mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2007, 01:19 
Cytuj  
Ej! Sami do tego dojda, nie pognebiaj ludzi na poczatku.
Czytalem jakis artykol o kolesiu ktory jako najmlodszy w Polsce zalozyl firme. Zrobil to bo nie zdawal sobie sprawy z trudnosci. I jakos mu szlo. W tym szalenstwie jest metoda.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2007, 02:48 
Cytuj  
jak to przyslowie bylo

poki kaczka dupy nie na moczy poty sie plywac nie nauczy


_________________
oumn da lololegend

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2007, 11:38 
Cytuj  
KromeR napisał(a):
artykol

AAAaaaaaaaaAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAA ....

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2007, 12:53 
Cytuj  
oni maja cool-arty (arty-cool)


_________________
oumn da lololegend


Posty: 16
Dołączył(a): 12.09.2007
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2007, 17:34 
Cytuj  
Ahhh , aż nie chce mi się opowiadać na niektórych pytania.
Najpierw dokończymy wszystko , walka itd
Wydamy beta testy zobaczymy czy wszystko poprawnie działa.
A potem zajmiemy się grafiką .

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2007, 23:47 
Cytuj  
Headshot, serio, jestes failem ;-)

Widac ze naprawde nie czytasz tego co sie do ciebie pisze i dalej uwazasz ze wszyscy powinni ci sie klaniac tylko dlatego ze cos robisz.

GL HF.


_________________
Nestor#1522


Posty: 16
Dołączył(a): 12.09.2007
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 22:08 
Cytuj  
Czy ja mówiłem , żeby ktoś mi się kłaniał ??
Czy ja mówiłem oddajcie mi hołd poddani ??
Czy ja mówiłem , że jestem Bogiem ??
Nie więc , nie rozumiem twojego posta.
Chodzi o to , żebyście , chociaż dali jakiś mały plusik za chęci , czytając posty jedna osoba mi go dała , tylko nie pamiętam , która i bardzo za to dziękuje .
Chyba , mam prawo postępować według własnej woli ;).
Jeśli ten projekt nie wypali , przeczytam wasze propozycje co miałem zrobić .
Ale to jeśli nie wypali ;). A narazie do tego nie zmierzam i tak samo wiele osób wierzących w to , że wypali ;) . Proszę bardzo wyrazać tu opinie o tym
projekcie , nawet jeśli według niektórych jest ''badziewnym'' ''hu*****''
Za przeproszeniem wale to.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2007, 22:27 
Cytuj  
moja opinia jest taka ze wam to nie wypali. ;)

+za checi
-------------------------wykonanie, reklama, obsrywanie userow itd.


_________________
oumn da lololegend


Posty: 16
Dołączył(a): 12.09.2007
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2007, 13:06 
Cytuj  
Dzięki za plusa . Co do obsrywania nie miałem możliwości jeszcze czegoś takiego , a jeśli chodziło ci o oblewanie to mam dużo pracy i nie mam za dużo czasu , żeby pisać na forum , co ja poradzę , że pracuję nad jedną z najtrudniejszych rzeczy i nic nowego nie idzie , a wy myślicie , że blood man to dead man. :]

****
Avatar użytkownika

Posty: 1157
Dołączył(a): 8.03.2005
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2007, 17:24 
Cytuj  
snowman > bloodman
+ za chęci.


_________________
OrleOko czuwa...

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 20 wrz 2007, 18:05 
Cytuj  
IMO wypadalo by z rok nad gra popracowac a potem sie chwalic czymkolwiek ;)


_________________
Obrazek


Posty: 16
Dołączył(a): 12.09.2007
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2007, 15:28 
Cytuj  
Ja sie nie chwale , próbuję ściągnąć tylko kilka ludzi do projektu :).


Posty: 4
Dołączył(a): 22.09.2007
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2007, 20:20 
Cytuj  
A ja stoję całą swoją osobą po stronie Headshota. Mam kilka krytycznych uwag co do projektu, ale nie zmienia to tego, że robi coś w dobrym kierunku. Przede wszystkim (i w przeciwieństwie do wielu z Was) coś robi. W dodatku wielu z Was nabyło często spotykaną ostatnio cechę: "Jak się nie wie co powiedzieć, najlepiej doczepić się pisowni."

Grunt to ambicje. Ustalenie sobie celu z wysokiej półki i dążenie do niego. Nawet jeśli projekt upadnie, wszystkie osoby w niego zaangażowane będą bogatsze o doświadczenie. Życzę szczerze powodzenia w działaniach.

Jednak co do uwag, mam ich właściwie dwie:
- Dlaczego 2D, a nie 3D? Padło wcześniej hasło, że pisanie w 2D jest łatwiejsze bo nie bierze się pod uwagę kolejnego wymiaru. Nie mogę się z tym zgodzić: wymaga większego nakładu pracy, być może, ale trudniejsze nie jest. W przeciwieństwie jednak do 2D - ma przyszłość. Nawet najprostszy silnik 3D ma o wiele większe możliwości rozwoju niż 2D. Dodatkowo, moim zdaniem, o wiele łatwiej jest stworzyć znośnie wyglądającą grafikę 3D niż znośną 2D - nie wspominając o jej animacji.
- Dlaczego Delphi? Nie chcę się rozwodzić nad możliwościami i szybkością działania innych języków, ale C++ warto wybrać z jednego prostego powodu. Najwięcej pomocy w sieci tyczy się tego właśnie języka. Radziłbym się na niego przerzucić póki jest czas. Tym bardziej, że wbrew pozorom pisanie gier nie wymaga niesamowitej znajomości języka. Wystarczy znać mechanizmy jakimi rządzi się programowanie. Obycie ze składnią przychodzi z czasem. Jedyna wymagana znajomość tyczy się bibliotek graficznych (DirectX czy OpenGL w zależności od obranej ścieżki).


PS. Nie zważaj na złośliwe komentarze osób postronnych. Nie zrozumieliby pojęcia "konstruktywna krytyka" nawet gdyby zmusiło ich do bycia ofiarą gwałtu analnego.

Pozdrawiam,
Nattfarinn

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 22 wrz 2007, 23:52 
Cytuj  
Natt, daj sobie spokoj. Napisalem headshotowi kilka propozycji i nawet nie raczyl skomentowac.

'Hoho robie gre jestem fajny, wszyscy /join'. Poki sie nie nauczy na wlasnych bledach jak sie dochodzi do informacji, pomocy i ludzi, to dalej bedzie sie tak miotal.

Taki mlodzienczy bunt, kiedys mu przejdzie.

A co do 2d i 3d to sie zgodze. Mozna zrobic gre 2d z 3d grafika, i tez bedzie fajna.


_________________
Nestor#1522


Posty: 4
Dołączył(a): 22.09.2007
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2007, 07:56 
Cytuj  
A niech się miota. Sam taki byłem kilka lat temu i dobrze mi to wyszło. Zacząłem kilka projektów z których wszystkie upadły zanim ujrzały światło dzienne. :) Teraz przynajmniej wiem co pisać i jak pisać, i najważniejsze chyba: nauczyłem się nie robić nic na "hurra! zrobię grę!!" :wink: .

Od długiego czasu zastanawiam się nad kolejną próbą, ale nieco poważniejszą i z dystansem. Generalnie, nie chcę napisać żadnej konkretnej gry ale najprostszy silnik 3D z możliwością rozwoju (C++/DirectX[9]).

Jeśli tylko będzie się trzymało założeń początkowych, to da radę projekt ukończyć. Wystarczy nie dać się zwariować. :) Jeśli piszesz silnik 3D i chcesz zrobić prosty system oświetlenia (Indoor/Outdoor) - to niech będzie prosty. Największy błąd to próbować dostosować swój silnik do obecnych na rynku gier. Nagle zaczynają otaczać cię pojęcia typu: deferred lighting z blendingiem addytywnym, i porzucasz projekt z myślą: "Nie jestem w stanie napisać nawet prostego silnika 3D."

Szkoda tylko że technika deferred shading/lighting wykorzystują silniki gier np. STALKER czy (nie jestem pewien) CryEngine2, silnik gry Crisis. A tym grom zdecydowanie daleko jest do "prostych silników"... :)

Obecny projekt Headshot'a upadnie prawdopodobnie, choć mam nadzieję że nie. :) Ale miło jest pomyśleć, jaki będzie jego następny projekt, albo następny-następny. Albo nawet następny-następny-następny. Od czegoś się w końcu zaczyna. :)


Posty: 16
Dołączył(a): 12.09.2007
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2007, 13:53 
Cytuj  
Nattfarinn napisał(a):
- Dlaczego 2D, a nie 3D?

Nattfarinn opowiedż na to pytanie jest bardzo prosta.
Nie jestem super zaje****** programista , 3D jest dla mnie skomplikowane , brakuje grafików 3D. Z grafiką 2D jest mało gier MMORPG , które są znane i bardzo dużo osób w nie gra , 2D można tak rozwinąć , że efekt dla oczów jest boski. Znane tytuły Dungeon Siege , Mu Online itp.

@nat
Przeczytałem twoje propozycje bardzo ciekawe , nie raczyłem skomentować bo na razie trzymam się swoich przekonań , jeśli jednak projekt by nie wypalił by miał większe doświadczenie to z chęcią bym z nich skorzystał.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2007, 13:58 
Cytuj  
Headshot napisał(a):
Nattfarinn napisał(a):
- Dlaczego 2D, a nie 3D?

Nattfarinn opowiedż na to pytanie jest bardzo prosta.
Nie jestem super zaje****** programista , 3D jest dla mnie skomplikowane , brakuje grafików 3D. Z grafiką 2D jest mało gier MMORPG , które są znane i bardzo dużo osób w nie gra , 2D można tak rozwinąć , że efekt dla oczów jest boski. Znane tytuły Dungeon Siege , Mu Online itp.

@nat
Przeczytałem twoje propozycje bardzo ciekawe , nie raczyłem skomentować bo na razie trzymam się swoich przekonań , jeśli jednak projekt by nie wypalił by miał większe doświadczenie to z chęcią bym z nich skorzystał.


Nie zabieram sie za cos jak sie na czyms super zajebiscie nie znam.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2007, 14:02 
Cytuj  
Cytuj:
Z grafiką 2D jest mało gier MMORPG , które są znane i bardzo dużo osób w nie gra , 2D można tak rozwinąć , że efekt dla oczów jest boski. Znane tytuły Dungeon Siege , Mu Online itp.
no ja nie wierze, to musi byc mega prowokacja


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2007, 14:20 
Cytuj  
dungeon siege 2d? OHMFG. Masz znizki 14% czy co ?


_________________
oumn da lololegend

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 wrz 2007, 15:32 
Cytuj  
Masz znizki 14% czy co ?

Mozliwe, ale na pewno nie w mm...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.