mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 24 lip 2006, 19:02 
Cytuj  
kazdy marnuje swoj czas tak jak chce, jedni grajac w WoW-a drudzy w L2, jeszcze inni ogladajac mecze, seriale brazylijskie lub Star Gate (9 serii, + 2 serie atlantisu, łacznie zmarnowalem jakieś 240h i zamierzam kontynuowac te marnotrastwo, bo wlasnie wystartowaly nowe odcinki ;).
A sukces WoW zawdziecza specom z Blizzarda, ja bym powiedzial, ze to pierwszy mmorpg dla ludzi. L2 raczej skierowana jest pod boty, ale to moje zdanie ;)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2006, 19:52 
Cytuj  
Cytuj:
WoW ma juz ponad 6 milionow oplaconych kont


Znalazłem kiedyś coś takiego :


WoW: Over 5 million subscribers.
FALSE

People really need to get on blizzard site and look up that crap. Blizzard claim to fame in the big ol 5 million number is calling it '5 million custoemrs' They are counting up everyone that purchased one of their games, everyone who got a subscription at one point of time... every person registered on their forums... and the stupid list goes on.

I'm sure if sony wanted to use that ridicules logic to count up all their 'customers' imagine them counting every ticket sale for the upcomming SpiderMan III movie

Blizard would be eating so much dirt on Sonys 'customer count' they would end up 10 feet underground.

Na ile to jest prawda to nie wiem, hehe :)


_________________
OrleOko czuwa...

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2006, 20:17 
Cytuj  
Blizz podawal informacje o 6 milonach oplaconych kont dla potrzeb rynkow finansowych, wiec jest dosc wiarygodne.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 24 lip 2006, 21:38 
Cytuj  
Pewnie ze jest wiarygodne. Ludzie ktorzy kwestionuja rynkowy sukces WoW'a robia to nie wiem w sumie czemu ale przypuszczam ze ze zwyklej zawisci ze to nie ich gra "ownuje". Ja bym proponowal poproostu stawic temu czola bo zycie jest ciezkie. :-)
Ja tam nie wiem czy WoW ma 5, 6 czy 7 milionow "customersow" ale wierze np. w to:
http://www.mmogchart.com/Chart7.html

ham1eT napisał(a):
Az nie chce mi sie wierzyc, ze az taka kase trzepia z dzieci, badz osob o waskich horyzontach ludzie z Blizzarda. Nie mam zielonego pojecia i pewnie nigdy sie nie dowiem co tak przyciagnelo 6 milionow ludzi do marnowania czasu grajac w WoWa.

Jak juz napisal Mark kazdy marnuje czas na swoj wlasny sposob i to ze nie jestes w stanie tego zrozumiec swiadzczy o tym ze sam jestes albo dzieckiem lub jestes ograniczony i masz waskie horyzonty.


_________________
Obrazek

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 24 lip 2006, 21:50 
Cytuj  
6 mln z czego 2/3 to chinole ;)
czyli nie ludzie tylko MASZYNY od farmingu ;)


_________________
Na pustkowiu życie nie ma żadnej wartości. Masz świadomość, że następnego ranka możesz się już nie obudzić. Każdy dzień może przynieść śmierć, każda godzina może być twoją ostatnią, a każde napotkane stworzenie twoim katem. Spoczywaj w pokoju......


Posty: 17
Dołączył(a): 20.07.2006
Offline
PostNapisane: 24 lip 2006, 23:05 
Cytuj  
Hehe, moze troche przegialem, ale chyba nieznacznie. Moze i cos jest ze mna nie tak, ale jak widac nie tylko ze mna, bo niestety nie tylko ja nie jestem w stanie zrozumiec, jak mozna grac w WoWa dniami i nocami przez ladnych kilka miesiecy z rzedu. No sorry, ale czlowiek, dla ktorego rok czasu dobicie do 60 lvl kolejnymi postaciami w WoWie jest priorytetem, ma chyba jakis i to nawet powazny problem. Chodzi mi o to, ze raczej kazda ambitna lub rozgarnieta osoba powinna pokontemplowac nad sensem WoWa i odpowiedziec sobie na pytanie "wlasciwie, to po co mi to?".
World of Warcraft to taka cukierkowa tibia w 3d, pomijajac juz pvp. Wszystko sprowadza sie do expowania, a jest tyle ciekawszych rzeczy w zyciu :) Wiem, wiem, kazdy ma wlasne upodobania i dla niektorych to frajda, a dla innych strata czasu. Ale generalnie chodzi mi o to, ze jest tyle bardziej ambitnych i ciekawszych gier (UO, Eve, rozne fpsy czy nadchadzacy Darkfall).
Czy jest tu ktos potrafiacy odpowiedziec mi na pytanie:
Dlaczego wlasnie WoW? Co was tak przyciaga w tej grze? Mi po tygodniu expowania po prostu odechcialo sie grac, bo mimo roznych smaczkow sprowadza sie do tego samego, co xxx innych mmorpgow.

BTW. Prosze Was, nie bierzcie wszystkiego tak do siebie :) peace&luv

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2006, 00:08 
Cytuj  
ham1eT napisał(a):
Czy jest tu ktos potrafiacy odpowiedziec mi na pytanie:
Dlaczego wlasnie WoW? Co was tak przyciaga w tej grze?

Latwy, prosty i przyjemny. Mile odprezenie wieczorami lub wciagajaca praca na drugi etat, zaleznie od upodoban ;]
Problem jest taki, ze Eve nie jest dla kazdego, UO - z ktorej strony by nie spojrzec - stara, a na DFO ciagle czekamy.


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lip 2006, 00:11 
Cytuj  
Dlaczego wlasnie WoW?

Renoma, reklama, word-o-mouth -> dla wielu jest to pierwszy mmo, a jak wiadomo w pierwszym mmo zawsze ogrom swiata i mozliwosci (nawet tyle co w wow) zachwycaja i zatrzymuja na dluzej.

A poza tym WoW jest solidnie zrobiony w porownaniu z wieloma innymi mmo, ktore sa in deep beta (n shit tez czesto) nawet x miesiecy po premierze.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 25 lip 2006, 10:49 
Cytuj  
@ham1eT: to o czym piszesz można podpiąć pod każdą grę. Więc sorry ale to nie jest żaden argument. To nie gry mmo są ambitne tylko działania ludzi w nie grających. Żadna różnica czy to, WoW, L2, UO, Eve czy może Piotruś Pan Online.
Zresztą Mark bardzo dobrze ujął to jak każdy z nam powinien spędzać swój wolny czas.
Proste to jest IMO Twoje uczepienie się WoW'a - dla zasady bo to w końcu wow a nie tytuł XX. Nie wiem kompleksy jakieś?

I żadna różnica IMo czy jest to 5/6 czy tylko 4mln graczy. Gra odniosła sukces i trzeba być naprawdę ślepym żeby tego nie zauważyć.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 25 lip 2006, 10:55 
Cytuj  
Mark jak cos wyjdzie fajnego to sie dolaczasz do starej stetryczalej ekipy Outcast nie? :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."


Posty: 17
Dołączył(a): 20.07.2006
Offline
PostNapisane: 26 lip 2006, 19:12 
Cytuj  
Ok, nie bede juz drazyl tego tematu.
Ale ten caly sukces WoWa pokazuje nam, ze rynek ma ogromny potencjal. Dlatego ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz.

Jak myslicie, czy nadchodzace, bardziej skomplikowane mmorpgi (chodzi mi o DFO, miedzy innymi) beda w stanie przyciagnac kilkumilionowa rzesze graczy i osiagnac sukces porownywalny z sukcesem WoWa? Czy wyjdzie jednak, ze wiekszosc graczy to carebears, ktore wola spedzac czas grajac w gry spokojne i pozbawione stresu, niz w te 'trudniejsze'.

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lip 2006, 19:47 
Cytuj  
Z czasem na pewno tak. Gry mmo przez te pare lat dopiero raczkowaly i w zasadzie dzieki wow rozpoczal sie boom na nie (w sensie, ze wiele nowych osob zdecydowalo sie grac w gre, za ktora trzeba co miesiac placic). Wiele osob znudzonych wow z pewnoscia przeskoczy na cos innego.

W najblizszym czasie nie sadze aby gra, w ktorej glowny nacisk polozono na pvp zyskala kilkumilionowa klientela, jak wow - takie tytuly wg mnie zawsze beda tylko (jesli zrobione solidnie) wypelnialy pvp nisze.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 lip 2006, 18:20 
Cytuj  
Aldatha - pewnie, ze sie przylaczam, o ile tylko moja sytuacja mieszkaniowo/finansowa na tej cholernej wyspie sie ustatkuje ;)
No i o ile wyjdzie cos pożadnego, ilez mozna czekac na to DFO..?

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2006, 13:14 
Cytuj  
ham1eT napisał(a):
Czy jest tu ktos potrafiacy odpowiedziec mi na pytanie:
Dlaczego wlasnie WoW? Co was tak przyciaga w tej grze?

1. Klimat
2. PvP (wg. niektorych slaby, ale jak dla mnie jest super)
3. PvE
4. Sterowanie-dla mnie to wzor dla innych mmo takich jak crapowaty pod tym wzgledem L2
5. Porzadna grafa, a nie jakas tam manga
6. Graja w wiekszosci ludzie, a nie boty (vide znow crapowaty L2)
7. Gra duzo moich znajomych
8. Gra chodzi plynnie w przeciwienstwie do SWG czy EQ2
9. ..i wiele innych rzeczy...

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2006, 13:16 
Cytuj  
Wedge napisał(a):
5. Porzadna grafa, a nie jakas tam manga

I lol'd...


_________________
Obrazek

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 5 sie 2006, 13:28 
Cytuj  
Wedge napisał(a):
ham1eT napisał(a):
Czy jest tu ktos potrafiacy odpowiedziec mi na pytanie:
Dlaczego wlasnie WoW? Co was tak przyciaga w tej grze?

1. Klimat
2. PvP (wg. niektorych slaby, ale jak dla mnie jest super)
3. PvE
4. Sterowanie-dla mnie to wzor dla innych mmo takich jak crapowaty pod tym wzgledem L2
5. Porzadna grafa, a nie jakas tam manga
6. Graja w wiekszosci ludzie, a nie boty (vide znow crapowaty L2)
7. Gra duzo moich znajomych
8. Gra chodzi plynnie w przeciwienstwie do SWG czy EQ2
9. ..i wiele innych rzeczy...


1. Klimat? Co ma grinding do klimatu?
2. j/w
3. true
4. true
5. manga vs bajkowe cos i nie wiadomo co gorsze :/
6. w wiekszosci? ;o
8. jaki masz komp ze ma problemy z SWG


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2006, 13:49 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
1. Klimat? Co ma grinding do klimatu?

No wlasnie, co? Bo nie za bardzo Cie rozumiem.
MagPS napisał(a):
2. j/w

j/w
MagPS napisał(a):
5. manga vs bajkowe cos i nie wiadomo co gorsze :/

na szczescie ja wiem co:)
MagPS napisał(a):
6. w wiekszosci? ;o


od jakiegos czasu pojawiaja sie postacie nap...spamerskimi reklamami, ale nie wiem czy sa to boty...
MagPS napisał(a):
8. jaki masz komp ze ma problemy z SWG

to nie nieistotne bo i tak juz nie gram w SWG, ani EQ2

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2006, 14:20 
Cytuj  
Wedge napisał(a):
ham1eT napisał(a):
1. Klimat
2. PvP (wg. niektorych slaby, ale jak dla mnie jest super)
3. PvE
4. Sterowanie-dla mnie to wzor dla innych mmo takich jak crapowaty pod tym wzgledem L2
5. Porzadna grafa, a nie jakas tam manga
6. Graja w wiekszosci ludzie, a nie boty (vide znow crapowaty L2)
7. Gra duzo moich znajomych
8. Gra chodzi plynnie w przeciwienstwie do SWG czy EQ2
9. ..i wiele innych rzeczy...


Ja odpowiem wyłacznie jak to widze po doswiadczeniach dlugiej gry w L2 i
WoW.

1. Klimat w obu grach jest ciekawy, jednak to zalezy od Ciebie co bardziej "czujesz". ( remis )
2. PVP w obu grach to odmienna sprawa, duzo zalezy od tego czy jestesmy wyciagnac z tego zabawe i czy jest sie z kim bawic bo gankowanie kogo popadnie lub bg w WoW to nie jest nic zabawanego juz dawno. ( remis )
3. W obu grach jest fajna zabawa z PVE, jednak WoW tu jest rewelacyjny od strony zgrania, taktyki, planowania, przygotowywania sie, jesli wpadasz do gry tylko n aubicie jakiegos bossa by zgarnac kolejny item to nie ma sensu, zabawa jest wtedy jak przygotowywujesz sie dlugo, omawiasz taktyki, dostosowujesz sie do danej sytuacji, a kazdy sukces lub porazka jest wspaniala zabawa dla wszystkich. ( WoW win )
4. Sterownie w obu grach jest odmienne, L2 ma swoje zalety, mozna tez sterowac klawiatura ( nie wszyscy o tym wiedza ), jednak zalezy to wyłacznie od przywyczajenia. ( remis )
5. Co do grafiki to jest tu problem, bo ani L2 to nie manga, ani WoW to nie nic wspanialego, idealem było by połaczenie jakości i szczegolowosci grafiki postaci w L2 z pieknym i dobrze zaprojektowanym swiatem WoW, natomiast minusy to grafika swiata w L2 i karykarulane postacie w WoW, ktore czasami wygladaja jak choinki, a w L2 sporo przypomina jednak wschodnie klimaty. ( remis )
6. Tu jest dosc duzy problem, L2 stracila duzo graczy, wywalenie kont za boty moze spowodowac ze ubedzie polowa kont, wiec nie maj awyjscia i przymykaja oczy na boty, w WoW ostatnio wykasowano 120 tysiecy kont za rozne sprawy zwiazane z botami/exploitem, ale jak sie ma juz ponad 6 milionow oplacanych kont to mozna zaszalec. ( WoW win )
7. No tak, to jest bardzo wazne, w te gry nie mozna grac solo, sens gry i fajna zabawa jest wylacznie w grupie znajomych czy to z gry czy z reala. ( remis )
8. WoW ma mniej wymagajaca grafike co tez przyciaga wielu graczy, gra sie plynnie na slabszym sprzecie. ( WoW win )
9. Obie gry maja wiele plusow i minusow, jednak iloscia mozliwosci dla gracza WoW bije n ałeb na dzien dzisiejszy L2, oczywiscie jesli grasz w WoW na zasadzie zrobienia 60lvl i ponudzenia sie w instancjach by wyfarmowac itemy lub farmujesz kase, farmujesz reputacje itd, ewentualnie wchodzisz do gildi full epik znudzonej farmowaniem wszytskiego co jest to nie widze sensu gry i tu L2 jest ciekawsze, to samo dotyczy ludzi lubiacych grac solo, Lineage jest dl anich najlepszy. ( remis )


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 5 sie 2006, 14:47 
Cytuj  
Zgadzam sie z Toba w 100 procentach embe. Gdyby czas i fundusze pozwolily by mi na to, gralbym w obydwa tytuly jednoczesnie. Fakt, L2 tez ma swoja magie.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 5 sie 2006, 16:45 
Cytuj  
IMHO jesli ktos ma srednio 1-2 godziny dziennie na granie to zdecydowanie powinien wybrac WoW.
L2 jest dla maniakow ktorzy szukaja dobrej gry do grania, srednio 6 godzin dziennie, przez 2-3 lata.
Przez pierwsze pol roku praktycznie przygotowuje sie postac, poznaje community i zaczyna lapac uklady polityczne na serwerze - przyjemnosc z grania na tym etapie (poza pierwszym okresem fascynacji grafa etc) jest mierna. Natomiast jak juz osiagnie sie ten 65-70 lev i znajdzie dobre alliance to nie mozna narzekac na ilosc i jakosc PvP, PvE i rajdow.
Mi L2 po 2 latach grania przypomina najlepsze czasy UO i Dark Age of Camelot - jesli ktos sie dobrze bawil w tych grach to moze tego oczekiwac po "end game" w L2. Co nie zmienia faktu, ze dobrniecie do tego etapu jest koszmarne i zdecydowanie mozna to odradzic kazdemu kto nie ma wystarczajaco duzo wolnego czasu i szuka gry "perspektywicznej".

P.S. Moje porownanie pisalem na podstawie tego co w tej chwili jest w WoW i w L2 a nie na podstawie tego "co sie pojawi w kolejnych dodatkach".
Jesli w WoW wprowadza cos na castle systemu, lootowania etc to byc moze ta gra bardzo zyska ale poki co brakuje mi w niej "sensu" z punktu widzenia kogos, kto ma czas i szuka sobie gierki na wiele miesiecy.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.