mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 20:30 
Cytuj  
cda - taaak czytalem to extra gazeta... dla dzieci w wieku 10 lat :) wtedy to czytalem :)

Jednak co do swg to sie zgodze, swego czasu sam bym tej gry nietkna jednak sporo sie zmienilo i imo teraz gra naprawde extra jest :)

Dhoro: fajnie ze chcesz smoki, ja tez chcialem ale jakos smoki i "noob, lol ownage" mi do siebie nie pasuja :( a tak to wyglada w 99% mmorpgow.

W SWG mnie rozwalilo ze sporo graczy roleplayuje, wlasciwie kilka razy dziennie natykam sie na roleplayujacych storm trooperow :) Walki jedi czy tez imperialistow i rebeliantami w srodku miasta :) Smoki i Miecze tez sa :)


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 20:33 
Cytuj  
Szkoda tylko że dla początkujacego gracza zabawa w SWG to droga przez mękę... 10 minut strzelać do gniazda szczurów to średnia przyjemność...
Wiem jednak że potem ma być lepiej no to zaciskam pośladki i tłuke to gniazdo :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 19 cze 2005, 21:19 
Cytuj  
Graj w grupie. To jest mmog ;)

X.


_________________
http://zaginiony.net

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 07:30 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Graj w grupie. To jest mmog ;)

X.


Taki mam tryb pracy, że niestety nie mogę :(

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 08:19 
Cytuj  
Shubduse napisał(a):
Cechy wspolne dla mmo posiadaja wszytskie ww, co lepsze w 3 z nich walke roziwazano niemal na ten sam sposob ( FF X na oczy nie widzialem ale zaloze sie ze interefejs walki to tez klasyczny pasek z ikonkami czarow i atakow ).


nie, nie, w FFXI (bo pewnie o to chodziło) nie ma żadnych ikonek. Tam sterowanie jest hmm.. mocno oryginalne. Prawie trzeba pisać makra by chodzić do przodu ;)

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 09:23 
Cytuj  
Shubduse napisał(a):
Pieszczoch napisał(a):
Teraz nie da sie porownywac FFXI,SWG,WoW,EQ itp. bo strasznie sie roznia.


Bez przesady, za bardzo sie wyspecjalizowales. Roznia to sie od siebie gry Dune 2 i Quake.
Cechy wspolne dla mmo posiadaja wszytskie ww, co lepsze w 3 z nich walke roziwazano niemal na ten sam sposob ( FF X na oczy nie widzialem ale zaloze sie ze interefejs walki to tez klasyczny pasek z ikonkami czarow i atakow ). Ten interfejs zostal po raz pierwszy uzyty o ile dobrze pamietam w EQ1. Stad jak teraz gram w dowolny wspolczesny MMO to czuje sie jakbym gral w EQ1 na nowym skinie.


Oj roznia sie roznia, jak dla ciebie zakres gatunku to wglad graficzny to troche przestarzaly jestes ;)
No dobra to jak tak na to patrzysz to porownaj sobie SWG,FFXI,NC,L2,AO,EQ. Ja w tych grach nie widze zadnego podobienstwa i dlatego jak wyjdzie jeszcze nastepne tyle MMO (za 5lat?) to zrobia gatunki powoli.

PS.Co do FFXI, to jest to chyba najoryginalniejsza gra, tylko ze ciezko sie za pierwszym razem przyzwyczaic do interface ale za to po przyzwyczajeniu sie nie ma wygodniejszego grania.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 09:31 
Cytuj  
dla mnie kombinacje ALT +f1-f9 są mało wygodne. Zresztą FFXI nie jest grą dynamiczną tam masz ~3-5s na odpalenie skilla, gdyby wprowadzili takie sterowanie w WoWie gdzie dziesiętne sekundy decydują o powodzeniu lub nie to gra byłaby nie grywalna. Cały czas wolę intuicyjne WASD + mouse i ikonki niż japońskie kombinacje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 09:55 
Cytuj  
Ja tam nie wiem co to jest alt + F1 w FF XI, gram wygodnie siedzac z padem w fotelu. IMO zadem mmorpg nie ma wygodniejszego sterowania.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 10:27 
Cytuj  
PADEM bo to jest gra stworzona dla konsol. A pad do PS2 jest najlepszym urzadzeniem sterujacym jakie wymyslil czlowiek do tej pory. :D
Na PC sterowanie jest do dupy.

Jedyna gra z konsol w ktora gra sie lepiej/wygodniej na PC to GTA.


_________________
Obrazek

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 12:16 
Cytuj  
Fakt pad psx/ps2 jest extra, ale neinadaje sie kompletnie do gier fps. Sprobuj pograc w quake, ut czy co tma chcesz na padzie psx/ps2 a na klawiaturze i myszce :)

Mimo to sam chetnie bym se pogral czasami na padzie w mmo mila odmiana, jednak potrafi pewnie tez byc meczace ;]


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 12:59 
Cytuj  
A jak wygląda sprawa z chatem w mmo na PS2?


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 20 cze 2005, 14:26 
Cytuj  
Co do FFXI - nie wyobrazam sobie zeby grac inaczej niz na padzie. Ta gra jest zrobiona pod dual shocka i tak powinno sie grac. :-)


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 00:21 
Cytuj  
Przerazajace, co piszecie o interfejsie FFX. A chociaz rozgladac sie "z myszki" mozna ? Co ci zółci znow nawymyslali? Lineage 2 ma akurat w miare wygodne sterowanie, a innych prozadnych azjatyckich MMO nowej generacji nie znam.

**

Posty: 483
Dołączył(a): 22.02.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 00:24 
Cytuj  
Ależ w tym interfejsie przerażające jest jedynie pierwsze wrażenie. Owszem, da sie myszka rozgladać, ale wątpie żeby dużo osób to robiło. Ja gram na klawiaturze, jest mi bardzo wygodnie i nie wyobrażam sobie gry padem ;P


_________________
Obrazek


Posty: 18
Dołączył(a): 24.05.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 00:55 
Cytuj  
hihi no to masz plytka wyobraznie :wink:

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 01:34 
Cytuj  
Co do shooterow a konsol to nie jest tak ciezko grac na padzie.
Znalem jednego ze sceny Day of Defeat co ownowal nie jednego dobrego grasz grajac joystickiem.
Poprostu joystick czy pad wymaga wiecej umiejetnosci zeby sie nauczyc celowac. Dla mnie to nei byl zaden problem z graniem w q2 i Duke nukem 3d na padzie. Chociaz jestem od zawsze pecetowcem (konsole tez zawsze mialem ale co tam :P)

***

Posty: 604
Dołączył(a): 27.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 08:39 
Cytuj  
Ciekaw jestem jednka czy w pojedynku 1 na 1 w FPP ktos na padzie mialby szanse z uzytkownikiem myszki?

Moje paluchy jednak nie nadaja sie do szybkiej obslugi analog stickow. Pad nadaje sie dla mnie tylko do nawalanek czy platformowek, analog stick jako erzac myszki - not my way!

A MMO ze sterowaniem na padzie - no widzialem niby Phantasy star online, ale wlasnie tam wydalo mi sie bardzo niewygodne - kontroler wymuszal idiotyczna prace kamery.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 08:46 
Cytuj  
żółci powinni przerobić całe sterowanie w FFXI wraz GUI. Na pierwszy rzut oka FFXI po prostu odrzuca. A niemożność pobindowania klawiszy w 2005r. to jakaś pomyłka.

*

Posty: 6914
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 11:31 
Cytuj  
Mi sie sterowanie w FFXI zajebiscie podoba.
Wygodniejsze bylo tylko w UO.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

******

Posty: 4673
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 cze 2005, 11:32 
Cytuj  
Asmax napisał(a):
Mi sie sterowanie w FFXI zajebiscie podoba.
Wygodniejsze bylo tylko w UO.


o widzisz... kwestia gustu... ja sobie paluchy na tym połamałem ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.