka wygladaja niezle , a u casterow wkoncu na szlafroku pojawily sie naramienniki - mozliwe ze beda jeszcze inne dodatki do ubioru ktore w becie nie zostaly jeszcze wprowadzone)
Doszlismy do 17 levelu zwiedzilismy wszystkie 3 kontynenty , i czesc otwartych "chunkow" - czyli takich zon zawierajacych questy i moby na podobnym levelu (np w granicy 10-15), przejscie przez granice chunka trwa na dobrym sprzecie ok 2 s na gorszym 5-10s
Tereny gry jest OGROMNY, masa dungeonow oczywiscie bez zadnego dodatkowego doczytywania. Bylismy moze w 5-6, ktore przeszlismy do konca, dungeony mozna tez podzeilic na zamkniete (pod ziemia w budynkach , i otwarte ( jako czesc zony otoczona murem , gorami czy innymi przeszkodami terenowymi) .
W dungeonach mozna spotkac bossy i namedy (taki moj sposob nazewnictwa), bossy najczesciej sa zawsze popniete w danym miejscu (przynajmnie kiedy przechodzilismy jedna z nich kilka razy pod rzad zawsze byly) a nemedy popuja sie w miejsce zabitych zwyklych mobow co jakis czas - i nigdy nie wiadomo gdzie - bo raz popnely nam sie 3 pod rzad zastepujac lokalne zwykle grupki.
Nawet solo (oczywiscie odpowiednia klasa ) mozna wytargac niezle przedmioty wypadajace z tych namedow, bossow.
Kupa questow jest do wykonania solo czesc w grupch. podobnie jest z dungeonami - czesc okupuja moby grupowe - w przyszlosci raidowe, ale sa tez dungeony zapelnione mobami do solowania.
Questy sa rozne, ale nic odbiegajacego od standartu - najwiecej moich ulubionych polegajacych na zabijaniu mobow (exp za moby + exp za questa = 2x wiecej expa :P).
Z tego co widzialem to przynajmniej nie bylo questow w styli eq2 - znajdz 50 kawalkow czegostam rozrzuconych w danej zonie i zero infa gdzie dokladnie, a jedynym sposobem bylo latanie XY godzin po zonie i szukanie drobin na ziemi.
iniside napisał(a):
Tla ladne, ale efekty czarów na ten przykład to tragedia ;/ i slabizna. Gorszych nie widziałem. Co by nie wyjeżdzać z czym innym to EQ2 miał lepsze..

mi takie odpowiadaja - te w eq2 mimo ze ladne mam wylaczone bo strasznie wala po oczach a na raidzie w 24 osoby nic nie idzie zobaczyc i do tego przy paru efektach klatki spadaja na leb

nie da sie ukryc - aby grac na very high w 1280 trzeba posiadac mocny sprzet tak od geforca 7800 (6800 ultra)w gore

co do pvp to juz dawno zapowiedzeli ze nie zdaza nic sensownego zrobic
na start bedzie server :
FFA - kazdy na kazdego (raczej w granicy +-5 lvl)
RVR - dwie frakcje thresta z kawalkiem kojan VS qualia z drugim kawalkiem kojan (gobliny , orki) i pewnie podobnie +-5lvli

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 13 sty 2007, 23:08 
Cytuj  
Cytuj:
mi takie odpowiadaja - te w eq2 mimo ze ladne mam wylaczone bo strasznie wala po oczach a na raidzie w 24 osoby nic nie idzie zobaczyc i do tego przy paru efektach klatki spadaja na leb

Można zrobić ładne i nie walące po oczach. W WoW tak jest i w DDO też sie udało.
Niestety chłopaki z Sigila nie mją pojęcia jak robić ładną gre z porządnym silnikiem graficznym (;.

Po dluzszym graniu brakuje mi tez czegoś na wzór Talentów/inne sposoby rozdawania punktów jakieś drzewka.

**

Posty: 376
Dołączył(a): 13.08.2003
Offline
PostNapisane: 15 sty 2007, 14:11 
Cytuj  
Prawie przekroczyłem limi na neostradzie i nie odwazylem sie dociagac nowego patcha. Ostanio mialem po 1-10 klatek na prawie minimalnych detalach i przestoje co chwila.

Czy zoptymalizowali bardziej w Vanguardzie silnik graficzny?


_________________
http://www.thedust-guild.pl/
I <3 BL Arvold
http://forums.wow-europe.com/thread.htm ... 4168&sid=1

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 515 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.